uvenes-B klopt de leider Patro-C wint Het wordt eentonig Voorbereiden op een 'kompetitieblok' KVKT- uitslagen De Voorpost - 3.4.1992 - 27 Tafeltennis fjirtt'en iROOTHAts' 2e Afdeling van de KVKT kompetitie werd er Eendracht B onverwachts geklopt door jezoekende Juvenes B Van bij de start het duideli|k dat de bezoekers met de itie waren gekomen om de leider een ije te lichten Na een 2-1 score liepen de uekers weg naar 2-4 meteen een optie lend voor de overwinning Via een lokale twinning van Yves D'Hoey kwam Een- ns H P; Afdeling atro B-Wetteren A ladeion A-Stekene A uvenes A-Vlierkouter A AC A-Patro C lendracht A-Patro A Afdeling Jadeion B-Ons Huis A 'ardaf A-Okapi A iendracht B-Dynamica A I' Afdeling it Pauwels A-Ons Huis B .ede A-Triumf A Teneramonda A-Pardaf B KWB A-Pardaf E 4' Afdeling Patro G-Vlierkouter B Victory-Juvenes D Triumf B-Madelon C Madeion D-Eendracht D Eendracht C-Patro F 4' Afdeling B Triumf C-Wetteren B Lede B-Sterke Stut C Teneramonda B-B2 P Herleving B-Triumf D 4' Afdeling C St. Pauwels B-KWB B St. Niklase A-Pardaf C Okapi B-Stekene C Pardaf D-Juvenes C 5' Afdeling A Teneramonda C-Eendracht F Patro l-Teneramonda D 'atro H-Opwijk C Opwijk A-Erpe B Opwijk B-Erpe C f&let-Eendracht E 5' Afdeling B ;e Opwijk C-Juvenes F Dynamica C-Okapi O Triumf E-St. Niklase B Troelant B-KWB C Dynamica B-St. Niklase C Jeugd St. Pauwels-Vlierkouter D Eendracht A-Pardaf B Patro A-Vlierkouter B Patro C-Vlierkouter E VOLLEYBAL dracht nog iets dichter 3-4. In de volgende twee enkels zou Juvenes het vonnis voltrek ken 3-6. Dat later het lokale duo Vermeulen- D'Hoey nog het dubbel won was voor de Eendrachtploeg maar een pleister op een hou ten been. De grote bewerker van deze bezoe kende overwinning was Hans Van De Velde die iedereen te sterk af was. Jo Michem met twee zege's deed ook een ferme duit in het zakje van de overwinning. Konkreet betekent nu dat Buggenhout Eendracht B van de leiding werd geschopt en Dynamica A besteeg nu de leiderstroon. Met nog drie wedstrijden voor de boeg is dat voor Dynamica A een goede zaak. Dynamica A van zijn kant kreeg thuis ook Juvenes B in de ogen te kijken. Maar ze deden het beter dan verwacht. Een 6-4 overwinning. Aanvankelijk zou Juvenes B ook hier een 1-3 voorsprong vastleggen. Maar dan was het Dynamica die er doorkwam en vrankweg naar een overwinning toe ging Vooral Geert Gerlo was bij de lokalen niette verslaan. Drie over winningen. Langs de kant van Juvenes B was Jo Michem met twee overwinningen nog het best. Hans Van De Velde en E De Vieeschou- wer scoorden elk een overwinning. In 3e Afdeling heeft Sint-Pauwels zich hersteld van de drie donkere wegen die voorbij gingen. Bij de komst van Teneramonda A hebben ze die knapen dadelijk naar huis gestuurd met een zware 8-2 nederlaag in hun valies. En dat was vooral het werk van Ronny De Boom en Filip De Neve. Deze knapen wonnen alles vlot. Maar of Sint Pauwels nog hun verloren tweede plaats zullen kunnen ophalen is lang nog niet zeker. Patro E staan nog altijd op deze plaats met twee punten boni. En met nog twee wed strijden voor de boeg is dit een open vraag. Gelukkig voor deze formatie moet Patro E nog op bezoek bij de kampioenen. Patro E moet daar een puntje weghalen om Sint Pauwels van de tweede plaats te houden. Maar zal dat lukken? In 4e Afdeling A is het ongeslagen Eendracht C al zeker van de eindzege. Dat ze echt de beste formatie zijn bewezen ze deze week met een vlammende 10-0 overwinning thuis toen Ma deion D er op bezoek is gekomen De bezoe kers haalden amper een setje binnen. Vlierkouter B mislukte in hun poging om in deze reeks te blijven. Thuis ontvingen ze Een dracht D en met de kleinst mogelijke cijfers verloren ze de hele inzet 6-4. Peter Van De Vijver won wel zijn drie wedstrijden, maar op veel hulp moest hij niet rekenen. Bij Eendracht wonnen Jozef D'Hoey en Mare Raeymackers twee keer en dat zou uiteindelijk de doorslag geven bij de eindafrekening In de B afdeling is het zo goed als zeker dat Herleving B volgend seizoen een reeks lager zal aantreden. Nu werden ze thuis verslagen door Sterke Stut B met 2-8. Bij de Dender- mondse formatie was het alleen Hugo Colson die voor twee overwinningen zorgde. De rest telde niet mee en Sterke Stut maakte er me teen een grote overwinning van Meteen ver stevigde Sterke Stut hun derde plaats. Ook op verplaatsing bij Teneramonda B strui kelde Herleving B met grote 7-3 cijfers. Alhoe wel de lokale formatie gehandikapt was kon Herleving daaruit geen baat slaan. Ronny Cal- laert en Luc Eeckhout waren toch steri< ge noeg om de Dendermondenaars het zwijgen op te leggen. Spanning was er genoeg bij Triumf C-Ons Huis C In het begin was het zo dat de bezoeker een kleine voorsprong kon opbouwen 2-3. En Ook de andere leider Sint Pauwels was in hun dit hebben ze tot het allerlaatste kunnen vol- beste doen. Thuis kregen ze Stekene C in het houden. Vooral Wiliam Van Mol speelde bij vizier en dat was een vlotte 8-2 overwinning. Ons Huis zeer sterk met drie overwinningen. Mare Franckaert en Erik Suy voerden bij de Peter Goeman deed zijn duit in het zakje en overwinnaars het grote woord en lieten zich scoorde tweemaal. Terwijl bij de lokalen Luc langs hun beste zijde zien. De Veerman het sterkste element was. In 5e Afdeling A is hettoch een verrassing dat Ons Huis C kon zich veilig stellen door thuis Opwijk B in eigen huis verloor van Eendracht Lede B te verslaan met schamele 6-4 cijfers C. Aanvankelijk ging het goed bij de lokalen die Maar hoe dan ook de beide punten waren toch vlot een 3-1 vastspijkerden. Maar dan plots binnen. Bij de jongens uit Lede was Jean vielen ze helemaal stil. Het waren de Een- Marie Degrez opnieuw onklopbaar. Hij scoor- drachtjongens die dan naar een 4-6 overwin- de driemaal, maar zijn ploegmaten konden ning gingen via een mooie overwinning van daar niets aan toevoegen en alhoewel ze nog het dubbel. Rudy Verthez en Jean Degrelaen het dubbel wonnen was dat één overwinning konden de meest bezoekende overwinningen te weinig om een punt te scoren. laten optekenen. Eendracht F speelde tegen In de C reeks kon KWB B hun derde plaats dat zelfde Opwijk B maar deze knapen hadden behouden door een overwinning op het bezoe- niet veel te vertellen. Ze werden ingepakt met kende Juvenes E. Aanvankelijk ging de strijd 1 -9 cijfers. Het was alleen Cool Rudolf die de gelijk op 2-2 Maar dan opeens ging KWB B eer kon redden voor Buggenhout. De rest naar een vlotte zege 7-3. Wilfried Verschooren moest de wil van Opwijk B ondergaan. STNNC was de sterke man bij de KWB jongens, met is er in geslaagd de volle buit weg te halen bij zijn drie overwinningen. Juvenes E met een Okapi C. En dit was vooral het werk van de sterke Peter Blancquaert en Didier Van Puy- velde hadden nochtans graag de punten bin- nengepakt. Ze zitten nog altijd in de degrada- bedrijvige André Faems en Annemie De Pauw. Met 3-7 bleef STNNC overeind Bij de verliezer viel vooral Johnny Uytenhouwen op met twee tiezone en ze hebben nog een tweetal punten zege's Sint-Niklase C was te gast bij Triumf E nodig om in deze reeks te kunnen overleven, een formatie die op de tweede plaats in de Juvenes C doet het beter in deze reeks. Mo- rangschikking staat, ledereen verwachtte dat menteel zijn ze nog altijd in de running om de ze de bezoekers zouden aftroeven om hun tweede plaats veilig te stellen. Maar dat ge beurde niet Integendeel ze werden met zware onverwachte 3-7 cijfers geklopt In het begin scheen het niet zulke kant op te gaan 3-3. Dan zouden de bezoekers hard toeslaan en vlot winnen. Van Dorsselaer en Dries Faems wa ren de grote bewerkers van deze overwinning Voor Triumf is dat een streep door de reke ning. Hun tweede plaats in de rangschikking is nu in gevaar Ze zullen op hun tellen moeten passen of de promovering vervalt wellicht nog Sint Niklase C deed in dezelfde week ook nog KWB C de das om met een 8-2 overwinning. De bezoekers werden helemaal van achter de tafels gespeeld. René Van Bogaerten Franky Maes scoorden elk een keer en daarmee hield het op bij KWB. Bij de bezoekers waren het vooral Van Dorsselaere en Guido Charia die het meest in de kijker liepen. Dynamica B haalde opnieuw een punt binnen. Deze keer in eigen midden bij het bezoek van Sint-Niklase B 5-5. Dirk De Mol en Kathleen Oosteriinck legden bij de thuisploeg de basis van dit punt. Langs de overzijde was het Faems die het waar maakte. Bij de dames deed KWB een goede zaak door Pardaf B met lege handen huiswaarts te zenden Het was voor Pardaf een zwaar verdikt 10-0. HVC eindzege tegen St. Pauwels B. Deze week wa ren ze bi] de hekkensluiters STTC Ate gast En dat was geen moeilijke opgave Ze haalden daar met veel zwier een 2-8 overwinning binnen. Wim Kesteyn won alles. Jan Van Acker en Luc Permentier met twee overwin ningen staken gul een handje toe voor de bezoekende overwinning. Als iedereen verwacht had dat Patro-C in de was het in het begin toch nog een hoopvolle twee overwinningen waren het sterkst. Geor- 1ste Afdeling van de KVKT-kompetitie het 3-2 tussenstand zonder overwinning zou moeten stellen had In 4de Afdeling A pakte Patro-F uit met een het verkeerd voor Op Madelon-A pakten ze zware overwinning op hekkensluiter Made- meet sneuvelen met 4-6 cijfers. Aanvankelijk ges Heyvaert scoorde eenmaal. Tegen Star Palet zouden ze echter vlak op de onverwacht een 4-6 overwinning mee. In het lon-D: 0-10. De thuisploeg had geen enkele begin liep het gelijk 2-2 maar dan waren de vat op de wedstrijd; ze slaagden er niet in één Hammenaars beter en dat resulteerde zich in setje binnen te halen. Nico Schelfhout, Jozef macht en ging op zoek naar de overwinning die ze nipt behaalden. De Keyser en Luc was er weinig verschil tussen beide ploegen; 3-3. Na deze periode greep Patro-H naar de een overwinning Op te merken toch dat de D'Hauwe en Cesar Salembier waren veel te Hammenaars elk tweemaal wonnen, zo heb- sterk, ben ze elkaar niets te verwijten, Mike D'Hollander, Jo De Smeten Stefan Goossens. Men had verwacht dat Patro-B een-kleine kans zou hebben BAC-A ernstig aan de tand te voelen. Maar zo is het helemaal niet uitgeko men. Ondanks het feit dat Patro-B met een In het derby tegen Victory waren ze weer de besten. De thuisploeg kon in het begin even tjes stand houden; 2-3. Maar dan ging de Pelegrin wonnen twee wedstrijden. Heyvaert Reinaert. één, maar dat was voldoende om de beide punten binnen te halen. Patro-I spartelt onderaan de klassering maar KORFBAL Inderdaad, het wordt eentonig. Zowel af te werken en in Scaldis op dat vlak zijn Appels KC als Atlantis Lebbeke blijven meerdere moest erkennen. De bezoe- verliezen. Beide teams speelden vorig kers vonden nog zeven maal de korf. weekend nochtans een wat Lebbeke be- Appels skoorde nog via Frank Janssens treft, gezien de omstandigheden, bevre- (2) en Chris Van der Steen. Een verdien- digende wedstrijd, maar trokken toch de overwinning van Scaldis, dat eigenlijk aan het kortste eind. de hulp van de scheidsrechter met dienst Appels slaagde er in zijn thuiswedstrijd niet nodig had. met Scaldis als tegenstander geen rem te Wat Appels betreft komt het er op aan de zetten op het talent en de inzet van inter- batterijen op te laden en volgend seizoen nationaal Ivo Goossens, Atlantis moest met fris gemoed aan de kompetitie in zaterdag met een halve reserveploeg op eerste klasse te beginnen, het veld tegen laatst gerangschikte Vos Patroploeg zo rap als tellen naar een vlotte 3-7 tegen Star Palet slaagden ze erin de volle buit overwinning. Vooral Jef D'Hauwe met drie overwinningen liep in de kijker. sterke formatie aantraden kregen ze een 7-3 Nico Schelfhout (2) en Geert Stallaert (1) nederlaag toegebracht. Pierre De Schoesitter zorgden voor de bezoekende overwinningen met twee overwinningen was nog het sterkst met twee overwinningen. Mare Stallaert (1) en Peter Van Cauteren wa ren de andere Patro-spelers. Het idee om Patro-A een ruggesteuntje te verlenen viel dan ook in het water. Op Stekene-A had Patro-C geen enkele kans. ledereen won hier een wedstrijd en dat bete kende dat de Hamse bezoekers getrakteerd werden op een zware 7-3 nederlaag. Ook al te pakken: 8-2. Vooral Rudy Van Driessche en David Ruys lagën aan de basis van deze riante overwinning Met hun drie overwinningen drukten ze dat uit. Antoine De Wilde scoorde éénmaal. In eigen midden verloren de Patro-dames tegen Sterke Stut met 2-8 cijfers. Inge De Waele en Els Van Couwenberghe redden de eer. Meer zat er voor de Hamse dames echt niet in de wedstrijd. Sterke Stut was de betere Geen wonder dat Patro-F omwille van die schone uitslagen al als derde is geklasseerd In 5de Afdeling A doet Patro-H het goed en thuis tegen Opwijk-A haalden ze nipt een flinke 6-4 overwinning binnen. In het begin scheen Patro-H heel wat tegenstand te krijgen van Opwijk die bleven aanklampen tot 4-3. Dan formatie zonder meer hadden ze hun beste pijlen verschoten en moesten ze de wil van Patro-H ondergaan. Erik De Keyser en Bertrand Van Houte met BADMINTON Volleybal in de Hamse Liga. De damesploeg van Contra (vh) Dat de provinciale interclub er volgend sei zoen anders gaat uitzien, wisten we ondertus sen al. Maar toch worden het geen reeksen van tien ploegen. Op de recentste vergadering van de NBL met alle provinciale sportcommis- sies, werd beslist om overal reeksen van minimum zeven ploegen te maken. Zo wil men er later toe komen, naar Nederlands voor beeld, om een kompetitieblok te voorzien in de tomooikalender Clubs kunnnen er zich dan ook beter op voor bereiden om volgend seizoen hun interclub tijdens de weekenden te organiseren In eerste provinciale is het doek over Latem 1 en Drive 1 gevallen. Spelend in vrijetijdskledij kwamen beide leidersploegen niet verder dan een ge lijkspel Maar desondanks de praktisch zekere kampioenstitel van Latem, zullen ze toch het gezelschap van Drive 1 moeten dulden in derde Liga Na de moeizame winst thuis tegen Lovende- gem, won Drive 1 in de terugronde gemakke lijker met 2-6. Onderaan de rangschikking speelden Scaldis 1 en Temse 1 gelijk Dat De Lieve 1 in tweede provinciale A vol gend seizoen een klasse hoger zal spelen, is ondertussen een uitgemaakte zaak Tegen de nummer twee Lokerse werd op verplaatsing gewonnen met 3-5 en tegen Temse werd gelijk gespeeld. Achtervolgers Lokerse 2 en Danlie 2 hebben een punt verschil en ontmoe ten elkaar de maandag voor Pasen Appels KC 5 Scaldis 14 Het talent van Ivo Goossens en de scheidsrechter De wedstrijd was amper twee minuten oud of Appels keek al tegen een 0-2 achterstand aan. Scaldis-internationaal Ivo Goossens had tweemaal aangelegd en evenveel keren raak getroffen. Die blitzstart sloeg de thuisploeg echter niet uit haar lood, want in de derde minuut trof Erna Van den Bergh van halfver raak. Chris Van den Steen zette, vanop de strafworpstip, beide ploegen gelijk. Appels begon toen goed mee te speien, kombineerde vrij vlot, zette een akade- misch korfbal op de grasmat, maar ver zuimde de kansen die het kreëerde af te werken. Scaldis, meer verrassend in de kombinaties, wist de kort bovendien be ter hangen en trof voor de rust nog vijf maal raak. Twee ervan waren vertrokken uit handen van Ivo Goossens. Daarnaast liep een scheidsrechter op het veld die, als het op konsekwentie aankwam, niet altijd uit dwingen Spijtig komt deze eindspurt een een zu'ver vaatje tapte, beetje te laat, want Wetteren 1 klimt ondertus- Na de rust kregen we eenzelfde spel- sen naar een onbereikbare hoogte voor haar beeld geserveerd; Appels dat vrij be- onmiddellijke concurrenten Met nog een speeldag voor de boeg voor de vijf achtervolgers op Wetteren staat de eind stand reeds vast. Wetteren bijna ongeslagen kampioen, Lokerse 3 tweede en een ver dienstelijk Aalst derde Een zelfde beeld in derde B, waar leider Ade- gem nog geen enkele wedstrijd verloor. Direk- te achtervolgers Eikenlo 2 wonnen gemakke lijk met 1-7 van Evergem 2 maar speelden onfortuinlijk gelijk tegen De Lieve 2. Ondanks de ontmoeting tussen beide ploegen op 18 april zal Eikenlo 2 weinig kunnen doen tegen de vier punten kloof met Adegem Evergem 2 ging hier verrassend winnen met 5-3 tegen Landegem en komt daardoor weg van de laatste plaats. Hoewel Latem 3 in de hoogste mannenreeks afgelopen vrijdag gelijk speelde tegen Eikenlo 3, kunnen de Gentenaars met een dne punten voorsprong en nog een te spelen wedstrijd, niet meer worden bedreigd De Mintons 3 die na de winterstop nog aan de leiding stonden, begingen de fout gelijk te spelen tegen Wetteren 2 en zelfs te verliezen van Deinze In de tweede mannenreeks is het wachten op de topontmoeting tussen Gentse 2 en de Flying shuttles Beide ploegen wonnen im- Zonder Frankie Meirvilde (vakantie aan zee) en mers vlot hun laatste wedstrijden en staan met met invaller Alain De Pré heeft Eikenlo in 12 punten samen aan de leiding tweede B de kans gemist om gelijk te komen Niemand zal het verwonderen dat Dnve 2 met met leider Latem 2. Tot de laatste wedstrijd Alain Berckmoes (B2) en Ive De Ruysscher stond de ploeg uit het Meetjesland met 4-3 (C1) kampioen is in de derde mannenreeks voor, maar dan gebeurde wat alleen bij bad- afdeling A. Kompetitieverantwoordelijke Lie- minton mogelijk is, dat Rogghè-Haegeman vin De Decker van Drive, maakte trouwens (Eikenlo) na twee matchpuntenin de derde set bekend met een B1-B2 ploeg te willen starten hoorlijk kombineerde, echter verzuimde Vos Reinaert St.-Niklaas 6 Atlantis Lebbeke 3 Zoveelste nederlaag op rij Atlantis Lebbeke stapte, ingevolge diver se omstandigheden overigens, vorige zaterdag met een half reserveteam het veld op van Vos Reinaert. Kwa inzet was er in het Lebbeekse team verbetering merkbaar i.v.m. een week tevoren, maar duidelijk bleek ook dat kwasi alle Atlantis-spelers momenteel aan vormverlies lijden. Vos Reinaert, strijdend tegen het degra datiespook, ging er van in het begin van de wedstrijd ferm tegenaan en slaagde erin een 2-0 voorsprong te verwerven. Pas in de zevende minuut kon Sandra Van Rossem, vanop afstand, tegensko- ren. Bij de rust waren de Waaslanders uitgelopen tot 4-1 Na de rust zagen we een zelfde spel- beeld. Atlantis dat het moeilijk had de defensie van de thuisploeg te doorbreken en bij de luttele kansen die het kreëerde dan nog verzuimde af te werken. Beide teams zouden elk nog tweemaal de korf vinden. Aan Lebbeekse kant werd ge- skoord door Sarah De Meersman en Ro bin De Backer. Zondag krijgt Atlantis Floriant op bezoek. Pierre Van Rossem met 17-18 nog verliezen (15-6,9-15 en 17- 18). in eerste Liga. Door zowel in de heen- als terugronde met 5-3 Het lijkt wel alsof de winterstop Aalst goed te winnen van Latem 4 is Lokerse 5 nu zeker heeft gedaan Na hun sterke come-back begin van de titel in de derde mannenreeks B Volleybal in de Hamse Liga. De Molen (vh) dit jaar, slaagden ze er onlangs zelfs in om leider Wetteren 1 met een gelijkspel te be- (L C Korfbal. Vos Reynaert-Atlantis Lebbeke. De Backer scoort en De Witte komt iets te laat (Iv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27