Volleybalfeest in Buggenhout sf Ik blijf bij Buggenhout Erembodegem te licht bevonden Een van de betere wedstrijden Topfloor wint duel tussen plaatselijke klubs Wanneer kan Kangoeroes vieren? Om de moed te verliezen Volleybalkalender Ilse De Keyser: 9' Een klusje GIBO osi/mot mumm on/w.m De Voorpost - 20.3.1992 - 29 VOLLEYBAL V.K. Erembodegem-Kangoeroes Aalst 1-3 (11-15,10-15,15-2, 9-15) iy Van ar van 'i| Deze Aalsterse derby kende geen span nend verloop, daarom liepen de ploegen om beurten van de tegenstander weg. Zo kende de thuisploeg In de openingsset een slechte start en kon de leider tot 2-8 uitlopen. Bij de gastheren ontbrak wel Hans De Craemer, die op skiverlof was en zijn afwezigheid was een hiaat in de j, want deze speler was de laatste wedstrijden in goede doen. Eddy Cassi- man, oververmoeid, was wel aanwezig, maar werd op de bank gelaten. Danny Heyndrickx was wel gestart. Toen de opslagen beter werden uitgevoerd, kwam de receptie van de gasten onder druk te staan en Erembodegem kon tot 9-11 terugkomen. Dan ontbond Erwin De Rijcke zijn duivels en onder zijn impuls kon Kangoeroes de eerste deelzege naar zich toetrekken. De tweede set kende een gelijkopgaand verloop tot 8-8. Toen de thuisploeg te veel persoonlijke fouten beging kon Aalst een vierpuntenkloof slaan die door de thuisploeg nooit meer kon weggewerkt worden. De derde set was spannend tot 2-2, maar toen Dirk Courteaux in de opslagzone verscheen, kon Erembodegem dertien punten op rij scoren. Ondertussen was Eddy Cassiman in de plaats van Danny Verleysen op het terrein gekomen. Ter wijl Courteaux verwarring zaaide in het verdedigend kamp van de tegenstrever, konden Luc Valckiers en Pascal Timmer mans met een goed sluitend blok de punten aaneenrijgen. Tijdens de vierde set konden de Kangoeroes-spelers een 0-6 voorsprong op het scorebord prik ken. Aan het net faalden de aanvallers van Erembodegem en een bijzonder zwak blok liet de bezoekende aanvallers toe naar 4-12 uitte lopen. Toen de opsla gen opnieuw vlotten, werd de achter stand gemilderd tot 8-12, maar Aalst had als leider iets méér in huis. Kangoeroes Aalst heeft nu vrij spel, met een heel gemakkelijk programma voor de boeg: de rode lantaarn en de voorlaatste moe ten nog bekampt worden. Wat Erembodegem betreft zit de derde plaats er nog altijd in. Deze derde plaats geeft recht tot deelname aan de provin ciale eindronde. Bij een eventuele zege tegen Lebbeke, een moeilijke tegenstan der weliswaar, thuis tegen Lokeren en Denderleeuw, is de derde plaats een zekerheid. Gavere-Adec Baasrode 3-1 (15-12,15-9,13-15 en 16-14) Als opwarmertje wonnen de reserven van Baasrode hun wedstrijd met 1 -2, met als setstanden 7-15,15-13 en 7-15. De hoofdwedstrijd werd een van de bete re prestaties van het huidig seizoen. Ga vere, de getipte titelkandidaat voor de aanvang van de kompetitie, dat het zeker zal waarmaken, ligt de Baasrodenaars heel goed. Na een puike wedstrijd in de heenronde, waarin Adec na een 2-0 /oorsprong en een matchbal de zege voor de neus zag wegglippen, hoewel de tegenstand tegen de stroppen schitte rend te noemen viel. In de terugwedstrijd hebben de Adec-spelers zich opnieuw van hun beste zijde laten zien en hoewel de zege hen opnieuw ontglipte, kan men nu spreken van een herboren Adec. Voor hetzelfde geld kon deze maal de zege naar de bezoekers gegaan zijn. De gastheren, die over een gestalterijke ploeg beschikten, hebben met hun impo sant blok de openingsset naar zich kun nen toetrekken, al moet men plichtsge trouw vertellen dat Baasrode speltech- nisch de betere ploeg was. Tijdens de tweede set konden de gasten na een 12-2 achterstand opnieuw hun draai vin den om de kloof te verkleinen naar 14-9. De tegenstanders van de palingboeren dachten dat de klus vlug zou geklaard worden, maar de gasten beslisten er anders over. Adec was in de beginfase op achtervolgen aangewezen, tot een tussenstand van 8-9. In-een spannende eindfase gaven de ploegen elkaar geen duimbreed toe, maar dankzij de goede verdediging van Adec, kon de setstand op 2-1 gebracht worden. De vierde set was een echte thriller, die Baasrode in een prangende eindfase uit handen gaf. De bezoekers leidden met 10-14 en ze ven setballen konden niet benut worden. Dat Gavere een van de betere ploegen is, bewees het nu tegen Adec. De Gente naars zijn de mogelijke kampioenen. Met zo'n spel kan Baasrode de volleybal liefhebbers bekoren zodat zondag tegen Wachtebeke, een ploeg van het kaliber Adec, zeker de supporters opnieuw aan hun trekken kunnen komen. HEREty Eerste provinciale 21.3 19.45 Thunderballs-Borsbeke 19.45 Evergem-BI. Hoek Hamme 22.3 18.00 Adec Baasr.-Wachtebeke Tweede provinciale 21.3 20.00 Beveren-Juv. Zele Tweede provinciale B 21.3 18.00 Kang. Aalst-Real Testa 22.3 10.30 Denderl.-VC Buggenhout 19.00 Moderna-VK Erembod. Derde provinciale B 22.3 19.15 VK Aalst-Kruishout. 18.00 VC Oudegem-Wetteren 21.3 19.30 Zwijnaarde-Leeuwerik DAMES Eerste provinciale 21.3 18.45 Wetteren-VC Oudegem Tweede provinciale A 21.3 19.15 Berlare-Watervliet Tweede provinciale B 21.3 18.00 Kangoeroes-Steenhuize 22.3 18.00 Snuffel Gr.-Leeuw. Lede 17.30 Geraardsb.-Scorpio 17.15 Ename-Biekes Eremb. 17.30 Erweteg.-VC Buggenhout JEUGD Jongens kadetten Jongens scholieren 22.3 10.30 Beerv.-BI. Hoek Hamme 22.3 13.45 Thunderballs-Michelbeke 22.3 10.30 Juv. Zele-Appelterre Meisjes junioren 21.3 13.45 VC Berlare-Juv. Zele Meisjes kadetten 22.3 15.30 Scorpio Aaig.-Watervl. 13.45 VC Berlare-St.-Gill.-W. 22.3 15.30 VC Oudegem-Assenede 13.30 Madavoc-Nieuwerkerk. Jongens junioren 21.3 13.30 Gent-Thunderb. Berl. HAMSE VOLLEYBALLIGA HEREN 22.3 09.00 Hamvoc-BGJG Yes-Hamme Center 10.30 Contra-'t Moleken De Molen-Zw. Panters Br. Beren-WAS DAMES 22.3 09.00 Hopeloos-The Pool Contra-Zw. Panters 10.30 ATN-'t Moleken Dames Buggenhout-Ename 3-0 Heren Buggenhout-Lebbeke 3-0 Groot volleybalfeest zondagavond in de sporthal van Buggenhout, waar twee be langrijke wedstrijden op het programma stonden. De dames, in een slecht dag licht gesteld door een persartikel i.v.m. de wedstrijd tegen Oudenaarde, waren bijzonder opgepept en uit op een knalre sultaat, wat ze voor mekaar kregen. Zij speelden met de tweede plaats als inzet want ze stonden amper één punt voor Ename. Bij de heren ging het om de eer en een plaats in de top-vijf die moest verdedigd worden. Alle ingrediënten waren dus aanwezig om er keihard tegenaan te gaan en dat deden beide teams. Ename is te Buggenhout nooit in de wed strijd geweest. Wat een topper moest worden, die met klank zou gewonnen worden door de bezoekers, is op niets uitgedraaid. Ename is vernederd uit de match gekomen en scoorde in de ganse partij amper 15 punten. In de eerste set werd het 15-4 en in de tweede 15-1. Enkel in de derde set konden de bezoek sters even een vuist maken maar ze werden snel een halt toegeroepen door een homogeen team, waarin niemand van de thuisploeg uit de toon viel. prima opslagwerk van Ilse De Keyser en Lut Albrecht, die ook sterk was in de aanval. Mit Vanwambeke was goed als passeur in de 2-4 maar ook in de aanval. Liliane Breuckelaers viel ook nu niet uit de toon en met gemeten aanvallen op de drieme- terlijn en feilloze opslagen, speelde ze zich ook nu in de kijker. Conny Creyelman, de jongste tijd goed op dreef, bleek ook nu in gunstige zin te bevestigen, terwijl Erica Albrecht, steeds goed uit de doppen kijkend, een prima wedstrijd speelde als passeur. Nicolle Cooreman, die inviel, bewees haar waar de aan het net en is sterk aan hetterugko- men na een reeks kwetsuren. De herenploeg van Buggenhout kende geen noemenswaardige problemen te gen buur Lebbeke, dat eigenlijk weinig strijdvaardigheid aan de dag legde. Toen het een setbal uit handen liet gaan en Buggenhout die set won, was het hek helemaal van de dam. Buggenhout, ge motiveerd aan de wedstrijd begonnen, bleef doorgaan en won met alleszeggen de 3-0 cijfers. Jean-Marie Van Hende op de pas deed wat hij wou en toen hij Johan Van Nieuwenhove bediende kanjerde die de punten tegen de vloer. Ook Jerry Burm had er zin in en met afwisselende smas- 523^^ zi'n de vele Buggenhoutse kwetsuren nu hartelust. P. Annemans speelde met de van de baan Het komt er nu opaan Qm de De zestienjarige jeugdspeelster uit Hamme, een vaste waarde gewor den in het team van Buggenhout, liep zondag in de wedstrijd tegen Ename weer sterk in de kijker. Bij iedere opslagbeurt slaagde zij erin enkele punten te scoren en zij maak te het de bezoekende receptie vaak zeer moeilijk zodat die geen degelijk ke aanval kon opbouwen. Na de wedstrijd werd zij gevraagd door de bezoekende bestuurslui of ze geen zin had om bij Ename te komen spelen. Haar besluit staat echter vast. Zij heeft veel bijgeleerd bij trai ner Van Uytvang en ze vindt zijn trainingen goed en afwisselend. Blijft de trainer, dan blijf ik ook, aldus Ilse. André glimlach en hoe meer de wedstrijd vor derde, hoe vlotter hij kon scoren. Een zege die op tijd komt want hopelijk vijfde plaats te handhaven, wat niet ge makkelijk zal zijn... André Volleybal. Jeanmarie Van Hende van VC Buggenhout, een van de betere spelers uit ons gewest (a) Topfloor - Contra 3-1 15-9, 11-15, 15-6 en 15-13 In het verleden trok Contra steeds aan het tweede verliep gans anders. Gelijkop- VK Erembodegem-Kangoeroes Aalst 1-3 (11-15, 9-15,15-2, 8-15) De titel ligt voor Kangoeroes Aalst voor was. In de derde set kenden de bezoe- het grijpen: nu zelfs Erembodegem werd kers een ware afgang. Niets lukte nog bij verslagen, ondanks de beweringen van de Kangoeroes, omdat de lokale spelers de ploegverantwoordelijke van Erembo- venijnige opslagballen in het bezoekende degem, dat ze de huidige leiders het kamp stuurden. Na amper negen minu- leven zuur zouden maken. ten was de set bekeken met 15-2. In de Het lokaal treffen werd geen van de derde set herpakte Kangoeroes zich ge- langste eind in de duels tussen de twee gaand weliswaar tot 6-6 maar dan wer- Dendermondse klubs. Het spelpeil van de Topfloor-spelers ligt hoger dan dat van Contra, hoewel dat niet altijd te zien is. Aan inzet mangelt het zeker bij Top floor. Tegen WAS, in de vorige wedstrijd, worden. mooiste wedstrijden, daarvoor waren beide ploegen te zenuwachtig. Voor de bezoekers was de inzet te belangrijk en den de Topfloorspelers op de verkeerde Erembodegem wou zich overtreffen. De voet gezet in de verdediging. De achter- eerste twee sets waren wel spannend, stand die Topfloor opliep kon na een maar niet denderend. De eerste set won schitterende remonte niet meer gedicht Kangoeroes met 11-15, na steeds de lukkig en het uitgebluste Erembodegem had geen schijn van kans meer na een 0-7 tussenstand die opliep tot 4-12. Met nog drie wedstrijden voor de boeg, waarvan twee thuiswedstrijden voor Kangoeroes en dan nog tegen ploegen van iets mindere betekenis, is in geval leiding in handen te hebben gehad. In de van zege de titel binnen. was de koncentratie zoek in de eerste De derde set was de spannendste van de tweede set werd het zelfs 3-9 voor de twee sets. Tegen Contra werden ze door wedstrijd. Na een gelijkopgaande strijd gasten, vooraleer de thuisploeg kon rea- kon Contra een voorsprong nemen, maar geren en erin slaagde terug te komen tot Topfloor, dat goed aan het spelen was, 8-13, waarna haar liedje uitgespeeld kon met goede aanvalskombinaties de achterstand wegwerken en na een span nende eindfase de deelzege naar zich toetrekken. De laatste set was een formaliteit. Top- de scheidsrechter wakker geschud toen de man in het wit onmiddellijk een fluitre- cital opvoerde wegens technische fouten aan de lopende band. Deze leiding stak schril af tegen de leiding van de vorige wedstrijd, hoewel we de arbitrage van de laatste wedstrijd verkiezen, zodat de De reservewedstrijd werd ook zegevie rend besloten met 0-3. De voor Kangoe roes uitstekende setstanden waren 8-15, 7-15 en 1-15. spelers weten dat ze zich technisch ook floor kon via de opslagbeurt van Koen moeten bijschaven. Pieters 9-0 uitlopen. Bij 12-1 kon Contra In de eerste set was de score in de de eer redden en de tegenstander kon beginfase gelijkopgaand, maar met een met een paar outballen toch nog een paar paar goede opslagen kon Topfloor de punten scoren, vooraleerTopfloor na een kloof slaan en toen dan nog een paar goed uur spel de zevende zege van het goed sluitende bloks werden geplaatst, seizoen kon laten optekenen, was de openingsset binnen schot. De Volleybal. Yves De Cocker van Volleybal. Luc Zuallaert is bezig Adec Baasrode speelde een knap- aan een sterk seizoen bij Adec pe wedstrijd tegen leider Gavere Baasrode (foto Piet Hermans) (foto Piet Hermans) Biekes Erembodegem-Kangoeroes Aalst 0-3 (2-15,12-15, 8-15) Bruine Beren - Topfloor 3-0 15-4, 15-9, 17-15 De thuisploeg was voor de Kangoeroes dames geen moeilijke tegenstander, hoewel Aalst tijdens de tweede set wel met de rug tegen de muur werd gezet. Na een vlotte zege in de openingsset, waarin Kangoeroes slechts twee punten liet te- genscoren, kwamen de thuisspeelsters in de tweede set sterk opzetten. Een gelijkopgaande strijd tot 9-9, Enkel in de eindfase konden de bezoeksters een lichte voorsprong nemen bij 12-14. Kan goeroes werd tot vier setballen gedwon gen om te kunnen afronden. In de derde set zagen we opnieuw een sterker Aalst, dat de thuisploeg over speelde. Via 3-3 ging het naar 3-8 en 8-13. Nu volstond wel één matchbal om de wedstrijd te kunnen besluiten in het voordeel van Kangoeroes. De reservewedstrijd werd eveneens door Kangoeroes gewonnen. De uitslag was 1 -2 en de setstanden waren 15-10,9-15 en 6-15. Tegen de Bruine Beren heeft Topfloor nog geen enkele maal voor een degelijke weerstand kunnen zorgen. Deze maal was het tijdens de eerste twee sets triest om aan te zien hoe de Topfloorspelers van het kastje naar de muur werden gespeeld. De afwezigheid van set-up Luc De Coninck noodzaakte een plaatswissel van Reginald Janssen, zodat de receptie aardig verzwakt was. Bruine Beren profi teerde hiervan om vrij vlot naar winst in de openingsset te lopen. Tijdens de tweede set kon Topfloor wel een paar goede blocks plaatsen maar de spelers werden nu genomen door de plaatsbal- len van de Bruine Beren omdat de Top floorspelers er telkens lusteloos bijston den en op het laatste ogenblik reageer den. De onderlinge aanmoedigingen ble ven achterwege en de onderlinge hulp bleef in de kleedkamer, zodat men bijwij len met twee of drie man naar een bal ging om die dan uiteindelijk te verliezen. In de derde set verging het de Topfloor spelers wat beter aan het net. Een paar goed sluitende blocks zorgden voor een paar punten en enkele goede aanvals kombinaties in het midden zorgden voor de overige punten. Winst van een set zat er zeker in als de spelers met wat meer zelfvertrouwen speelden. De minder goede aanvalsprestatie van Mare Vinck zal er wel voor veel tussenzitten dat de derde deelzege verloren ging. Verdiende zege van de Bruine Beren en de Top floorspelers hopen de nodige weerbaar heid op te doen tegen de volgende kon- frontatie. USUttM 5 WOOT-PVC-fiUi Volleybal in de Hamse Liga. De herenploeg van de Bruine Beren (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29