2.491 wandelaars trotseren regen te Aaigem Met Wereldwinkel Erpe-Mere naar Vredesmars IMet de Leedse Gemzen naar Saeftinghe Hand in Hand voor verdraagzaamheid Kultuurprijzen gaan naar Vlekkem en Burst De Voorpost - 20.3.1992 - 3 WSV De Kadees van Aalst boeken nieuw sukses 1 Wie vorige zondag het anders zo rustige, landelijke Aaigem doorkruiste, I zag in alle uithoeken mensen stappen, die zich nauwelijks de regen aantrokken. Fervente stappers als ze zyn, is een gestadige regenbui geen I hinder om hun geliefkoosde sport te beoefenen. Rustig, maar zonder te slenteren evenwel, waren ze reeds in de vroege morgen op de been, terwijl I anderen - die een kortere afstand verkozen - pas veel later aan de inschrij- I vingstafel kwamen, waar de organisatoren uiterst tevreden waren over de I opkomst, rekening houdend met het slechte weer. I De Aalsterse wandelclub komt reeds gedurende enkele jaren haar I tenten opslaan in het kleine, maar niet meer zo onbekende Aaigem, I een deelgemeente van Erpe-Mere, I waar ze alle faciliteiten van het ge- ïeentebestuur verkrijgen. Thans I konden ze zelfs gebruik maken van het ontmoetingscentrum om er geen chaos van te maken in de To- ihurigf stelde i beet •on» was it e. Het enhci m hei voor- breul omen ir aan onne- >n alia i aan- id* ritjes, 'kl» no aakl tijnse want es op chter claar voor rengalm, waar evenwel de prijsuit- .iking doorging. De Kadees weten uiteraard waar het schoon en rustig is, en zodoende is de keuze om hun wandelaars in Aaigem te laten stappen, zeker geen slecht idee. Langs de straten waar ze heengestuurd worden, on dervinden de honderden wande laars heel weinig hinder van ver keer, alhoewel dit in geen enkel ge val kan voorkomen worden. Toch hebben ze heel wat rustige momen ten in de wijken met kleurrijke na men als de Sprinkel, de Griet, de Kwakkel en zovele andere als de Dries en den Ooi. Langs verscholen hoekjes en schilderachtige landerij en stapten zij de zelf verkozen af stand die eerlijk gezegd aangena mer had kunnen zijn en wel bepaald voor degenen die reeds vroeg in de voormiddag aan hun tocht begon nen waren. Elke deelnemer was voorzien van een plan en de lange afstandswan- delaars bleven niet op het gebied van Aaigem, maar moesten tevens Burst en Bambrugge aandoen, waar in deze laatste deelgemeente, in het Administratief Centrum, een con trolepost hen stond op te wachten. De kilometervreters moesten dan nog wat verder naar Vlekkem en Zonnegem om langs Burst terug te keren. Wat de korte afstanden be treft, blijft men in en rond Aaigem zelf toeren, om er een gezinswande ling van te maken. De Kadees hou den inderdaad rekening met de mo gelijkheden van de deelnemers die dan ook een ruime keuze hebben. Toch tracht men bij het uitstippelen van de wandelroute zoveel mogelijk het verkeer te ontwijken en zoekt men de zeer goed bewandelbare wegels op, waarbij men de natuur niet ongeacht of argeloos kan voor bijgaan. Wereldschokkende monu menten kwam men niet tegen, maar toch waren er enkele kleinoden, de moeite waard, zoals de talrijke veld- kapellen die om de haverklap ko men opduiken om e£n eindje verder opnieuw een prachtig vergezicht voor zich te hebben. Spijtig heeft de urenlange regenbui toch een stuk van de pret bedorven... maar wan delen is de boodschap. Nog meer De Aalsterse Kadees hadden wel gehoopt het rekordaantal van 3.000 wandelaars te bereiken, maar de weermaker was de grote spelbreker. Desondanks waren er toch meer deelnemers dan vorig jaar, wat een bijzonder goed resultaat is, vermits men eveneens moet rekening hou den dat ook in Kapellen-op-den- Bos en in Schoten een wandeltocht georganiseerd werd, die meetelde Erpe-Mere. De regen was de grote spelbreker tijdens de wisselbekerwandeling van de Aalsterse Kadees, maar toch trotseerden 2.500 wandelaars met behulp van regenschermen en andere beschuttingskledij (jv) -slechts 126 - kwamen opdagen, zoeken, om er hun voetsporen te Toch waren zij verheugd twaalf bus- printen. Overwegend verkozen de sen uit West-Vlaanderen en Lim- wandelaars vorige zondag voor de burg te mogen verwelkomen en afstand van elf km. en sommigen zelfs wandelaars uit Nederland wa- beweerden dat bepaalde wegen te ren het kleine Aaigem komen op- smal waren en dit demonstreerden voor de wisselbeker en waaraan evenveel punten té verdienen zijn voor de Liga. Dat men verhoopte aantal niet heeft kunnen halen wij ten de organisatoren vooral aan het feit dat minder 'individuelen' zij (onwetend?) door overeen Bam- brugse landbouwer zijn tarwe een nieuwe weg te maken, zonder zich om de schade te bekommeren, maar dit is intussen met de organisatoren al geregeld. Men heeft met de boer een vergelijk getroffen want zo een voorvallen wil men voorkomen. Er waren 104 clubs aanwezig, maar sommigen met minder deelnemers, die zich door de regen lieten af schrikken. Juist daarom opteerde men voor de kleinere afstanden. Motestappers De WSV De Kadees waren uiter aard het grootst in aantal, maar als organiserende club konden zij niet meedingen voor een beker. Daar om werd de hoogste prijs toegekend aan de Motestappers uit Koekelare, die met 109 wandelaars aanrukten, gevolgd door de Gentbrugse Vrien den met 90. Zij werden gevolgd door De Stormvogels van Oostende (87), De Lachende Wandelaars uit Aalter (86), WSV Wetteren (72), de Duinstappers Westende (64), De Brigandtrotters (57), Hanske de Grijger Oudenaarde (57), De Bui tenbeentjes Landegem (55), Wan delclub Koekelare (54), Wandel Mee Breughel (54), Postwandel- club Gent 1 (52), Keignaertrippers Oostende (52), Vier op een Rij Groot-Zedelgem (51). JV Op zondag 22 maart zal Oxfam-Wereldwinkel deelnemen aan de 'Mani festatie voor Verdraagzaamheid', samen met een tiental andere organi saties. Het is de bedoeling dat er veel kinderen aanwezig zijn want men beschouwt het als een feest voor kinderen maar ook voor volwassenen die ijveren voor demokratie en vechten tegen racisme. Men legt dus de nadruk op de jongeren die de 'kanker van het racisme' moeten bestrijden. Samen opstappen naar en in Brussel kan het tjjd van egoïsme en onverdraag zaamheid doen keren*. Voor de echte natuurwandelaars is het Land van Saeftinghe een uitgelezen oord om er enkele uren door te brengen. Elke natuurwandelgroep die zichzelf respekteert moet dit meemaken want het is en blijft altijd een uitzonderlijke tocht met een vleugje avontuur wat trouwens de bedoeling is van de Leedse Gemzen. Gemakkelijkhcidshalve wordt er in Erpe-Mere gezamclijk busvervoer georganiseerd door Oxfam-We reldwinkel, Jeugdhuis Dido, Werk groep 111111en nog enkele ande re verenigingen. Opstapplaatsen zijn voorzien te Aaigem, Burst Bambrugge, Erondegem, Mere en Erpe (laatste 13u25). Men hoopt rond 19 u. terug te zijn én de prijs bedraagt 160 fr., kinderen daaren tegen onder de twaalf jaar betalen slechts 100 fr. Kaarten en inschrij vingen kunnen besteld worden bij Van Moorter Jan in de Mcrelput- straat te Mere (053/83.34.22) Gespreksavond integratie In samenwerking met het jeugdhuis Dido organiseerde Wereldwinkel reeds in februari een eerste vor mingsavond rond .vooroordelen over migranten waarop toch een veertigtal belangstellenden aanwe zig waren. Toen werd beslist het initiatief verder te zetten wat bete- dcent dat men op donderdag 2 april een gespreksavond organiseert over integratie enerzijds en stem recht anderzijds. Voor de begelei ding en de goede gang van de ge sprekken heeft men opnieuw be roep gedaan op Mr. Van Overloop, die naar het schijnt ook vorige keer een ware meevaller was. Ook deze gespreksavond gaat door in het jeugdhuis Dido om 20 u. maar het is noodzakelijk om bij voorbaat in te schrijven aangezien de beperking zoals vorige keer. •Voor de nabije toekomst zal tevens een bezoek georganiseerd worden aan een migrantenwijk in Gent waarbij men zelfs bij de migranten thuis zal mogen aanbellen. Nu stelt men reeds een datum als 26 april voorop en men zal er een gehele dag aan besteden. De organisatoren van Wereldwinkel en Dido verzoeken daarom dat de belangstellenden zouden kontakt opnemen, zelfs met voorstellen of ideeën. De initiatief nemers zelf zeggen: 'Dit is een op roep voor mensen die iets meer over de 'anderen' willen leren, voor men sen die nog niet vastgeroest zitten in vooroordelen waar ze niet meer van af willen, voor mensen die zelf hun mening willen vormen door diskus- sies en door ervaringen'. JV Op zondag 29 maart a.s. trekt men, onder verplichte leiding van een gids, voor een viertal uren naar en door dit enig mooie - maar soms gevaarlijke - natuurgebied. Het re servaat wordt beheerd door de stichting 'Het Zeeuws Landschap' en vermits er in dit gebied een ster- laten begeleiden door ervaren gid sen die u door modder en drijfzand loodsen. Het gehele gebied is trouwens zo wat 3.500 ha groot en is samenge steld hoofdzakelijk uit schorren en van een gids naleeft om niet te ver zuipen of toch ergens achter te moeten blijven tot het water op nieuw zakt. Men neemt aan dat het Verdronken Land van Saeftinghe het grootste brakwatergebied van West-Europa is en daarenboven zeer belangrijk woord op het individualisme van geen commentaar te geven, deze tijd. Om de kloof tussen burger en partij te dichten, dient de ideolo gie duidelijker gesteld. Fascisme wordt mogelijk wanneer wij verder evolueren naar een individualisti sche samenleving, maar voorlopig is het met het verschijnsel Vlaams Met de trein vanuit Aalst naar de manifestatie voor «Verdraagzaam heid en demokratie te Brussel op 22 maart Er zijn verplaatsingsmogelijkheden van uit Aalst met de bussen van ABW (ver als broedgebied en een plaats die overwintering biedt of rustoord voor tienduizenden vogels. Hier kan men bij momenten wilde gan zen en eenden, stelt- en waadlopers observeren want in de loop van en- A,s voorbereiding op de nationale manifestatie van zondag 22 maart te kele jaren heeft men in dit gebied zo Brussel voor «Verdraagzaamheid en demokratie» werd vorige zaterdag in een tweehonderd vogelsoorten het Centrum Netwerk een regionale studiedag gehouden rond deze proble- ke getijdenstroom heerst, is het waargenomen. De flora van haar mat'e'i- Er was vrij veel volk opgekomen naar deze eerder teoretische strikt noodzakelijk voor de veilig- kant is er uiteraard aangepast aan aanPak- Door een zestigtal belangstellenden werd in de voormiddag heid van de wandelaars om zich te het brakke water zodat men er slijk- deelgenomen aan groepsbesprekingen, terwijl voor het namiddag panelge- gras aantreft, naast zeekraal, riet, sPrek er 6611 honderdtal geïnteresseerden kwamen opdagen. zeebies, zee-aster, zoutmelde en zo- mj vele andere die er welig tieren. Als een «vermeend» zwaard van de solidariteit onder de bevolking Blok nog niet zover. op de Houtmarkt om 12.50 U.) en De Gemzen vertrekken die zondag- Damocles speelde de hele dag het afneemt, maar dat anderzijds een De vraag naar de mogelijkheid van ACV (vertrek op de Hopmarkt om 12.45 morgen 29 maart om 7.15 uur en ze Vlaams Blok mee in de gedachten- internationalisering van de samen- een milticulturele samenleving be- u )- ledereen mag gebruik maken van raden de deelnemers aan om rub- gang van de aanwezigen. Onder lei- leving bv. in tewerkstelling en ar- handeld door Filip Erckers, werd deze bussen aan éénheidstarief van 50 slikken die bovendien doorsneden berlaarzen mee te brengen en kle- ding van Dirk Geldhof, gemeente- beid optreedt. Zo moet de anti-ra: irrelevant gevonden. Over heel de 'r' worden door talloze kleine geulen, ren die'erg vuil mogen worden'met raadslid van Antwerpen en mede- cistische beweging een reëel ant- wereld is immers een multikulturele Daarnaast voorziet het «Samenwer- die per etmaal tweemaal helemaal daarbij eventuele reservekleren werker van prof. Vrancken van het woord bieden aan de slogans van samenleving te vinden. Wij moeten kingsverband Fakkeltocht-Aalst» ook vol lopen en er een stijging van het voor na de tocht. Het wordt zo te departement sociologie van de UF- het Vlaams Blok i.v.m. de werkloos- echter leren niet alleen «over» an- ®en groepsverplaatsing per spoor naar water ontstaat die tot één meter per zien geen salonwandeling en men SIA, besprak een werkgroep het heid van onze mensen, die zou ver- dere kuituren iets te leren maar er uur kan bedragen. Dit is de grootste stapt niet af in een chic restaurant verband tussen kansarmoede en ex- oorzaakt zijn door-de aanwezigheid ook iets «van» te leren. Leren «van» reden dat men best de richtlijnen want de rugzak moet ook des per- treemrechts kiesgedrag. De politie- van migranten. wil ook zeggen «zich aanpassen», soons pik-nik bevatten zoniet zou ke vervreemding neemt toe en de Door prof. Kris Deschouwer van maar dat moet dan in alle culturen men wel eens kunnen honger lijden, relatie van de kiezers met de tradi- VUB werd de veranderde relatie wederkerig gebeuren. Afspraken kunnen gemaakt worden tionele zielen verzwakt. bekeken tussen de politieke par- In de namiddag ontspon zich een bij het bestuur van de Gemzen voor De bestrijding van de kansarmoede tijen en hun kiezers. Deze werk- levendig debat tussen Humo-jour- dc kostprijs en de eventuele car- werd niet alleen aangevoeld als een groep waarschuwde ervoor geen nalist Hugo Gijsels, ACOD-sekre- poolprijs. kwestie van venten, maar ook van vergelijking te trekken met de jaren taris Frank Maerten, Marc Maes tel. 053/77.03.39. JV onderwijs en gezondheidszorg. De '30. Onze traditionele partijen zijn van de ACW-studiedienst en eco- Inschrijvingen worden daar aanvaard te- werkgroep stelde enerzijds vast dat oud en stram en bieden geen ant- noom Ernest Mandel. Sprekers 9^n kontante betaling en ten laatste op zochten samen met het publiek naar vrijdag 20 maart. Op genoemde adres een strategie tegen het racisme. Uit sen z'in 00^ n09 affiches en kleine pam- de bespreking bleek duidelijk dat de fatten te bekomen, aanwezigen van alle strekkingen p H een zo groot aanbod hebben van Brussel. Tarief (heen en terug) 150 fr. Samenkomst aan het station te Aalst om 12.45 u. Inschrijven voor de verplaatsing per trein kan bij volgende adressen: Aalst 2000, Korte Nieuwstraat 12 te Aalst, tel. 053/78.38.14 Wereldwinkel, Zonnestraat 26 te Aalst, De gemeentelijke kulturele raad van Erpe-Mere kent elk jaar een kultuur- prijs toe en aan een verenigingen aan een persoon. Elke vereniging kan een kandidatuur van een andere voordragen, maar men kan ook het initiatief nemen voor zichzelf. Voor elke kategorie waren twee kandidaturen inge diend en in de eerste plaats was de algemene vergadering akkoord om de kultuurprijzen toe te kennen waarna tot de stemming kon worden overge gaan. Er was in ieder geval veel belang- prijzen dan gedaan op basis van 56 stelling vanwege de afgevaardigden stemmen. Als zodanig kon eventue- die met 57 in aantal waren, maar lc kritiek achteraf vermeden wor- van wie er één vcrwaaring stichtte den maar daar heeft men de laatste door er onmiddellijk vandoor te tijd zeker geen last van, want de gaan zonder te verwittigen, zodat er agendapunten zijn telkens goed telkens een stembrief te weinig was. voorbereid tot in de details zodat Op voorstel van voorzitter W. De het voor iedereen bevattelijk is en - Troyer werd de toewijziging van de de diskussies zich meestal beperken blanco's. Eerstgenoemden zijn al De lessen hebben plaats op 31 maart, 14 en 28 april. tot een paar randbemerkingen. zestig jaar in de running daar waar middelen en strategieën om aan het Negenenveertig afgevaardigden Jeugdzorg pas haar eerste jubileum racisme het hoofd te bieden, dat de' De Nationale Jeugddienst organizeert een waren akoord om voor de prijzen te viert. Men kan echter moeilijk de dreigende opkomst van een partij kursus Spaanse dansen in het Sabbatini's stemmen terwijl er toch drie waren verdiensten afwegen en er moet als Vlaams Blok in onderling over- Burgcentrum aan de Burgstraat 24te Gent. die het tegendeel wilden en vier toch een winnaar zijn. Dat het leg en °P termijn ongetwijfeld ge- blanco's. Voor een persoon haalde slechts met twee stemmen verschil stopt kan worden, beeldhouwer Herman De Somer gebeurde bewijst dat Jeugdzorg een In een persmededeling gaf het hel zeer ruim met veertig stemmen evenwaardig kandidaat was en ge- Vlaams Blok inmiddels op een iro- HoppJu,nd zijn S"■KoncJ'Zg tegen twaalf voor koorleider E. Van rbst nog eens mag meedingen. nische en zelfs cynische manier te Talen,. in de maj De Toverfluil aan h* den Brulle en vier blanco's. Wat de Dc huldiging van de laureaten heeft kennen verheugd-te zijn dat het Gemeenteplein te Asse. Het koncert vangt toekenning van de prijs voor een plaats op vrijdag 8 mei om 19.30 uur Ant-fascistisch Front deelneemt aan om 19.30 uur en de toegang is gratis. vereniging betrof, was er meer in het ontmoetingscentrum van Me- aan een studiedag rond democratie spanning. Na een gelijkopgaande re en het geheel zal opgeluisterd en verdraagzaamheid. De aanwe- Op 4 en 5 april heeft in het Autotron in het tellning haalde KVLV Burst het worden door het zangkoor Singhet z'gheid van de katholieke organis- Nederlandse Rosmalen een merkenclub nipt met 27 stemmen tegen Jeugd- Fro van Mere, (jv) aties als het ACV en de KAJ werd weekend plaats. Verzamelaars van zeld- zorg Ottergem met 25 en er waren 4 opmerkelijk genoemd. De organis- zuam mooie wagens kunnen er elkaar ont- atoren wensten op deze mededeling moe,en tussen 10.00 en 18.00 u

De Voorpost | 1992 | | pagina 3