Tweede provincialers in het Aalsterse Scholieren Eendracht Sint-Gillis kampioen Strijd om de titel blijft spannend Leedse preminiemen kampioen De Voorpost - 20.3.1992 - 21 Lede - Haaltert 0-0 Jong Lede is van plan zijn vel duur te verkopen en doet er nog alles aan om de degradatie te ontlopen. Tegen Haaltert was het ronduit de betere ploeg en kreeg kansen langs Jorissen, Luong en Van der Steen knalde zelfs op de paal. In de tweede helft werd de Leedse druk op het bezoekende doel nog feller. De Valck nam tenslotte iedereen te grazen maar zag een mogelijk doelpunt gekeerd op de doellijn. Lede verdiende de volle inzet en maakt nu zijn opwachting bij leider Sint- Lievens-Houtem. TK Meldert - Bevere 3-1 Bevere kwam vrij onverwacht aan de leiding na een own-goal. Dan zette Mel dert orde op zaken. Net na de koffie scoorde Parmentier de gelijkmaker. Dan was het de beurt aan Mare Uyttenhove die met twee individuele akties de zege van Meldert veilig stelde. Mere - Herzele 8-2 Mere startte gezwind en stond reeds na tien minuten met twee doelpunten aan de winst. De Wit en Van den driessche na men deze twee treffers voor hun reke ning. Halfweg de eerste helft lukte Ruys- sinck een derde treffer en meteen was de kous af voor de bezoekers. Even flakker de de hoop weer op toen Piron kon tegenscoren vlak voor de rust. De Wit tweemaal De Swaef en van den Drie ssche en ondertussen even Danckaert voor Herzele, deden de doelpuntenlief- hebbers na de rust op de toppen van hun tenen staan. Moerbeke-Bambrugge 3-1 Bambrugge zorgde voor het eerste ge vaar via De Bruyn. Net voor de rust knalde de levensgevaarlijke Beerens te gen de dwarsligger. Moerbeke kwam enorm furieus en zegedriftig aan de start van de tweede helft. Het broederpaar Jeugdvoetbal. De scholieren van Eendracht Sint-Gillis werden kampioen (foto Piet Hermans) Berlare-Overmere 3-0. Keeper Geert Hanselaer stopte een ge vaarlijk schot van Beckers (vdwg) Dick en Ronny Lievens zorgden reeds na vijf minuten voor een geruststellende voorsprong terwijl Joncquin daar nog een schepje bovenop deed. Nog voor het uur milderde De Bruyn na een geharre war maar verder geraakten de bezoekers niet. Nederename - SK Aalst 1-0 Een wedstrijd voor de eer, waarin de thuisploeg sterk opende maar Aalst her stelde later het evenwicht. Voor de rust waren er wienig doelkansen te noteren en dus een logische blanke ruststand. Voor de thuiswedstrijd tegen Temse wer den de scholieren van Eendracht Sint- Gillis gehuldigd voor hun kampioenenti- tel. Het 1-1 gelijkspel kon geen domper zetten op de vreugde die daags voordien al tijdens het karnavalfeest was gestart. De 16 kampioenen werden door sponsor Wim De Wolf bedacht met een sporttas. Alle voetbalwijsheid lijkt daarin de juiste plaats te krijgen. Bij het seizoenbegin 1991-92 beschikte Eendracht over 14 scholieren. Om deze kleine groep wat meer volume te geven werden doelman Bart Cuddeman en ver dediger Filip Timmerman voor één jaar ingehaald. In de Wase reeks begon trai ner Marc Willems met zijn ploeg met een acht op acht, zonder echt het resultaat te laten primeren. Halfweg de kompetitie lag Sint-Gillis in derde stelling met slechts vier verliespunten. Nadien groeide de ploeg week na week en na driekwart kompetitie kwam Een dracht aan de leiding. Het geloof in eigen kunnen bereikte zijn hoogtepunt. Het laatste deel van de kompetitie werd uit eindelijk het moeilijkste, want iedereen wou winnen tegen de leider. De druk op de spelers nam toe maar geel-blauw bleef overeind. Zekerheid om de titel kreeg Eendracht Sint-Gillis in de derby tegen Lutterzele, een ware voetbalthriller. Trainer Mare Willems verklaart het suksesseizoen door de wil tot knokken en hard trainen. De groep bleef het ganse seizoen een (h)echt geheel. Deze scholierenploeg heeft mogelijkheden en van sommige spelers zullen we ook de volgende jaren nog wat horen. Onder leiding van trainer Mare Willems en de ploegafgevaardig- den Pierre Verhaevert en Wim Alens be reikten volgende spelers de titelBart Cuddeman, Filip Timmerman, Sven Brunclair, Jurgen Hendrickx, Fouad Moudsaoui, Tom Van Belle, Renik Moens, Sven Van Hove, Tom Dierickx, Bart Van Gyseghem, Jurgen Duerinck, Davy Van Uytfang, Kris Verhaevert, Kris D'Hont, Peter Vermoesen en Yves Uy- tersprot. (h-a.) Jeugdvoetbal. De pre-miniemen van VW Hamme zijn kampioen. Ze scoorden meer dan 200 doelpunten en moesten er amper 10 inkasseren (vh) Rond het uur bediende Brewaeys Tros- VÏPrHP nrnvinPÏPlp saert en die besliste de partij. Cooman v 1 e rae Prov n C a I kreeg bij de bezoekers nog rood terwijl Nederename enkele mooie kansen zag naast belanden of op de lijn gekeerd zag. Nic Jeugdvoetbal. De scholieren van Eendracht Sint-Gillis zijn kampioen. De kapitein zwaait met de bloemen (foto Piet Hermans) Jeugdvoetbal. De Berlaarse miniemen-A kregen een nieuwe sportzak wegens hun mooie tweede plaats in de rangschikking (vdwg) .C€ME* Jeugdvoetbal. De pre-miniemen van Jong Lede zijn kampioen (xl) De preminiemen van Jong Lede zijn erin geslaagd kampioen te spelen. (Vorig jaar tweede na Eendracht Aalst.) Ze moesten hiervoor wachten tot de laatste speeldag om zekerheid te heb ben gelijk spelen of winnen was vol doende. Eigenlijk hadden ze er in Lede nooit aan gedacht om een titelkans te maken, gezien de jeugdige leeftijd (5 eerstejaars en een duiveltje). Een ere plaats zou al veel vreugde gebracht heb ben. Er was in feite maar één ploeg die nog kon wedijveren voor de titelBerla- re. Zij werden thuis op de valreep versla gen door Lede met 3-4. Een kleine schaduwzijde: tijdens het kampioenschap was wel de verschrikke lijke home-arbitrage van Westrem. Drie minuten na het verstrijden van de officië le speeltijd (stand 2-3 voor Lede) lag een spelertje van Lede gekwetst op het mod- derplein De trainer (achter de draad ge stuurd na opmerkingen op de arbitrage) liep op het terrein om zijn speler te hel pen De scheidsrechter schorste de match. Aan de groene tafel werd de match verloren. Zelfs dat kon Lede niet verhinderen toch nog kampioen te spelen. In totaal werden 150 doelpunten gescoord. Tom Troch, Kevin De Coen en Tim Van Steenbergen namen het grootste deel voor hun rekening. Een te volgen eerste jaarstrio. De grote figuur in het middenveld was echter Stijn Wille. Zowel verdedigend als aanvallend speelde hij een belangrijke rol. Zonder de steun van Kevin De Thaeye en Bram Janssens zou het echter wel wat moeilijker geweest zijn. Ze vormden sa men een grote steun voor de aanval. Dat er slechts 16 ballen in het net van Lede terecht kwamen, was te danken aan het stevig duo in de centrale as van de verde diging, Nico De Thaeye (eerstejaars) en Jurgen De Smet. Zij werden flink bijge staan door Konstantijn D'Hooghe en Stijn Clinckspoor. In de rug hadden zij een attente doelwachter in de persoon van Jorg De Boever, nog een duiveltje maar op weg om een goede doelman te wor den. De wisselspelers David Willockx, Jody De Brouwer, Ferdi Saerens, Tommy Bie- baut en Steven Collijn deden op het ge paste moment hun duit in het zakje om afwezige ploegmaats te vervangen en hebben een ruim aandeel in de titel. Samen met afgevaardigde Gustaaf De Knijf en trainer Chris De Wolf was het een fantastisch seizoen. Het gaat goed met de jeugd van Jong Lede. Preminiemen kampioen, miniemen der de, knapen tweede, scholieren tweede. Jong Lede, de toekomst lacht U toe. (P.h.) ^*««50 Berlare-Overmere 3-0. Danny Berlare-SK Overmere 3-0. Praet kan deze bal mooi meepikken en scoren Dhooms, rots in de branding (vh) In vierde provinciale D blijft de strijd om de oppergaai bijzonder spannend. Drie ploegen komen om de titel nog in aan merking met name Ede, Herdersem en Appelterre, zodat de komende weken van doorslaggevende betekenis zullen zijn. Zondag II. moest Appelterre in eigen ves ting een puntje prijsgeven aan Sint-Ante links, terwijl Herdersem nipt won tegen Erembodegem. Edixvelde van zijn kant ging met 6-0 de boot in bij de huidige leider Ede. Edixvelde kon slechts een halfuur gelijke tred houden. Tijdens het derde kwartier brak echter de veer. Het rammelde plots achteraan en de thuis- spitsen Pierre Troch en Gunther De Pril teisterden om beurten het doelgebied van de bezoekers, die geen enkel verhaal hadden voor de schotkracht van de thuis ploeg. De zwakke broertjes Erondegem en Er- pe beten nog eens van zich af. Erpe hield middenmoter Aspelare in bedwang, ter wijl Erondegem eveneens een gelijkspel lukte tegen Steenhuize. De hamvraag blijft echterwie wordt kampioen Insi ders tippen op Ede dat de jongste weken vlot tot scoren komt. Maar langs de an dere kant hebben doelman Nerinckx en boeg. Het worden alleszins uiterst span- zijn maats nog zware verplaatsingen naar nende weken. Erembodegem en Herdersem voor de ,h a it WJ Hamme-KAVD 1-0. Van de Velde, auteur van het enige doelpunt, van dichtbij bewaakt door Emmaneel terwijl hij de bal vraagt (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21