Alle kansen gemist Mj|C0 De Ryck Freddy Buyl naar Meldert Wordt er weer entoesiast gespeeld Veel inzet geen punten Eendracht Aalst J KAVD berust Naar voetbalavontuur kende happy-end bij Christel Team pom Voetbal. Drukte rond het Cornelisstadion in Aalst na de wedstrijd tegen Beveren da) Freddy Buyl die sinds enkele weken het sportieve bewind voert bij SK Lebbeke, heeft t.o.v, het bestuur aangekondigd dat hij met de eerste provincialer Meldert een mondeling akkoord heeft gesloten. Ook zijn zoon Nico zal volgend seizoen de Meldertse kleuren verdedigen. Voorzitter Rudy Jansegers van SK Lebbeke is ontgoocheld: 'We rekenden op een verdere'samenwerking met de Waaslander en hadden hem dinsdagavond voor een gesprek uitgenodigd. Groot was onze verbazing toen hij zich liet ontvallen dat hij sinds drie weken een mondelinge overeenkomst met Meldert had gesloten. We betreuren de beslissing van Buyl, maar uiteinde- lijk is hij vrij te doen en te laten wat hij wil. De houding van het Meldertse bestuur vind ik alles behalve sportief. Het is de derde keer dat zij bij ons iemand komen weghalen, zonder ons hiervoor te kennen en dat terwijl de kompetitie nog volop aan gang is. Destijds werden ook al twee spelers weggepikt, zonder hierover met ons een gesprek te voeren. Voor naaste buren vinden we dat een bedenkelijke handelswijze', aldus Jansegers. De ploeg: Vinck, Van Langenhove, Peeleman, Hals, Mangelschots, Verstraeten, j Van Keymeulen, Buyl, Muysewinckel, Massamba, Vercauteren (Trienpondt, Schoepen, De Waegeneer). EG De Voorpost - 3,4.1992 - 17 E. Aalst O SK Beveren O «Een wedstrijd om zo snel mogelijk te vergeten», dat was de eensluidende uit spraak van de trainers in beide kampen na dit Oostvlaams derby, dat nooit hoge toppen scheerde en waarbij alle kansen langs weerszijden erbarmelijk werden verknoeid. Ton Cornelissen mocht met de terugkeer van Limpens en Kanu zich eindelijk uitle ven als een echte spits. Het werd voor de Hollander echter een voetbalnamiddag met tegenslag toen hem de gelegenheid werd aangeboden om eindelijk eens een Aalsters doelpunt te scoren. Maar vertellen we eerst dat ook Beveren in de eerste helft de weg naar de netten niet vond. Op de 23' bijvoorbeeld na een slecht ontzetten van reserve-goalie Schippers ontstond vóór de Aalsterse kooi een geharrewar van jewelste. Okpa- ra, als libero leverde hij beslisteen goede partij af, kon twee keer vóór het lege doel redding brengen toen doelman Schip pers niet meer wist waar het noorden lag, en uiteindelijk kon Van der Beken de bal in een ware paniek in hoekschop verwer ken. Diezelfde Van der Beken rukte drie minu ten later op naar het bezoekende doel, maar werd door Belligh professioneel getorpedeerd. Hans kwam er goedkoop vanaf met slechts een gele kaart. Op 5 minuten van rust werd het ei zo na 1-0. Na een gemeten voorzet van Van der Beken kwam Kanu oog in oog met doel man De Vlieger. De bezoekende doelman WÈBBBm kon Kanu wel weren, maar stond mach teloos toen de bal pardoes bij de vrij staande Cornelissen belandde. Die eta leerde een totaal gemis aan zelfvertrou wen en kanjerde de bal over het open doel. Zo een kans mag men in eerste klasse niet missen. Maar, ja- Waren de doelkansen in de eerste helft als miniem te citeren, dan kwam er na de hervatting meer vaart in de wedstrijd. Aalst begon wat meer te drukken, maar Cornelissen kende opnieuw tegenslag toen hij na een doorkoppen van Lamberg de bal tegen de onderkant van de lat deponeerde. Op de 72' kreeg Baert, uit stekend aangespeeld door Cornelissen op zijn beurt een kans om de winninggoal te scoren. De Aalsterse nummer «15» toonde te weinig zelfbeheersing om de uitgelopen doelman De Vlieger te kunnen verschalken. Na het vijfde kwartier scheen Beveren toch nog het pleit te kunnen beslechten toen Van Vossen een van zijn overbeken de spurten ondernam. De poging van de new-look Hollandse internationaal werd echter verijdeld door een attentvolle Schippers en van de daaruitvolgende scrimmage kon niemand in het Beverse kamp profiteren. Het bleef dus bij een logische 0-0 einduitslag. Daarover was men ad finem in beide kampen roerend eens. Aantal toeschouwers: 2.500. Scheidsrechter: Bosschaerts. E. Aalst: Schippers, De Wolf (85' Eikel boom), Okpara, Lamberg, Limpens, Van Peteghem, Zakkas (85' Krohm), Corne lissen, Baert, Van der Beken, Kanu. B.A.D. Jean-Marie Abbeels, één van de betere spelers bij Waregem, ver klaarde na de overwinning van het Westvlaamse team tegen Kortrijk en waarbij Waregem zeker mag zijn van het behoud in eerste klasse, dat de match tegen Eendracht Aalst als een makkie kan beschouwd worden. We zouden Jean-Marie echter willen waarschuwen het vel van de beer niet te verkopen alvorens die geschoten is. We steunen ons hierbij op het entoesiasme waarmee Aalst zondag II. Beveren aan pakte. Alhoewel iedereen zich blijkbaar reeds heeft neergelegd bij de terugkeer naar tweede klasse, blijft het Eendrachtteam aardig verder knokken Als redenen kan omschreven worden dat bepaal- dek spelers zich nog willen tonen voor een mogelijke transfer na het einde van het seizoen, terwijl de profspelers azen op nog enkele winstpremies alvorens in het P. Cornelisstadion af te haken. Ondertussen hebben we vernomen dat Mozes Chunga, die nog steeds sukkelt met een knieletsel en helemaal niet kan trainen, van de clubleiding de toelating heeft gekregen om vervroegd naar zijn vaderland Zimbabwe af te reizen. De ex-parelvan Eendracht krijgt aldus de gelegenheid om aldaar volledig te herstellen. Alhoewel hij aan een kontraktvernieuwing toe is, wordt geaarzeld om hem later weer in dienst te nemen. Alles hangt dus van hem af, of hij volgend seizoen weer de Eendrachtkleuren gaat verdedigen. Kapitein Luc Limpens van zijn kant kreeg al een paar aanbiedingen van clubs uit bevordering (Hekelgem en Dendermonde). De ver dienstelijke Luc zal waarschijnlijk nog enkele weken de kat uit de boom kijken, alvorens definitieve onderhandelingen aan te knopen. B.A.D. KAVD-Hekelgem 0-2. De Buck wordt duidelijk op het verkeerde beer gezet (vh) KAVD Hekelgem KAV Dendermonde speelt volgend sei zoen in eerste provinciaal. De nederlaag tegen Hekelgem heeft nu ook bij de fer- ventste optimisten de allerlaatste twijfel weggenomen. Nochtans hebben de Den- dermondse voetballers zich niet gedwee naar de slachtbank laten voeren. Ze de monstreerden een voorbeeldige inzet, en konden tot diep in de tweede helft stand houden. «Er valt de spelers niets te verwijten, meent klubleider Brik Eeckeman. In de eerste helft viel geen verschil te merken. Jammer dat we na twintig minuten nu meriek in de minderheid kwamen, Andy Schockaert inkasseerde een vuistslag, wat de spelleider blijkbaar niet had ge zien. Wel het feit dat Andy zich revan cheerde. Meteen mocht hij naar de kleedkamer. In de tweede periode werd de bezoekende druk opgevoerd. Toen er uiteindelijk een doelpunt tevoorschijn kwam, brak de veer. Ons staat niets anders te doen dan de competitie in eerste provinciaal voor te bereiden. Ik moet zeggen dat er de laatste maanden flinke inspanningen zijn geleverd door een scoutingscomité, onder leiding van Jan Van Gucht. Diverse voetballers wer den gevolgd en een paar werden gepolst. De spelers die indruk lieten, werden tot driemaal toe gevolgd. We hebben tevens al een paar testwedstrijden georgani seerd. Eerste provinciale mag geenszins worden onderschat. Er wordt op zijn minst even hard geknokt als in bevorde ring. Versterking is nodig willen we snel terugkeren.» EG Voor KAV Dendermonde is de kans op het behoud in vierde nu verkeken, tenware er zich in laatste instantie een reuze groot mirakel zou voltrekken. Oefenmeester Rik Pauwels is inmiddels tot de bevinding ge komen dat het potentieel on toereikend is om met paars blauw verder als een vierde klasser door het leven te gaan. Het ligt in de lijn van de ver wachtingen da t hijzelf volgend seizoen in hogere regionen aan de slag zal gaan. Intussen zijn er reeds kandidaturen in de Dendermondse brievenbus gevallen. Wie KAVD in de toe komst zal leiden, wordt nog niet meteen uitgemaakt. De ploeg; Verstraeten, Emrna- neel, Nijs, Rijdant, De Paep, Stevelinck, Nardus, Van Roy, Heyrman, De Buck, Scho ckaert, Gotzen, De Kinder, Van Nieuwenhuyse. EG Milco De Rijck en zoontje (foto Jean-Paul Coussemier) Milco De Ryck was tijdens het seizoen 1990-'91 nog lid van het eerste elftal van Eendracht Aalst, dat onverwacht de eindronde van Tweede Nationale won en naar de hoogste voetbalklasse promo veerde. ledereen herinnert zich nog de uitbundige taferelen, die dit onver hoopt sukses teweegbrachten. Na 30 jaar weer naar Eerste! De vreugde van de Eendrachtsupporters kon niet op! Ook Milco De Ryck beleefde het mooiste voetbalseizoen van zijn leven. Na negen seizoenen in dienst van de Aalsterse zwart-witten ging voor hem de droom van iedere voetballer in vervulling: tegen de beste Belgische klubs mogen voetballen... De ontgoocheling van Milco was dan ook erg groot, toen Eendracht besloot geen beroep meer te doen op zijn diensten. Er bleef te weinig tijd om nog een transfer te verwezenlijken en zo bleef de man, die negen seizoenen lang tot ieders voldoening in het eerste elftal van Eendracht Aalst diverse funkties had vervuld, plots voetballoos achter. Milco zocht en vond echter troost bij de zaalvoetbalsport. Bij Christel Team beleefde hij, ver van het rumoerig profvoetbal, een rustig maar bijzonder prettig seizoen. Want het vervolg van de Eendracht-story is intussen voldoende gekend: na de euforie volgde de rauwe werkelijkheid. Onvoldoende rendement van bepaalde aangekochte spelers, een reeks tegensla gen en kwetsuren hadden het ontslag van trainer Laszlo Fazekas tot gevolg. De gewezen Hongaarse stervoetballer werd als zondebok de laan uitgestuurd. Doch de Nederlandse vakman Han Grijzen hout vermocht evenmin het Aalsters voetbalschip weer vlot te krijgen, zodat de degradatie naar Tweede sinds lang een voldongen feit is. Het spreekt vanzelf, dat Milco De Ryck het débacle van zijn klub volgde en meevoelde met zijn vroegere ploegmaten. Zonder verbit- tering of leedvermaak. Want al wil hij ais 29-jarige natuurlijk nog graag van het 'echte' i voetbal op hoger nibeau proeven, een noodzaak is het voor hem niet meer. Met zijn echtgenote runt Milco een eigen zaak endaar heeft hij de handen mee vol. Mocht Eendracht hem volgend seizoen weer als volwaardig lid van het eerste elftal beschouwen, of mocht een andere klub uit het nationaal voetbal voor hem belangstelling hebben, dan wil hij graag opnieuw aan de slag. Lukt dat niet, dan zal Milco De Ryck daarover niet in zak en as zitten, want hij voelt zich kiplekker bij het bescheiden Erembodegemse i j Christel Team. Hij beleeft er vreugde aan het zaalvoetbalspel en aan de kameraadschappelijke sfeer die er heerst. En dat is toch ook wel wat waard... Zo kende het nare voetbalavontuur dat Milco De Ryck overkwam een happy-end bij Christel Team. i Dus wacht Milco De Ryck met gerust gemoed af wat de toekomst voor hem als voetballer nog in petto heeft. Het zou ons erg verwon- deren, mocht een voetballer met zijn kwaliteiten volgend seizoen niet aan de slag kunnen bij een klub in de hogere afdelingen van ons nationaal voetbal... L CTJ II 212401 KAVD-Hekelgem 0-2. Van Roy en De Meyer haakten in mekaar (vh) Heikant-Wichelen 7-1. Pfaff is eraan voor de moeite (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17