Ulebei naar af Opstal en Kallo zij aan zij naar de eindmeet Oordegem kampioen Terjoden zwaar afgestraft Gunstige trend duurt verder Frank Van den Bergh blijft Rapid leiden Derde provinciale F Derde provinciale C Derde provinciale E VOETBAL 'eyn laasrode 1 luggenhout O aar de sportieve resultaten achterwege jven, heerst ongenoegen. In Baasrode dat het geval. De degradatie naar derde ovinciaal is onafwendbaar. Een aantal elers willen er het bijltje bij neerleggen, ideren zouden liever hun tenten elders slaan. Of oefenmeester Heymans aan Ibewind blijft, is nog geen uitgemaakte ak. Dezer dagen zal hieromtrent een slissing worden genomen. Inze kern verenigt pakweg vijftien anschappen. Als ik luister naar wat er zegd wordt, en ik zet dat allemaal op rijtje, dan blijkt dat er hooguit vijf spelers zin hebben om in Baasrode te blijven, stelt André Heymans vast. Je begrijpt dat ik in die omstandigheden geen verbintenis kan aangaan. Ik wil we ten wat de intenties zijn van de clublei ding. Zij doen ongetwijfeld hun best, maar om in derde min of meerte wedijve ren, moet er degelijk potentieel aan boord zijn. De oorzaak voor de teleurgang dient niet ver gezocht. Vooraan hadden we niemand die echt op een verdediging kon drukken. De afwerking is tot vandaag het grote zorgenkind gebleven, met een fata le afloop voor gevolg.» EG De Voorpost - 3.4.1992 - 19 ghe strijd om de titel in derde provin ce F blijft uitermate spannend. Op- lal en Kallo moeten wachten tot de iatste speeldag om de champagne ontkurken. Beide teams wonnen un voorlaatste wedstrijd tegen rakke broertjes uit de reeks. lallo won tegen Rupelmonde met 1 na een rustig meesterschap. IPSTAL daarentegen had het tegen lerda minder gemakkelijk. De Bug- enhoutenaren liepen wel uit tot 2-0 iet goals van De Smedt en Muyse- linckel. Nadat een kwartier van het iinde de bezoekers zorgden voor de lansluitingstreffer kreeg de kandi- laat-kampioen het nog even lastig, de slotminuut kon De Smedt ech- sr de 3-1 eindcijfers op het score- ord spijkeren. lij SK GREMBERGEN lag Nobels rog maar eens aan de basis van de 0 zege tegen KI. Laar. Theo zorgde oor de openingstreffer op aangeven ran Mertens en op slag van rust intpopte hij zich als de ideale aange- ler voor het doelpunt van Geert Van Damme. KI. Laar kon na de kamp- •isseling wel meer balbezit opeisen, naar gevaarlijk waren de bezoekers al bij al niet. let veroordeelde OUDEGEM zorgde tegen Tielrode nog voor een lovens waardig weerwerk. De Haagemme- naren stonden weliswaar aan de rust met .3-0 (waaronder twee straf schoppen) in het krijt, maar kwamen na de rust nog fel terug met treffers van De Looze en De Greef. Het verjongde E. ST.-GILLIS-DEN- DERMONDE moest doorlopend het initiatief laten aan Straatje Stekene. Vermits de bezoekers ook niet verge ten naar doel te schieten stond Een dracht al na een half uur op een 0-2 achterstand. Dieper in de tweede helft mochten de bezoekers nog een strafschop omzetten, en méteen ver schenen logische 0-3 eindcijfers op het scorebord. Hoogeinde heeft water en bloed ge zweet om de broodnodige punten te kunnen pakken tegen APPELS. Na twaalf minuten liepen de Spartanen met doelpunten van Van Sande en Van Extergem uit naar 0-2. Hoogein de heeft nadien nog echt moeten zwoegen om uiteindelijk een 3-2 ze ge vast te pinnen. In het laatste half uur speelde de Sparta-verdediging duidelijk met lome benen. B.A.D. Heikant-Wichelen 7-1. Kindt zal deze bal bemachtigen en scoren (vh) Voetbal. Een 'Club House'zonder een goede toog is ondenkbaar. KAVD tlraagt verder zorg voor zijn trouwe supporters (td) KAVD-Hekelgem 0-2. Zo was het bijna een gans seizoen. KAVD-spelers hollen vergeefs achter de bal (vh) Haasdonk O Lebbeke O Zoals verwacht heeft Frank Van den Bergh een nieuwe overeenkomst met Rapid Lebbeke onderschreven. De voor bije vijf jaar voerde hij het sportieve be wind en behaalde drie titels. Intussen is men bij de L-ebbeekse kampioen volop in onderhandeling met een drietal valabele voetballers. «Om in de hoogste provinciale afdeling een degelijke repliek te geven, is een sterkere kern noodzakelijk, meent Van den Bergh. Zij die we op het oog hebben moeten de ploeg zeker op niveau van eerste provinciaal brengen. Tegen Haas donk dwongen we een gelijkspel af. We zijn met dit resultaat tevreden, al hadden we een zege binnen bereik. In de eerste helft haalde Filip Peleman uit en forceer de Ronny Willaert een doorbraak. Binnen de zone van de waarheid liet hij zich de bal voor de voeten weghalen. Na de hervatting heeft Geert Van Moerzeke eens een vuist gemaakt. Veel verschil viel er niet te merken tussen de beide teams. Alleen wat het aantal doelkansen betreft, helt de balans in ons voordeel. Zondag nemen we tegen Cercle Melle afscheid van tweede provinciaal.» EG Heikant-Wichelen 7-1. Christiaens schiet op doel maar deze keer zal de Wichelse doelman redden (vh) OORDEGEM wist zich met een nipte maar verdiende 1-0 overwinning tegen SOS SCHELLEBELLE tot kampioen te kronen. De kampi'oenenploeg was tech nisch beter, maar diende alleszins tot na het uur te wachten om zekerheid te heb ben dank zij een treffer van Koen Van Herpe. Na de uitsluiting van Verhoeven werd het voor Oordegem nog wel even lastig, maar uiteindelijk waren de schaapjes op het droge. FC HEIKANT van zijn kant wist met een daverende 7-1 zege tegen een zwak spe lend WICHELEN een eindrondeticket binnen te rijven. Op een kwartier van het einde stond nog maar 3-0, maar toen de thuisploeg een tandje bijstak scoorde ze nog vier keer. Voor de bezoekers mocht Rivera de eer redden vanop de penalty stip. Bij Heikant namen Kindt en Van Lokeren het grootste aandeel van de doelpunten. GIJZEGEM wist zijn behoud in derde provinciale te verzekeren met een 1-2 zege op RC Wetteren. De bezoekers ge raakten na een half uur op achterstand, maar toen Wetteren nadien de stoom wat afliet, konden Goossens en Verleyen in twee minuten tijd de klus klaren. FC BERLARE reisde naar FC Oostakker met in het achterhoofd de gedachte min stens één puntte kunnen meepikken. De puitekloppers zijn daarin geslaagd dank zij een grote inzet, maar kenden wel geluk toen de thuisspelers Van Renterghem en De Backer tegen de deklat knalden. Te genslag was er ook weggelegd voor Be- rlare, toen de doelman uitviel. Er was geen reserve-goalie beschikbaar, zodat een veldspeler tussen lat en staken moest plaats nemen. Hij deed het echter voortreffelijk. Eindstand: 0-0. SERSKAMP nam de scalp van het ster ker geachte SK Oostakker, De gasten kwamen weliswaar op voorsprong via De Brabander, maar achteraf scoorde Ronny Geeroms twee keer en stelde orde op zaken. Tijdens het laatste kwartier kreeg de thuisploeg het nog wel even lastig met de counters van de bezoekers, maar Serskamp hield stand. SK OVERMERE trad op bezoek bij Laar- ne met een verjongd team tussen de krijtlijnen. Eerst kwam de thuisploeg op voorsprong nadat Roels een strafschop had verzilverd, maar nadien wist Be- rckers in twee minuten tijd de zaken in het voordeel van Overmere te keren. B.A.D. Heikant-Wichelen 7-1. Casteleyn neemt de vrijschop en schiet binnen (vh) SK TERJODEN beleefde op de voor laatste speeldag de verrassing van zijn leven. Op bezoek bij Lebeke wer den de leiders afgestraft met niet minder dan 6-0, Tot aan de rust wisten de Erembodegemmenaren nog enigszins gelijke tred te houden (rust 1-0), maar nadat de thuisploeg een tweede treffer wist te plaatsen, stortte Terjoden als een pudding in mekaar. Het blijft dus voor Van Ou- denhove en zijn maats wachten tot zondag a.s. om zekerheid te hebben over de titel. Achtervolger W. HOFSTADE blijft door het verlies van Terjoden nog steeds titelkandidaat. Op bezoek bij OLYMPIA BURST scoorde Van Hoo ien voor Hofstade vier keer w.o. drie kopbaldoelpunten en een straf schop. Vermeulen (penalty) en Van der Bruggen (2) fabriceerden de thuisdoelpunten. Hofman nam voor Hofstade nadien alle twijfels weg Een zwarte schaduwzijde is de uit sluiting van bezoeker Fruythof vlak vóór rust wegens natrappen. VJ BAARDEGEM Is zeker van het behoud na een 2-0 zege tegen FC Kerksken. Vlug en Jong heeft dat o.i. te danken aan de grote inzet van het hele team. Rond het half uur wist Saerens een perfekte kopbal te plaat sen uit een voorzet van Aandekerk. Toen na een uur Van den Broucke werd getorpedeerd, wist Saerens de elfmeter om te zetten en kon de rest van de tweede helft met een gerust gemoed aangepakt worden. SK AAIGEM-E. NIEUWERKERKEN werd een wedstrijd zonder nog enig belang voor beide teams. De thuis ploeg geraakte op voorsprong via De I Vadder, maar Meert bracht kort daar- op de balans in evenwicht. Tijdens ÏT^opendfdj0"^9 he' "'eUm 'Club House'van KAVD plech- de tweede helft pakten de bezoekers de zaken heel wat gemotiveerder JL aan. Dat resulteerde in nog twee jWk A doelpunten langs Adams en Scheer- jp FC DOGGEN snakt blijkbaar naar het t A »L V j I «jtfcvan de kompeWie.^Het verloor treffers van De Deyn en Everaert. B.A.D. Heikant-Wichelen 7-1. Ptaff wordt onder de zoden geschopt (vh) Robur 2 Lokerse 1 Robur was zondag II. tegen het niet te versmaden Lokerse weer in goede doen en won verdiend met 2-1. Het zag er nochtans na een kwartier niet al te best uit voor de thuisploeg toen Vervaet een mistasten van Geert Van den Eede ten bate nam om Lokerse op winst te schie ten. Er mag echter wel vermeld worden dat voordien een poging van Eddy Huyle- broeck op de paal strandde. Na die openingstreffer van de bezoekers ging Robur zich beter organiseren. Daar waar Lokerse beter op balbezit speelde, ging Robur het wapen van de counter hanteren en verplichtte de Lokerse doel man tot enkele serieuze tussenkomsten. Nog vóór rust kon Leo Wuytack de ba lans weer in evenwicht brengen. Na de kampwisseling noteerden we het zelfde spelbeeld. Robur bleef de kat uit de boom kijken, liet Lokerse op het mid denveld betijen en sloeg toe wanneer de gelegenheid zich voordeed. Op een van die snelle counters werd Hans Vereist «gepakt» in de strafschopzone en Leo Wuytack liet de kans niet liggen om Ro bur op voorsprong te schieten. Nadien kreeg Robur vanuit zijn verdedigende po sitie nog de beste kansen om die voor sprong nog meer uit te diepen. Oefenmeester Van den Bergh, die zijn laatste weken bij Robur slijt, was na de wedstrijd duidelijk een tevreden man. «De gunstige trend van de jongste weken zet zich duidelijk verder. Lokerse liet ze ker geen ongunstige indruk na. Maar met alleen op balbezit te spelen wint men geen wedstrijd. Bovendien werden de schaarse kansen van Lokerse uitstekend geneutraliseerd door doelman Laureys en waren onze counters dodelijk langs de snelle Hans Vereist», aldus de Robur- coach. B.A.D.

De Voorpost | 1992 | | pagina 19