Levenslijntrein bracht feest in Aalsterse station m Gemeentehuis van Mere wijkt voor serviceflats Radiowedstrijd voor scholen op Radio Katanga Ervaringsgerichte kleuterschool Kleine Weide i De Sportduif - Erpe Vluchtprogramma '92 CVP-Jongeren afdeling Aalst kiezen nieuw bestuur 4 - 20.3.1992 - De Voorpost Vervolg van p. 1 Onmiddellijk werd geluidsinstallatie afgeladen en werden door de hostessen stickers en pins verkocht. 'Meestal wordt zo'n 100.000F per station ingezameld meldden de ver antwoordelijken. Jan Theys mocht de spits van de happening afbijten en stuurde er maar direkt de overbekende 'Amedee' op af, het overbekende groene troeteldier van VTM. Luc Caals deed er geen doekjes om en vertelde dat hij was zo als hij zich voelde en kondigde het nieuwe ta lent Kurt Laurens aan die zijn 'Diana' voorstelde. Op het ritme van deze 'gouwe ouwe' werden met gretige handen getekende foto's aangenomen van de meegekomen artiesten. Paul Anderson bezong dan maar zijn Celina en beweerde dat er nog zoveel te beleven viel. Hij wilde duidelijk zijn fans nog niet kwijt. Het werd een echte handte- kenjacht door het aanwezige jonge volkje. 'Geniet van je leven' zei hij bij het afscheid en maakte plaats voor Ca- rine van de Ven, de Cijfers en Let- ters-lady van VTM. Zij bracht Bart Van den Bossche op het podium die vertikaal verklaarde dat zijn opa gek is. Dat deerde An De Batselier duidelijk niet want zij ging niet in een 'Rap-klap' duel met Paul An derson maar draaide wel zwierig er enkele danspasjes mee. Het publiek en de aanwezige Rood-Kruismede- werkers lieten zich meesleuren in het muzikaal feest en genoten van de hele act. Kris Clauwaert liep met zijn 'levenslijnhart' op de tong en ver klaarde 'Ik verlang zo naar jou, liefste'. Of het de tekst was of de melodie van het liedje die aansteke lijk werkten op schepen Doorns, la ten we in het midden. In elk geval liet hij zich niet pramen om samen met burgemeester A. De Maght een dansje op het vedettenpodium te wagen. Eigenlijk nog een beetje te vroeg op de dag maar toch vroegen Mama's Jasje 'Doe het licht maar uit'. De vijfkoppige groep was dui delijk de lieveling van het publiek en het gejoel en gekrijs was niet uit de lucht. Zij namen afscheid in naam van alle artiesten. Burgemeester A. De Maght ver klaarde in haar afscheidswoordje alles in het werk te zullen stellen om blijvend mee te werken aan akties die 'mensen gezond willen maken' zij loofde de inzet van al die belang loze medewerkers van de levenslij- naktie en wuifde samen met het pu bliek de levenslijntrein uit. Odilon Mortier was opgestapt om zijn 'Kotmadam' te gaan opzoeken terwijl Isabelle A samen met An De Batselier kushandjes werpend ach ter het treinstelruitje voorbij scho ven. Stationschef Van de Velde zag een enthousiaste menigte het sta tionsgebouw verlaten dat hier en daar een glimp trachtte op te van gen van de stand van zaken in de restauratie- en aanpassingswerken van het Aalsterse stationsgebouw. P.H. Aalst. Er werden gretig handtekeningen verzameld van de verschillende artiesten. Paul Anderson kwam handen te kon (a) Op initiatief van Radio Katanga, allicht de enige vrjje zender in Vlaande ren die het stelt zonder reklameboodschappen, ging men op woensdag 11 maart van start met een wedstrijd waarbij leerlingen uit het basison derwijs en van de eerste graad van diverse scholen uit het Aalsterse de gelegenheid krijgen zelf een programma samen te stellen en live uit te zenden. Leerlingen van de Middenschool II Vlaamse Gemeenschap uit de Pontstraat, meer bepaald uit de klas lAa, beten de spits af met een programma over schrijver Julien Librecht. Initiatiefnemer van deze radiowed strijd die loopt in samenwerking met het Aalsterse stadsbestuur, is Jan Louies, de voorzitter van Radio Katanga en tevens leraar aan het Koninklijk Lyceum in Aalst. Vier meisjes van de school betraden met schroom de niet zo luxueuze studio van Radio Katanga, gevestigd op de eerste verdieping van de Gele Li monade aan de De Ridderstraat 68 te Aalst. Bettina, Marianne, Tina en Natalie waren pas de avond voordien be gonnen aan de direkte voorberei ding van hun uitzending. Zij kozen toen de platen uit en de manier waarop zij het vrije onderwerp zou den uitwerken. Hun centrale gast, de Aalsterse auteur Julien Librecht, hadden zij een paar dagen eerder gekontakteerd. Het was even wennen om voor de mikrofoon te spreken. Technicus Tom De Jaeger stelde hen vlug ge rust en met klare stem kondigde Natalie om 14u.30 aan: «Dit is een uitzending van leerlingen van lAa van het Koninklijk Lyceum van Aalst». Na wat Bcatles-muziek werd Julien Librecht aan de luiste raars voorgesteld en ondervraagd over zijn werken en zijn kijk op de milieuvraagstukken van deze tijd. «Als Jean-Luc Dehaene je zou aan stellen als minister van milieu, wat zou je dan doen was een vraag waarop Librecht bekende dat er een gevoel van machteloosheid hem zou overvallen. Vuile Mongcn zijn Vieze Gasten en Raymond Van het Groenewoud doorspekten de teksten met wat ro mantiek terwijl «Papa» van Stef Bos als uitsmijter diende, niet vooraleer Tina echter «Liefde» had voorgele zen, een pakkend gedicht zo uit de Joepie geplukt. In de loop van de komende weken komen er andere scholen aan de beurt op 18 maart het Sint-Maar teninstituut 2MW, 25 maart Ge meenteschool Hofstade 5B, 1 april Basisschool Mater Dei Dender leeuw 6A, 22 april Gemeenteschool Hofstade 6A, 29 april Vrije Basis school Nieuwerkerken 6e Lj., 6 mei Chiro Sjaloom (16-jarigen), 13 mei Middenschool Vlaamse Gemeen schap Lede 1B, 20 mei Midden school Vlaamse Gemeenschap Le de 2 Kantoor-Verkoop en op 27 mei volgt de prijsuitreiking van de wed strijd op de vierde verdieping van C.C. De Werf. De uitzending gaat telkens live op antenne om 14u.30. Een uitdaging voor de kreativitcit van jonge men sen, hierbij al dan niet geholpen door hun leerkrachten. Radio Ka- tanga is te beluisteren op 103.3 Mhz op maandag, woensdag en vrijdag van 13 tot 24 uur, op zaterdag van 10 tot 24 uur en op zondag van 9 tot 24 uur. Info 053/77.07.53. (p.lM Aalst. Keizer Kamiel bracht de stemming erin tijdens het wachten op de Levenslijntrein (a) Op zaterdag 28 maart e.k. staan van 14 tot 17 uur de deuren van de ervaringsgerichte school De Weide aan de Hoogkouterweg 7 en de Beve- cootstraat 67 te Erpe-Mere, wagewijd open. Van 14 tot 17 uur is men er welkom om over deze onderwijsvorm alle mogelijke informatie te krijgen. Vervolg van p. 1 De bouw van het gemeentehuis was toen voor de gemeente Mere een zware dobber, wat blijkt uit de be raadslaging van 23 januari 1869, waarin de raad duidelijk stelde dat men om de nodige fondsen bij el kaar te krijgen 'is genoodzaakt ge weest al de aan de gemeente toebe horende bomen te verkopen en ook zelfs de gemeentekas ten gronde uit te putten'. Nieuw gemeentehuis Na de tweede wereldoorlog onder vond men op alle vlakken dat de administratie enorm uitgebreid werd. Dit bracht ook voor de ge meenten veel moeilijkheden mee, vooral dan betreffende de akkom- odatie om de diensten te verruimen. Daarbij kwam nog dat na ongeveer honderd jaar, bepaalde lokalen niet meer konden gebruikt worden we gens de bouwvalligheid ervan. In plaats van het gebouw behoorlijk te herstellen gaf het college toen de voorkeur aan een nieuwbouw om alle diensten te kunnen centralise ren. Het was dan op 8 mei 1950 dat de gemeenteraad besliste om een nieuw gemeentehuis te laten bou wen. Maar een openbaar bestuur als Mere bleef evenmin bespaard van bouwperikelen. Zo werd de voorgestelde plaats, een stuk grond tussen het schoolhuis en de toenma lige eigendom van H. Sterck, als keuze verworpen door de Bestendi ge Deputatie die een ander terrein suggereerde: 'Op het Dorpslein zuidwaarts van de kerk, ligt een grond, palende aan de pastorij waarop een verlaten ruïne van een uitgebrande woning staat (waar nu drukker Redant woont, het gewe zen huis van meester A. De Troyer). Dit voorstel werd door de gemeen teraad niet aanvaard en men hield het bij het eerste voorstel. Iedereen was er van overtuigd dat verbouwen geen zin had, maar men kwam niet overeen over de vestig ingsplaats zodat het jaren duurde, alhoewel men steeds geijverd had vooreen nieuwbouw. Het slenterde zodanig lang dat men in 1965 dacht aan de eerste fusie van gemeenten en het dossier klasseerde. Maar twee jaar later liet men een tweede ontwerp maken, maar ook dit bleef zonder resultaat, tot de gemeente in 1976 fusioneerde en het bijgevolg nog ruimer moest zien, met het ge kende resultaat. Tot en met 5 april heeft in het Toreken, het Ontmoetingscentrum van de Kredietbank aan de Vrijdagmarkt te Gent de tentoon stelling '500 jaar balsemblomme in beeld en archief plaats. De tentoonstelling is geopend van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur en op zondag van 10.00 tot 13.00 uur. Al bijna 20 jaar geleden (sinds 1973) begon "De Weide" te pionieren met opvoeding. Daarmee was zij één van de eerste alternatieve school tjes in Vlaanderen. De basisopvat tingen zijn geleend bij een aantal grote internationale pedagogische denkers Neill, Roger, Gordon, II- lich. De uitwerking van die ideeën is het kollektief werk van de stafleden en onderwijskrachten van het pe dagogisch projektDe Weide. Men noemt er zich steevast een school waar kinderen graag naar toe gaan en waar ze zelfs een beetje sip kijken als er weer vakantie is. Opvoeden op school is ondermeer onderwijs verstrekken en dat ge beurt dan ook in De Weide binnen het wettelijk kader. De instelling is officieel erkend en ten dele gesubsi dieerd. Net zoals in het traditioneel onderwijs is er inspectie en PMS en wordt er een leerprogramma ge volgd. Volgens de betrokkenen heeft de praktijk geleerd dat Wei- de-kinderen in het Secundair en na dien in het Universitair onderwijs net zo goed meedraaien. De Weide is een kleine school die haar onderkomen heeft gezocht in twee grote woonhuizen met wat bij gebouwtjes en een grote schapen weide (vandaar de naam). Men pro- twrt er van de school een verleng stuk te maken van thuis en omge keerd. De ouders maken in de hoogst mogelijke mate deel uit van de school. Zij zijn de inrichtende macht via een vzw. Er is een beur trol voor het kuisen en het perio diek onderhoud van de gebouwen. Vaders en moeders worden inge schakeld als leesoudcr, als kok voor het middageten, als begeleider bij uitstapjes en als extra-taaklcraar. Wekelijks zijn er pedagogische ver gaderingen een soort uitgebreide klasseraad en ouderkontakt tege lijk. En tenslotte staan de ouders ook in voor de financiering van al wat niet door de overheid wordt gesubsidieerd. De eigenlijke opvoeding is in De Weide ervarings- en kindergericht. Elk kind wordt zowat individueel begeleid en gevolgd het kan bij voorbeeld voor taal in een hogere klas zitten dan voor rekenen. Mo menteel telt een klas niet meer dan zes leerlingen. Straf en dwang zijn er niet nodig beweert men. Motiva tie door de groep en de natuurlijke leergierigheid van het kind worden zó gehanteerd dat de kinderen spontaan willen leren. De resulta ten zijn soms verbluffend er wordt zeer snel gewerkt. Er is ook nauwe lijks ongezonde kompetiegeest. Veel tijd en aandacht gaat naar het leven in de groep. Dagelijks is er het afspraakmoment. Wekelijks een meeting. Dat is een soort kinder- parlcment waar grote en kleine on genoegens kunnen worden geventi leerd en waar met kritische dialoog heel wat wordt opgelost. In de voormiddag worden de eigen lijke klasaktiviteiten afgewerkt. De namiddag gaat naar allerlei kreatie- ve en sportieve bezigheden. Er is wekelijks zwembeurt, er is ook af wisselend gymnastiek of sport. Er zijn geleide leerbezoeken aan de bibliotheek. Door de leeftijdscate gorieën heen is er een keuzeaan bod schilder-, knutsel-, timmer-, en kleihoek. Er is toneelruimte, er wordt gemusiceerd, gezongen en gedanst. Dan zijn er ook nog de dieren die moeten verzorgd wor den vissen, vogels, hamsters. Bui ten zijn er kippen, ganzen, geiten, Er is de boomgaard, de groenten- tuin. Er zijn de natuurwandelingen om de wisseling van de seizoenen mee te beleven. Om een duidelijk beeld te krijgen van het geheel kan men als geïnte resseerde best eens een bezoek brengen ter plaatse op de open deurdag van 28 maart. P.H. Quiêvrain: oude jaarlingen iedere zondag van 1 maart tot 27 spetember '92 Voor jonge duiven, iedere zondag vanaf 3 mei tot 27 september '92. Noyon: oude en jaarlingen iedere zondag van 5 april tot 26 juli '92 Voor jonge duiven iedere zondag van 3 mei tot 6 september '92 Leervluchten Lessen elke zaterdag vanaf 14 maart inkorving tot 10 30 u. Les om 12.40 u. Eveneens elke dinsdag vanaf 7 april. Inkorving 's maandags tot 21 uur Los dinsdag om 8 uur. Quiêvrain: elke donderdag vanaf 2 april. Inkor ving woensdagavond tot 21 uur. Los donder dagmorgen om acht uur. Lossingsuren Quiêvrain: oude jaarlingen met Antwerpen. Jonge 20' na oude en jaarse. Voorzitter Bart Van Lysebeth en persverantwoordelijke Johan Bie- baut van de CVP-Jongeren afdeling Aalst, deelden de standpunten en hun zienswijze mee i.v.m. de jongste nationale politieke evolutie. Zij stellen in de eerste plaats dat de CVP-Jongeren zowel nationaal als plaatselijk nagenoeg het enige Vlaamse politiek en maatschappelijk geweten zijn en dat dit tijdens de jongste post-elektorale impasse op elk mediafront opnieuw duidelijk werd. De Christelijke Volkspartij gaf volgens hen op haar kongres van 5 maart 11. in een demokratische geest van openheid haar leiders het vertrouwen dit land, gefundeerd op een vernieuwd politiek charter met de burger, uit te bouwen tot een sterke schakel van de Europese monetaire en sociale ketting. Het voorzichtig «ja», waarvan het voor behoud werd voorgedragen door de mobiliserende kracht van de kristelijke jongerenbeweging, staat volgens CVP-Jongeren Aalst in schril kontrast tot het nagenoeg stalinistisch stemgedrag waarmee de drie koalitiepartners de regeringsdeelname bevestigden. In deze politieke turbulente weken organiseert het CVP-Jongerenbe- stuur afdeling Aalst, op vrijdag 20 maart a.s. te 20u.30 in het Capu- cientje, Capucienenlaan te Aalst een gespreksavond met Hugo De Ridder omtrent 24 november, Verhofstadt, Spitaels, Vandenbroucke, de pers, het paleis en... de CVP-jongeren. Voorafgaand aan deze avond zal de verkiezing plaatsvinden van het nieuwe CVP-Jongerenbestuur. (p.h.)

De Voorpost | 1992 | | pagina 4