Ex Marc Bassez (C en Jozef Caethoven (Cz) Eric Vereecken (A1), Patrick Van Renterghem (A2), j j y mmswrnm 5 Martin Bontinck (B1), Hubert Vancraynest (B2) W.T.C. Den Blok paraat voor toerismeseizoen RA r (V.W. F.-wiel rennen) KAnvn Dirroi fiir- 'i An l/i^nf Pontli/iiinn /f*2' Zeelse renners niet te stuiten -;&• De Voorpost - 2Ö.3.1992 - 27 TJéUJRf} fiUWfc» .VENCOav^ S "*tL - DAKWCR;^1 WIELRENNEN Kluisbergen - Ruien Ondanks het koude, gure weer en de neerpletsende regen kregen de organisatoren nog 140 renners aan de startlijn Ook de toeschou wers bleven niet achterwege hoe wel die meer in de café 's en de zaal Volkswelzijn te vinden waren dan aan de aahkomstlijn. Toch stond er bij de aankomst der renners steeds een pak volk. De organisatoren verdienen een pluim voor de per- lektie waarmee ze hun opdracht vervulden, ledereen was op de hoogte van zijn taak, verwarmde 46 deelnemers aan de eerste reeks en direkt aktie met een demarrage van Gerry Steenssens, die vast de nieuwe truitjes van zijn ploeg in de kijker wou zetten, nadien aanvallen van Luc Van der Beken, Achiel Van Gheem en Julien Simoens. Dan een paar pogingen van Raf Van Eyck, tevergeefs. Het peloton liet niet begaan en kwam steeds terug. Ook Ferre De Donder en danny Verekens, beiden zeer aktief, konden de kloof niet slaan. Ook een sterk verbeterende Freddy De Blieck probeerde het en Serge Bie ging voor het peloton uitrijden en naar het einde toe probeerde etienne Rolus het Tuypens, De Pessemier en Aimé Mi- chiels, dan weer Dirk Merenhout en Ron- ny De Wilde. Dan kwam echter de goede ontsnapping op gang. Hendrik Cornelis, Norbert De Grom, Germain D'Hondt en Mario Bauwens namen een 100 meter voorsprong en een beresterke Aimé Mi- chiels fietste er op zijn eentje naartoe. Meteen vijf sterke leiders die mekaar goed verstonden maar die een niet afge vend peloton achter zich kregen. De voorspron groeide tot amper 15 sekon- den en op vijf ronden van het einde wipten Ronny De Wilde enAntoine Tran- guo tot bij de vijf. Zeven leiders dus. Op VWF-wielrennen. In Kluizen won Mare Bassez de reeks C' terwijl Jozef Caethoven de C2-reeks op zijn naam schreef (xl) VWF-wielrennen. Martin Bontinck (Zele) was de snelste van de B1-reeks en Hubert Van Crayenest won de reeks B2 (xl) zalen om je te verkleden en een politiekorps dat graag meewerkte en van zodra de vluchters één mi nuut voorsprong namen gng de politie voor het peloton uitrijden. Toeschouwers-organiusatoren uit nabije gemeenten namen kontakt op met VWF-voorzitter verpaelst om nog een datum te vinden voor hun kermiskoers. vanaf zaterdag 28 maart beginnen we immers aan een reeks weekends waaraan geen einde meer komt. Ondanks het hoge prijzenbedrag zijn er ge noeg wedstrijden en er zijn steeds minstens honderd renners die met een prijs naar huis gaan. C-reeksen: Mare Bassez (C1) en Jo zef Caethoven (C2) N Met het oog op 'hun' wedstrijden op zaterdag 4 april en 16 mei en in juli met de kermis te Zele-Hansevelde tonen de Zeelse renners meer dan hun blote benen. Bij de C-renners hebben Jozef cae thoven en Theofiel Jacobs hun eer ste zege reeds binnen, terwijl bij de B-renners Martin Bontinck van Han- sevelde reeds twee zegeruikers meebracht. Aimé Michiels mikte reeds éénmaal in de roos en rijfde een tweede en een derde plaats binnen. Ook Hendrik Cornelis spreidt een blakende forme tentoon. Ronny Samson won reeds éénmaal bij de A-renners en ook Serge Van Assche stak zijn neus reeds aan het venster. Franky Saey zagen we ook reeds vooraan. Nu nog wachten op de anderen enkele keren op zijn eentje. Dan ging Rotsaert nog eens proberen en die kreeg van Gheem en Simoens mee. Die drie leken het te zullen rooien maar een uitge- rokken peloton kwam terug en meteen demarreerde Mare Bassez. Hij vloog door de bocht en hoewel Marcel Doerae- ne direkt deageerde met Jozef caethoven in zijn wiel, was het te laat. Bassez haalde het voor caethoven en Doeraene, verder Moriau, Van Gheem en Simoens. B-reeks: Martin Bontinck en Hubert Van Crayenest Reeds van in de start een poging van Noël Maes en Hugo Tuypens, nadien vier ronden lukten ook Hubert Van Craye nest en Hugo De Pessemier deze kracht toer en dus waren ze met negen. On danks het hoge tempo wipten ook nog Luc De Coen en Martin Bontinck tot bij de leiders. Met nog twee ronden voor de boeg waren er qlf leiders en het peloton begaf. De kopmannen gingen de laatste ronde in met 29 sekonden voorsprong op een hevig jagende René Marissen, Johan Hutsebauten Freddy Messeman. Te laat, de winnaars zaten vooraan. Norbert De Grom probeerde het nog alleen maar Ronny De Wilde reageerde gepast en toen plaatste Bontinck zijn jump en de VWF-wielrennen. Dendermondenaar Ferre De Donder met zijn echtge note (xl) winnaar was gekend. In de sprint van het groepje ging het na een nijdige zij-aan-zij naar Hubert Van Crayenest, die Luc De Coen nipt versloeg. René Marissens haalde het in het peloton, vóór Mario Van Wittenberghe en Ferdy Messeman. A-reeks: Patrick Van Renterghem en Eric Vereecken Knappe wedstrijd met reeds na één ronde een ontsnapping van José Hoebe- ke, Antoine De Cabooter en J.M. Cle ment. Pas waren deze drie ingelopen of er volgde een nieuwe poging van Mare De Peuter, Franky De Coninck en Carlos verstraeten. Nauwelijks was alles samen of daar gingen Ronny Samson, Helmuth Tas, Rik Van Wassenhove en José Hoe- beke er vandoor. Alles was te herdoen en weer ging Ronny Samson, Patrick Meert en José Hoebeke. 0p.20 sekonden Be nny Benoey, Jozef Watteny, Dirk van de Wille, Jean Baeyens en Tim Elebaut. Op 30 sekonden het peloton maar alles kwam weer samen en we kregen dan het keerpunt van de wedstrijd. Nog twaalf ronden moesten er gefietst worden en Benny Benoey, Patrick Van Renterghem, Geert Van Speybroeck, Jozef watteny, Erik Vereecken en Peter Picavet namen in één ronde tijd 32 sekonden voorsprong. Een ronde verder was dat reeds 55 se konden en de ronde daarop 1 '8". Op acht ronden van het einde telden de zes reeds 1'50" en iedereen dacht dat hét gedaan was. Op zeven ronden van het einde kregen we een breekpunt. Carlos ver straeten, Helmuth Tas, Dirk Van de Wille, José Hoebeke, Dirk Stammeleer en Jozef Devits rukten zich los uit het peloton en kwamen door op 1'25" van de leideers. In deze ronde lukten dan nog Mare De Peuter, pascal Delmotte en Dirk Van Wassenhoev de krachttoer om bij de zes aan te sluiten. Meteen negen achtervolg ers op vijf ronden met 1achterstand. Op 4 ronden nog 50". De spanning steeg want ook achteraan bewogen nog ren ners hemel en aarde en te kunnen etrug- keren. Vooral een Samson, De Cabooter, Luc Pieters, Patrick Meert, Jean Baeyens, J. Nevejans en andere Chris Van den Bogaerden trachtten er nog iets van te maken. Maar de negen bleven jagen op de zes koplopers met nog 3 ronden en 42" voorsprong. Op twee ronden van het einde voelde de sterke Patrick Van Renterghem het dreigende gevaar en hij schudde een eerste maal aan de boom. Het kopgroepje dreigde reeds uiteen te vallen. Bij de tweede demarrage is er slechts een sterke Ver eecken die bnog meegaat en mee de forcing voert. Meteen gingen die twee de laatste ronde in. Op honderd meter Jozef Watteny, Benny Benoey en Geert Van Speybroeck, terwijl Peter Picavet afstopt en de negen de drie voor zich zien uitfiet sen. De twee blijven voorop en in een machtsspurt won Patrick Van Renterg hem vlot van Eric Vereecken, terwijl ook de drie uit de greep van de negen bleven en Geert Van Speybroeck geen moeite had met Jozef Watteny en Benny Benoey. Het spurtje van de negen achtervolgers ging naar Jefken Devits, vóór Dirk Van de Wille, Dirk Stammeleer en Carlos Ver straeten. Meteen een spannend einde van een prachtige wedstrijd. Volgende wedstrijd Zondag 22 maart in Goeferdinge, Schoolstraat 78, café José, Start C om 13u00 voor 11 ronden of 50 km, B om 14u30 voor 13 ronden of 59 km, A om 16u15 voor 15 ronden of 68 km. Prijsbarema 1, omloop kategorie 2. Zaterdag 28 maart in Zandbergen. Zon dag 29 maart in Beveren-Waas. Zaterdag 4 april Zele-Hansevelde en zondag 5 april in Sint-Lievens-Houtem. Uitslagen A1:1Eric vereecken, 2. Geert Van Spey broeck, 3. Benny Benoey, 4. Jozef De vits, 5. Dirk Van de Wille, 6. Dirk Stam- meleir, 7, Carlos Verstraete, 8. Pascal Delmotte, 9. Dirk Van Wassenhove, 10. Franky De Coninck. A2:1Patrick Van Renterghem, 2. Jozef Watteny, 3. Helmuth Tas, 4. José Hoebe ke, 5. Mare De Peuter, 6. Antoine De Cabooter, 7. Luc Pieters, 8. Danny De- deurwaarder, 9. Freddy Goossens, 10. Luc Derijckere. B1: 1. Martin Bontinck, 2. Ronny De Wilde, 3. Antoine Tranguo, 4. Mario Bau wens, 5. René Marissens, 6. Mario Van Wittenberghe, 7. Johan Hutsebaut, 8. Erwin Grijseels, 9. Peter Schaillie, 10. Benny Devleesschouwer. B2:1. Hubert Van Crayenest, 2. Luc De VWF-wielrennen. De doortocht van de B-renners in Kluizen met Ronny De Wilde en de plaatselijke Filip Van Kerckhoven (xl) VWF-wielrennen. Eric Vereecken won in Kluizen de A1-reeks en Patrick Van Renterghem was de snelste bij de A2's (xl) Coen, 3. Aimé Michiels, 4. Germain D'Hondt, 5. Norbert De Grom, 6. Hugo De Pessemier, 7. Hendrik Cornelis, 8. Ferdy Messeman, 9. Noël Maes, 10. Mare Heyndrickx. C1:1. Mare Bassez, 2. Alois Carmeliet, 3. Leonce Van der Linden, 4. Danny Verekens, 5. Freddy De Blieck, 6. Paul De Geynst, 7. Gerry Steenssens, 8. Fred dy Rotsaert, 9. Guy De Wolf, 10. Hans Blanckaert. C2:1Jozef Caethoven, 2. Marcel Doe raene, 3. Edward Marissens, 4. Achiel Van Gheem, 5. Julien Simoens, 6. Gast on Van Den Hoecke, 7. Roger Tanckeré, 8. Alois Van Renterghem, 9. Gustaaf Temmerman, 10. Paul De Rijbel. Elke zondagmorgen, dit jaar vanaf 5 april, starten de wielertoeristen van WTC Den Blok aan hun lokaal café Denderhof, Hei- weg Hartlaan 115 te Aalst, voor een toeristische fietstocht. De snelheid wordt aangepast aan de zwakste deelnemer zodat iedereen meekan, de weflverken- ner zorgt ervoor terug te zijn vóór 12 uur. Ook enkele dagtochten staan op de ka lender: Scheldemeeersen, de Gordel Dil- beek, Geraardsbergen, Laroche en Ar- denne. Verder nemen ze zeker deel aan de Affligemse Pijl, Grenzen van Aalst, een proef kaartlezen, volkssporten, klim- tijdrit, Welle en zijn ze de medeorganis ator van 'Superstars op wielen' op Sink- senmaandag te Aalst. Met Hemelvaart gaan ze voor vier dagen naar Gesves (driehoek Hoei-Namen-Ci- ney) en met halfoogst, een gezinsfiets tocht naar Ronse (jeugdherberg 'De Fiertel' en Geraardsbergen (jeugdher berg 't Schipken). Op de algemene vergadering die zal plaatsvinden in het lokaal Denderhof, op vrijdag 27 maart 1992 te 20 uur, zal alles op een rijtje gezet worden en kunnen de oude en nieuwe leden hun lidmaatschap vernieuwen of aanvragen. ledereen kan meefietsen vanaf 14 jaar (jongeren -14 jaar onder begeleiding van een +21-jarige), mits betaling van het lidgeld (250 fr) en het aanschaffen van een klubtrui (500 fr). In 1991 waren er gemiddeld 15 leden aanwezig op de wekelijkse uitstappen, als uitschieter noteerden we 30 deelne mers voor de Grenzen van Aalst en als dieptepunt 9 deelnemers naar de dag tocht in Gemmenich. Enkele gezinsfiet stochten werden ingericht op zondagna- midag in samenwerking met de wieler toeristen van T.T. Kring Aalst. Tijdens de algemene vergadering, huldi ging der kampioenen van het voorbije seizoen. Klubkampioen werd Carlos Van der Storm, vóór Willy De Brul en Paul Kindermans. Dameskampioen is Karina Lievens en allrounder werd Paul Kinder mans. In 1992 zullen de wielertoeristen ge sponsord worden door Vic Nuelant en Carrosserie Union, die een nieuwe klub trui zullen voorstellen. Laureaten 1992 werden: Carlos Van der Storm, Paul Kindermans, Freddy Van Huylenbroeck, Paul Heyvaert, Servais Laroy, Marijke Van der Eist en Gilbert Lelong. Aan de liefhebbers van ontspannende, gezonde en sportieve fietstochten, raden we aan om aan te sluiten bij WTC Den Blok. Elke week een andere tocht met een wisselende verkenner langs rustige, mooie, verharde wegen in de omgeving van Aalst en soms even daarbuiten. Een volgwagen vergezelt de fietsers op hun rit. Alleen bij regen en dichte mist wordt de tocht uitgesteld. Meerdere inlichtin gen kunnen bekomen worden bij de be stuursleden van WTC Den Blok. Bestuur Voorzitter: Julien Cooreman, Ten Berg 92, Aalst, ondervoorzitter: Etienne Bo- mon, Bleienpark 34, Oudegem, schatbe waarder: Roland Ganzeman, De Gheest- straat 18, Aalst, afgevaardigde sportad- viesraad stad Aalst: Mare Lootens, Kon- kelgoed 53, Opwijk, sekretaris: Marcel Cleemput, Asserendries 79, Aalst, ko- missaris: Raymond De Neef, Slotstraat 63 Aalst en de bestuursleden Frans van Holen, Etienne De Boeck, Chris Anné, Freddy Van Huylenbroeck en Jean Van den Heuvel.

De Voorpost | 1992 | | pagina 27