4'P 1- Voetba Voetbal kalender De titel wenkt Koud stortbad l Ex-trainer De Roos te gast in Hamme f Eendracht Aalst Afwerking niet op niveau VJ E. Aalst- digest f Valentino's met beperkte middelen uifsiagi Flinke Filip Van Maideren EGJ De ploegen VJ 3"1 18 - 3.4.1992 - De Voorpost VOETBAL VW Hamme krijgt het Brabantse Diegem op bezoek. Een ploeg die punten nodig heeft om de degradatie te ontlopen Bijkomend pigment is het feit dat de vroegere trainer Harry De Roos er momenteel het bewind voert. In Hamme zelf is het allemaal rozegeur en maneschijn. Twee punten voor en dat met nog vijf matchen te gaan is een komfortabele positie die men tot de finish wil behouden. Tijdens de heenronde won Hamme met 0-4 cijfers bij Diegem. Dit wil niet zeggen dat het ook nu zo'n vaart zal lopen. De Brabanders zullen hun huid duur verkopen. Ze kunnen trouwens niet anders, vermits het behoud op het spel staat. De ploeg: De Pelsmaecker, D'Hondt, Aerts. Laroy, Segers, Vergeylen, Van Borm, De Borger, Van Parijs, Van de Velde, Vermeire (Stalpaert, Van Caelen- berg, Van Hemelrijck). Eendracht Aalst kreeg zondagnamiddag in het P. Cornelisstadion tegen SK Be- veren toch wel een paar gave kansen om weer eens aan te knopen met de overwinning. De afwerking in het Aalsterse kamp stond echter weer eens niet op niveau zodat het uiteindelijk bij een schamele 0-0 eindstand bleef. Maar ook in het bezoekende kamp stond oefenmeester Boskamp aan de klaagmuur tijdens de klassieke persconferentie. «Een zwakke wedstrijd van beide ploegen. In mijn team liepen een paar spelers, die nochtans het voorbeeld zouden moeten geven, rond met weinig inzet. Het enige positieve is dat Kortrijk achteraan het liet afweten tegen RWDM.» Ook Grijzenhout zat er maar triestig bij. Dat zijn we ondertussen wel al gewoon geworden van hem. Zijn kommentaar: «Met Limpens en Van Peteghem was er deze namiddag toch wel meer lijn te bespeuren op het middenveld. Maar ik vraag me af waarom mijn poulains zo wild optreden als zich een doelkans voordoet. Als de afwerking op niveau ware geweest kon evengoed een 2-2 als einduitslag op het scorebord gestaan hebben. Dat was wellicht leuker geweest voor de toeschouwers.» B.A.D. Bij de aanvang van de week diende Van der Beken forfait te geven we gens buikloop. Peeters en Verbrug- gen sukkelen verder met een verrek king. Gunstig nieuws is er over Man- diangu. De Zaïrees mag wedstrijd ritme opdoen in het B-team. Nu Eendracht een vogel voor de kat is, strijken te Aalst al managers neer die hun koopwaar, in casu bekende en minder bekende spelers, komen aanprijzen. Tevens wordt manager Orlans overstelpt met telefoontjes van trainers die hun diensten aan bieden. Dat er ernstig gewerkt wordt naar het komende seizoen in tweede klasse kan onderschreven worden door het feit dat sinds enkele weken duchtig gescout wordt naar waarde volle elementen. Bovendien staat het vast dat spelers op huurbasis zoals Krohm, Schwa- be en Eikelboom, bedankt zullen worden voor hun bewezen diensten. Langs de andere kant wordt meer geld gespendeerd aan de opleiding van de jeugd. Jeugdcoördinator Van Liefferinge ruimt in dat verband de plaats voor Roelandt die reeds bij SK Beveren uitstekend werk ver richtte. B.A.D. VJ Rapide Lebbeke Verheyden en Helon keren terug uit schorsing. Oefenmeester Frank Van den Bergh kiest uit volgende kern: Janssens, Heyvaert, Van Moerzeke, Verheyden, Helon, Gunther Mathijs, Van Puyvelde, Willaert, Carlier, Van den Bossche, Buydts, Verleysen, Geert Mathijs, Peleman. Robur Moerzeke De verplaatsing naar T. Melle bete kent meteen het officieel afscheid van oefenmeester Jacques Vanden- berghe. Eddy Huylebroeck is ge schorst. De ploeg: Laureys, Van den Eede, Van Bogaert, Vercauteren, Benny Huylebroeck, P. Verhelst, Huygens, Van de Velde, Wuytack, H. Vereist, De Geest, Robberecht, Coen, X. FC Baasrode De poulains van oefenmeester Dré Heymans gaan op bezoek bij gebuur Lutterzele. Ostis gekwetst. De Brae- ckeleer ontbreekt omwille van be roepsbezigheden. Michiels keert te rug uit schorsing. De ploeg: Baert, Van Dorpe, De Cock, Michiels. De Decker, Vercauteren, Verdoodt, De Schrijver, Van Hoeymissen, Van Hamme, Bancheri, Wauters, Sae- rens, X. FC Lutterzele Van Bosbeke en Abbeel zijn ge kwetst. De ploeg: Van de Wiele, Willaert, Verbeeck, Van Beveren, B. Moens, Eddy, Marc en Yvo Van Keer, P. Moens, Redant, De Cuyper, Van Damme, Seghers, X. B.A.D. Opstal-Gerda 3-1. De supporters van Opstal zijn blijkbaar in de wolken (Iv) al iAai ai ja ft |A Eerste nationale E. Aalst-Beveren 0-0 Derde nationale E. Zele-FC Roeselare 2-3 Bevordering B Londerzeel-VW Hamme 1-4 KAVD-Hekelgem 0-2 Eerste provinciale Latem-E. Meldert 0-2 Lebbeke-Zottegem 2-0 Tweede provinciale B Lede-SK Aalst 0-1 Meldert-Bambrugge 3-1 Nederename-Mere 4-2 Tweede provinciale C Haasdonk-R. Lebbeke 0-0 Baasrode-Buggenhout 1-0 Stekene-Lutterzele 2-1 Robur-Lokerse 2-1 Derde provinciale C Heikant-Wichelen 7-1 Serskamp-Oostakker 2-1 Wetteren-Gijzegem 1-2 Laarne-SK Overmere 1-2 Oostakker-Berlare 0-0 Oordegem-Schellebelle 1-0 Derde provinciale E Aaigem-Nieuwerkerken 1-3 Burst-Hofstade 3-5 Lebeke-Terjoden 8-0 Borsbeke-Doggen 3-0 Welle-W.Moorsel 2-0 Baardegem-Kerksken 2-0 Derde provinciale F Hoogeinde-Appels 3-2 St.-Gillis-Straatje 0-3 Opstal-Gerda 3-1 Tielrode-Oudegem 3-2 Grembergen-KI.Laar 2-0 Vierde provinciale D Woubrechtegem-Erpe 2-1 S.Moorsel-Erembodegem 1-1 Erondegem-Edixvelde 2-2 FC Aalst-St.Antelinks 0-1 Herdersem-Ede 2-0 Vierde provinciale E Smetlede-Vlierzele 4-2 Valentino's-Wieze 1-6 Schoon.-Ressegem 10-2 Vierde provinciale F Boonwijk-Verrebroek 2-1 White Boys-Opdorp \Hamme-Daknam 1-2/ 1ste nationale Waregem-E. Aalst 3de nationale: St.Wetteren-E. Zele Bevordering: Rita Bertaar-KAVD Hamme-Diegem 1ste provinciale Melsele-SK Lebbeke E.Meldert-Destelb. 2de provinciale B Meerbeke-TK Meldert Mere-Etikhove Bambrugge-Oosterz. Herzele-Lede SK Aalst-St.L.Houtem 2de provinciale C T.Melle-Robur Lutterzele-Baasrode Buggenhout-Klinge R .Lebbeke-CMelle 3de provinciale C Schelleb.-Zaffelare Berlare-Laarne SK Overmere-Edeboys Gijzegem-Serskamp SK Oostakker-Heikant Wichelen-Oordegem 3de provinciale E Okegem-Baardegem Kerksken-St.D'leeuw W.Moorsel-Borsbeke Doggen-Lebeke Terjoden-Burst Hofstade-Aaigem Nieuwerk.-Hillegem 3de provinciale F Oudegem-Opstal Appels-Kallo Rupelm.-Grembergen Gerda-St.Gillis 4de provinciale D Esse-Herdersem Appelt.-FC Aalst St.Antel.-Erondegem Edixv.-S.Moorsel Eremb.-Woubrecht. Erpe-lddergem 4de provinciale E Houtem-Schoonaarde Gijzenz.-Valentino's Wieze-Massemen SK Kalken-Smetlede 4de provinciale F Lokeren-VK Hamme Opdorp-Moerbeke Waasmunster-Boonwijk Lepoutre Paul Van Elshocht Weyn Bauwens Decorte Demesmaeker Okladnicoff Gautier Tsjoen Vervaeke Melkebeeck VD Berghe V Extergem VD Sompele Lambrechts Staes Goossens De Wilde De Wever De Bock Siccard Balthazar Teugels Roelandt Dullaert De Greef De Beelde Heirbaut De Vos De Meester Gheerolfs Hautman Vermeiren Behiels Ruysseveld Devriese Naudts Van Pulver Maes Verbustel Dullaert Annaert Heyvaert, een doelpunt waarbij keeper Simons niet vrijuit ging. Even later was het aan de overzijde opnieuw warm langs de oude Onselaere die Hendrik Van der Linden tot een prachtsave dwong. In de slotminuut van de eerste helft werd het nog 0-4 langs De Mol. In de tweede helft bleef Wieze het initia tief nemen maar De Mol bleek in een off-day, gezien de glasheldere kansen die hij onbenut liet. Halfweg die tweede helft werd het toch 0-5 toen Simons mistastte op een schot van Ivens. Twee minuten later kon Claude Onselaere mil deren vanop de stip. ledereen dacht toen dat de wedstrijd gespeeld was maar in de slotminuut maakte Benny Rogiers zijn 39ste kompetitiedoelpunt en legde zo de 1 -6 eindstand vast. Jeugdvoetbal. Wegens hun verdienstelijk seizoen kregen de juniores van Eendracht Sint-Gillis een etentje aangeboden van hun trouwe sup porters in het pas vernieuwde Huize Sanderin (foto Piet Hermans) Opstal-Gerda 3-1. Niets dan lachende gezichten op de Opstalse bank. Volgende week misschien kampioen (Iv) Valentino's Overmere moest tegen Wie- ze met een halve invallersploeg spelen zodat de verwachtingen niet hoog lagen. Toch kon de thuisploeg 16 minuten standhouden voor Wieze een eerste maal scoorde. Een bal, die volgens de lokale verdediging uit was, werd gerekupereerd en voor doel gebracht, waar Benny Ro giers ongehinderd kon inschieten: 0-1. Nauwelijks 5 minuten later kon diezelfde Rogiers de score verdubbelen nadat de bal door Van Halle niet kon weggewerkt worden: 0-2 (21'). Valentino's probeerde iets terug te doen en het was de 39-jarige Denis Onselaere, voor de gelegenheid in de voorlinie, die een knap keepende Van der Linden deed wankelen. Rond het halfuur werd het 0-3 langs Jeugdvoetbal. De supporters boden aan de juniores van Eendracht Sint-Gillis een etentje aan (foto Piet Hermans) Londerzeel 1 Hamme 4 De voetballers van VW Hamme hebben zondagavond, na de 1-4 zege bij Londer zeel, duchtig carnaval gevierd. Aan de Durme begint men zo stilaan te dromen van de titel. Met nog vijf matchen voor de boeg en een voorsprong van twee punten liggen de kaarten gunstig. «In Londerzeel kregen we in de aan- vangsminuut de kous over de kop, ver haalt oefenmeester Daniel De Paepe ons het verloop van de match. Het was onze vroegere speler Johnny Lenaerts die doorheen de defensie sloop en keihard binnenschoot, ledereen werd meteen wakker en bleek bereid om inspanningen te leveren. De opponent werd bij de keel gegrepen en nog voor de rust op achter stand geplaatst. Een eerste doelpunt kwam tot stand uit een penalty, omgezet door Ives Van Borm. Voorafgaand was er binnen de zone van de waarheid een overtreding begaan op Ives Van Parijs. Met een vluchtschot plaatste Ronny La roy omstreeks het halfuur het nummer twee op het bord. In de tweede helft zijn we blijven domineren. De thuisploeg kreeg geen gelegenheid om een vuist te maken. Toen Guido Vergeylen tegen de paal besloot en Filip De Borger in de rebound een derde treffer tegen de tou wen joeg was het lot van de lokalen bezegeld. Korte tijd later maakte Rik Van de Velde een veertiende competitiegoal. Van toen af zijn we controlevoetbal gaan spelen. De bal ligt nu in ons kamp. Als we de komende vijf matchen winnen, zijn we kampioen, zo simpel is de redenering EG Opstal 3 Gerda 1 Dat Eendracht Opstal de eigenaar van twee punten werd, heeft het grotendeels te danken aan zijn doelman Filip Van Maideren. Tijdens de tweede helft werd hij voortdurend bestookt door een bezoe kend team dat in extremis een gelijkspel uit de brand wou slepen. Voor de rust liet Eendracht een betere indruk en kwam twee keer tot scoren. Nico De Smedt werd auteur van de open ingstreffer waar Dirk Engelbinck een aan deel in had. Op het halfuur puurde Muy- sewinckel een tweede doelpunt. «Sommige spelers bleken van mening dat de schaapjes op het droge waren, Eendracht Zele2 FC Roeselare 3 De tricolores zullen zich de tweede helft van dit zenuwslopende duel nog lang herinneren. Het zag er aan de rust noch tans rooskleurig uit voor een door schor singen verzwakt Eendracht. De Westvla mingen pakten onverwacht met een in drukwekkende forcing uit waartegen Eendracht geen verhaal meer had. Toen de slecht geïnspireerde ref Verbist topscorer Neve in buitenspel liet scoren werd de dreiging met de minuut groter. Een attente Danny Van Puyvelde kon vooralsnog de schade beperken maar in het steunvlak had Eendracht dringend nood aan vers bloed. Dat besefte ook Eendrachttrainer Jaak Goossens. Hij ver ving de 19-jarige debutant Davy Bracke - na een behoorlijke partij op Van Hal - door routinier Mare Bourdeaud'hui. De integratie van de Zeelse invaller verliep niet zoals verhoopt. De Westvlaamse op portunist verlost van zijn waakhond liep zich tweemaal vrij en sloeg de Zeelse illusies aan diggelen. Voor Eendracht, sinds 11 november 1991 ongeslagen zegt secretaris Emiel Van Mol. In de tweede helft hebben we ondermaats ge presteerd. De bezoekers waren sterker in alle linies. Op grond van een betere ver richting na de rust, hadden zij alvast een gelijkspel verdiend. Zondag worden de teerlingen geworpen. Kallo, samen met ons aan de leiding, maar met meer ge wonnen matchen, onderneemt de ver plaatsing naar Appels, dat theoretisch nog een punt nodig heeft om het behoud te realiseren, komen de Waaslanders niet verder dan een gelijkspel en wij winnen in Oudegem, dan zijn we meteen ook kam pioen.» EG voor eigen publiek en bogend op een positief saldo van tien op twaalf, kwam de nederlaag biezonder zwaar en drama tisch aan temeer omdat een eventuele overwinning hen zoveel baat had bijge bracht. «ik vreesde de aanvallende kracht van de Westvlamingen. Hun doel- puntensaldo spreekt voor zichzelf. Wat ze na de rustten beste gaven was indruk wekkend», aldus Jaak Goossens. «Het buitenspeldoelpunt zo kort na de pauze sneed ons de adem af. We ontbeerden op dat ogenblik een rustbrenger. Die hoopte ik te vinden in de persoon van Mare Bourdeaud'hui. Het heeft echter niet mogen baten. Net voor de derby met Standaard Wetteren inkasseren we een morele opdoffer waarvan ik de gevolgen niet onderschat. Het zou zonde zijn nu het hoofd te laten hangen. Met nog vijf wed strijden te gaan zijn de teerlingen in onze reeks beslist nog niet geworpen.» (AJZ)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18