Wilskracht wordt niet beloond M.T.S.A.-lief hebbersvoetbal 22-3.4.1992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Dat overkwam de Leedse ploeg Leeuwerik, die in haar strijd tegen de degradatie geen geluk kende tegen het bezoekende Giwo dat op 10 minuten voor tijd de winning goal lukte toen Mare Daeleman ge stuit werd door een lokale verdedi ger en vanop de stip kon Hans Cal- lebaut de onverdiende zege vast leggen. Trainer Meuleman: 'Reeds een gans seizoen kreeg mijn ploeg te genslagen te verwerken en kon ik nooit hetzelfde elftal tussen de lijn en brengen. Op den duur moet ge daarvan de gevolgen dragen. We hebben nu nog vier wedstrijden om ons te kunnen handhaven in eerste. Wij weten echter allemaal dat het zeer moeilijk zal worden. We moeten dringend de kern uit breiden want onze oudere spelers kunnen de moed niet meer op brengen om er elke week keihard tegenaan te gaan. Ook moet er een nieuwe trainer gevonden worden. Na 22 jaar trainerschap begint de stress mij te veel te worden. Ik zal volgend seizoen afscheid nemen zonder echter al die vrienden te verlaten. Volgende week kunnen we reeds op zekerheid spelen als we op eigen veld O.C. Aalst kun nen kloppen. O.C., Reynaerds en wij hebben vijftien punten. De week daarop moeten we naar Ca- mu en daar moeten we zeker geen geschenken verwachten met die schorsingszaak van vorig jaar. Het zal dus zéér moeilijk worden, maar we zien wel wat het wordt'. Bij de Erpse ploeg Reynaerds is het even erg. Na een uitstekend vorig seizoen vecht het nu tegen de degradatie. Nadat het bij Alexan der aan de rusteen 0-2 voorsprong had bijeen geschraapt, ging het in de tweede helft volledig tenonder en verloor met 4-2, wat de situatie gevaarlijk maakt. Derde kandi daat-daler is OC Aalst en die kon op de valreep een puntje halen te gen Real Sportief, dat zelf maar juist buiten de degradatiezone zweeft. A.Z. '77 dat maar drie pun ten meer heeft dan deze degrada tiekandidaten verdiende zeker een gelijkspel tegen het bezoekende Zwaanvrienden. Het moest zich uit eindelijk bij 0-1 verlies neerleggen. In de tweede afdeling lopen kop- ploegen Honda en Rode Lantaarn meer en meer weg van hun naaste achtervolgers. Honda toonde zich beter dan V. Denderleeuwen Rode Lantaarn won overtuigend met 3-0 tegen Dyor. Er komen nog vier ploegen in aanmerking voorde de gradatie. Groen-wit uit Erembode- gem zakt zeker. Het verloor nipt tegen het Leedse Eekhoorn. Blau we Vlam, Cobilas, Eekhoorn en Houtmarkt komen nog in aanmer king om als tweede daler Groen wit te vervoegen naar derde, waar ze hoogstwaarschijnlijk de plaat sen zullen innemen van Bouw en Lion d'Or, die reeds hun ticket op zak hebben om volgend jaar hun opwachting in tweede te maken. In de zondagafdeling beleefde men een rustdag. Er wachten heelwat ploegen om volgend seizoen in de ze reeks te debuteren. A.Z.'77-Zwaanvrienden 0-1 Onder ruime belangstelling, waaronder de bijna voltalige ploeg van Waterval die deze wedstrijd tegen Melckenbeekvrien- den reeds vroeger speelde (6-0), werd deze spannende match door de alerte ref Flores op gang gefloten. De thuisploeg leek super-gemotiveerd en de bezoekers waren er niet helemaal met hun gedach ten bij. Zij zaten reeds met de match van volgende week in hun hoofd want dan moeten ze het veld op tegen aartsrivaal Waterval, wat uitsluitsel moet brengen voor de titel. In het eerste halfuur werden de bezoekers overspeeld maar doelman Rogiers bleef er met zijn gedachten bij en hield met enkele sublieme reddingen de thuisploeg van enkele doelpunten. Door een scherpe counter van de bezoekers kreeg A.Z.'77 het deksel op de neus. R. Stevens nam de doelman te grazen en de bezoekende keeper weerde verder alle onheil. De ontgoocheling was groot toen de ref de match affloot. Vooral Waterval was teleurgesteld. Mits een gelijkspel was het al zeker van de titel. Nu zal het in de thuiswedstrijd tot het uiterste moeten gaan. Het belooft in elk geval spannend te worden want de heenwedstrijd eindigde op 2-2. Leeuwerik-Giwo 0-1 Het verouderde elftal van trainer Meule man trok goed zijn streng tegen het veel jongere Giwo dat daarenboven heelwat meer talent aan boord heeft. Er werd door de thuisploeg stug op de man gespeeld, waardoor de bezoekers moeizaam kon den kombineren. Enkele individuele ak- ties van o.m. Daeleman en Callebaut konden voor enig gevaar zorgen en lever den bijna een doelpunt op maar het schot spatte op de staander uiteen. Enkele mi nuten later kroop de thuisploeg opnieuw door het oog van de naald toen na een hoekschop de bal op het hoofd van Meert kwam die maar moest binnenknikken. Hij kopte echter tegen de dwarsligger. De tegenaanval die daarop volgde was even gevaarlijk maar de bezoekende doelman D'Herde bleek bij de zaak en kon het doelpunt verhinderen. Het bleef 0-0 aan de rust. Na de herneming speelden beide ploegen nonchalant maar op 10 minuten voor het einde werd M. Daeleman in de diepte gestuurd en door een thuisspeler foutief gestuit in de strafschopzone. De ref kon niet anders dan de bal op de stip leggen en H. Callebaut maakte er dank baar 0-1 van. Toen Willockx in de straf schopzone een duikje maakte werd het kunststukje terecht door de scheidsrech ter afgewimpeld. Toch bleef men wijse lijk sportief en de nederlaag was een feit, al ware een puntendeling niet onver dienstelijk geweest. O.C. Aalst-R. Sportief 1-1 Trainer Van Renterghem hield zich ver rassend gedeisd zodat scheidsrechter Van Delsen het roer stevig ter hand kon houden. Het werd geen wedstrijd om over naar huis te schrijven, daarvoor waren beide ploegen te zwak, alleen het resultaat was van enorm belang, vooral de lokale ploeg mocht zich geen misstap meer veroorloven en kwam langs Van de Velde D. 1-0 voor. De bezoekers die evenwel nog een punt konden gebruiken om het behoud te verzekeren streden kranig terug, maar kwamen echter niet op gelijke hoogte, toen er nog luttele seconden te voetballen was leek de buit binnen bereik maar de lokale doelman miskeek zich op een inzenden van Wijn- ant G. dat alsnog de gelijkmaker tot stand kwam tot wanhoop van de thuisploeg. Edo-Octopus 1-0 De wonderen schijnen toch nog de we reld niet uit te zijn. Edo dat tot nog toe maar één wedstrijd had gewonnen na 25 konfrontaties voegde een tweede aan haar palmares toe, door het gerenom meerde Octopus puntenloos naar Mere terug te sturen. De Merenaars die de lokalen uitscholden voor boerkes uit Moorsel dat deed voor het lokale elftal de deur toe en zouden hun huid duur verko pen. Spelleider Stalpaert van geen klein tje vervaard wist de schijn hoog te hou den en stuurde de bezoekers er op aan de match op sportieve wijze verder te spe len wat dan ook al was het moeizaam gebeurde. De lokale ploeg reeds lang veroordeeld naar de tweede afdeling wa ren door de uitlatingen van de gasten geprikkeld en zouden zorgen dat ge rechtigheid geschiedde, dit deden ze door er al voetballend uit te komen en langs Hellinckx zowaar op voorsprong kwamen. Hoezeer nadien de bezoekers probeerden deze voorsprong ongedaan te maken niets bleek gebaat. De gastge- vers verdedigden hun voorsprong met hand en tand zodat bij het laatste fluitsi gnaal de zege een feit werd en de bezoe kers moedeloos en getergd met de ne derlaag naar Mere terugkeerden. R. Es- panol die de laatste weken goed op dreef was moest uitgenomen tegen het bezoe kende Excelsior noodgedwongen een paar spelers langs de kant laten, en ston den bij de rust reeds op een 0-3 achter stand toen Verleyzen D. en Altintas Has san (2x) de lokale doelman het nakijken hadden gegeven. In de tweede helft kon Linares S. de eer redden in een wedstrijd waarbij scheidsrechter Peirlinck de be ste man op het veld leek. Camu-Snas eindigde op een scoreloos gelijkspel. Reynaerds dat op bezoek was bij Alexan der stond er bij de rust goed voor en kon de 0-2 voorsprong tot dan toe rechtvaar digen. Maar in de tweede helft liep het ongeconsentreerd te voetballen wat de thuisploeg de gelegenheid gaf om hun wil op te dringen en de opgelopen achter stand ongedaan te maken, om er tot vlotte uit te komen. De futloze ploeg van Van Cauwenbergh werd terecht op hun waarde geklopt toen De Brucker (2x) De Poorter P. en De Clerck de 4-2 eindstand konden vastleggen wat de bezoekers in een benarde situatie brengt, in de strijd tegen het behoud Honda-V. Denderleeuw 2-1 Spanning en suspens was er te beleven in deze wedstrijd, waardoor we meteen in tweede afdeling zijn aanbeland. Honda die als leidersploeg konstant de druk moet ondergaan om de koppositie te behouden kreeg het vooral niet onder de markt toen een ploeg die lang de ranglijst aanvoerde en net zoals Honda de titel vizeerde maar de laatste tijd met heelwat tegenslag kreeg af te rekenen, zodat het enkel nog voor een ereprijs in aanmer king komt. Scheidsrechter Van Impe E. leek super gemotiveerd en leidde deze boeiende wedstrijd in goede banen. Want zowel de lokale ploeg als de bezoe kers uit Denderleeuw keken op geen in spanning, zodat de aanwezige toeschou wers tot het einde van de wedstrijd in spanning werden gehouden en de nodige energie vergaarden om hun ploeg naar de overwinning te schreeuwen. Bij de eerste serieuze aanval van de gastgevers was het al meteen raak toen Verdoodt in de 6de min. de buitenspelval omzeilde en de bal beheerst tegen de touwen duwde. De bezoekers die reeds geruime tijd wis ten dat de titel aan hun neus was voorbij gegaan waren nauwelijks onder de in druk van deze opdoffer en gingen met man en macht op zoek naar de gelijkma ker. De lokale verdediging werd een paar minuten onder druk gezet en mede daar door kwam de gelijkmaker tot stand. Toen Van den Bossche in de 11e min. een slecht uitverdedigen kon onder scheppen en de bordjes in evenwicht kon brengen 1-1. Van dan af werd het een ware slijtageslag wie het best zijn zenu wen kon bedwingen zou hier als winnaar naar voor kunnen treden, het werd daar om wachten tot net voor de rust toen de thuisploeg nog eens uit de startblokken schoot en Carael L. met een heerlijke treffer voor de 2-1 ruststand kon zorgen. De tweede helft kon men nog nauwelijks van een echte wedstrijd spreken, de lo kale ploeg toerde duidelijk op hun voor sprong en de bezoekers schenen niet meer bij machte om enige schade aan te richten, zodat de wedstrijd uitdoofde als een kaarsje en het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter het oordeel velde over winst en verlies voor de leiders die het ongetwijfeld moeilijker hadden dan ver wacht, leek de buit binnen en was het enkel wachten wat de konkurrentie had gepresteerd. R. Lantaarn-Dyor 3-0 De lokale ploeg heeft alle voorgaande perikelen naast zich neergelegd. Met het bewijs dat ze al voetballend de bewijzen op tafel kan leggen, dat bewezen ze reeds vorig seizoen toen ze in derde afdeling glansrijk kampioen werden en nu in tweede afdeling de tweede plaats bezetten, met zo goed als zeker een ticket op zak om het volgend seizoen samen Zaalvoetbal met Honda in de hoogste afdeling waar te maken. De Erpse ploeg bruist namelijk van talent zelfs als een paar titularissen langs de kant moeten blijven, dan nog bezit men voldoende ervaren spelers om de wedstrijd naar hun hand te zetten. Men trok in het tussenseizoen een heuse spelmaker aan met name Van Kerckhove Alain die reeds bij de jeugdrangen van Nationaler RWDM bewees wat hij in zijn mars had. Bij Rode lantaarn wordt hij zodoende onmisbaar als spelbepalende figuur die wekelijks door zijn gave trap- techniek en zijn onweerstaanbare drib bels menig bezoeker op de knieën kreeg. Trainer Daeleman van Dyor meldde ons onlangs nog 'Wij zijn goed voorbereid om het de topploegen moeilijk te maken, nu het kampioenschap voor ons bekeken lijkt kunnen wij als scheidsrechter optre den en het de koplopers nog moeilijk maken', hij kreeg gedeeltelijk gelijk, want V. Denderleeuw kreeg het weekend na dien op eigen veld een pak voor de broek, maar R. Lantaarn was schijnbaar voor bereid om de woorden van Daeleman in de kiem te smoren, en greep de bezoe kers van bij de aftrap bij de keel, maar konden ondanks de numerieke meerder heid bij de rust geen afstand nemen, zodat de tweede helft de beslissing moest brengen. De bezoekers loerden op de counter maar werden op attente wijze opgevangen door de lokale verdedigers of doelman Van den Steen leek paraat om onheil te voorkomen. Tot de vermoeid heid de gasten begon parten te spelen, dit werd het sein voor Van Kerckhoven Alain om zijn nummertjes op te voeren, hij maande zijn medespelers aan om resoluut voor de aanval te kiezen, hij zou wel voor de doelpunten zorgen, en wat hij zegt komt hij na, in een tijdspanne van 10 min. scoorde hij tweemaal op rij zodat de veer bij de bezoekers gebroken was. Onder het waakzame oog van de uitste kend leidende scheidsrechter De Jonghe legde Bombeeck G. het al te zware ver dict neer ten nadele van de moedige bezoekers die hun reputatie van spelbre ker dit keer geen eer konden aandoen. Trainer Daeleman die vorig seizoen als speler nog de clubkleuren verdedigde van de winnende ploeg was zeer sportief in zijn uitlatingen en zei dat de beste ploeg had gewonnen. Blauw-Wit lijkt haar laatste kans om bij de top aan te klampen definitief te zijn verloren. Het kwam op eigen veld niet verder dan een gevleid 0-0 gelijkspel tegen het bezoekende Endoka. In de ban van de degradatie deed Eekhorrn de be ste zaak, het won moeizaam met 1 -0 van Groen-Wit dat alle kansen nu lijkt verke ken te hebben om zich te handhaven Cobilas dat nog een sprankeitje hoop koestert om zich alsnog in tweede afde ling te kunnen handhaven kon dit keer geen afstand nemen en moest zich met 1 punt tevreden stellen tegen het bezoe kende Houtmarkt, eindstand 0-0. Wie zeker in nauwe schoentjes vertoefd is Blauwe Vlam uit Berlare, die langzaam haar beoogde punten voorsprong tegen over haar opponenten ziet slinken en zal zich de komende weken moeten herpak ken wil het zich nog redden om in tweede afdeling te blijven, toch heeft het er alle schijn van dat het moeizaam zal lukken, want Bamboe ging het zwaar de boot in met 6-0, Van den Bergh, Piens (2x), Roebbels, Eemans en Coppens trakteer den hun gasten op een half dozijn doel punten. Galop werd op eigen veld de das omgedaan door het Gijzegemse Onder de Toren dat met de volle buit huiswaarts keerde 0-1door een doelpunt van Roe- landt R. en Nieuw Hofstade kwam tegen het bezoekende Apostelken niet tot sco ren zodat de beginstand de eindstand werd 0-0. Animalia-Lion d'Or 1-4 Niemand had op voorhand kunnen ver moeden dat de bezoekers met zo een vlotte zege naar Aalst zouden terugkeren, want na het verlies van vorige week op gelopen bij Alewin werd dit weerom een moeilijk te bekampen tegenstander. Toch werd het een spannende wedstrijd enkel de scheidsrechter leek de wed strijd te béinyloeden toen hij in de tweede helft de bezoekers liet scoren uit flagran te off-side, nadat de thuisploeg voor de rust verdiend op voorsprong was ge klommen langs Ottoy L. De tweede helft wero ontregeld daar Van Damme uit bui tenspelstand de gelijkmaker tegen de touwen trapte, hijzelf was verrast toen de scheidsrechter het doelpunt valideerde, want iedereen had gezien dat er buiten spel mee gemoeid was, de protesten die daarop volgde werden door de spelleider genegeerd en bleef bij zijn eerder geno men beslissing, doelpunten 1-1 van dan af werd de lokale ploeg een gewillige prooi, daar ze zich gedupeerd voelden toch mag men niet alle schuld in de voeten van de scheidsrechter schuiven die ondanks deze ene flater een bevredi gende wedstrijd floot. Het werd een vol ledige afgang voor de mannen van 'het stinkkot' want toen Lepioen de 1 -2 op het scorebord trapte begon het soepelder te draaien bij de gasten en stevenden op een ruimere voorsprong af toen Bergh- mans met twee treffers de eindstand vastlegde. Bouw-Sixties 1-0 Wat een verschil met de heenronde toen Sixties als een van de sportiefste ploegen gold uit de derde afdeling en iedere scheidsrechter de lof zwaaide over deze ploeg, maar het tij kan echter keren een paar verschuivingen in de bestuurskrin- gen zorgden voor de ommekeer l.p.v. lofbetuigingen beweren de spelleiders nu het tegendeel dat ondervond scheids rechter Meuleman die als een stren i maar korrekt leidende spelleider ma; moeizaam deze wedstrijd tot een goe einde kon brengen. Iedere beslissin werd aangevochten zelfs toen een duide lijke strafschop werd gefloten in hun na deel beweerden zij het tegendeel. Va Helsewe B. stoorde zich niet aan di woedeuitbarstingen van de bezoekers e trapte beheerst de 11 meter tegen d touwen, toch mag men niet alles doe or een roze bril zien, want ondanks de 1-1 nederlaag zorgden de gasten voor heel wat weerwerk en mits wat meer konsen tratie en doelgerichtheid had er mis schien wel een gelijkspel kunnen inzitten maar als men niet afwerkt kan men nie winnen dat zijn nu eenmaal de regels va het voetbalspel. Derde gerangschikte Sa had niet veel moeite om laatsgeklasseer de Osbroek puntenloos huiswaarts ti sturen het werd een ruime 6-1 zege. Va Damme P. (3x), Hereman G. (2x) en Va Royen J. zette de bezoekers schaakmat De Schepper C. kon deze redden. Tiger Pub was tegen Torenboys in uitste kende doen en zorgde voor een genereu ze 6-0 overwinning. Verbeke J. (2x) Cal lebaut E. (2x) De Pauw F. en Cools M zetten de netten bol. De Zwaan won ver rassend van Half Maantje met 2-1 a Alewin won nipt met 2-1 bij Pie Boys Breughels kwam op eigen veld niet ver der dan een gevleid 1-1 gelijkspel tegen V.V.T.T.A. met doelpunten van Stock man en Uyttersprot. Dressei-Melod) werd een aangename wedstrijd om vol gen, beide ploegen gingen tot het uiters te, Van der Borght en Podevijn E. zorgden voor deze gelijke stand. De zondagafde ling mocht een weekje langer uitslapen, maar gaan er dit weekend weer keihard tegenaan. Wedstrijden die alle aandacht opei sen dit weekend, waarbij zowel wa terval als Bouw de titel definitief it hun bezit kunnen krijgen Zaterdag 4 april 1992 om 15 u. Giwo-Reynaers (Zesbunderstr.-Rozefc dreef) Leeuwerik-O.C. Aalst (Jeugdheem Lede Snas-AZ 77 (Ten Rozen) Waterval-De Zwaanvr. (Lange Haagstr, Serskamp) om 16 u. Blauw Wit-R. Lantaarn (Osbroek) Cobilas-V. Denderleeuw (Beukenhof) Endoka-Honda (Kruis Moorsel) Sixties-Lion d'Or (Rijgerstr. Moorsel) onr 16 u. Tiger Pub-Bouw (Osbroek) Zondag 5 april om 10 u. R. Familial-Poreistampers (Kruis Moor sel) Star Boys-Sportkring (Immerzeel) Wij wensen al deze ploegen veel sukses toe en supporters vergeet hen niet aantt moedigen. Georg(s \f - >T, BRffllWRii V 'S' t BROUWERIJ H DJOlUUni BOUWERIJ nWOUMOIS WANKfN -tMWtUWlfl» «MM* iniD ui 1 HUNKER WtMlil MIKfït m |0U|E*H tmJ0 Zaalvoetbal. De Maeseneir, een vaste waarde in de Hamse Liga (vh) Zaalvoetbal. Brouwerij D'Hollander uit de Hamse Liga (vh) Zaalvoetbal. Sportwereld II: verrassende uitslag in de Hamse Liqa (vh) Zaalvoetbal. Het scheidsrechtersduo Broncelmans-Claessens uit de Hamse Liga (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 22