Walivoteek FC Briel - FC Wijnveld 3-2 Duel tussen B D M en Baert eindigt onbeslist liefhebbersvoetbal Minivoetbal Walivo's match van de week De Voorpost - 3.4.1992 - 21 Bij een match zonder een verbonds- scheidsrechter worden de risico's naar problemen telkens een beetje opgedre ven. Destijds werd de konfrontatie tus sen FC Briel en FC Wijnveld daarop ook geen uitzondering. In vrij rumoerige om standigheden werd de match al na één uur afgefloten en de onduidelijkheid in verband met de titelstrijd in Walivo's za terdagse tweede afdeling A, zou toen ook oog toenemen. De posities vooraan zijn nadien echter niet gewijzigd en alleen het puntenverschil in het voordeel van FC Stille Vrienden, heeft zich uiterst gunstig gemanifesteerd. De nieuwe kampioen ook trouwens en dat werd alleszins een zekerheid na het jongste verlies van FC Wijnveld bij FC Briel Verloren titelkansen In dit kampioenschap was FC Briel één der voornaamste titelkandidaten. Tijdens de vorige vier seizoenen ook al duidelijk met tweemaal een derde plaats en in '89-'90 zelfs als vice-kampioen achter FC Welkom uit Hamme. Een uitstekend palmares dat ook nu en dan vooral in de eerste kompetitiehelft, verder werd doorgetrokken. Toen speel de FC Briel een reeks van veertien wed strijden zonder nederlaag en als reekslei der, werd nadien bij RC Grembergen nogal zwaar tegen de lamp gelopen. Door het verlies met de kleinste skore tegen FC Stille Vrienden werden de rood-groenen zelfs naar een achtervol ging verwezen en met de nul op zes tegen AVC De Vlasbloem, FC Liliane Boys en Minivoetbalkern Berlare BD M-Baert 3-3 De wedstrijd die klaarheid kon brengen m de kop van de klassering maar met dit gelijkspel blijven nog alle perspektie- open. Baert, zonder Jean-Louis Vi- lain, maakte een sterke indruk en leek aanvankelijk op de overwinning af te gaan met halfweg een 0-2 stand na doel punten in de tweede periode van Luc De Maesschalck en Rudy De Smet. In een meer gelijkopgaande derde periode werd het dan 2-3 langs Guy Valck en Guido P'rawaert (strafcorner) voor BDM en t&^Cornelis voor Baert. In de slotpe riode plooide Baert terug en BDM zette alies op alles en met een doelpunt van FomVan Caeneghem werd de puntende- ling een feit. Goede leiding van de scheidsrechter. kaart: Cornelis Johan en Cornells Serge (Baert). Data M-P'kes 2-9 bij de P'kes die de rode lantaarn doorgeven aan jeugdhuis Joko al blijft het puntenaantal voor beide ploegen gelijk, evenals voor de Argentaboys. De wed strijd verliep doorlopend in het voordeel de P'kes die hun fysiek overwicht ook uitdrukten in doelpunten. Data M kon slechts sporadisch iets terugdoen en konden een afgetekende nederlaag niet ontwijken. Doelpunten: M: Braeckman Koen (2). Jacobs Gerd (2), De Taey Wim (1), Van Poucke Alex (3), De Gucht Geert (2), Simoens Peter (1). Verloren Hoek 10 Cafe Parking -3 Alweer een wedstrijd waarin Verloren Hoek zich langs zijn sterke kant laat zien. Cafe Parking met een volledige kern was op revanche uit voor de nederlaag van de heenmatch. Aanvankelijk leek dat ook te lokken en na de eerste periode was de stand 1-2. Dan viel het stil en kon Verlo ren Hoek overnemen en de wedstrijd in hun voordeel doen keren en werd met 4-3 stand gedraaid. In de derde periode ging Cafe Parking helemaal on deruit en Verloren Hoek ging op zijn elan voort. Doelpunten; Verloren Hoek: Backx Tony (5), Bouc- quet Andy (2), De Backer Peter (1), Van Hoecke Geert (2) (2). Parking: Van Driessche Geert (1), Spittaels Johan (1Van Overmeire Mau- "(1). e kaart; Van Driessche Geert (Café Parking). Spectrum 3 Moriaens Regina 3 De wedstrijd van de gemiste kansen en dan wel vooral van de kant van Moriaens Regina dat er zelfs niet in slaagde één van hun drie strafcorners om te zetten waar door Spectrum de hele wedstrijd door uitzicht behield op de zege. Slechts in de slotfaze slaagde Moriaens Regina erin een toch wel verdiend gelijkspel te beha len. Moriaens-Regina: De Wilde Luc (1), On- selaere Mario (2). Sportleven 6 Argentaboys 1 Een vlotte zege voor de Sportieven die mede door het gelijkspel van BDM en Baert dichterbij de top schuiven en zo nog een grote kans op de titel behouden. De Argentaboys lieten zich in de eerste helft niet zomaar opzijzetten waardoor sommige spelers een beetje zenuwach tig werden en enkele gele kaarten de gemoederen moesten bedaren. In de derde periode konden de Sportieven zich toch doordrukken en Argentaboys moest zich gewonnen geven. Doelpunten: Sportieven: Gistelynck Kris (2), De Dec ker Danny (1Van Uytvanck Noel (1De Grauwe Frank (2). Argentaboys: De Gucht Pascal (1). Gele kaart: Van Uytvanck (2x), Vlae- mynck Philip (Sportieven), De Caluwé Erwin (Argentaboys). Jeugdhuis Joko O BAC-Raemdonck 10 De onverklaarbare nederlaag van Bac- Raemdonck in de heenronde werd in deze wedstrijd duidelijk gerevancheerd. De eerste periode verliep nog scoreloos maar een omgezette strafcorner in de tweede periode was de aanloop naar de overwinning met halfweg een 0-4 stand. Als Joko er dan ook niet in slaagt via strafcorner de eer te redden was de weg vrij naar een ronde uitslag. Doelpunten: Sacre Koen (5), Sacre André (1), Ver- donck Gino (4). Minibond 3 Carboys 3 Carboys is steeds een te duchten tegen strever maar Minibond nam reeds half weg de wedstrijd een optie op de zege en op de broodnodige punten om zich te handhaven in de klassering. Met een drie-nul stand werd van kant gewisseld en trachtten de Carboys het tij te doen keren. Tot 4-3 konden ze terugkomen. Ze namen echter teveel risico en daarvan kon Minibond gebruik maken om in de laatste minuten de definitieve uitslag te bepalen. Doelpunten: Minibond: Zaman Jan (2), Van Hauwer- meiren Mare (2), Thibau Geert (1). Carboys: Baeyens Johan (1), Baeyens Jan (1), Baeyens Marnix (1), Gele kaart: Zaman Jacques (Minibond). Spectrum: Vandewille Wim (1), Poppe Dirk (1), Van Houwe Mare (1). Klassering op 27 1. BDM 2. Sportieven 3. Baert 4. Bac-Raemdonck 5. Moriaens-Regina 6. Cafe Parking 7. Spectrum 8. Verloren Hoek 9. De Grill 10. Minibond 11. Data M 12. Carboys 13. P'kes 14. Argentaboys 15. Jeugdhuis Joko maart 1992 21 19 0 2 146 21 19 11 161 22 19 2 1 170 21 13 6 2 120 21 10 6 5 95 22 11 9 2 116 22 10 10 2 108 21 10 10 1 113 9 10 1 8 13 1 6 14 2 5 17 0 4 17 0 4 18 0 FC Welkom Sport, kon FC Briel de kansen op de titel ook helemaal vergeten. Hoogstwaarschijnlijk wordt het thans nog een vierde plaats en ergens is dat voor de ploeg uit Buggenhout ook een beetje ontgoochelend. Vooral dan in ver gelijking met het vorige seizoen toen FC Briel als derde eindigde en ook nog Walivo's voetbalbeker won. In deze laatste kompetitie skoorde klubsekreta- ris Herwig Ivens and his boys eveneens al een uitschakeling en globaal be schouwd, werd enigszins onder de eigen verwachtingen gebleven. Een oorzakelijk verband is dan blijkbaar tweevoudig: het inmiddels afhaken van doelman Kurt Van Sande, Peter De Decker en Rudy Verhey- den en de langdurige blessures van o.a. Jean-Paul Aerts en Rudy Van Buggen hout. Voor FC Briel echter geen beletsel om FC Wijnveld te kelderen en door dit verlies, is de ploeg uit Sinaai voor de titel nu ook al definitief uitgeschakeld. Een tweede plaats behoort evenwel nog altijd tot de mogelijkheden en in deze kontekst wordt het seizoen bij de voetballers van voorzitter Marcel Van Cauwenberghe, reeds als volledig geslaagd beschouwd. Misschien een beetje buiten de eigen verwachtingen ook maar alleszins de be vestiging als één der betere tweedeklas sers. In dit seizoen was FC Wijnveld trouwens ook nog de ernstigste konkur- rent van FC Stille Vrienden en tegen de nieuwe kampioenen, werd zelfs nog een drie op vier geskoord. Tot nu toe ook nog de enige nederlaag voor de ploeg uit Moerzeke-Kastel en sinds de jongste speeldag werd dat aantal bij FC Wijnveld verdubbeld. Een ploeg met Ann Van Puyenbroeck als een sympathieke mar scotte en ook een eerder beperkte spe lerskern waarbij Freddy Colman door omstandigheden, inmiddels al heeft af gehaakt Beslissende voorlaatste minuut Voor de te herspelen match bij FC Briel was FC Wijnveld duidelijk gehandicapt. Slechts tien spelers stonden ertussen de krijtlijnen en Mark De Baere, Peter Ver- straeten en Rudy Lammens als belangrij ke pionnen, waren door beroepsver plichtingen weerhouden. Dus geen al te gunstige vooruitzichten bij FC Wijnveld dat ook nog tegenover een ambitieus en vrij zenuwachtig FC Briel werd gesteld. Vooral in de eerste helft werd dat duide lijk toen de plaatselijke ploeg bijna onaf gebroken in het offensief liep en daarbij ook niet kon skoren. Het overwicht werd trouwens al onmiddellijk afgedwongen en in de eerste minuten was FC Briel langs Tony Van Boven en Luk «Chico» Ophalvens reeds gevaarlijk. De gasten waren meteen verwittigd en de reputatie als één der betere verdedigingen uit de reeks, werd door FC Wijnveld duidelijk bevestigd. Organisatorisch werd het al lemaal op veiligheid afgesteld met doel man De Bruyne als het voornaamste sluitstuk. Door de overweldigende aan hef van FC Briel werden de gasten ook totaal verrast en het werd duidelijk dat FC Wijnveld slechts moeizaam uit de om knelling zou loskomen. Meestal werd er ook op de bezoekende helft gespeeld en in het aanvangskwartuur, kwamen de voetballers uit Sinaai amper éénmaal in de omgeving van het plaatselijke doel. Zelfs nogal gevaarlijk op de counter langs Manfred De Vilder en Filip Simoen en met een goede reaktie, voorkwam goalie Janssens toen al een doelpunt van FC Wijnveld. Dat kwam er evenwel toch bij een tweede aanvalspoging der gasten en met een uiterst knappe vrijschop, skoor de Raf Van Puyenbroeck de goal van de week (0-1,18e min.). Dit doelpunt was ookvoldoende om de lokale nervositeitte doen aangroeien en een goed leidende Jean-Paul Van Remoortere, werd meest al ook de klaagmuur van het ongenoe- 40 40 43 39 70 39 76 28 90 25 99 24 112 22 107 21 95 19 128 17 137 14 151 10 149 8 118 8 145 8 Paul's V UITSLAGEN Wedstrijden van 28/3/92 Beker Walivo 1/8 finales: Siera I-Oud Geel 2-3 Raap-Corner 2-0 Bondgalm l-Avanti 1-2 Woodstock 66-Temsica 1-0 Kompetitiewedstrijden: Nieuwe Sportvriend-Videoclub 0-5 Scoutshuis-Rodeo 1-5 FC Avo-Bingo Boys 5-1 Briel-Wijnveld I 3-2 Hof v. Grembergen-Liliane Boys ff 0-5 Wedstrijden van 29/3/92 Beker Walivo 1/8 finales: Makkers-Spaans Kwartier 6-1 Bosdorp-Favo (4-1) 1-1 Witte Pen ll-Oostberg 6-2 Portaels is vrij Kompetitiewedstrijden: Zeemeermin-Jong KWB Elversele 1-4 Klokhuis-Koekoek 2-2 Klub 65-Scoutshuis 81 4-7 KALENDER Wedstrijden op 4/4/92 (telkens om 15 uur) 1ste Afdeling A zaterdag: Portaels-Corner (Windey) Siera I-Klein Sinaai (Beniers D.) Milano-FC Welkom (Verhelst) Sportarena-Raap (Beniers A.) Den Bos-Hemelaer (Bals) Bondgalm l-Temsica (V. d. Voorde A.) 2de Afdeling A: De Kroon-N. Sportvriend (Laheyne W.) Videoclub-Briel (Uytenhouwen) Luitentuit-1000 Appels (Van Geem) Liliane Boys-Moerheide (Foubert) Tripoli-Wijnveld (Albu) De Vlasbloem-RC Grembergen (Laheyne E.) 2de Afdeling B: Woodstock 66-Scoutshuis (V. Remoortere) Fort Nantes-Geratex (Janssens) 3de Afdeling: Nelis Asphalt-Pony (Steeman) FC Avo-FC Rif (Vergauwen) Karree-Jong Pekton (Deckers) Wedstrijden op 5/4/92 (telkens om 10 uur) Zondag: Witte Pen l-KWB SL-Anna (V.d, Voorde A.) Bosdorp-Moerheide (V. Hoornijck) teerde naar een strafschop als Rudy Cooremans van de sokken werd gelopen door Harold Van der Meulen. Een ideale kans ook voor FC Briel en daarvan profi teerde Kristof De Lathouwer maximaal (2-1, 56e min.). Nadien schoot Rudolf Peeters voor de gastheren nog eens te gen de dwarsligger en door de verlies- stand, probeerde FC Wijnveld ook te rea geren. Er werden trouwens méér risico's genomen en een persoonlijke aktie van Patrick Van Puyenbroeck, struikelde al leen over de laatste juiste voorzet. Het kordate weerwerk van de gasten had FC Briel misschien helemaal niet meer ver voor de gastploeg en Luk «Chico» Op halvens skoorde onhoudbaar (3-2, 89e min.). Veel tijd had een aangeslagen FC Wijnveld niet meer om te reageren en Harold Van der Meulen moest zelfs nog een balletje op de lijn keren van Dirk Moyson. Eigenlijk nog een spektakulair einde bij deze vrij sportieve match en waarin FC Wijnveld drie goals slikte wel ke ergens ook nog konden worden ver meden. Dit zou de vreugde nadien bij FC Briel echter niet verstoren en door een duidelijke delegatie van FC Stille Vrien den, werd deze in Buggenhout tenslotte ook nog gedeeld •o s beker (Iv) Volleybal. Johan Verhoeven is te rug uit kwetsuur en is klaar voor de eindfase van het seizoen (foto Piet Hermans) gen. Die ontevredenheid vertolkte zich ook naar het uitblijven van de gelijkma ker. Ondanks een bestendig aandringen en vrij goede doelpogingen van Tony Van Boven, Dimitri Cools, Luk Ophalvens en Rudy Cooremans, bleef de stand in het voordeel van FC Wijnveld ongewijzigd. De meest verantwoordelijke daarvoor was doelman De Bruyne welke steeds met beide vuisten het onheil kon afweren en vooral in de eerste helft, voor FC Briel een niet te passeren hindernis werd. In die periode werden trouwens door over haasting ook een aantal kansen verkeken en aan het halfuur, werd de stand bijna verdubbeld. Toen kon gastspeler Man fred De Vilder echter niet profiteren van een verkeerde terugspeelbal van Rony Verbouwen. Het laatste gevaar van de bezoekers ook in die eerste helft waarin FC Briel het op het einde nogmaals pro beerde met een persoonlijke inspanning van Rudy Cooremans. Een aantal gast- verdedigers werden daarbij ook uitge schakeld maar de plaatselijke midden velder, schoof de uitstekende kans rake lings naast. Hetzelfde resultaat bereikte Kristof De Lathouwer ook nog met een vrijschop en bij een goede kombinatie tussen Luk Ophalvens en Dimitri Cools, kon Harold Van der Meulen de bal voor FC Wijnveld nog van de lijn keren. Zowat hetzelfde scenario na de rust met FC Briel in het offensief en al onmiddellijk een reuzekans met Luk Ophalvens. De gasten waren weer op het countervoetbal aangewezen en een afstandsschot van Raf Van Puyenbroeck, keilde rakelings naast. Niet lang daarna kwam FC Briel terug gelijk door een verkeerde terug speelbal van Johan Clauwers en Dimitri Cools, liet de kans niet onbenut (1-1, 51e min.). Een duidelijke stimulans ook voor FC Briel dat de pressing nog méér opdreef en als Luk Ophalvens en Tony Van Boven in een kombinatie doorheen de verdediging van FC Wijnveld sijpel den, kon Leon De Bruyne met de knie nogal gelukkig afweren. De gasten kre gen het toen ook moeilijk en dat resul- wacht en achteraan bij de plaatselijke ploeg, werd dat niet altijd goed verteerd. Op een aangeven van Raf Van Puyen broeck schoot een afgezonderde Man fred De Vilder al hopeloos naast en bij een voorzet van deze laatste, kon Stefaan Emmaneel een defensief slippertje bij de thuisploeg afstraffen (2-2,70e min.). Bij het tiental van FC Wijnveld werden de inspanningen nadien nog opgedreven en de beste skoremogelijkheden in het laatste kwartuur, waren alleszins voor de gasten. Nochtans konden Stefaan Em- maneei en Manfred De Vilder daarvan geen gebruik maken en ook voor Raf Van Puyenbroeck met een afstandsschot, bleef het sukses uit. Op een vijftal minu ten van het einde verkeek een afgezon derde Filip Simoen voor FC Wijnveld dan nog een unieke kans voor de volle winst en die kantelde tenslotte nog naar FC Briel. Een balverlies werd trouwens fataal De ploegen: FC Briel: Jean-Pierre Janssens, Rony Verbouwen, Omer Baekelandt, Rudolf Peeters, Franky Baeyens, Rudy Coore mans, Kristof De Lathouwer, Tony Van Boven, Luk Ophalvens, Dirk Moyson en Dimitri Cools. FC Wijnveld: Leon De Bruyne, Harold Van der Meulen, Stefaan Van Pottelber- ghe, Jan Yzewijn, Johan Clauwers, Filip Simoen, Raf Van Puyenbroeck, Patrick Van Puyenbroeck, Manfred De Vilder en Stefaan Emmaneel. Gele kaarten: Kristof De Lathouwer (FC Briel) en Luk Ophalvens (FC Briel). Spelleider: Jean-Paul Van Remoorte re Kim Liefhebbersvoetbal. VK Siera uit Hamme (Iv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21