Aantrekkelijk derby eindigt op gelijkspel Leider H.B.C. Dendermonde overtuigend Het is voorbij voor R.D.P. Lokeren Uit het vuur gesleept Provinciaal Handbalkalender Nu wordt het knokken Jeugdhandbal -zh Uitslagen in Berlare Robuco maakte geen kans 30 - 20.3.1992 - De Voorpost HANDBAL 4e Afdeling 3e Afdeling leper H.B.C. Dendermonde 10 17 Alhoewel R. Bayens uit de spelersgroep verdwenen lijkt is Dendermonde aan een groeiproces bezig dat hen naar de titel moet leiden. Ons baserende op de prestatie in leper lijkt de moeilijke periode voor de Dender- mondenaars nu wel definitief verleden tijd. De ploeg presteert weer optimaal, speelt collectief erg sterk, is verdedigend bijzonder sterk en brengt in aanval ge duld op om uitgespeelde kansen te creë ren. Kortom, leper was kansloos tegen dit gedreven H.B.C. dat na 12' al een 1 -5 voorsprong had opgebouwd. In verdedi ging bleef F. Van Gucht bergen werk verzetten zodat doelman Coppens in de eerste helft amper twee doelpunten moest incasseren. Rust 2-8. Ook in de tweede helft bleef H.B.C. bijzonder sterk spelen. Het werd 5-12 na 45' maar wan neer Van Beveren een 2'-straf moest uitzitten kon leper toch weer dreigen (8- 12). Maar lang duurde het West-Vlaamse offensief niet want Dendermonde nam direkt het initiatief over om via 8-15 5' voor het einde de moeilijke opdracht met overtuigende 10-17 cijfers af te ronden. Indien zaterdag bezoeker Kortrijk kan op gevangen worden kan H.B.C. de cham pagne in de koelkast zetten. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Claessens, Van Renterghem, B. Arijs, Asaert 1, Van Gucht, Hoorelbeke, Van Beveren 4, De Mayer 3, Van Den Stock 1 Wesemael 7, Vereecken 1. EVA R.D.P. Lokeren 26 Zwijnaarde 28 Voor Lokeren wordt het opnieuw geen titel. Zoals in de voorbije seizoenen zullen .de Waaslanders moeten genoegen ne men met een tweede plaats en dan maar hopen dat er een appel uit de boom valt om toch de fel begeerde promotie naar 2e nationale mee te pikken. Het zit de Lokerenaars echt niet mee. Na het afha ken van doelman Van Vaerenbergh we gens kniekwetsuur moesten zij zaterdag de arena in zonder K. Verhofstadt en J. Van Hille, viel ook P. Verguit uit na 20' met een enkelkwetsuur en zag H. De Smet op naar «rood» na 15'. Met deze totaal onthoofde samenstelling maakte Lokeren geen kans tegen een sterk Zwij naarde dat via 5-9 na een kwartier ging rusten met een 13-17 voorsprong. In de tweede helft bleef Zwijnaarde dom ineren en het was slechts naar het wed strijdeinde toe dat de thuisploeg de scha de kon beperken. Voor Lokeren komt het er nu op aan de tweede plaats veilig te stellen want met 3 punten achterstand op leider Alken kunnen de ambities niet meer hoger reiken. Het wordt wellicht nog een moeilijk seizoeneinde voor de ploeg van trainer J. Princen. R.D.P. Lokeren: Mertens, Smet, Bock- landt 3, Versele 1Verguit 5, De Smet 1 Van Eygem 1Van Der Borght 4, Van Den Berghe 5, Zaman 3, Jamei 3, Van Den Bossche. Reserven: R.D.P. Lokeren 17 D.B. Zwijnaarde 13 Na een gelijkopgaand wedstrijdbegin '4-3 na het eerste kwartier) leidde Loke ren met 8-5 aan de rust. De thuisploeg kon in de tweede helft deze voorsprong consolideren en via 14-10 na 45' een 17-13 overwinning vieren. R.D.P. Lokeren: Smet, Mertens, Baeten 1, Van Den Berghe 5, Van Driessche 1, Van Den Bossche 1Lenaerts 2, Vermei- ren 1Van Eygem 6, Schelfout, Van De Putte. EVA Robuco Buggenhout P. Gent 23 22 2e Nationale Met een uit het vuur gesleepte overwin ning tegen het de laatste weken bijzonder sterk Gent blijft Robuco in het spoor van leider Dendermonde. De Dendermonde- naars waren uiteraard de hevigste sup porters van de Gentenaars maar een col lectief sterk Robuco ging niet ten onder. De wedstrijd werd een regelrechte thril ler. In de eerste helft leek Robuco - nog altijd zonder F. Mannaert - even een overmachtte kunnen konkretiseren (3-1) maar Gent pikte vlug aan en zonder el kaar ook op het terrein een vin toe te geven ging het naar 13-13 aan de rust. In het begin van de tweede helft kon de thuisploeg een korte periode in overtal niet benutten en van 14-13 ging het naar 15-16 en 16-18 na 45'. Maar een nieuw Robuco offensief resulteerde in een 19- 18 voorsprong 9' voor het einde. Toch leek de thuisploeg een vogel voor de kat wanneer Gent een 20-22 voorsprong had opgebouwd 3' voor het einde. Trienpont bleef echter de 7-m worpen feilloos om zetten en dan zat het Robuco mee als zij met 6 tegen 4 de eindfase ingingen Coach Mannaert opteerde voor een man tegen man situatie en hieraan ging Gent ten onder. Eerst bracht Trienpont de 22- 22 cijfers op het scorebord en met nog 35 seconden te spelen scoorde Didier Mannaert de beslissende treffer. De laatste Gentse aanval werd aan de mid denlijn opgevangen en meteen had Ro buco de belangrijke punten in Buggen hout gehouden. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, Scholliers 4, De Donder, Michiels, Did. Mannaert 5, Moyersoon, Van Dam me, De Swaef, P. Mannaert 5, Trienpont 2e Nationale zond. 22/3 te 16.30 u. H.K. Waasmunster - ROC Flémalle zat. 21/3 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Liège 3e afdeling zond. 22/3 te 15.30 u. Brabo Denderbelle - H. Brasschaat zond. 22/3 te 16.30 u. Zandvliet - R.D.P. Lokeren 4e afdeling zat. 21/3 te 19.15 u. F.E. Temse - Robuco Buggenhout zat. 21/3 te 14.45 u. H.B.C. Dendermonde - Ap. Kortrijk Provinciaal zat. 21/3 te 18.15 u. H.B.C. Dendermonde 2 - H.K. Waasmunster 3 zat. 21/3 te 19.45 u. Gent 2 - Kosa Aalst zat. 21/3 te 14.30 u. Robuco Buggenhout 2 - Gr. Bijgaarden 2 V.H.V. kadetten zat. 21/3 te 13.30 u. Hechtel H.K. Waasmunster Oost-Vlaamse kompetitie Pupillen zat. 21/3 te 17 u. Ajax Lebbeke - H.K. Waasmunster Aspiranten-meisjes zat. 21/3 te 13.15 u. R.B. Dendermonde - H.K. Wijfjes zat. 21/3 te 14.15 u. Sq. Lebbeke - Robuco Buggenhout Miniemen zat. 21/3 te 12.30 u. Lokeren - D.B. Zwijnaarde zond. 22/3 te 16.50 u. Gr-Bijaarden - H.K. Waasmunster Kadetten zat. 21/3 te 14 uur D.B. Zwijnaarde - Lokeren zat. 21/3 te 14 uur Ap. Kortrijk - Ajax Lebbeke H.K. Waasmunster Ajax Lebbeke 19 19 Zaterdagavond waren de talrijke toe schouwers getuige van een aantrekkelijk prestige duel tussen H.K. Waasmunster en Ajax Lebbeke. Alle ingrediënten waren aanwezig om van dit derby een smakelijk menu te maken en dat er een gelijkspel uit de bus kwam kan niet onlogisch worden genoemd. Niettemin treedt H.K.W. met de meeste verdienste naar voren want gedurende zowat de ganse wedstrijd hadden zij de leiding in handen en dit met een bijzonder jonge ploeg waarin Cr. Desseaux zich definitief aanmeldde als een nieuw talent. Het ontbreken van Wim Roels - handkwetsuur - was een bijko mende handicap voor de thuisploeg en in deze omstandigheden is het toch wel verbazend dat Ajax zoveel moeite onder vond om één punt uit de brand te slepen. Bij Lebbeke lijken enkele spelers - en niet de minsten - een vertrouwenscrisis door te maken en wij kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat de uitgebreide spe lerskern met gelijkwaardige spelers hen soms parten speelt. De basisopstelling wordt om de haverklap doorheen ge schud en zaterdag mocht trainer Van Uytfang van geluk spreken dat A. Verlin den is een begenadigde dag verkeerde, zoniet... Wie ook een opmerkelijke prestatie lukte was Cr. Agneessens die zich niet alleen als afwerker liet gelden maar zich ont popte als een leidersfiguur nu Wim Roels er niet bij was. Het is opvallend hoe deze H.K.W.-speler dit seizoen evolueert. Na dat W. De Proft de score had geopend voor Ajax kwam het duo Agneessens- Desseaux op het voorplan. Deze spelers zorgden ervoor dat de thuisploeg ging leiden met 5-2 na 10' en vanaf dan bleef Ajax vrijwel constant op achtervolgen aangewezen. Het was A. Verlinden die Ajax in de wedstrijd hield en na 28' zorgde diezelfde Verlinden ervoor dat Ajax voor de eerste en enige maal op voorsprong kwam (9-10). Agneessens, weer hij, en De Bode - op een drafje - legden de 11-10 ruststand vast. Direct na de rust begon de thuisploeg opnieuw aan een offensief dat hen langs Desseaux een 15-11 voorsprong opbracht maar een niet vlot maar wel wilskrachtig Ajax begaf niet. Christiaens, vanop de 7 m, en Van Leugenhage haakten het Ajax-wa- gonnetje opnieuw aan (16-15) en zowat 10' voor het einde stonden de ploegen opnieuw gelijk (17-17). Agneessens zorgde voor 19-18 en knalde even later op de deklat en uit de terugkaatser stelde Van Leugenhage opnieuw gelijk. Tot gro te woede van de Ajax trainer diende daar na eerst Van Lèugenhage. kort daarna Cristiaens, een tijdstraf uit te zitten maar de 7-m worp werd gestopt door Ajax Doelman De Bruyn en met 4 tegen 6 kreeg Ajax zowaar nog de kans alleen voor doelman De Grave te verschijnen. De zwakke doelworp werd echter ge stopt door de H.K.W.-doelman en me teen bleef de 19-19 score op het bord, een uitslag die al bij al niet onligisch kan genoemd worden. H.K. Waasmunster: W De Grave 1, K. Van Renterghem, T De Grave 1, W. De Groote, Jansens, Vermeulen, Goossens, Desseaux 5, Agneessens 9, Ombelets 2, De Meerschman, De Bode 1 Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 1Vlassenroot, Christiaens 7, Pulteau 1, Verlinden 5, Bosman, Van Ransbeeck, Van Leugenhage 5, De Hau- were, Maesschalk. Reserven: H.K. Waasmunster ongenaakbaar H.K. Waasmunster 19 Ajax Lebbeke 10 Ook na 18 wedstrijden blijven de H.K.W. doublures onverslagen en tegen het op de tweede plaats gerangschikte Lebbeke werd nog maar eens onderstreept hoe groot de overmacht is van de ploeg uit de Heide-gemeente. Langs een weer op portune De Clercq bouwde H.K.W. on middellijk aan een 3-0 voorsprong en na 20' leidde de thuisploeg met 9-3. Lebbe ke had wel de verdienste nooit de moed te laten zakken en via een 11 -7 ruststand naderde Ajax tot 12-9 7' na de rust. Maar dan ging H.K.W. opnieuw minder afwer ken en er kwam een 19-10 eindresultaat op het scorebord. H.K. Waasmunster: Polfliet, W. De Gra ve, P. Verhelst, De Clercq 7, Sanders 2, N. Verhelst 2, Goossens 4, De Vlieger 1 Jansen 3, Vermeulen. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, M. Vlas senroot, P. Maesschalk, Van Den Borre 2, N. De Decker 3, Paermentier, De Bruyn, De Busschere 4, De Man 1Hey- vaert, A. De Man. EVA Handbal. Waasmunster-Ajax Lebbeke. De bezoekers in de aanval (Iv) Handbal. Waasmunster-Ajax Lebbeke (Iv) Dameshandbal - 1e nationale 27 22 Kosa Aalst Robuco Buggenhout II Bij Kosa moest men beroep doen op R. Van Herreweghe om toch over één wis selspeler te kunnen beschikken. De Aal- stenaars mogen dan ook van geluk spre ken dat bij Robuco enkele basispionnen ontbraken zoniet was de nederlaag niet denkbeeldig. Gedurende meer dan een kwartier was het inderdaad Robuco dat de leiding nam langs een opportune Bos man (8-10 na 18') maar in de slotfase van de eerste helft moest het jeugdige Buggenhout dan toch afhaken. Rust 15- 11. In de tweede helft kon Kosa zijn voorsprong veilig stellen want dichter dan 18-15 raakte Buggenhout niet. Via 24-1910' voor het einde ging het naar de 27-22 eindstand. Kosa Aalst: Coen, De Gendt 2, Van Nieuwenborg 4, K. Bomon 5, P. Bomon 10, De Doncker 1Dan, Bayens 2, R. Van Herreweghe 2. Robuco Buggenhout: W. De Baerde- maker, J. Van Eyck 2, Ch. Van Eyck 2, De Vuyst 4, Braeckman 3, Amelinckx 4, Pieters, Bosman 7. Merchtem 17 H.K. Waasmunster 21 H.K. Waasmunster nam vanaf de eerste minuten het kommando in handen en na 10' moest Merchtem aankijken tegen een 2-5 achterstand Het werd 5-11 na 20'en met een 8-13 ruststand kon Merchtem zich nog weinig begoochelingen maken. Maar in de tweede helft ging het duidelijk minder vlot bij de bezoekers en er was een attente doelman Segers - die ook twee 7-m worpen stopte - nodig om een niet denkbeeldige terugkeer van de thuis ploeg te beletten. Zo werd het 15-1910' voor het einde en de gelijkopgaande tweede helft zorgde voor een 17-21 eind stand. H.K. Waasmunster: Segers, K. Loyer4, G. Loier 1, Van Mele 1, N. Loier, A. D'Hanis 2, Maes 5, Leunis 8, Daelman. H.B.C. Dendermonde II 11 Middelkerke 26 Het werd een zeer eigenaardige wed strijd zaterdagavond in St. Gillis. Inder daad, de West-Vlaamse leiders leken het bijzonder moeilijk te zullen krijgen als H.B.C. met 6-3 leidde na 10'. Alhoewel bij de thuisploeg vaste waarden als Ver- leyen en De Smet ontbraken bleef Mid delkerke het bijzonder moeilijk hebben tot de rust (10-9)Maar wat er dan aan de hand was met H.B.C. begrijpt niemand. De ploeg viel totaal uiteen, scoorde nog amper één doelpunt en hoe de wederop- tredende P. Impens zich ook inspande, het West-Vlaamse duo Bouachi-Claes- sens bleek niet meer af te stoppen. Het werd uiteindelijk nog een 11-26 voor de weinig sympathieke West-Vlaamse ploeg. EVA V.H.V.-kadetten Geel 7 H.K. Waasmunster 21 Ook na de terugwedstrijd in Geel blijven de H.K.W.-kadetten onverslagen leider in de Vlaamse kadettenreeks. En tegen de verwachtingen in werd het een duidelijke «walk-over» want na 10' leidde Waas munster al met 1-5 en aan de rust wees het scorebord 3-10 aan. Via 5-16 na 45' mocht ook doelman Polfliet zijn doelpun- tje aanbrengen in de 7-21 overwinning. H.K. Waasmunster: Polfliet 1, G. De Groote 2, Daelman 7, P. Verhelst 3, De Wolf 4, Colpaert 2, D'Souza 2, N. Loier. Oost-Vlaamse kompetitie Meisjes aspiranten Robtfco Buggenhout 10 H.K. Waasmunster 28 Het in leeftijd bevoordeelde H.K. Wijfjes leidde aan de rust met 3-17. Robuco Buggenhout: Noël, D. Buggen hout 1, Van Rossem 8, Aelbrecht, Sey- moens, Van Nieuwenhove, Moyersoon, Arijs 1Hauwelaert, De Bondt, De Rijcke. H.K. Wijfjes: Van Den Berghe, Van Doorselaer 3, Muller, Van Der Ha, De Bode 4, Schelfout 9, Vermeiren, Vercau- teren 4, N. De Bode 6. Miniemen Robuco Buggenhout 7 H.K. Waasmunster 28 Rust 4-11 Robuco Buggenhout: Van Rosem, A. Buggenhout, St. Buggenhout 5, Elleb oog, Heyvaert, Thomas, J. Philips, W. De Baerdemaker, Cl. Philips 2. H.K. Waasmunster: Engels, Van Der Ha 8, Keymeulen 4, Dupont 4, L. De Groote 8, Verguit 4, Mathijs. Kadetten Ajax Lebbeke 23 D.B. Zwijnaarde '13 Via 4-3 na 12' ging het naar 13-8 aan de rust en in de 2e helft domineerde Ajax. Ajax Lebbeke: Van Peteghem 3, Van Biesen 1, T. De Cock 8, J. De Cock 1, Parmentier 8, Cooreman 1, Van Key meulen 1 Mini-voetbal BDM-Minibond 4-2 Pekens-Carboys 9-6 Baert-De Grill 10-1 Argenta-Moriaens 4-8 Parking-BAC Raemdonck 1-16 Verlorenhoek-Spectrum 12-2 Data-Joko 6-2 Zaalvoetbal ZVC Berlare l-Stekene 2-3 Argenta-ZVC Berlare II 5-2 Berfo Flémalle 19 Squadra Lebbeke 15 Squadra is er niet in geslaagd de punten te halen in Flémalle en meteen wordt het knokken tot de laatste speeldag om het behoud in 1e nationale veilig te stellen. De Walen toonden zich zondag hardnek kiger dan Squadra en konden ook reke nen op hun Poolse aanwinst om Lebbeke voor problemen te stellen. Martha Jaki- monics scoorde inderdaad elf maal en wat coach Van Ransbeeck ook onder nam, zijn speelsters bleken niet in staat deze Poolse af te stoppen. In de eerste helft lukte dit nog enigszins en via 3-5 na een kwartier leidde Squadra met 9-11 aan de rust. Tien minuten in de tweede helft zag het er nog altijd goed uit voor H. Van Boven en C° (11-14) maar kort daar na brak de weerstand definitief. Lebbeke lukte nog amper één doelpunt want de dubbele mandekking op Van Der Linden en Bijl legde de aanval lam en na 47' had 2e Afdeling het Poolse «gevaar» Flémalle langszij gebracht (15-15). Toen dan ook nog dat tikkeltje meeval in de afwerking ging ont breken en ondertussen H. Cooreman de finitief was uitgevallen was het bekeken voor Squadra dat met de 19-15 neder laag nog een moeilijk kompetitfeslot te gemoet gaat. Squadra Lebbeke: Quarin, Van Nieu- wenhuyze, H. Van Boven, M. Bijl 8, Step- pê 2, Van Handenhove, Van Der Linden 3, Cooreman, Van Looveren 1Huygens, Guns 1 Reserven: Flémalle 16 Squadra Lebbeke 23 Met M. Allaert als auteur van acht doel punten en Quarin als veldspeelster ook goed voor drie treffers bereikte Squadra de rust met een 5-13 voorsprong. In de tweede helft hield Lebbeke dan stand. EVA Robuco Buggenhout Gent 17 Een gehandicapt Robuco maakte zater dag geen kans tegen een sterk spelend Gent dat voor de afwerking kon rekenen op een efficiënte De Backer. Zonder Lie ve Caluwaerts kon Robuco toch nog en igszins stand houden in de eerste helft, via 2-4 naar 4-7 aan de rust. Maar wanneer tijdens de rust coach Thijs en goalie Noppe moesten vertrekken we gens familiale verplichtingen en Ilse Ca luwaerts tussen de palen moest, was de kous definitief af voor de thuisploeg. Het werd 5-8 na 34' maar dan duurde het tot de 53e minuut vooraleer Robuco nog eens scoorde (6-15). Robuco Buggenhout: Noppe, Ilse Calu waerts 1, Bouwmeester 2, Herman, El leboog, Bleyaert 2, Heyvaert, Verhavert 3, Vertongen. EVA

De Voorpost | 1992 | | pagina 30