De '16 Uren' van zwemklub Krokkebaas in Buggenhout New Evergreen zet titelaspiraties kracht bij Kijk eens naar Dynamica Tweemaal winst voor Patro-D Patro-A - BAC-B Patro-E - Stekene-A Overmeerse piloten op de cross-afspraak De Voorpost - 20.3.1992 - 31 ZWEMMEN De Buggenhoutse zwemklub Krokke baas pakte ook nu weer uit met een zwemmarathon die weer een sukses mag genoemd worden. Waarom '16 Uren' Dat werd ons uit de doeken ge daan door trainer Conny Creyelman: de zwemklub bestaat zestien jaar, van daar... Om 02u00 in de morgen ging de mara thon van start en eindigde precies om 18u00 's avonds. Voor het bestuur werd het alleszins de 'Langste Dag'. Opdat kijkers kwamen er wel enkele gegadig den opdagen. Met de pannekoekenbak in het Bobozaal tje had men de bedoeling de kas te spij zen. Het bestuur heeft zich tot doel gesteld de zwemsport te promoten in en rond Bug genhout en heeft daartoe een groep trai ners ter beschikking gesteld van de jeugd. Die hebben als taak de kinderen op aangename maar degelijke wijze het zwemmen bij te brengen. alles zonder problemen zou verlopen Er werden ook verschillende groepen moet er heelwat voorbereiding aan te pas samengesteld. komen. Ook voor de trainers-redders was het een zware dag om voortdurend alles in de gaten te houden. Dat alles gebeurde onder het goedkeurend oog van burgemeester Van Malderen, sche pen De Ridder en schepen De Vos, die zelf ook een plons waagde om zijn steen tje bij te dragen in het aflossingswerk. 91 zwemmers legden in totaal 112 km en Zwemmen. Enkele organisatoren en de trainers tijdens de '16 Uren' van £'rPtD zwemklub Krokkebaas (a) s 'n de eers*e P'aats de bedoeling om worden de eerste beginselen bijgebracht Traininasuren- leden te werven en daarin is men zeker van de wedstrijdtraininq. n geslaagd want uit de vele deelnemers en De laatste groep die wacht noemtmen de 'toppers'. Trainer Luc Van den Broeck KVKT-TAFELTENNIS In de tweede afdeling behaalde Patro-D toen De Rijcke en F. Van Dender ook elk Wim Claessens nog eens won stonden tweemaal winst. Een eerste keer was dat tweemaal wonnen stond Pardaf erbij de 7-3 cijfers op het bord. thuis tegen Okapi-A, geen al te sterke voor spek en bonen: 2-8. I„ vijfde afdeling-A twee wedstrijden formatie. Toch heeft de Hamse formatie In vierde afdeling-A verspeelde Patro-F voor Patro-H De eerste werd gewonnen ferm op delenen moeten staan want een puntje bij Vlierkouter: 5-5. Bij de na een nek-aan-nek-race' 6-4 Eric De Okapi verdedigde zich moedig. Davy Van thuisploeg was Peter Van de Vijver door Kmwr Rprfranri Uan Hailt. knnd.n Cauteren won helemaal niets en dat bete- niemand te kloppen. Nico Schelfhaut twefzeoes latm note™ en meteen wa kende dat Patro-D het geweldig moeilijk was bij Patro-F de sterkste met twee ie„z:e09„fte'l0forces Z kreeg. Gelukkig was er de steengoede overwinningen. Jozef D'Hauwe en Geert Z aal^i iSf Walter De Rijcke met drie overwmnm- Stallaert kwamen met verder dan één Men vertrekt bij 'watergewenning', de eerste groep met Steven Creyelman als trainer en Natasja Beyens als hulptrainer. Zij moeten de schoolslag aanleren. Na dien komt de groep 'initiatie' met als trainers Mireille Bogaerts en Conny Creyelman. Hier worden keerpunt, schoolslag, startduik. crawl en rugcrawl Zwemmen. Tiidens de 16 Uren balden de dames pannekoeken ten aangeleerd Dan volgt de groep van Jan v00rdele van de ktubkas van ^emklub Krokkebaas m Buggenhout (a) Van den Avijle met 'vervolmaking'. Hier Het bestuur: Het bestuur dat hiervoor instaat is sa mengesteld als volgt: Voorzitter Armand De Raedt (voor inlich tingen: 052/33.73.37), sekretaris Adolf De Wolf, penningmeester Jhonny Bo gaerts, trainers L. Van den Broeck, J. Van den Avijle, S. Creyelman, C. Creyelman, M. Bogaerts en N. Beyens, leden: Ma- rie-Thérèse Lémmens, Erik Souffaer, Al- fons Daes en Gilbert Van den Broeck. André toppers: ma. 19u30-20u30 nmhoort hi„, u w initiatief. 18u30-19u15 probeert hier het zwempeil naar het vervolmaking di 19u15-20u15 hoogste niveau te brengen. Ooktracht hij nog de vlinderslag aan te leren, terwijl ook het reddend zwemmen op het pro gramma staat. initiatie: vrij. 18u30-19u15 vervolmaking: vrij. 19u15-20u15 toppers: vrij. 20u15-21u15 Snooker gen. Frangois Van Dender won tweemaal overwinning, en toen Patro dan het dubbel binnenhaal- Patro-G tapt uit een ander vaatje. Vooral de, was met 6-4 de volle buit binnen. Gert Van Kersavond gaf de toon aan en Op Pardaf-A ging het makkelijker voor scoorde driemaal. Wim Waterschoot Patro-D. Stefan Goossens won alles en lukte drie overwinningen en toen ook Allicht valt deze vrijdag het verdikt in de eerste afdeling van de KVKT. Patro-A ontvangt immers in eigen zaal BAC-A, de nummer één tegen de nummer twee. De Patroploeg staat momenteel met één puntje bonus aan de leiding. Dat betekent dat ze voldoende heeft aan een drawn. Toch is BAC-A dit jaar een moeilijk te nemen hindernis. Vooral Michael Heyninck (A-speler) is moeilijk te kloppen. Het is dan ook vooral tegen zijn ploegmaten dat Patro-A hoopt zijn slag te slaan, ook al zijn Steven Van Dorselaer (B6) en Guy Meerschaut (C4) zeer stevige elementen. Aan spanning zal het dus zeker niet ontbreken in de Familia-zaal. Zaterdagvoormiddag krijgen we in zaal Familia die andere topper tussen Patro-E en Stekene-A. De inzet De titel in vierde provinciale van de VTTL. Zaterdag is het immers de laatste wedstrijd van het seizoen. De programmamaker had het niet beter kunnen voorzien. Stekene-A staat nummer één met 29 punten. Patro-E is tweede met 28 punten en moet dus winnen om kampioen te worden. In de heenwedstrijd verloor Patro-E bij Stekene-A met 9-7. Allicht zit er een overwin ning in voor de Hamse formatie. Indien het wint is Patro-E voor de tweede maal kampioen. We wensen de ploeg van kapitein De Grave het beste. vaert won éénmaal en daardoor moest Patro-H wachten op het dubbelspel om te winnen. Wat het niet zonder moeite toch deed. In de tweede wedstrijd stond het tegen- over Eendracht-F en dat was andere top en dat is zeker'het geval in derde totaliseert 160 punten en dat is toch al 20 koek. Vooral in de start kreeg Patro-H het provinciale-B waar New Evergreen het eenheden meer dan de onmiddellijke moeilijk: 2-4, Na de enkeles was het al bezoek van Salon Sovereign vreesde. De duidelijk dat Patro-A aan het kortste eind Zeelse leiders begonnen dan ook gekon- zou trekken: 3-6. Hamme won wel het centreerd aan de partij zodat halverwege In de verschillende reeksen van de gaat Alex Seghers er liefst 175 konkur- BBSA-kompetitie stijgt de spanning ten renten vooraf. De kopman van De Roos achtervolger Geert Pappaert (Tragel), die enkel nog via tornooien de kloof zal kun nen dichten. Serge De Waele (New Ever green), Dirk Claessens (Kenneth's), Ronny Smets (Sovereign), Carlos Gry- solle (Tragel), Marc Hofman (Lede), Jan Veranneman (Zele), Eddy De Beule (Ze- Ie), Frank Geerinck (New Evergreen), E- rik Timmermans (Wuitens), Vic Stoop (Westbury), Jurgen Opreel (De Roos), André Borloo (Snookertime), Ivan Se- heeft zijn puntentotaal tot 120 aangedikt, ghers (De Roos) en Luc De Gussem, die Even verderop vinden we nog Kristof op de honderdste rang toch al 66 punten dubbel maar dat was een doekje tegen 5.1 cijfers op het bord stonden en dit was green) is de derde streekgenoot en die het bloeden. Eric De Keyser scoorde het werk van Patrick Hofman, Dirk Hey- tweemaal, Georges Heyvaert éénmaal en mans (2) en Etienne Velders (2), die hun - -r de gehandicapte Jozef Caljon ook één- enthousiaste supporters in hoge mate Vervaet (Reality), Alain Seghers (De verzamelde. maal- plezierden. Enkel John Toch had knap Patro-I lukte een zeldzame overwinning, gecounterd en dat deed hij net na de In de Buggenhoutse sporthal mocht het herneming nog eens over want Heymans nu toch eens jubelen tegen Eendracht-E. moest met 46-59 het hoofd buigen. Het begon goed voor Patro-I met 2-4 en Etienne Veders, in de vorm van zijn leven, Roos), Luc Eengelbeen (New Ever- Dirk Daelemans deze kleine voorsprong kon het behou den tot 4-6, Rudy van Driessche en An- haalde echter ook een derde winstframe binnen en wel tegen Danny Corveleyn die toine De Wilde waren de koning te rijk ook nu te zenuwachtig akteerde (52-42). met hun twee overwinningen. Pierre De Daar Geert Van de Velde niet met lege Ruysscher won éénmaal. handen naar Overmere terugwilde, klop- De Hamse dames wisten dat ze weinig te hij Hofman met 47-57 zodat een 6-3 kansen hadden bij het bezoek van Par- eindstand werd ingeschreven. daf-A. Zo is het ook uitgekomen. Patro Na 23 speelweken totaliseert New Ever- werd verpletterd met zware 0-10 cijfers, green nu 154 punten en dat is net even- 'nge De Waele, Ingrid Serron en Ingrid veel als The Clearance uit Aalst, zodat de Janssens kwamen er omzeggens niet bij titel nog voor geen van beiden binnen is. te pas. HVC Ons Huis-A, als hekkensluiter in de twee de afdeling heeft toch weer een puntje meegepakt bij het bezoek van BAC-B. Het werd een nek-aan-nek-race, die ein digde in een aanvaardbare drawn. Mi riam Muylaert en Dirk Van den Branden brachten de meeste overwinningen bin- Juvenes-C was naar Sint-Pauwels-B ge- de dus driemaal. Zijn ploegmaten lieten De Roos onvolledig Bruno Van de Velde ontbrak woensdag avond op het appel zodat De Roos met één man te weinig op bezoek moest bij Bistro Peps. Daar ook Michel Cop niet in zijn dagje was kon de thuisploeg moeite loos via Dirk Malschaert (2), Didier Van Maldeghem en Kurt Van de Kerckhove (2) uitlopen tot 5-1 en na de pauze deed Snooker. Salon Sovereign verloor met 6-3 in Zele zodat men zich in Overmere met een ereplaats moet tevreden stellen (foto dida trokken om er één puntje te rapen. Het het echter afweten. Bij Erpe won iedereen men er nog twee eenheden bij. Bij De heeft echter niet mogen zijn. Op de meet tweemaal. Datzelfde Erpe-C scoorde Roos was de'43-jarige Oscar Symoens werd het geklopt. Aanvankelijk scheen hoog toen hetthuis Eendracht-E ontving: uit Hamme de voorbeeldige kapitein het wel te zullen lukken voor Juvenes-C: 9-1 Luc De Cock en Peter Huylebroeck want zowel tegen Van Maldeghem (35- 2-3. Dan ging het plost minder vlot bij de wonnen alles. Alleen Hilaire De Corte ---■ bezoekers die moesten toezien hoe ze moest éénmaal buigen voor Iris Breda, nen voor BAC-B, terwijl Wim en Hubert stilaan op achterstand werden gebracht die de Eendrachtse eer redde. Van Langenhove elk tweemaal wonnen voor de thuisploeg. Een verrasssing was zeker het puntje dat leider Eendracht-B in de brand liet op 56) als Van de Kerckhove (2-55) sprok kelde hij de puntjes zodat de afstraffing tot 7-2 beperkt bleef. Madelon-B, een formatie die maar half om uiteindelijk Mey 6-4 de mist in te Star Palet heeft dit seizoen nog niet veel |n derde-C moest Snooker 2000 bij Ar- gaan. Wim Kesteleyn was de grote figuur kunnen rapen. Ook niet toen Teneramon- gus tegen een 3-1 achterstand opkijken bij Juvenes met drie overwinningen. Luc da-C er op bezoek was: 2-8. Alleen Frank maar daar enkel Jurgen Cosijn (3) en Remue scoorde tweemaal voor de thuis- - - Permentier won één keer en dat was alles voor de bezoekers. SrL-y,,fn^!eL"'.:.i!!'i?I_R""! ™^enLS"E en 0kaP'-B hebben de punten Krappe winst en verlies van Dynamica-B. moeiteloos remonteren. Patrick De Guido De Smet (1) hun gewone peil haalden, konden de gasten uit Terjoden Baeck en Guy Buyens konden tweemaal winnen voor Madeion en dat was de basis van de Madelonse puntenwinst. Jan Van Droogenbroeck was de enige die bij leider Buggenhout driemaal kon scoren maar zijn ploegmaten deden het minder goed. Maar welke leider maakt er nu eens geen slippertje In vierde afdeling-B zou QSterke Stut-C heelwat moeite moeten doen om op Te- neramunda-C de volle buit mee te pak ken. Na een 3-3 tussenstand sloeg Ster ke Stut dan toch toe en haalde het nipt met 4-6. Vooral H. Braeckman en Piet Van Nevel waren de grote figuren bij de bezoekers. Ze wonnen tweemaal, maar de primus liep rond bij Teneramunda. L. Eeckhoudt won alles Echt een verrassend resultaat van Een dracht-F dat Opwijk-C op bezoek kreeg en het met zware 10-0 cijfers naar huis stuurde. De jongens van Opwijk konden wel enkele keren een derde set versieren, maar die afronden in winst was er niet bij. gedeeld na een evenwichtig duel. De thuisploeg mag zich gelukkig achten dat ze Peter Blancquaert in haar rangen telde want die zorgde voor de helft van de lokale overwinningen. Didier Van Puyen- broeck was ook goed voor twee zeges. De anderen konden niets bijbrengen en Op verplaatsing naar Troelant-B kon het R00ck, Hendrik Thienpondt (2) en Hen een 4-6 meepikken en dat was vooral het drik Turkelboom (2) zegevierden dan ook werk van Dirk De Mol die al zijn wedstrij- met 4-5 en dit tot eenieders verbazing, den met winst afrondde. Aan de overzijde in eerste-A vertolkte Retro een zeer ei- was Marc De Cock het sterkst maar ook genaardige partij tegen Chopin dat vlug hij kon niet verhinderen dat Troelant-" - - beide puntjes verspeelde. André Ooster- 0-2 voorkwam maar dan een black-out opliep. Van Coningsloo (1), Van den was jammer want de Juvenes-over- linck verdient een pkuim voor zijn twee Bossche (1en Aelbrecht (2) lieten zich ninn lan 7Ó \/nnr hot nriinon mmmnnninnnn v winning lag zó voor het grijpen. overwinningen. In vijfde afdeling deed Erpe-B het goed Thuis kreeg Dynamica-B dan Triumf-E te met een 7-3 overwinning tegen Een- bekampen, een wedstrrijd die alle kanten dracht-F. Hoewel de bezoekers tot 2-2 bleven standhouden zakten ze nadien als een kaartenhuisje in mekaar omdat Een dracht alleen kon rekenen op de sterke Rudolf Cool, die alles won wat er te winnen viel. Daartegen konden Dooghe, De Vlieger en Keymolen niets onderne men. uitkon: 3-3 en 4-4. De laatste twee wed strijden werden gewonnen door de be zoekers en Dynamica zag de winst verlo ren gaan: 4-6. Bart Boodts van Triumf was iedereen te vlug af. niet pramen om bij de rust het komman- do met 4-2 over te nemen maar nadien bleven de Aalsterse supporters op hun honger zitten. Vertriest (2), Clauwaert en Vermeersch (2) zagen immers de kans schoon om nog in extremis een 4-5 zege uit de brand te slepen al was 'vliegende reserve' Jean Van den Bossche dichtbij Troelant-B speelde ijzersterk tegen Dy- het verlossende punt tegen Clauwaert, namica-C en dat resulteerde in een vlotte 7-3 overwinning. Vooral Dirk Engels en De C-ploeg van Erpe deed het ook goed Marc De Cock legden de basis van deze op bezoek bij Teneramonda-C. Ze be- mooie lokale overwinning, dankzij drie haalde een forse 3-7 zege en dat was een goede uitslag want bij de thuisploeg klopte Luc Lermytte iedereen. Hij scoor- die met enkele lucky-balls toch met 55- 67 overeind bleef. Is de kloof groot genoeg Ook dit seizoen mag de rankingwinnaar in tweede afdeling deelnemen aan het Belgisch kampioenschap en momenteel Snooker New Evergreen blijft dé titelkandidaat in derde-B en moet enkel nog afrekenen met The Clearance uit Aalst (foto dida) MOTORCROSS Zondag 29 maart heeft voor de derde maal een internationale motocross plaats te Kalken-Beervelde op de terreinen van de h. Ballaert aan het Cootveld. Voor deze MCB-BLB-cross worden dertig piloten verwacht, waaronder de plaatselijke rijder Eddy De Clercq, die geflankeerd wordt door talrijke streek- crossers, waaronder de Overmerenaars vader en zoon Mertens Pascale Lemmens, Mario Meersschaut, Danny De Jonghe, Willy De Wilde en Martin Meganck. Er zijn 20 reeksen o.a. internationalen, zijspannen, juniores, nieuwelingen, 80cc jongeren en vrijetijdsrijders. De spektakulaire omloop is voorzien van een 10 meter lange springheuvel. De eerste start wordt gegeven om 10u30 en de oefenritten beginnen reeds om 8u30. Jongeren onder de 14 jaar hebben gratis toegang. MT

De Voorpost | 1992 | | pagina 31