330 renners op twee dagen Tweede seizoenzege van Willy De Backer sTe Jeugdhandbal V.W. F.-wielrennen 24 - 3.4.1992 - De Voorpost Het werd een zeer drukke dag voor sebaut en o.m. Bauwens. In de laatste broeck, Verstraete, Fosseland en Spil de dames Wendy, Yvonne en Rita kilometer probeerde Norbert De Grom mont. Op drie ronden van het einde was aan de inschrijvingstafel. Niet min- het nog alleen maar men liet niet meer de voorsprong reeds 1'5". Vooraan der dan 180 renners kwamen er, begaan en in een spannende spurt was moest Spilmont lossen en de zes kwa- ondanks de slechte weersomstan- het Frank Veldeman die het haalde, voor men de voorlaatste ronde door met 50" digheden, hun rugnummers afha- Aimé Michiels en Hendrik Cornelis. Bij de op een peloton dat in twee stukken was len. B1 won Ronny De Wilde voor Marc Her- gebroken, waarvan het eerste stuk flink C-reeksen: Etienne Rolus en Alois reQots. Luc De Coen kwam nog net voor achtervolgde. Bij het ingaan van de laats- Van Renterghem het peloton binnen. Hier won René Ma- te ronde hadden de zes nog 30". Toen Wie dacht dat de wind de boel al snel zou Assens, voor Van Craeynest en een fel vielen helaas de slagbomen achter de uiteenwaaien, kwam bedrogen uit. De verbGterende Herman Moerenhout. rug van de ontsnapten en meteen was het renners bleven dicht bijeen en buiten A-reeksen: Geert Van Speybroeck en pleit beslecht. De zes zouden spurten uitschieters in de eerste ronde al van Antoine De Caboter voor de zege, maar op een goede kilome- Henry Mans, nadien Pol De Geynst en Met 67 stonden ze aan de starlijn en al ter van het einde 9'n9 De Caboter er op zijn eentje vandoor en de anderen waren 'I jgSgff geklopt. Hij won met lichte voorsprong -• rfjh - - terwijl in een fors spurtje Geert Van Spey- *T JS| broeck het nipt haalde op Carlos Ver- Z""^a9 'n Beveren-Waas^ VWF-wielrennen in Beveren. Gino De Munck (A1) en Mare De Peuter (A2) start. Bij de C's waren ze met 50 en al met de bloemen (xl) een paar pogingen van Gerry Steen- ssens, De Langhe, Doeraene, De Rijbel en Julien Simoens met naar het einde toe Gevaert, Rolus, Verekens, De Blieck, Ge- erinck, Rotsaert en andere Stevens, bleef alles bijeen en ging men naar een massa spurt. Daarin begon Caethoven van té ver op kop en het waren uiteindelijk Etienne Rolus en Alois Van Renterghem die zij aan zij over de meet vlogen. Vlak daar naast Caethoven, Jozef Boone, Alois Carmeliet en Danny Verekens, vrijwel allen in één lijn. Door een technisch de- fekt aan de fotofinish werden de anderen allemaal gelijkgesteld en kregen dus ook allemaal een prijs B-reeksen: Ronny De Wilde en Frank Veldeman Door een bliksemstart van Ronny De Wilde kwam alles al snel op gang. Na De Wilde ging Hutsebaut er stevig tegenaan en nadien viel het niet meer stil. Walter gauw kregen we de eerste aanvallers. De VWF-wielrennen. Ronny De Wilde won in Zandbergen de B'-reeks. Frank veldeman was de snelste bij de B2-renners (xl) tellen. Half-wedstrijd viel de beslissing: Ronny De Wilde, Mare Herregodts, Frank Veldeman, Aimé Michiels, Hendrik Cor nelis, Walter Beerens, André Stamme- leer en Norbert De Grom gingen er van door en achteraan werd er even getwij feld. Toen de reaktie op gang kwam, was het te laat. De acht legden er duchtig de pees op en vooral Aimé Michiels dreef telkens, wanneer het even stokte, het tempo weer op en dat zonder merkbare inspanning. De rest was gezien, ondanks het verweer van mannen als Marissens, Van Wittenbergh, De Pessemier, Mal- drie, Tuypens, Meulenijzer, Verlee, Hut- direkt werd het tempo opgetrokken maar renners van organisator 't Kroegsken dat was blijkbaar nog niet snel genoeg vlogen er direkt in en Gustaaf Sonck met voor Willy Van Dijck en Geert Van Spey- de lokale Gerry Steenssens probeerden broeck, die voor het peloton uit gingen er direkt vandoor te gaan maar het pelo- Beerens pakte ook nog eens flink uit en fietsen. Pas was de orde hersteld of acht ton liet niet begaan. Mare Bassez schud de uitvalspogingen waren nu niet meer te nieuwe leiders sloegen een kloof van 20 de dan eens goed aan de boom maar sekonden. Daarbij weer Van Dijck en Van weer kwam het peloton terug, hoewel er Speybroeck met Benny Benoey, José reeds heel wat renners hadden afge- Hoebeke, Dirk Van de Wille, Jean haakt. Dan ging Albert Delanghe er op Baeyens, Patrick Meert en JP Rasse- zijn eentje vandoor. Ferre De Donder neur. Onder de felle druk van Ronny probeerde er nog naartoe te fietsen maar Samson, Tim Elebaut, Akkermans, Tas, viel terug en Delanghe hield het ettelijke Verstraeten, Van Buynder en Van den ronden alleen vol maar ook hij moest Driessche kwam alles terug bijeen maar terug in de groep. Direkt ging De Donder niet voor lang. Terwijl iedereen zijn twee- weg en hij bleef alleen voorop tot vier de adem zocht, gingen er weer zeven aan ronden van het einde. Het werd meteen de haal. Die gingen fors door en namen duidelijk: een massaspurt maar in de vrij vlug een halve minuut. De volgende laatste ronde demarreerde Mare Bassez. ronde was dat reeds 50 sekonden en Hij nam 70 meter voorsprong en behield meteen zag het er rooskleurig uit voor De die tot op de meet. Achter hem won Caboter, De Peuter, Hoebeke, Van Spey- Tanckeré vlot de spurten won meteen de C2-zege. Verder Danny Verekens, Chris tian De Guisme, Jozef Boone en een verrassend goede Etienne Rolus, die sa men met Danny Verekens en Paul De Maerschalck het tempo hoog had gehou den in het peloton en zo voor de hergroe pering had gezorgd. B-reeksen: Martin Bontinck en Hen drik Cornelis Met drie Zeelse renners in de eerste vier, hebben ze weer eens getoond dat ze zaterdag 4 april de te kloppen mannen zullen zijn ein eigen nest. Reeds van in de start ging Hendrik Cornelis in de aanval. Pas was hij ingelopen of het duo Ronny De Wilde-Martin Bontinck ging aan de haal. Noël Maes poogde het gat te dich ten maar kwam te kort. Toen ging Aimé Michiels zich voor de kar spannen met in zijn zog Hugo Tuypens, Hendrik Cornelis en Robert Maldrie. Die gingen aan de voorsprong van het duo knagen maar het peloton kwam terug en direkt ging op nieuw Michiels op zoek naar de vluchters en waar hij erin slaagde het tweetal bij te benen, bleef Cornelis hangen. Michiels zag zijn dorpsgenoot komen en wachtte hem op. Meteen ging Bontinck er alleen vandoor. De Wilde moest hem laten gaan maar het koppel Michiels-Cornelis keer de terug tot bij De Wilde en ondanks hun verwoede pogingen kregen ze het gat niet meer dicht. Achter Bontinck won De Wilde de spurt, vóór Hendrik Cornelis die winnaar werd bij de B2's, voor Aimé Michiels. Ook Luc Cocquyt, Maldrie en De Bruyn ontsnapten nog uit het peloton, net als Norbert De Grom. De pelotons- spurt ging naar René Marissens, voor Mario Wittenberghe en Johan Hutsebaut. A-reeksen: Gino De Munck en Mare De Peuter Met een bliksemstart van Mare De Peuter zat het spel onmiddellijk op de wagen VWF-wielrennen. In Zandbergen won Etienne Rolus de C1-reeks en Alois Van Renterghem de reeks Cr (xl) WAOD-nieuws Liefst 134 WAOD-liefhebbers aan de start te Belsele. Door de druilregen en het natte wegdek bleef het peleton gesloten tot in de 5e ronde, op enkele korte ontsnappingen na die meer bedoeld waren om de premiën in de wacht te slepen. Een 25-tal renners zonderden zich af maar de voorsprong bleef beperkt tot een 30-tal sekonden. In de 11e ronde van de 14 af te leggen ronden gingen onder impuls van Mare Borggraef 8 renners weg, er volgde een keiharde reaktie met als gevolg dat het peleton, nog 50 man sterk, definitief naar het verlies werd gereden. Met 8 naar de finish met heel wat rappe mannen. Het werd een vinnige eindspurt en Willy De Backer toonde opnieuw dat hij een lengte sneller was en behaalde aldus zijn tweede zege, na St. Niklaas op 1 maart. Uitslag: 1Willy De Backer (Berlare) 88 km in 2.09, 2. Mare Smet op 1 lengte, 3. Pa trick Van Renterghem, 4. Patrick Demae- re, 5. Jaak Delaat, 6. Benny Van Buynder, 7. Dirk Troch. 8. Mare Borggraef, 9. op 20" Wim De Waal, 10. op 30" William Despeels, 11. André 't Seyen, 12. Jan Meul, 13. Paul Ooms, 14. André Kerre- mans, 15. Alex Akkermans, 16. Dimitri Demunck, 26. Ghuy De Jonghe, 38. Freddy Oelbrandt. Pas was hij ingelopen of wéér De Peuter, Stefaan Laureys, José Hoebeke, Benny Benoey en Gino De Munck trokken er vandoor. Het peloton liet niet begaan en kwam terug. Toen ging De Peuter weer met Laureys en pas ingelopen was hij weer weg met Benoey en De Munck. Na een knappe achtervolging kwam ook Ru dy Van Linden vooraan postvatten, iets waarin Tummeleer, De Caboter en Hoe beke niet meer slaagden. Die vier liepen tot 40" uit en toen gingen De Caboter, Hoebeke, Verhasselt, Stammeleer en Patrick Jacobs in de achtervolging. Ook Helmuth Tas trachtte nog mee te gaan maar kwam iets te kort en werd terugge grepen door het peloton dat nog slechts 15 eenheden telde. De vier kregen 50" voorsprong op het achtervolgend vijftal en 1'15" op Tummeleer en Laureys. Toen deze twee werden opgeslorpt door de groep kregen we een paar kilometer verder de definitieve beslissing. Vooraan ging Gino De Munck er alleen vandoor. Dan de drie anderen. Op 50" de vijf achtervolgers en dan Tas, Vertommen, Goossens, Davits en Tummeleer. De rest volgde op 2' en meer. De Munck bleef voorop en ook Benny Benoey kwam nog afgescheiden als tweede over de streep Vervolgens Verlinden en ^winnaar winnen zandbeden (xl) Mare De Peuter. In het achtervolgend 1 groepje won De Caboter voor Hoebeke, Stammeleer, Verhasselt en Jacobs, ter wijl Tummeleer het haalde van Mare Ver tommen, Jozef Davits, Tas en Goossens. VWF-wielrennen. Martin Bontinck won in Beveren de B1-reeks en Hen-1 drik Cornelis was de snelste in de reeks B2 (xl) VWF-wielrennen Geert Van Speybroek (Aen Antoine De Caboter IA2 winnaars m Zandhaman M\ 1/1 16u15 voor 10 ronden of 70 km. Omloop 3, prijsbarema 2 Uitslagen Zaterdag in Zandbergen De rest kwam ook al afgescheiden over Reeks A1:1GeertVan Speybroeck, 2. Carlos de aankomstlijn. Verstraete, 3. Gil Fosseland. 4. Wilfried Pari- daens, 5. Benny Van Buynder, 6 Jo Heymans, Volgende wedstrijden 7 Patrick Meert, 8 Alex Akkermans, 9 Krist Zaterdag 4 april in Zele-Hansevelde, café iriai/onni/nt p jn n Reeks A 1. Antoine De Caboter, 2. Mare De rnS Sn V D A on V00rS Peu,er'3 José H°ebeke. 4. Theo Van Hande ronden of 50 km, B om 14u30 voor 12 nhove, 5. Willy Van Dijck, 6. Helmuth Tas, 7. ronden of 60 km en A om 16u15 voor 15 Ghislain Van Lierop, 8. Etienne Lievens, 9. ronden of 75 km. Jozef Wattenyn 10. Freddy Goossens. Omloop I, prijsbarema 2 Reeks B': 1 Ronny De Wilde, 2 Mare Herre- Zondag 5 april in Sint-Lievens-Houtem, f ?!s'3\?en®,rJarf ents' 4cE™in Grijseels, 1 JuOO voor 7 ronden of 49 km, B om bert Van Nuffe| 14u30 voor 8 ronden of 56 km en A om Reeks B2:1. Frank Veldeman. 2. Aimè Mi- VWF-wielrennen. Beveren zag Mare Bassez als winnaar van de C'-reeks chiels, 3. Hendrik Cornells, 4. Walter Beerens, 5. André Stammeleer, 6. Norbert De Grom, 7. Luc De Coen, 8. Hubert Van Craeynest, 9. Herman Moerenhout, 10 JosèSterck Reeks C1:1. Etienne Rolus, 2 Alois Carme liet, 3. Danny Verekens, 4. allen gelijk. Reeks C2:1Alois Van Renterghem, 2 Jozef Caethoven, 3. Jozef Boone, 4 Albert Delan ghe. 5. allen gelijk Zondag in Beveren-Waas Reeks A1:1 Gino De Munck, 2. Benny Be noey, 3. Rudy Van Linden, 4. Dirk Stamme leer, 5. Kris Verhasselt, 6. Patrick Jacobs. 7. André Tummeleer, 8. Mare Vertommen, 9. Jozef Devits, 10. Willem Van Laer. Reeks A2:1. Mare De Peuter, 2. Antoine De Caboter, 3. José Hoebeke, 4. Helmuth Tas, 5. Freddy Goossens, 6. Dirk Vandenberghe, Luc De Ridder. Reeks B': 1. Martin Bontinck, 2. Ronny Wilde, 3. René Marissens, 4. Mario Van Wit tenberghe. 5. Johan Hutsebaut, 6. Mario Bau wens, T. Mare Herregodts. 8 Patrick Tem pels, 9 Ronny Leemans - Reeks B2: 1 Hendrik Cornelis, 2 Amè Mi chiels. 3 Luc Cocquyt. 4 Robert Maldrie, 5. Richrad De Bruyn, 6 Norbert De Grom. 7 Edgard David, 8 Hubert Van Craeynest. 9. Noél Maes, 10. Donald Dalle. Reeks C1: 1 Mare Bassez, 2. Danny Ver ekens, 3. Chris De Guisme, 4. Etienne Rolus, 5. Paul De Maersschalck, 6. Leonce Van der Linden, 7. Marnique Vijle, 8 Gerry Steens- f°e sens, 9. Jean Geerinck, 10. Guy De Wolf. Reeks C2:1Roger Tanckeré, 2 Jozef Boo ne, 3. Julien Simoens, 4. Albert Delanghe. 5. Alois Van Renterghem, 6. Frans Van Loove- ren, 7. Jozef Caethoven, 8 Marcel Doeraene. 9. Theofiel Jacobs, 10. Achiel Van Gheem Wielertoerisme. Voor de eerste keer was er verzamelen geblazen voor de leden van WTC 't Smouterken in Overmere. Een dertigtal wielertoeristen konden hun uitrusting in ontvangst nemen en die mag best gezien worden. De sponsors Luc Pieters, Wim De Lathouwer en lokaeilbaas Gerard Van der Sypt haalden veel eer van i-uu.rL/^luul. puoy HUIV/C U/1 Uts II al IIÜC i-iya {VIIJ H.K. Waasmunster 9 Squadra Lebbeke 12 Verdienstelijke thuisploeg tegen een Squadra dat toch al een stapje verder staat dan de debutanten uit Waasmun ster. Rust 3-6. H.K. Waasmunster: Van Den Berghe, Muller 3, Van Dorselaer 1N. De Bode, Schelfout 1Vercauteren 1Vermeiren, S. De Bode 3. Squadra Lebbeke: Dauwer, D'Hollander, De Nijs 1, Van Den Steen, Heymans, Allaert 3, Van Goethem 2, De Smedt 4, Van Peteghem 3.

De Voorpost | 1992 | | pagina 24