Teve-Blad: het meest toffe tv-blad in zakformaat Heb jij KEI De Voorpost Je leven een foto waard 3 Pannekoekenslag Levenslijn Baasrode werd onverhoopt sukses HEBT U EEN HUIS TE KOOP Heel wat winnaars in de streek Bobbejaanland opnieuw geopend 16 - 3.4.1992 - De Voorpost DEN OMMEGANCK De Levenslijn akties bleken in het verleden steeds een enorm sukses te zijn, mede door de massale mede werking van de bevolking. Hoe groot de solidariteit kan zijn bewees Weekblad van Dender-, Durme- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. 2 011-AS Nog een paar weekjes en l 8 1 5 T A s het grootste pretpark van Europa, opent zijn poorten. Fantastisch wat daar allemaal te beleven valt. Fantastisch ook, de honderden toffe prijzen van EURO DISNEY RESORT, die er met de gratis wedstrijd van TeVe-Blad elke week te winnen zijn: hippe horloges, unieke pins, prachtige posters, grappige hoedjes van Mickey Mouse En nü kan je met TeVe-Blad zelfe toegangskaarten voor EURO DISNEY RESORT zelf winnen. Daarmee heb je een dag lang gratis toegang tot alle attracties! Dendermonde. Beu Van der Maat was present op de pannekoekenslag voor Levenslijn in Baasrode (foto Guy) De Vereniging ter Bevordering van de Fotografie organizeerde opnieuw een fotowedstrijd waarbij aan de deelnemers gevraagd werd een leuke vakantiefoto op te sturen. Onder de win naars werd voor anderhalf miljoen frank aan prijzen uitgedeeld. In 1989 werd voor het eerst dergelijke wedstrijd georganizeerd met als tema 'Het kind'. De inzendingen van de wedstrijd van 1991 lag duidelijk lager. Veel foto's vertoonde te sterke geel-dominanten zodat de jury zich afvraagt of het kwaliteitsbewustzijn van het publiek erop achteruit gaat. Er waren ook heel wat onscherpe foto's bij de inzendingen. Uitslag van de winnende paren op woensdag 18 maart: richting noord-zuid1. Tony en Thomas Loveniers; 2. Magda Secretin en Werner Cornelis; 3. Paul Van Damme en Hubert De Troch. Richting oost-west 1. Paul Veldeman en Paul De Smedt; 2. echtpaar De Saeger; 3. Moni que Buydts en José Flamand. Uitslag van de winnende paren op woensdag 25 maart richting noord-zuid 1. echt paar Van den Broeck; 2. Michel Geltmeyer en Albert Moortgat; 3. echtpaar De Saeger. Richting oost-west 1. Lucien- ne De Visscher en Albert Maes; 2. Magda Secretin en Godelie- ve Van Nuffel; 3. Herman De Cuyper en Mare Vereecken. Bridgeavond elke woensdag om 19.45 uur in 'Den Ommeganck', Grote Markt 18 te Dendermonde. Liefst 78,5% van de inzendingen kwam uit Vlaanderen en 55% van de ingestuurde foto's stuurde in op een mannelijke naam. In Wallonië stuurden evenveel mannen als vrouwen een foto in, terwijl in Vlaanderen 57% van de mannen het fototoestel hadden gehanteerd. Uit een diepgaander onderzoek is gebleken dat 4,75% van de deelne mers jonger is dan 15 jaar, 7,95 tus sen de 16 en 20 jaar, 10,87% tussen de 21 en 25, 17,44% tussen de 26 en 30 jaar, 12,6% tussen de 31 en 35 jaar, 13,51% tussen de 36 en 40 jaar, 12,05% tussen de 41 en 45 jaar, 5,94% tussen de 46 en 50 jaar, 4,84% tussen de 51 en 55 jaar, 2,92% tussen de 56 en 60 jaar en 7,3% ouder dan 60 jaar. De meest foto-aktievc groep blijkt de leef tijdsgroep te zijn met meer of één Bobbejaanland tot en met 25 oktober. Inlichtingen 014/55.78.11. baby's. En dat stemt overeen met de aard van de ingezonden onderwer- ren 23,61% van de foto's heeft inderen als onderwerp. Dat per centage wordt alleen overtroffen door de kategorie 'Mensen' met 25%. Populair zijn ook bomen en planten, dieren, stadsgezichten. Ruim 3% van de foto's had ook een humoristische inslag. Sport kwam helemaal als laatste in de rij van de inzendingen voor met 1,55%, nog na de reeks stillevens 1,75%. Onder de winnaars van de prijzen zijn er heel wat mensen uit onze regio. Twee jaar geleden won de Dendermondcnaar Roger Uytter- sprot een van de hoofdprijzen van 100.000 fr met een foto binnen ge bracht bij Fotostudio Piet Hermans in Dendermonde. Ook dit keer is Roger Uyttcrsprot bij de winnaars. Hij stuurde dit keer een prozaïsche foto binnen van een spoorweg met wegrijdende trein. Ook nu liet hij deze foto door Fotostudio Piet Her mans uit Dendermonde ontwikke len. Hij kreeg voor zijn inzending een compactcamera met een han delswaarde tussen de 12.0(H) en de I5.CKK) fr. Voor Eticnne Van den Steen uit Dendermonde was een zelfde prijs weggelegd. Hij stuurdi een prachtige opname in van een bezoek aan Parijs, waarbij een wa terstraal van een fontein een won derbaarlijk effekt geeft op het beeld. Ook hij liet zijn foto bij Fotr studio Piet Hermans in Dender monde ontwikkelen. Op de tentoonstelling op het Va kantiesalon te Brussel zagen we als winnende inzendingen nog foto's van Guy Rombout uit Zele (foto studio Paul Goossens), Gaby De Schutter uit Bcrlare (Jan De Troyer); Lieve Serarts uit Erembo- degem (foto Grobet), Jackie Dam man uit Berlare (Jan De Troyer), Van den Bossche uit Oudegem (Fo tocenter), Diane Cammaert uit Dendermonde (Fotostudio Piet Hermans), Elsie Buylc uit Aalst (Fotocenter), Yolande Van der Hacghe uit Berlare (Fotostudio Luc Persoon), E. Van den Bossche uit Dendermonde (Fotocenter), Irene Goossens uit Zele (Paul Goosseas) en Eugeen De Geest, uil Lebbckc (Fotografie Paul Pode- vijn). Zij kregen een toestel voor eenmalig gebruik en voor panora mische opnamen ter waarde van 5(H) fr elk toegestuurd. oren naar met de aanwezigheid van Won Ton Ton zangeres Bea Van der Maat. Een uitgebreid menu dus, aantrek kelijk voor heel wat gegadigden. Bovengenoemd initiatief werd op grote schaal aangekondigd via pers, strooibiljetten en raamaffiches, die bijna huis aan huis voorhingen. Zo ook werd de dag zelf een groot sukses, vanaf 14.00 tot 21.00 uur zat het centrum De Vliet afgeladen vol. Velen moesten dan ook lang wach ten op een plaatsje of een panne- koek. Door de aangename sfeer, het motief en het sukses van de ak- tie maakten weinigen hierover ech ter een probleem. Het entoesiasme van de menigte steeg ten top toen Bea Van Der Maat haar intrede deed en haar nieuwste nummer bracht. Het grote publiek stond nadien voor een foto en handtekening van deze vedette te drummen. Een paar dagen later werden de medewerkers uitgenodigd op het gemeentehuis van Baasrode. Een dolgelukkige voorzitter Jozef Moens kon meedelen dat de aktie een winst had opgeleverd van 127.000 fr. Bovendien werden nog zelfklevers verkocht voor een som van 7.500 fr. De spaarpotten wer den opnieuw opgehaald en die brachten nog eens een 15.000 fr op. De Levenslijnaktie van Baasrode bracht dus in totaal 150.000 fr op. Van een sukses gesproken. Niettegenstaande het enorme suk ses werden op de evaluatievergade ring door de medewerkers ook kriti sche bedenkingen gemaakt, dit met het oog op de toekomst. Want zo besloot voorzitter Jozef Moens 'Dit is de laatste bijeenkomst van Levenslijn 1992 en de eerste van Levenslijn 1993'. Met deze aktie heeft Baasrode bewezen dat ver schillende verenigingen, onafge- zien hun overtuiging of doelstelling, best kunnen samenwerken voor het goede doel. En is op zich al een heel sukses. Bobbejaanland draait weer op volle toeren. Weer nieuwe, attrakties. Open alle dagen van 4 april tot en met 27 september; tot en met 18 oktober elke vrijdag, zaterdag en zondag; vanaf 19 oktober alle dagen Grijp vliegensvlug je kans. Haal als de bliksem TeVe-Blad bij je dagbladverkoper. Zo vind je het in de winkel. Dan heb je bovendien het compleetste, het handigste èn het goedkoopste televisieblad in huis, met alle programma's van èlle tv-zenders, volledig in vierkleuren, en met boeiende lectuur voor het hele gezin. het komitee Levenslijn Baasrode de pannekoekenslag werd een suk ses. Onder impuls van Jozef Moens werden tal van Baasroodse vereni gingen gekontakteerd en velen voelden zich geroepen om mee te werken aan een initiatief rond deze aktie met het hart'. Het hoofdin itiatief werd een grootse pannekoe kenslag. Voor de kinderen werd een Vlaamse kermis georganizeerd met verschillende kramen, een schmink- stand, een teken- en opstelwed strijd, met medewerking van de lo kale scholen. En of dat niet genoeg was zou de gehele bedoening vereerd worden Dendermonde. Jef Moens verwelkomde Bea Van der Maat op de pannekoekenslag voor Levenslijn in De Vliet te Baasrode (foto Guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 16