c P6DPIAL VWCL nieuws I Wielerfestijn om van te wsfetanden Ion Barra en Dropshot in de kijker Pedaal '92 lokt topbelangstelling j Eerste verlies voor Anja Van in vijfde editie Sande V.W.C.L.-wielrennen O.V.W.B.-wielrennen Willy Deloor wint tweede lenterit J 26 - 20.3.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Wegens de weersomstandighe den was de wedstrijd in Hillegem er één om vlug te vergeten. Wiel renners zijn echter sterke jongens die er niet voor terugdeinzen om alle weer te trotseren. Het seizoen is nog maar pas begonnen en dan mag je echt niet te veel verwach ten. In maart kan het immers nog lelijk doen. Voor de renners zelf is het ook niet zo'n makkie. Er zijn er die nog op zoek zijn naar de ge wenste konditie of die uitkijken naar een bondgenoot tijdens de lange lijdensweg om toch maar niet alleen die verwenste kilome ters te moeten afmalen. Al hebben de renners niet direkt die indruk gegeven, toch zullen velen tijdens de laatste beklimming van de Die- pestraat in Houtem ongeveer zulke gedachten gekoesterd hebben. Plaatselijk renner en organisator Freddy Roelekens bezorgde de VWCL-ers een droom van een om loop, waarvan mag gezegd wor den dat hij een kampioenschap waardig was en dus waren alle in grediënten aanwezig. Volgens de aloude traditie van de vroegere 'Boucherbond' vertrokken de vete ranen zondag als eersten om 14u00 en de liefhebbers om 15u00. C- en D-reeksen In de barre en ijskoude regen vertrokken toch nog zo'n 25 moedige oud-renners en deze dapperen hielden er al direkt een hoog tempo op na. De gelederen werden gesloten en van enige animatie was er weinig te merken. Het waren vooral de (k)oude en stramme spieren die eerst moesten warm gereden worden alvorens de eerste schermutselingen genoteerd werden. Zodra de diesels op temperatuur kwamen, ontplofte het nog gesloten pe loton. De echte aanval, die tevens direkt de goede bleek, kwam van het vijftal Van Steerthem, Van Impe, Geldhof, Pari- daens en André Van der Eecken Het peloton moest met lede ogen toekijken Squash hoe de vluchters steeds verder wegreden en zo stelselmatig hun voorsprong op bouwden tot maximaal 1 '30. Achteraan probeerde men de achtervolging op gang te brengen maar de samenwerking was allesbehalve optimaal en De Mey en Sterckx probeerden dan maar onder hun beiden de kloof te dichten maar zonder resultaat, want toen ze na een aantal kilometers de jacht hadden geleid, bleek het beste eraf en ze vonden het wijselijker om hun plaats in het peloton terug in te nemen. De voorsprong van de leiders schommelde rond de anderhalve minuut en dat was voldoende om onder mekaar te gaan uitmaken wie het zou halen. Gilbert Paridaens viel nog uit de kop groep weg wegens bandbreuk en on danks een nummer stayeren kon hij de kopgroep niet meer vervoegen. Wel bleef hij uit de greep van het peloton, waarin boos gereageerd werd op het maneuver van Gilbert. Geen zorg voor de leiders, bij wie Van Impe tijdens de laatste beklim ming van de Diepestraat had toegesla gen. Meedogenloos reed de nationale kampioen van zijn drie gezellen weg. Hij was duidelijk de sterkste en reed onbe dreigd naar de overwinning terwijl Van Steerthem, Geldhof en Van der Eecken beslag legden op de ereplaatsen. A- en B-reeksen Bij de start van deze reeks was het opge houden met regenen en dat was al veel leuker om aan de kilometers te beginnen. Gewoontegetrouw brak de hel direkt los. In die vreselijke eerste kilometers was het Roelekens zelf die de bende van veertig op sleeptouw nam en er zelfs nog een demarrage uitperste zodat alleen de besten konden volgen Dat waren die dag Moreels, Geens, Van Wetter en Lievens. Dit vijftal geloofde in de uitbraak zodat het peloton gedoemd was om te achtervol gen. Uit dat peloton gingen Wilfried Pari daens, De Milde, Thijs, Bert Costermans en De Bruyn op zoek naar de koplopers Bij de tweede doortocht van de Diepe straat waren er al tien leiders en het peloton volgde op een goede vijftien se- konden. Nog was niets verloren want die afstand leek niet onoverbrugbaar. Dat was echter zonder de waard gerekend want thuisrijder Roelekens dacht er an ders over. Het tempo werd nog verstrakt en van zodra de koplopers uit het zicht waren op de lange Oudenaardse steen weg brak achteraan de veer en de voor sprong liep op tot één minuut. Vooraan bleven de tien niet samen want in de voorlaatste ronde moesten Moreels en Thijs de rol lossen. In diezelfde ronde gingen Paridaens, Van Wetter en Lievens nog een tandje bijsteken om uit het klu wen van de anderen te ontsnappen en zo'n spurtte ontlopen. Tevergeefs, want de anderen kwamen terug. Moreels en Thijs waren definitief gelost en Van Wet ter kreeg bij de beklimming van de Diepe straat met krampen af te rekenen en moest voet aan de grond zetten. Hij ver loor meteen alle kansen op een ere plaats. De Bruyn en Roelekens probeer den in laatste instantie nog een uitval maar het mocht niet baten. Met zeven gingen ze naar de eindmeet en daar toon de Lievens zich de allersnelste. Met rui me voorsprong bolde hij over de meet, vóór Bert Costermans, De Milde, Roele kens, Paridaens, De Bruyn en Geens. Uitslagen A- en B-reeksen 1. Gunther Lievens, 2. Bert Costermans, 3. Robert De Milde, 4. Freddy Roelekens, 5. Wilfried Paridaens, 6. Jozef De Bruyn, 7. Robert Geens, 8. Patrick Van Wetter, 9. Luc Van de Wiele, 10. Luc Van der Eecken. C- en D-reeksen 1Marcel Van Impe, 2. Freddy Van Steer them, 3. Marcel Geldhof, 4. André Van der Eecken, 5. Gilbert Paridaens, 6. Frans De Mey, 7. Wim De Clercq, 8. Herman De Gent, 9. Frans Brouwers, 10. Guy De Bock. Volgende wedstrijden: Zaterdag 21 maart: Zonnegem (gemeen teschool) Zondag 22 maart: St.-Lievens-Houtem (markt) Squash Zoals voorspeld heeft Ion Barra zich ook de Belgische universitaire squashtitel toegeëigend. In het Belgica-komplex te Molenbeek moest de RUG-student in de rechten zich vooral in de halve finale dubbel plooien want tweemaal kwam Gouthier Lapoint (UCL) op voorsprong. In de vierde set hees Barra zich op gelijke hoogte (5-9, 9-6, 7-9 en 9-3) en toen stuikte zijn Waverse opponent ineen zo dat hij met 9-3 geëlimineerd werd. In de eindmatch stond er geen maat meer op de nummer twee van De Schreef want hij liet Bart Croqeu (Hasselt) nooit in koers komen zodat hij met 9-3,9)8 en 9-3 zijn Leedse verloofde extra-plezierde. Tragel weer op goede weg In Central 1 presteert Aalst 2 meer dan behoorlijk en dit moest nu ook European Community Squash Club aan den lijve ondervinden. Deze internationaal ge- Squash. Ion Barra (De Schreef) kroonde zich woensdag tot Bel gisch universitair squashkampi- oen (foto dida) struktureerde vereniging begon wel knap via Robert Long die er met 1-3 de lokale kopman Mark Michiels van langs gaf. Het bleef bij die ene uitschieter want Bart Fahy en Bruno Coppens stonden geen eerredder toe aan respektievelijk Perez enWatkins GuyVanNieuwenborgh dikte tegen Green (3-0) aan tot 3-1 en de kroon werd op het Aalsterse werk gezet door Wouter Van Damme die wel het eerste game aan Steve Smith moest laten maar zich nadien op geen enkel foutje meer liet betrappen zodat de klubmanager vier winstpuntjes op het saldo mocht bij schrijven. In Coastal 2 moest Braekeveld in het verre Geluwe een 4-1 nederlaag inkasse- ren maar Tragel was in eigen courts wel zegezeker. Stefan Lefèvre gaf het goede voorbeeld door Stijn Meersman met 9-5, 9-1 en 9-3 voor schut te zetten, ook Freddy April liet een goede indruk tegen de beter gekwoteerde Dirk Verstuyft die met 9-6,6-9,9-5 en 9-7 wel de duimen moest leggen. Harry De Man lijkt z-;n vertrouwenscrisis nog niet te boven want tegen Filip Van Den Bon boog hij met 1 -9,5-9 en 4-9 het hoofd zodat Oasis Aalter meteen het be oogde puntje binnenrijfde. Meer zat er echter niet in want Rudi Mattheus, net hersteld van een liesletsel, liet Pascal Pius (9-8,9-0 en 9-1) amper meespelen en ook trainer Sammy Baton voelde zich niet bedreigd door Ronny Dierickx die met 9-4,9-4 en 9-0 geklopt werd. Meirdam opende deuren Aan de Sint-Onolfsdijk te Dendermonde stelde André D'Hooge vorige donderdag zijn gloednieuw sportcentrum voor het publiek open. Dit funktioneel 'Meirdamkomplex' mikt op twee kompe titiehaarden, nl. bowling en squash, dat in zes courts kan beoefend worden. Als openingsstunt presenteerde men het kompetitieteam van Squashklub Martini Molenbeek, dat momenteel aan de lei ding staat in eerste nationale en vorig jaar de landstitel binnenhaalde. Zelfs natio naal senioreskampioen Stefan Casteleyn was meegekomen en deze 18-jarige be lofte met Europese ambities demon streerde zijn kunnen met Peter Pastyn, Wim Houbrechts, Didier Ramet en hun Engelse kopman Colin Payne, die mo menteel op de worldranking een plaats in de top-50 waard is, zodat het werkelijk een hoogstaand spektakel werd dat door het vergevorderde uur echter te weinig kijkers lokte. Dropshot mag juichen Ook dit seizoen mocht klubmanager Pe dro Maes pronken met een mooi deelne mersveld voor zijn 'Pioneer Squash Trophy'. Er waren immers o.m. twee stereoketens en een juweeltje in racket- vorm met diamant te verdienen en dat lokte géinteresserden uit drie provincies. Bij de meisjes duurde het tornooi niet lang voor de plaatselijke Christel Van den Berghe want zij kreeg het racket van Buytaert op het oog zodat een (kort) verblijf in de plaatselijke kliniek noodza kelijk was. Chris Ivens (Dropshot) werd in de kwartfinale uitgeschakeld door De Ridder (Center Court), die met 9-7, 9-9, 9-4 en 9-3 een ronde verder ging maar daar op de latere winnares Heuts botste. Dit Leuvens meisje moest in de finale afrekenen met de lokale Kelly Janssens die telkens met 0-3 had gewonnen maar nu in een mum van tijd met 0-9,1 -9 en 3-9 afgedroogd werd. Bij de NG's had klubgenoot Van Kemzeke meer sukses want na Aerts (Profsport( en Raemaekers (Beveren) ging Tubbax (Blauwe Regen) in de eindmatch met 0-9, 0-9 en 1-9 voor de bijl. Bij de D's verloor Roels (Squash Garden) met 9-1 10-9 en 9-0 van de latere winnaar Van Daele in kwartfinale en Stefaan De Beule (Dropshot) geraakte in de plate net niet in de halve eindstrijd. (Dirk Daelemans) Bij vrij koud en winderig weer met af en toe een regenbui namen de renners de start voor twintig ronden van twee kilo meter. Half-wedstrijd trokken Willy De loor en Jan De Mulder er vandoor, van kortbij gevolgd door Yvan Bonnet, Omer Van Molle, August Delaen en Giuseppe Salesse. De twee koplopers zouden hun voorsprong steeds maar opdrijven om met 2'15" voorsprong toe te komen. Willy Deloor toonde zich de snelste in de spurt. Uitslag: 1. Willy Deloor, 2. Jan De Mul der, 3. Omer Van Molle, 4. Yvan Bonnet, 5. August Delaen, 6. Paul De Vuyst, 7, Giuseppe Salesse, 8. Paul Van den Ber ghe, 9. Maurits Jacobs, 10. Julien Logier (pedaalbreuk), 11. August Gijselinck. Stand na twee lenteritten 1. Willy Deloor (20), 2. Yvan Bonnet (14), 3. Omer Van Molle (13), 4. Paul Van den Berghe en Julien Logier (10), 6. Jan De Mulder (9), 7. August Delaen en Paul De Vuyst (8), 9. Maurits Jacobs (6), 10. Serafien Droesbeek (4), 11. Giusep pe Salesse (3), 12. August Gijselinck (2). 'BLOSO Oré De Boelpaep is nog steeds besluiteloos als het regent, deelnemen of niet Deelne men, Dréken, verdorie Eddy Van der Meerssche, voor zitter van de VWCL is nog niet van start gegaan maar hoopt dit binnen de 'drie kilo 'swel te doen. Minder kilo's natuurlijk... Gilbert Paridaens wordt voor ons de hoop op een medaille tijdens de volgende Olympi sche spelen. Hij neemt deel aan het stayersnummer Fredje Neyts heeft een nieuwe muts ontworpen, de binnen- oprolmuts. Hoe meer je ze over je oren trekt, hoemeer je ze kan oprollen Freddy Roelekens, organisator en thuisrenner voerde in zijn koers een tien om te zien'- show op, waaronder twee da lers (Moreels en Thijs) en een clip van de week, nml. 'Kram pen in de Diepestraat', ge bracht door Patrick Van Wetter. Martin Vermeir bracht een be zoekje aan de VWCL en dat was een tijdje geleden. Wielertoerisme Het ziet er naar uit dat ook de vijfde editie van 'Pedaal' op zondag 12 april de grote massa zal aanlokken want zoals de vori ge jaren is de vraag naar inschrijvingsfor mulieren overdonderend. Niette verwon deren want de organiserende fietsklub 'De Poorters' kreeg vorig seizoen alle lof over het prachtig en volledig uitgepijld parcours van de circa vijftienhonderd deelnemers die ook uit het Voorpostge- bied naar het Blosocentrum waren afge zakt. Sportiva uit Hamme-Zogge was met 23 deelnemers het best vertegenwoordigd maar ook WTC Wuitens (16), Op den Hoek-Schellebelle (15), Moese Trappers (14) en De Raepespurters (13) finishten in De Voorpost-top vijf. Even verder vin den we ook De Hoeftrappers Erpe-Mere, WTC Terjoden, For Ever Hamme, De Grot-Erembodegem, WTC De Reisduif, Storama-Hamme, WTC Tempo. Dur- mespurters, Vliegend Wiel, De Blok- Aalst en Stanzachers-Moorsel. Die ver enigingen hebben hun inschrijvings- en stortingsformulieren reeds ontvangen. Andere kandidaat-deelnemers (ook indi- viduelen) kunnen die nog aanvragen bij de Bloso-lnspektiedienst, Sint-Lievens- laan 33, 9000 Gent. Pedaal '92 biedt vijf mogelijkheden want naast de 102 km (vrije start tussen 7u30 en 8u30), 50 km (vrije start tussen 8u30 en 9u30) en 25 km (groepsstart te 10uOO) zijn er voor het eerst ook twee omlopen voor Mountain-bikers uitgestip peld en wel over 20 en 40 km met vrije start tussen 8 en 9 uur. Bij voorinschrijving kost deelnemen slechts 40 frank (ter plaatse 60 fr) en men ontvangt hierbij gratis een routebe schrijving, aandenken, verfrissing, bre vet en verzekering. De start- en aankom stformaliteiten geschieden in het Bloso centrum aan de watersportbaan te Gent en de eindkontrole wordt er verzekerd tot omstreeks 14u00. VWB-laureaten Dit jaar komt Pedaal ook in aanmerking voor het laureaatschap van de Vlaamse Wielrijdersbond, de enige organisatie voor wielertoersiten die erkend is door het ministerie van de Vlaamse Gemeen schap en dan ook Bloso-subsidies ont vangt Wielertoeristen kunnen er indivi dueel of in groep (minimum 8 leden) bij aansluiten voor de prijs van 680 frank Deze VWB-vergunning omvat naast een komplete verzekering (zelfs bij individue le uitstappen) het tweemaandelijks tijd- schrijft met gespecialiseerde informatie over alle facetten (training-voeding-tech niek), dat aan iedereen kosteloos wordt opgestuurd. Het VWB-sekretariaat, dat gevestigd is aan de Branddreef 19 te 9255 Buggen- bijc lekt hout, kan ook tijdens de werkuren teleio nisch inlichtingen verschaffen op he nummer 052/33.29.80 en bezorgt des gevallend de steeds dikker wordend VWB-fietstoerismekalender aan wie er- om verzoekt. Klubs uit de regio kunnen er nog plaatsje op vinden voor hun organisatie die dan ook meetelt voor het VWB-lae reaatschap. Hiervoor moet men mir- stens 20 punten verdienen en dit kanf tochten tot 100 km 1 punt), vanaf 10' km (=3 punten) en in één van de vi/ klassiekers die vijf punten opleveren. Vorig seizoen was 't Stuurken-Overmen hierin het suksesrijkst want zowel Ra) mond Cornelis (20), Luc De Bruyne (20, Eugene De Bruycker (20), Ray De Rouó (25) als Philip Willems (25) behaald» de nodige punten zodat ze daarvoor ge huldigd werden vorige maand in fees: zaal ter Roest. Voorzitter Van Ingelgher kon er fier melden dat men al 350 nieuws leden had mogen inschrijven zodat me» stilaan de kaap van 2.000 fietsers bena dert. Dirk Daelemans JEUGDBADMINTON Voor de laatste editie, voor het finaletornooi, trok de Carlton Cera Jeugdcup-karavaan naar de sporthal te Lokeren. In het zog van de 74 deelnemers deze keer ook veel ouders en grootouders. Een bevestiging dat in vele gezinnen deze PBO-organisatie reeds als een familieuitstap geïntegreerd is. Maar hier schuilt een gevaar. Jeugdspelers mogen zeker niet vergeten dat de Carlton Cera Jeugdcup moet gebruikt worden als een springplank naar de Ligatomooien. Daarom breken wij een lans voor D-tomooien die volgens het poulesysteem georganiseerd worden. Met de eksamenperiode voor de boeg, kwa men bij de meisjes 14 slechts titelverdedig ster Anja Van Sande en concurrente Elisabeth Bullens opdagen De Buggenhoutse kampioe ne bleef op vier ontmoetingen ongeslagen, en werd overmoedig. Binnen haar eigen club had Elisabeth Bullens ondertussen alle trainingen benut om haar clear bij te werken. Met resul taat. Want voor het eerst werd Van Sande met 11-8 verslagen. Maar in de eindrangschikking kan Van Sande. met 12 voorsprong, niet meer worden be dreigd Bij de meisjes -14. elf deelneemsters. Hier koos organisator Jacques Van Daele voor een combinatie van twee poules van vier en een van 3. Hoewel Isabelle Van Landschoot hier weer eindoverwinnaar werd. had ze het toch moeilijk met Siska De Meirsman (11 -8). Valè- rie De Pré. die in de vorige uitgave te St.-Gil- lis-Dendermonde nog tweede eindigde achter van Landschoot, haalde zelfs nu de finalepou le niet, In de voorronden had ze het ongeluk in haar reeks Siska De Meirsman te ontmoeten Het 3-11 verlies verweer haar naar de poule van de tweedes Elisabeth De Bock eindigde derde In de rangschikking wijzigt er dus niets Van Landschoot, De Meirsman en De Pré blijven de drie leiders. Ook bij de jongens werd er weer gestart op 18 halve terreinen. Na bij de -14-jarigen in de eerste ronde poules van 4 te hebben afge werkt, schakelde Van Daele over op poules van 3. Om zo uiteindelijk te komen tot een finalepoule van de drie winnaars. Dat waren hier zoals verwacht Kristof Van Landschoot, hersteld van zijn kwestuur op het jeugdtornooi van Drive. Jonas De Pauw en David Bauwens. Grote ontgoocheling was hier Kris Van Pae- mele. Na zijn vierde plaats te St.-Gillis-Den- dermonde, verloor hij in de tweede ronde zwaar van Bauwenss en Bart Kesbeke, waar door hij pas als negende eindigde. Daardoor moet hij nu in de rangschikking zijn vierde plaats afstaan aan Davy Bauwens. Op het finaletornooi op 10 mei te Wachtebete moeten trouwens alle spelers die ooit aan een editie van de Carlton Cera Jeugdcup deelna men, aanwezig zijn. Van de sponsors ontvanff iedereen dan een aandenken en de winnaars een natura- en geldprijs. Bij de jongens +14 heeft Alain De Pré 8 Lokeren weer zijn eerste plaats heroverd. Var clubgenoot Hans Bastien won hij vlot n* 15-6. Hopelijk trekt De Pré hieruit zijn conclu sies en is hij volgend seizoen even suksesvtf op de Ligatomooien. Grote verrassing in deze reeks was zeker Nikolaas Van Ransbeek. In een wip springt Ni van de 22" naar de 16* plaats. Wat het veelbesproken prijzengeld op het fina letornooi te Wachtebeke betreft, zegt Jacques Van Daele, wil ik aan zoveel mogelijk spelers iets geven. Daarbij denkt Van Daele luidop aan de vier eersten bij de meisjes -14, de drie eersten bij de meisjes +14 en de vijf eersten van elke jongensreeks. (LCJ

De Voorpost | 1992 | | pagina 26