Alle regioploegen uitgeschakeld in Walivo's bekervoetbal De kompetitie begint r Gerrit De Pauw blijft trainer Racing Boonwijk veilig op vierde plaats Spanning blijft aan de top Schoonaarde met grof geweld Kans op behoud is groot Kaatskalender Boogschieten in Berlare Sport in Berlare 20 - 3.4.1992 - De Voorpost KAATSEN Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde Op 5 april start dit verbond de kompetitie met 17 ploegen in twee reeksen. Door het samensmelten van de twee verbon den krijgen we nu een echte marathon kompetitie met 32 luttes. Dus wordt er op enkele zaterdagen gespeeld, op alle feestdagen en er is geen onderbreking in de vakantieperiode. De kalender loopt dan nog tot half september. Er wordt gespeeld in twee reeksen. De eerste vier geklasseerden van elke reeks spelen de play-offs. Dat wordt dan klas- se-A. De overige ploegen spelen in de B-klasse. Dan wordt het opnieuw knok ken want de laatste twee ploegen uit de A-reeks verhuizen naar B en de eerste twee uit B gaan over naar A. Het kan dus zeker spannend worden. Favoriet in de A-reeks is uiteraard Ramen Verheyden met Welkom, Kleding Octaaf en Jaco's als grootste konkurrenten. In de B-reeks zijn de ploegen aan elkaar gewaagd met bakkersklub, Moerstraat, Eurika, Warre's, Jempi's en Groenen- daelers. Ook dat wordt een spannende kompetitie. Wij wensen aan elke ploeg een flink seizoen en hopen dat de spelers sportief hun hobby kunnen beoefenen. Fair-play blijft ons leidmotief. Elke week houden wij u op de hoogte via deze kolommen met uitslagen, standen en verslagen. DBF VRIENDENWEDSTRIJD 4.4 15.00 Kast. Rap Vlug-Tollemb. II 5.4 15.00 VA Baasrode-Brussegem KADETTEN 3.4 18.30 VA Baasr.-St.-Anna Hamme 4.4 10.00 Baasr. HTR-Eremb. Hoké MINIEMEN 5.4 10.00 Baasr. HTR-Kast. Rap VI, Wieze Sp.-Hamme Zogge Terjoden-Herdersem 10.30 Opstal Pelote-Brussegem Zele Durmen-Kerksken 8.4 18.30 Herdersem-Wieze PUPILLEN 5.4 09.00 Zele Durm.-Kast. Rap VI. Opstal Pelote-Herdersem Brussegem-Terjoden 10.00 Nieuwerk.-VA Baasrode Brussegem-Hamme Zogge Kast. Rap Vlug-Wieze Sp. Kaatsen. Baasrode VA nam het op tegen Molenbeek als oefening voor de komende kompetitie (foto guy) VOETBAL Grembergen O Vrasene O Het is geleden van in de tijd van toen dat SK Grembergen de competitie besloot met ruim de helft van de punten. Na 29 matchen heeft SK er 34 op het actief, en met dat resultaat is men in de groenwitte middens biezonder opgetogen. «Vooral het feit dat we het met eigen potentieel voor mekaar hebben gebracht, stemt ons tevreden, zegt voorzitter Her man Burghgrave. Gelet op de beperkte financiële middelen, zijn we niet eens op de voetbalbeurs verschenen. We hebben geïnvesteerd in een verlichting die nood zakelijk was om in degelijke omstandig heden te kunnen trainen. De jeugd heeft voluit zijn kans gekregen en ze ook ge grepen. We zijn van oordeel dat we nie mand hoeven binnen te halen. De moge lijkheden om ook in een volgende com petitie een degelijk resultaat na te stre ven, zijn voorhanden. Gerrit De Pauw blijft het sportieve bewind voeren. Dezer dagen zijn we met hem tot een overeen komst gekomen. Het gaat goed met SK Grembergen. Met de jeugd willen we komende zondag in Rupelmonde de competitie in schoonheid afsluiten.» EG Vierde provinciale F Vierde provinciale D Jeugdvoetbal. De jeugd van FC Aalst tijdens de wekelijkse training (da) LIEFHEBBERSVOETBAL RACING BOONWIJK dat vorige ja ren geen gensters sloeg in de laagste provinciale reeksen, pootte dit keer een beter seizoen neer. Dank zij een 2-1 zege tegen Verrebroek zijn de mannen uit de Boonwijk nu zeker van de vierde plaats. De Racingers kre gen de jongste zege niet op een presenteerblaadje aangeboden. Eerst schoot Van Boven de thuis ploeg op winst na 10 minuten, maar nog vóór de rust kwam Verrebroek langszij via Van Bogget. Het duurde daarna tot diep in de tweede helft tot Van Boven zijn tweede treffer kon plaatsen. OPDORP, op bezoek bij White Boys, was beslist niet in zijn dagje. De Buggenhoutenaren waren vooral In vierde provinciale D blijft de spanning aanduren tot de laatste speeldag wat het verwerven van de titel aangaat. Herdersem, Ede en Appelterre zijn wel al enkele weken «safe» wat de promotie naar derde provinciale betreft, maar zon dag a.s. zal pas het verdikt vallen omtrent de kampioenstitel. Alleszins kunnen we terugblikken op een uitermate spannend kampioenschap. In ieder geval deed HERDERSEM zon dag II. een allerbeste zaak met «aanklam- per» Ede van zich af te schudden. De thuisploeg had duidelijk iets meer in huis op het technisch vlak en speelde gevatter samen dan het bezoekend team. Deze homogeniteit werd bekroond met twee doelpunten. Het eerste werd gescoord door de kwieke Jacques Bastiaens. Toen verder in de wedstrijd David Corthals van de sokken werd gelopen, nam Chris Aelbrecht de gelegenheid te baat om voor Herdersem het licht op groen te zetten. Herdersem gaat nu samen nek-aan-nek met Appelterre naar de eindmeet. Het heeft zijn eigen kansen in handen, maar moet hiervoor VK Esse te grazen nemen. Op papier geen al te moeilijke klus, maar laten we toch maar waarschuwen voor het feit dat tijdens de heenronde Esse geel-blauw in eigen vesting in bedwang wist te houden. In ieder geval heeft Herdersem het lot in eigen handen. Appelterre, dé rivaal van het Aalsters team, telt één overwinning minder. Dat kan tenslotte van doorslaggevende aard zijn zondag a.s. B.A.D. zwak op het middenveld en stonden achteraan stevig onder druk. Niette min konden ze een uur lang stand houden, na de gelijkmaker via Se gers. Tijdens het laatste half uur was de bobijn duidelijk af. Eindstand: 3- 1. VK HAMME had nog heel wat moeit om het zwakke broertje Daknau puntenloos naar Lokeren terug t zenden. Tegenslag was er voor Jo Waegeman die tijdens de eerste helt de lat trof. Uiteindelijk kon Van Buyten op m kwartier van het eindsignaal met eer afstandsschot de magere 1-0 zege binnenpalmen. B.AI. Vierde provinciale E In 4de provinciale E geven de kopploe- gen mekaar geen vin toe. HO Kalken won vrij gemakkelijk met 3-0 tegen E. Houtem, en leider SMETLEDE liet Vlierzele met een 4-2 zege al evenmin een schijn van kans. Het blijkt dus wach ten tot zondag a.s. wie zich mag kronen met de eindlauweren. De meest ophefmakende overwinning boekte echter J. SCHOONAARDE door hekkesluiter Ressegem af te maken met 10-2. Het lijkt wel op een handbaluitslag. Bij Juventus kreeg Rombaut zondag avond de meeste traktaties aangeboden. Hij nam de helft van de doelpunten voor zijn rekening. Als derde geklasseerde is Juventus nu zeker van promotie naar derde provinciale, waaruit het slechts één jaar verdween. VALENTINO'S OVERMERE-FC WIEZE liep al evenzeer uit op een doelpuntenfe- stival. De thuisploeg kon slechts een kwartier standhouden. Toen nadien top schutter Rogiers uit zijn krammen schoot was de kous af voor de jongens uit de Boerenkrijggemeente. B.A.D. Lebbeke 2 Zottegem O SK Lebbeke heeft zijn lot niet in eigen handen. Het staat gerangschikt op de derde laatste plaats. Wanneer er geen twee Oostvlaamse ploegen uit bevorde ring degraderen, blijft de konkelgoed- ploeg alvast een eerste provincialer. -De kans op het behoud is groot, na de zege van Verbroedering Denderhoutem, /egt clubleider Willy Meert. We hebben 'j/engen'. een flinke prestatie geleverd. de eef.ie i/zirilig minuten waren 'Je -.e/'/e/e". mee'.ier /an de '.iluatie ee' e eet- puike doelkan', van i.ï.t.v/.'j.h'.-; e/en knap doof Johan Vinck gepareerd- Nadien kregen we meer voet in de match, al sproten daar voorlopig geen kansen uit voort. Na de hervatting verlegde Tom Mangel schots een vrijschop tot bij Chris Muyse- winckel, die binnenschoot. Het lag voor de hand dat er reactie zou komen. On danks een wat toegenomen druk, werden we nooit in verlegenheid gebracht. Op ruim een kwartier voor het einde nam Frans Peeleman met een zevende com- petitiedoelpunt, alle onzekerheid weg. Collectief heeft de ploeg een flinke ver richting geleverd. De hand van Freddy Buyl zit hier voor veel tussen.» EG Bij Walivo stond verleden week het be kervoetbal centraal. Veel verrassingen werden daarin niet geskoord alhoewel met VK Woodstock 65 en SK Bosdorp, toch een tweetal derdeklassers naar de volgende ronde doorstoten. Het merk waardigste werd echter dat RC Raap dat voordien al door FC Rif werd uitgescha keld, terug de kansen kon verdedigen. Vermoedelijk zijn de Marokkanen toen over Walivo's reglementering en mis schien ook over het Brussels gewest gestruikeld. Een konkrete duidelijkheid is er in dit geval echter - nog - niet en daarom kan de ontgoocheling bij FC Rif, ergens nog als begrijpelijk worden be schouwd. Door die wijziging is FC Corner thans ook al uitgeschakeld en dat werd ook de vaststelling voor de overige regio- ploegen Bekervoetbal Tweemaal reeds was VK Siera naar een volgende bekerronde doorgedrongen door telkens winst met één doelpunt ver schil. De Hammenaars zijn thans tegen FC Oud Geel op dezelfde manier gestrui keld en de Sint-Niklase ploeg, nam al een duidelijke voorsprong met goals van Frank Van Gijsel en Mark Delcor. Nadien kon VK Siera langs Sven Michiels aan sluiten maar Tom Van Cleemput, schonk aan FC Oud Geel terug de betere kansen. Die kwamen evenwel nog in gevaar door een doelpunt van Geert Aerts en verder geraakte VK Siera echter niet. Voor RC Raap dat destijds in Walivo's bekervoetbal door FC Rif op een zijspoor werd geschoven, is de come-back nog uiterst gunstig verlopen. Tegen FC Corner werd het al de tweede topmatch in dit seizoen en thans zouden de Wuitens enigszins ontgoochelen. Nochtans werd het een vrij aantrekkelijke en sportieve wedstrijd waarin RC Raap al voor het halfuur de eindstand bereikte. Toen hadden een steeds gevaarlijke Yu- ruk Tugrul en Dino Verniers al geskoord voor een enigszins betere en vlot spelen de lokale ploeg. Daaraan kon FC Corner echter nog weinig veranderen en de fina list van het vorige seizoen, werd meteen ook uitgeschakeld. Ondanks een ontgoochelend seizoen is FC Bondgalm door het ambitieuze DVL Avanti slechts met één doelpunt verschil uitgeschakeld. Deze laatste ploeg speel de trouwens een mindere match en voor al in het slotkwartuur, werd het voor DVL Avanti zelfs nog angstig aftellen. Kompetitievoetbal: Zaterdagse tweede afdeling A: In deze reeks een aantal uitgestelde mat chen en de bijzonderste daarvan was FC Briel tegen FC Wijnveld. In Buggenhout heeft de ploeg uit Sinaai ook de laatste illusies op de titel verspeeld en voor FC Stille Vrienden, is de rode loper nu al uitgerold. De konfrontatie tussen FC Briel en FC Wijnveld werd ook Walivo's match van de week en bij FC De Nieuwe Sport vriend, heeft FC Pauls Videoklub de be- houdskansen verder aangezwengeld. Daardoor zijn er in de klassering thans nog vier kandidaten voor slechts twee veilige plaatsen. Een daarvan wil FC Pauls Videoklub in alle geval bereiken en dat werd ook al vlug duidelijk bij FC De Nieuwe Sportvriend. De gasten waren er sneller op de bal en vlotter in de kombinaties wat tenslotte nog naar een goal van Danny Van Hoy- weghen resulteerde. Voor de rust werd deze voorsprong ook nog verdubbeld langs Dirk Van der Stock. Na de kamp wisseling werd het gaspedaal bij FC Pauls Videoklub nogmaals stevig inge drukt en skoorden de bezoekers nog driemaal met Ronny Clincke-Mallie (2) en een kopbal van Dirk Van der Stock na een hoekschop. Blijkbaar ook voldoende voor FC Pauls Videoklub dat de match verder rustig kontroleerde en FC De Nieu we Sportvriend, was toen ook nog niet bekwaam om te skoren. In klubverband wordt de toestand bij FC Hof van Grembergen blijkbaar moeilijk. Misschien ook de oorzaak van een on dermaats kampioenschap en voor de match tegen FC Liliane Boys, kwamen zich maar zes spelers aanmelden. Te weinig echter om de startte nemen en de gasten skoorden de beide punten dan ook door een forfait. Zaterdagse derde afdeling: De schotvaardigste ploeg uit de reeks is FC Avo uit Hamme. Dat werd tegen FC Bingo Boys ook bevestigd met vijf goals en door een tegenpunt der gasten, resul teerde dat toch nog naar een duidelijk verschil. Zondagse derde afdeling: In de klassering worden FC Koekoek en FC 't Klokhuis slechts door één puntje gescheiden. Na de match tussen de bei de ploegen is dat ook zo gebleven want aan de Durmeboorden, werd het nog een logische drawn. De thuisploeg skoorde er het eerst met een knappe kopbal en de gasten, stelden nog voor de rust gelijk via een afstandsschot. In de tweede helft nam FC 't Klokhuis dan weer het voordeel en in een tamelijk gelijkopgaande match, kwam FC Koekoek tenslotte ook nog langszij. Walivo's echo Kontaktvergadering nieuwe ploegen: Voor deelname aan Walivo's voetbal kampioenschappen '92-'93, kunnen nieuwe ploegen zich aanbieden op de laatste kontaktvergadering van vrijdag 3 april - dus vanavond - om 20 u. in café Hemelrijk op de Grote Markt in Sint-Ni- klaas. Resultaten van Walivo's wedstrijdkommissie (27/03/'92): Werden geschorst voor drie speelda gen: Franky Rooms (FC Dino Boys), Eri Van Spitael (FC Liliane Boys) en Jurgei Uytdenhouwen (FC De Nieuwe Sport vriend). Werden geschorst voor vier speelda gen: Abdelize Afesi (FC Beckers), j Werden geschorst voor zes speelda gen: Wim De Greyt (FC Beckers-FC Tromp), Johan De Wilde (FC De Cock-FC Welkom) en Danny De Wachter (FC Por- taels Sport 1). Werden geschorst voor acht speel dagen: Tony Ruys (FC De Strijders) ei Ronny Smet (FC Dino Boys). Diversen Uitslag van de match FC Dino Boys-FC Avo wordt 0-5. Wedstrijd FC Real Witte Pen-KWB Sint Anna te herspelen Kin Zaterdag 4 april Café De Voetbal, 9290 Uitbergen, lokaal Veerstraat, tel. 091/ 67.51.24, te 15.00 u, geldschieting 1000 fr, 110 in. Café Mikeno, Schoonaarde, lokaal Mikeno, Schoonaardebaan 69, tel. 052/42.35.99, te 15.00 u, geld schieting 2000 fr, 130 in. Aangekondigde Koningschieting le den KM Donk Eendracht, café 't Wit Paard. Zondag 5 april Kermisvogels, 9290 Berlare, lokaal Dorpstraat 114, tel. 091/69.99.97, te 15.00 u, geldschieting 1000 fr, 110 in. Maandag 6 april KM Donk Eendracht, 9290 Berlare, lokaal 't Wit Paard, Donklaan 163, tel. 091/67.50.81, te 15.00 u, geld schieting, 5 kg paling gratis, in 110 fr. Dinsdag 7 april Kermisvogels, 9290 Uitbergen, lo kaal Veerstraat 71, tel. 091/ 67.54.75, te 19.00 u, geldschieting 1000 fr, inleg 110 fr. Berfo Minivoetbal Data-Pekens 2- 9 Verloren Hoek-Parking 10- 3 Spectrum-Moriaens R. 3- 3 Sportieven-Argenta B 6- 1 Joko-BAC Raemdonck 0-10 Mini Bond-Car Boys 5- 3 BDM-Baert 3- 3 Zaalvoetbal Argenta-AC Lokeren Volleybal Th. Scholieren-Hemelo Th. Heren-Evergem 10- 3 3- 0 0- 3 Berfo

De Voorpost | 1992 | | pagina 20