Aalsterse prinsengarde hield niets op de maag tijdens viering van derde prinsendag Solidariteit zonder grenzen in Technisch Instituut Sint-Maarten te Aalst 8 - 20.3.1992 - De Voorpost Vorige zaterdag kreeg men in de Trouwzaal van het Aalsterse Stadhuis, de heruitgave van de traditionele Prinsendag. Na de week voordien de Prin- sencaemere op het ere-schavotje te hebben gehad, was het nu de beurt aan de Prinsengarde om in aanwezigheid van burgemeester, vertegenwoordi ging van het stadsbestuur en een talrijk opgekomen publiek, hun prinsen dag te vieren. Tijdens de plechtigheid spaarde voorzitter Frank Van Rijmenant zijn kritiek niet op de Aloude Prinsencaemere en deed zijn naam van «Flapuit en opposant» eer aan. Reeds in 1986 brak Patrick De Neve met een Aalsterse traditie en nam afscheid als Prins Carnaval met een ongewone beslissing: hij trad niet toe tot de Prinsencaemere. In 1989werd zijn voorbeeld gevolgd door Frank Van Rijmenant en sa men richten zij een alternatieve Prinsengarde op. Ook Michel Heck, prins karnaval 1991, had vorige za terdag officieel laten weten even eens bij de Prinsegarde aan te slui ten. In de trouwzaal van het Aalsterse stadhuis was vorige zaterdag dan ook een heel ander publiek samen gekomen. Opmerkelijk meer jonge mensen en vertegenwoordigers van verschillende karnavalgroepen: le den van de Popollekes, Roeidsel, de Toisers, de Ziekezjieratten-Twie- kierenniet, de Steijnzoel'n, de Schoimers enz... kwamen hun op wachting maken. Prins van Oost- Vlaanderen, Boddo Meivis, Dolf Ottoey-Keizer van de Preselekties, Prins Pascal en vele andere jonge karnavalpromotoren. Bij vergissing had een al te ijverige sekretaris van de rivaliderende Prinsengarde ook de Prinsencae mere uitgenodigd maar de echtge note van deken Simon D'Hondt had per fax. laten weten dat Simon zich liet verontschuldigen want dat hij op hetzelfde ogenblik bij VTM aan het repe teren was voor het TV-spel- letje «Rap Klap». Oud-Prins Antoine Van der Hey- den van de Caemere was echter wel aanwezig maar dit belette Frank Van Rijmenant niet nogal van leer te trekken tegen volgens hem «De verouderde mentaliteit» van de Prinsencaemere. Er werd vooral kritiek geleverd met betrekking op februari, tijdens de rondgang van de minder-validen op de winterfoor - Aalst. Johnny Marcoen zorgde voorde ludieke noot en bezorgde Michelleken reeds symbolisch een schepenzetel a de afwezigheid van de ex-prinsen op tal van karnavalgebeurtenissen die door de vele Aalsterse karnaval groepen worden georganiseerd. Er werd bijzonder betreurd dat op 27 wat trouwens een organisatie van de Caemere was - er geen enkele prins kwam opdagen. Voorzitter Frank kondigde fier aan, dat het bestuur van de Prinsengarde een betekenisvolle versterking had gekregen en op die manier de «gar de» zich kon gaan struktureren. Naast ex-prinsen, Frank, Pascal en Michelleken werden als verdere ak- tieve medewerkers voorgesteld: Werner Kinoo, Walter Van der Steen, Eddy Van Overstraeten, Alain De Vos, Jan De Smet, Wiggy Pascal en Kurt Heerman. Zij wor den in de Prinsengarde als een vol waardig lid beschouwd en hebben evenveel inspraak als de drie ex- prinsen. Zij zullen in de toekomst ook samenwerken om de jaarlijkse «carré-show» van de Prinsengarde te helpen verwezenlijken. Voorzitter Van Rijmenant ver klaarde verder dat, zoals in vele an dere kamavalorganisaties, ook in de Prinsengarde er geen vrouwen worden geduld. Dit lokte verwacht protest uit bij het publiek. Er werd op gewezen dat ze wel goed genoeg waren om de lekkere hapjes klaar te maken en deze op de receptie te serveren. Het belangrijkste punt van de avond was de officiële «inlijving» van prins Michelleken in zijn nieuw en keurig kostuum van de Prinsen garde. «Er was 17 m stof voor nodig en hadden we nog 30.000 F over dan zouden we hem ook nog een hoed hebben kunnen laten maken» werd er geopperd. Een kopie van de prin senscepter werd hem als geschenk aangeboden. Patrick De Neve maakte even illusie op de gespannen verhouding van in de jaren '89 tussen Frank en Burge meester De Maght maar bewees dat dit alles tot het verleden behoorde door haar een bloemstuk te over- handigen. «'t Is allemaal in de maat van Michelleken» was haar kom- mentaar over de omvang ervan maar aanvaardde in gemeende dankbaarheid het met blauwe strik gesierde bloemkunstwerk. De waardering voor de nieuwe prins Pascal werd overgebracht Mlcf*lle,ken wordt door schepen De Smedt en schepen D Hondil door het schenken van een tinnen '°<*oms"Se 'chepemjap aangemeten (a) herinneringsschaal waarna Patrick De Neve geëerd werd voor zijn deelname in de verwezenlijking van het werelduurrekord zaalvoetbal van Juventus. De drie ex-prinsen zelf zetten dan toch maar eens hun echtgenote in de bloemetjes en met de vleiende woordjes van «Biekes en schattekes» werden ze voor het «zovele» bedankt. Betty Lambrechts van de dienst feestelijkheden werd deze maal niet vergeten en werd met een bloemen- stuk bedankt voor het vele achter de schermen gepresteerd werk. Er werden vragende ogen gericht op het gele lint dat het bloemenstuk voor Betty sierde maar de opmer king van de burgemeester: «Een echte PW-er heeft geen kleur» Aalst. Prins Michelleken werd officieel 'ingelijfd' in zijn nieuw kostuum als lid stelde hen gerust. van de Prinsengarde (a) Keizer Kamiel die met zijn dames voetbalploeg aan een eetfestijn aanzat had niet zijn kat gestuurd maar wel Herman De Winne van het feestkomitee die prachtige bloemstukken had meegebracht, ook al voor de vrouwtjes van de prinsen. Voor de ludieke noot zorgde ex- kandidaat prins karnaval Johnny Marcoen. Prins Michelleken had zich enkele weken terug uitgelaten over het feit dat hij zich in 1955 zou kandidaat stellen als vertegenwoor diger van de «karnavalpartij». Om die reden werd hem al een zwart-ge- le sjerp als Schepen van Feestelijk heden voor de periode 1995-2000 opgehangen. In de hoop dat er ve- Icn bij de «partij» zouden aanslui- Aalst. Prins karnaval Pascal en Dolf, keizer van de preselekties, tfaren op dA ten werd hem reeds symbolisch een dag van de Prinsengarde aanwezig (a) met zestig rozen gevulde «schepen zetel» aangeboden. Ook de rivaliteit tussen de twee prinsenverenigingen had Johnny geïnspireerd en in navolging op de opgang zijnde aktie «Hand in hand voor verdraagzaamheid» wou hij naar zijn zeggen geen «bokshand- schoen» gaan hanteren en had zijn gedachten in een kartoon gevisuali seerd. Hierop waren leden van de garde en de Caemere afgebeeld die elk aan een hand van prins Popoll trekken om hem voor hun vereni ging te winnen. «Moinen Oilenspie- gel és ni doeid!» wou Johnny hier mee nog maar eens duidelijk ma ken. De feestzitting werd dan besloten met een wederwoord van burge meester De Maght. Haar aanhef ren. Dat er zoals overal wel eens «Kameraden» lokte wel enige hila- gekibbeld wordt moet men in cama- J°S b!L SChep^n R°8Cr valzck" roei peper en zout kunnen om^ezeTen*^ogYa'ngévüld m'e't'dï D Hondt en Schepen Patrick De nemen. Vriendschap moet het im- bemerking dat dc voorzitter van de Smedt die het gemeentebestuur ago van de stad blijven waar men Prinsengarde steeds bereid was van vertegenwoordigen. moet aan werken en hooghouden, rond de tafel te ttaan ritten met het «Wanneer alles wat om en om hel Wat men in het hart draagt moet bestuur van de Prinsencaemere karnaval gebeurt de titel van Feest men eren en tonen. Dit houdt ook in Misschien is er nog toenadering tus- van de Vriendschap kan meedra- dat men niks op de maag mag laten sen beiden mogelijk gen, dan mag het een gans jaar du- liggen of in de mauwen laten steken. p h VOOR VERDRAAGZAAMHEID Gooi het er uit» zei ze. it was door de Prinsengarde al in de praktijk Aalst. De dames van de drie prinsen die de Prinsengarde vormen werden in de bloemetjes gezet (a) Het is reeds een traditie geworden dat de leerlingen van de vijfde en zesde jaars van het handelsonder wijs van het T.I.S. aan de Esplanade 6 te Aalst, in het kader van vasten en Broederlijk Delen een projektdag organiseren. Die dag staat het on derwijs helemaal in het teken van de solidariteit met de Derde Wereld (Peru). Voor dit jaar wordt deze projectdag georganiseerd op vrijdag 20 maart. Heel wat initiatieven staan op het programma, met als hoogtepunt de "24-uren-lesmarathon" van een veertigtal leerlingen in de SMI2 aan de Vrijheidsstraat 22. Vrijdag 20 maart wordt voor het r D ,i j n- j n ij TIS,5de,6deen7dejaareensolida- Aalst. tx-pnns Popoll stapte over naar de Pnnsengarde. In elk geval draagt hij de sympatie mee van heel wat ,jtPjK(«ao 7nnHpr orpn7Pn R#»aHc karnavalgroepen (a) mciisuag zunuer grenzen, neeas om 8.45 u. wordt gestart met een bezinnings- en gebedsmoment in het auditorium van SMI2 door J.P. Vermassen en het 7de jaar ver zorgd. Onmiddellijk nadien volgt een voorstelling aan de hand van dia's, van het projectland Peru door Koen De Munter. Juist voor de mid dag wordt er gestart met groepsacti viteiten: petitie-aktie schuldenlast Derde Wereld, 500 jaar ontdekking Latijns-Amerika en gezelschaps spel rond schuldenlast Derde We reld. 's Middags wordt een solidariteits- maal gebruikt, bestaande uit brood en soep, waarna tot 16 uur de groe psactiviteiten worden verder gezet. Lesmarathon Na 16 uur zal een groep van 40 leerlingen doorgaan met les volgen tot zaterdag 8.30 u. Via besprekin gen, het meemaken van het Arusa- optreden, film en Derde Wereld- spelen zullen zij verder kennisma ken met Zuid-Amerika vroeger en nu. Tussen 17.15 u. en 18.15 u., tussen 19 en 19.45 u. en tussen 23 en 24 u. is iedereen uitgenodigd om de 40 moedige leerlingen en de begelei dende leerkrachten bezig te zien in de SMI2 aan de Vrijheidsstraat 22 te Aalst. De 24-uur-projektdag wordt ge sponsord door medeleerlingen, ou ders, leerkrachten en kommerciële sponsors. De opbrengst gaat inte graal naar het decanaal projekt in Peru. P.H.

De Voorpost | 1992 | | pagina 8