Veiligheid troef bij M. Verbeke (E+), V. Wartel (E), A. Van Den Bossche V. Van Den Eynde (C en B. Van Buynder (Aj D), W. De Backer (B) W.K. Berlare Sportief den Abbeele Patrick Cocquyt klopt Gunther Van 28 - 20.3.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Wielerwedstrijd voor W.A.O.D.-Veteranen en -Liefhebbers te Massemen Zoals het in andere bonden ook wel eens gebeurt, komt dit ook bij WAOD voor dat men, en zeker bij het begin van een wielerseizoen, problemen heeft om een inrichter te vinden. In dit geval moet er dan worden uitgekeken naar een nood oplossing. Die noodoplossing werd ge vonden te Massemen. Dank zij de goede wil en de medewerking van heel wat mensen kon er toch gekoerst worden op het gekende parkoers. Men hoeft daar geen rekening te houden met druk ver keer en aan een handvol seingevers heeft men genoeg om de wedstrijd in goede banen te leiden. Iedere kategorie van de Bond kon er aan de slag. Er werd gereden in drie wedstrijden, dus drie maal twee reeksen. Het koude en regenachtige weer was er zeker de oorzaak van dat in totaal slechts 64 renners kwamen opdagen. Heel wat renners die aanwezig waren vertikten het een rugnummer af te halen en bleven wijselijk aan de kant om op die manier hun vrienden-renners aan te moedigen. Reeds kort na de middag gingen de ou dsten van start. Bij de kategorie E+ en E waren ze met 20. Reeds in de tweede ronde ging Victor Wartel (natuurlijk) in de aanval. In zijn zog reden nog vijf anderen mee de E-renners Pierre Ryckewaert, Gerard Gevaert en Piet Marchand alsook de plussers André Van Oost en Maurice Verbeke. Het tempo lag hoog en iets voorbij halfwedstriid werd het peloton gedubbeld. In het geharrewar op de smalle wegen werd de kopgroep gehal veerd. Drie renners reden aan de kop (Wartel, Ryckewaert en Marchand) ter wijl een achtervolgende groep tot stand kwam met de twee voornoemde plus sers in het gezelschap van Lievin Troch, Gerard Gevaert en Johan Van Slycke. Vooraan reed enkel Victor Wartel aan de leiding, de twee anderen durfden niet overnemen uit schrik voor een verras singsaanval van Wartel. Geen nood ech ter, de stoere bink uit Merelbeke demar reerde dan maar vanaf de kop en kon meteen een gat slaan wat een zoveelste overwinning betekende voor de ex-be roepsrenner. Piet Marchand versloeg Pierre Ryckewaert voor de tweede plaats en Johan Van Slycke won de spurt van de achtervolgende groep voor Maurice Ver beke, die hiermee zijn eerste zege liet optekenen bij de E-plussers. Bij de C- en D-reeks telden we amper 24 deelnemers. Ook in deze wedstrijd werd een vroege ontsnapping genoteerd. Een tiental renners hadden zich losgewerkt waarvan er uiteindelijk nog zes overble ven. Na de wedstrijd liepen er geruchten dat de pilootwagen te kort voor de ren ners reed en hiervan enkelen dankbaar gebruik (lees misbruik) gemaakt hadden om een kloof te slaan. In ieder geval, bij de vluchters waren 2 D's (Carlos De Clercq en Alfons Van Den Bosch) en 4 C's (Leo Tolhoek, Frans Van Immer- seel, Vic Van Den Eynde en Roger Bee- laert). Vijf achtervolgers (Ghislain Van Lierop, Willy Roels, August Van Woen- sel, Willy Gillis en Gilbert Van Heugten) konden de zes niet meer bedreigen. Willy Gillis reed lek en Van Lierop probeerde het alleen. Even gaf hij de schijn nog bij de eersten te geraken maar bleef uitein delijk hangen wat meteen goed was voor een zevende plaats. Bij de koplopers ging Vic Van Den Eynde aan de haal en won onbedreigd zijn derde wedstrijd, wat uiteraard getuigt van een blakende kondi- tie. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Roger Beelaert vóór Frans Van Immerseel en Alfons Van Den Bosch (eerste D-renner). Ook de opkomst bij de jongste katego- rieën A en B was aan de lage kant, slechts 24 renners tekenden het inschrij vingsblad. Er werd echter gekoerst dat het een plezier was om zien. Amper was de startvlag geheven en de Nederlander Rik De La Ruelle ging aan de haal. Me teen sloeg hij een gat van betekenis. Benny Van Buynder erkende het gevaar en reed in één ruk tot bij de koploper. Met hun beiden reden ze de ganse wedstrijd vooraan. Een groep van vijf renners gin gen in de achtervolging Patrick De Mae- re, Wim De Wael, Jan Meul, Yves Peete- reyns en Willy De Backer. Ondertussen was de voorsprong van de twee koplo pers groot genoeg zodat zij niet meer werden verontrust. Benny Van Buynder besefte dat hij aan de veel snellere De La Ruelle een lastige klant zou hebben en ging er in de slotkilometers alleen van door. Dat betekende voor hem een twee de ritzege in evenveel dagen, daags voordien werd hij winnaar te Melsele. Willy De Backer had in het achtervolgend pelotonnetje zijn gezellen in de steek gelaten en bezette als eerste B-renner de derde rang terwijl Jan Meul de spurt voor de vierde plaats won vóór Patrick De Maere en Wim De Wael. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E en E+ 20 deelnemers, 1. Victor Wartel; 2. Piet Marchand; 3. Pierre Ry ckewaert; 4. Johan Van Slycke; 5. Mauri ce Verbeke (1 E6. Gerard Gevaert; 7. Lievin Troch; 8. André Van Oost (2 E+); 9. Daniël De Pauw; 10. Walter Coussens. Kat. C en D 24 deelnemers, 1Vic Van Den Eynde; 2. Roger Beelaert; 3. Frans Van Immerseel; 4. Alfons Van Den Bosch (1 D); 5. Leo Tolhoek; 6. Carlos De Clercq (2D); 7. Ghislain Van Lierop; 8. August Van Woensel (3 D); 9. Willy Roels; 10. Gilbert Van Geneugten. Kat. A en B 24 deelnemers, 1Benny Van Buynder; 2. Rik De La Ruelle; 3. Willy De Backer (1 B); 4. Jan Meul; 5. Patrick De Maere; 6. Wim De Wael (2 B); 7. Yves Peetereyns; 8. Dirk Van Den Berghe (3 B); 9. Filip Van De Velde; 10. Jan Belis. Volgende wedstrijden Zondag 22/3/92, Beveren-Waas, Klapperstraat. Start om 15 uur voor kategorie A en B, afstand 78 km. Zondag 22/3/92, Zeveneken, Nieuw- poortstraat. Start om 14 uur voor ka tegorie E en E+, afstand 60 km. en om 16 uur voor kategorie C en D, afstand 69 km. De mannen die het laken naar zich toehaalden, rechts Benny Var Buynder, winnaar van de A-reeks en links Willy De Backer, winnaar var de B-kategorie. Wielrennen. Het bestuur van W.K. Berlare-Sportief (berfo) Te Massemen won Maurice Verbeke zijn eerste seizoenzege in de kategorie E+ Wielrennen. Patrick Cocquyt na zijn zege bij de amateurs in Berlare (berfo) Amateurs in Berlare Wielerklub Berlare-Sportief heeft de koersen voorgesteld die ze zal organise ren. De vergadering werd geleid door voorzitter Mare De Bruyne, geflankeerd door ondervoorzitter Julien Spruyt, se- kretaris Karei Claus, penningmeester Frankv De Ridder, materiaalmeester Eric Schollaert en seingeversverantwoorde- lijke Robert Verhaegen. De voorzitter legde er de nadruk op dat iedereen zich volledig inzet om van de klub een groot geheel te maken, die dan ook ernstige organisaties op zich kan nemen. Er worden dit jaar in Berlare liefst 19 wielerwedstrijden georganiseerd, zonder de cyclocrossen. W.K. Berlare- Sportief behoort daardoor zeker bij de topklasse. Mare De Bruyne wees ook op de steun die men krijgt in deelgemeente Overmere. Belangrijk voor de klub is de veiligheid op de weg. Die kan alleen maar verkregen worden door een goede samenwerking met de plaatselijke politie. Berlare-Sportief zal voor liefst 319.000 frank prijzen en vergunningsgelden beta len aan de BWB, wat niet niks is. De jaarlijkse grote prijs voor beroepsreo- ners is een heel stuk duurder geworden De organisatie zal dit jaar ongeve» 183.000 frank kosten, dat is 43.000 I meer dan vorig jaar. Ook de vergunnift gen voor de andere reeksen zijn duurder geworden, wat de organisatie van wed strijden alleen maar moeilijker maakt. Toch blijft Berlare-Sportief niet bij de pakken zitten, integendeel Wielerkalender Amateurs Nieuwelingen Amateurs Juniores Juniores Amateurs Nieuwelingen Juniores Nieuwelingen Amateurs Profs 4.4 - Pompierken - 15u 15.4 - 't Hoeksken - 17u 20.4 - Schuitje - 15u 1.5 - Vooruit - 15u 28.5 - Kerkhof - 15u 8 6 - Daal - 15u 27.6 - Sporthal - 15u 29.8 - Heikantstr. - 15u 26.9 - Kermis - 15u 28.9 - Kermis - 15u 30.9 - Kermis - 14u Berfo Zaterdag sloeg in Berlare al snel de vlam in de pan. Reeds in de eerste doortocht meldden zich vier renners voorop. Het peloton volgde op 13 sekonden onder leiding van Bert Van Eynde. In de daarop volgende ronden kwam alles weer sa men zodat er nieuwe kombinaties kon den gemaakt worden. In de derde ronde trok Hendrik Caethoven de kop en het bleef bij enkele sporadische pogingen. Toch werden er in de vierde ronde drie groepjes gevormd. In de zesde ronde telde het eerste groepje een voorsprong van 22 sekonden, dan volgde er een op 1 '45 en het derde op 2'45. Het peloton had al 3'42 achterstand. Met tien koplo pers gingen ze de zevende ronde in maar een gedeelte smolt weer samen tot 21 eenheden onder leiding van de aktieve Patrick Cocquyt. In de negende en de tiende ronde werd er zeer snel gereden zodat de kloof definitief was geslagen. Deze leiders zouden spurten voor de zege. Patrick Cocquyt haalde het met een banddikte voor de plaatselijke vedette Gunther Van den Abbeele, Patrick Lae- nen, Benny Coeckaert, Mare Bracke (Berlare), Walter De Veerman en Marnix Van Impe. Berfo Amateurs in Berlare. Klaar voor de start met vooraan de officiëlen Manuel Buys en Dom Hildebert (berfo) Gewoontegetrouw won Victor Wartel bij de E-reeks, hier in het gezel schap van zijn vrouw en supporter nummer één Rechts Vic Van Den Eynde die reeds zijn derde wedstrijd bij de C's won. Naast hem de nieuwkomer Alfons Van Den Bosch die de beste was bij de D-renners Amateurs te Berlare. Cockuyt wint de spurt van een niet tegen de lokale Van den Abbeele (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 28