H.B.C. Dendermonde kampioen! Ajax tijdens de laatste minuten Bijzonder knappe wedstrijd H.K. Waasmunster kreeg het moeilijk Handbalkalender Laatste titelkans ging de mist in Squadra trainer B. Van Ransbeeck neemt ontslag! Zwak Buggenhout 28 - 3.4.1992 - De Voorpost HANDBAL 2e Nationale Kraainem 16 AjaxLebbeke 19 Niet helemaal onverwacht ondervond Ajax heel wat tegenstand van het in pun- tennood verkerende Kraainem. De thuis ploeg, in eigen zaal steeds moeilijk te manoeuvreren, hield bijzonder lang stand en het was slechts tijdens de aller laatste minuten dat Ajax erin slaagde zijn favorietenrol waar te maken. Bij de Leb- bekenaars kon men geen beroep doen op het duo Verlinden-De Hauwere en me teen betekende dit het debuut van de jonge Heyvaert die zijn maiden match in tweede nationale bekroonde met een doelpunt. Ook B. Van Den Borre, een andere jongere, speelde zich in de kijker en was vooral erg aktief in verdediging zodat het duidelijk wordt dat bij Ajax een nieuwe generatie aan de deur klopt. Het begon al moeilijk als Lebbeke niet kon scoren vanop de 7-m lijn en Kraainem Handbal. Yves Heyvaert van Ajax ging leiden met 2-0. Cristiaens en De debuteerde in de wedstrijd tegen Proft stelden echter orde op zaken (2-3 Kraainem (eva) na 8en de ingekomen Van Den Borre oeke dat niet echt vlot speelt maar toch scoorde onmiddellijk. Toch bleef de blijft winnen wedstrijd gelijkopgaand verlopen en een Ajax Lebbeke: Van Rossem, De Bruyn, 9-9 ruststand kon niet onbillijk worden De Proft 3, Vlassenroot 2, Cristiaens 3 genoemd. In de tweede helft komt Van Puiteau 1, Bosman, Van Ransbeeck 4' Rossem in het Ajax doel en die man van Leugenhage 3, Van Den Borre 3, J. zorgde voor een opgemerkte prestatie. De Man Heyvaert 1 Kraainem ging inderdaad het wedstrijd- verloop oriënteren en bij Ajax draaide het Reserven: Kraainem - Ajax Lebbeke: een tijdje echt vierkant. De Lebbekenaars 14-22 bleven nu bestendig op achtervolgen Tegen een zwak Kraainem demonstreer- aangewezen en Van Rossem hield in die den de Ajax beloften een rustig meester- Heren 2e Nationale Zat. 4/4 te 19 uur H.K. Waasmunster - Eynatten Zat. 4/4 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - H.C. Kiewit 3e Afdeling Zond. 5/4 te 16.45 u. Izegem - Brabo Denderbelle Zond. 5/4 te 17 uur I.T.B. Lokeren - Stenant 4e Afdeling Zond. 5/4 te 18.15 u. Groot Bijgaarden - F.E. Temse Zat. 4:4 te 20.15 u. Robuco Buggenhout - Roeselare Provinciaal Zat. 4/4 te 17.15 u. Woluwé - H.K. Waasmunster 3 Zat. 4/4 te 16.45 u. H.B.C. Denderm. 2 - Berlare Zond. 5/4 te 19 uur Eeklo - Robuco Buggenhout 2 Zat. 4/4 te 19.15 u. Kosa Aalst - Groot Bijgaarden 2 Zat. 4/4 te 18.40 u. Merchtem - Gent 2 Dames 1e Nationale Zond. 5/4 te 16 uur Visé - Squadra Lebbeke 2e Afdeling Zat. 4/4 te 18.45 u. Robuco Buggenh. - H. Brasschaat Zond. 5/4 te 13.30 u. Daza - R.B. Dendermonde Jeugd Kadetten Zond. 5/4 te 14 uur Lokeren - Ajax Lebbeke. EVA Provinciaal periode zijn ploeg in de wedstrijd. Hey vaert maakte er weliswaar 13-13 van op assist van De Proft maar na 50' leidde Kraainem opnieuw met 15-13. Maar dan kon Ajax toch het initiatief overnemen en Van Ransbeeck en Van Den Borre brach ten hun ploeg langszij (15-15). Minder dan 2' voor het einde stonden de schap dat na het eerste kwartier resul teerde in een 2-6 voorsprong. Met een 7-14 ruststand was het klasseverschil al lang duidelijk en het werd zelfs 7-20 vooraleer Ajax de teugels vierde. De zes Kosa Aalst 19 Rekkem - H.B.C. Dendermonde 2:19 Middelkerke 24 -16 Zaterdagavond in Aalst waren wij getuige Dendermonde diende af te rekenen met treffers van HieTzijn wel opvallend. Ajax van een- voor de provinciale reeks, bij- een resem onbeschikbare spelers zodat Lebbeke: Van Borsbeke, Goossens, M. zonder knappe wedstrijd. Ook op sportief een zeer jonge ploeg Rekkem diende Vlassenroot1,Maesschalk2,N.DeDec- vlak werd het een totale meevaller al was partij te geven. Toch hield H.B.C. lang ker 2, Paermentier 2, De Bruyn, De Bus- de sfeer voor de wedstrijd erg geladen na stand want via 4-4 na een kwartier leid- Robuco Buggenhout 20 Groot-Bijgaarden 21 Alhoewel Robuco niet echt meer in zijn titelkansen geloofde had men toch niet voorzien dat met het bezoek van Groot- Bijgaarden er een definitief punt zou ge zet worden achter de titeldroom. De be zoekers bleken echter sterker dan ver wacht en Robuco - zonder de gekwetste P. Mannaert - liet zich vangen aan het trage wedstrijdtempo van de bezoekers. Het 6-0 verdedigingssysteem van de thuisploeg liet Groot-Bijgaarden toe de bal «ellendig» lang rond te spelen en als Robuco dan toch in balbezit kwam kon men in aanval het geluid niet opbrengen om zekere doelkansen te creëren. Zo werd het 2-4 na 6' en een «uitgekookt» Groot-Bijgaarden ging via 5-8 na 17' naar een 8-13 voorsprong aan de rust. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft bleef dit spelbeeld zich handhaven en met een 13-19 stand na 43' leek het pleit definitief beslecht. Maar wanneer Robuco dan overschakelde naar een 5-1 opstelling kwam er plots een kentering. De bezoekers werden nu gestoord in hun trage aanvalsopbouw en Robuco ging plots dreigen. Het werd 17-20 3' voor het einde en ondanks de irriterende vertra- gingsmanoeuvers van de bezoekers kwam Buggenhout langszij in de laatste minuut (20-20). Met nog tien seconden te spelen kon Groot-Bijgaarden dan de beslissende treffer scoren want een vrij- worp na het eindsignaal bracht geen aar de meer aan de dijk voor Robuco dat collectief faalde. Mits te winnen van Roe selare kan Buggenhout nu nog tweede eindigen en al bij al zou dit een schitte rend resultaat betekenen voor de ploeg van trainer G. De Vuyst. Robuco Buggenhout: Van Sinay, G. Van Moer, F Mannaert5, J. De Donder4, Michiels, D. Mannaert 4, Segers Moyersoon, J. Van Damme, S. De Swaï 2, Amelinckx, Trienpont 4. F.E. Temse - Haachtse: 16-13 Met een zege tegen het relatief sterk Haachtse zorgde Temse toch wel voc de verrassing. De bezoekers hadden liswaar af te rekenen met de onbeschik baarheid van enkele gekwetste basiss pelers maar ook bij Temse ontbrakei Pascal en Dirk Buytaert zodat hier de wel degelijk gelijk lag. Temse begi goed aan de wedstrijd als doelman Vt Buyten een 7-m worp stopte en Milli; via tegenaanval kon scoren. De thuis ploeg trachtte Haachtse te verstil met snel spel maar echt onderuit gaan i bezoekers niet. Toch bleven de Scheej bouwers bestendig op voorsprong en 3-1 na 10' en 5-3 na 20' leidde De Clercij en C° met 7-4 aan de rust. In het begin van de tweede helft trachtte Haachtse he wedstrijdgebeuren te oriënteren maar een collectief sterk spelende thuisploeg trapte niet in de val en ging leiden ma 15-10. Alhoewel Temse kort daarna enkele kan sen niet benutte leek de wedstrijd ge speeld met een 13-10 score 10' voor hel einde maar een niet afgevend Haachtse naderde nog tot 13-12 met minder dan 5' te spelen. E. Buytaert en M. De Clercq sloegen dan besolissend toe en met een 16-13 overwinning mag Temse met de debuterende Willaert prat gaan op een knappe en verrassende overwinning. F.E. Temse: M. Van Buyten, De Rijck 1 Heirbaut 1Milliau 1De Clercq 6, P. Van Hoeyweghen 1, Cr. Van Hoeyweghen, Vercauteren, E. Buytaert. Willaert, K. Van Hoyweghen. EVA ploegen nog altijd gelijk (16-16) maar in ™ttïïtSSi«.b.idni,1o,Siï° |Ctoe£A.peMan4.Hiel6,j.DeMan de moeilijkheden tiiderls deTeenwed- den de Oost-Vlamingen nog altijd met 4e Afdeling met treffers van Vlassenroot, De Proft en 2, Heyvaert 1 Van Leugenhage. Meteen een duurbe- vochten overwinning voor een Ajax Leb- Hoei 18 de wereld om de Walen van zich af te H.K. Waasmunster 19 houden. Het werd 18-19 en Waasmun- Alhoewel H.K.W. kon beschikken over ster prees zich gelukkig als de'i 9e Waal- strijd. Maar Kosa liet zich onmiddellijk 8-9 aan de rust. In de tweede helft kon van zijn beste zijde zien door de bezoe- den zij echter de toenemende druk niet kers een bloemetje te overhandigen al meer opvangen en 10' voor het einde kon Middelkerke nog tot een testwed- was Rekkem op weg naar de overwin- strijd tegen Eeklo worden gedwongen bij ning (15-13). Het werd 19-16 verlies na eventueel verlies in Aalst. een niettemin verdienstelijke wedstrijd. En het zag er lang naar uit dat de West- H.B.C. Dendermonde: Ravijts, Claes- Vlamingen de titel nog niet zouden kun- sens. Van Doren, De Lille 4, Callaert 2, nen vieren. Kosa speelde in de eerste helft verbazend goed. Middelkerke werd regelmatig in de pro blemen gesteld door een technisch vaar dig Aalst waarbij het duo Mare Bayens - G. Van Malderen voor pareltjes zorgde. Merckx 5, Moyson, Raemdonck 2, Van Den Stock 3. Robuco Buggenhout II - Woluwé: 13 - 26 Het gaat de laatste weken niet zo best het duo W De Grave en W. Roels - pas se treffer werd" afgekeurd wegens èèn Z° Pf? Aalsl 5"3 v00r na 1 en alhoe' met d„e dcdbldres.van R°buc0 0e ploe9 terug uit Oostenrijk met het nationale voorafgaande fout begaan door de eigen wel pe bezoekers even langszij geraak- speelt met weinig overtuiging en van i M tpn 7-7\ 7nrniip ppn iiitctpkpnrip Hnol. ZOdra hfit Rnif1S7ins lRfipn7it aat mpn tp Desselgem H.B.C. Dendermonde ten (7-7) zorgde een uitstekende doel- zodra het enigszins tegenzit laat men te man E. Van Malderen ervoor dat zijn gemakkelijk de armen zakken. Zo ook ploeg met 13-9 leidde aan de rust. Ook in zaterdag, Woluwé kwam sterker tevoor- het begin van de tweede helft bleef Kosa schijn dan verwacht, leidde vlug met 0-3 uitstekend spelen wat hen een maximum en Robuco kon geen vuist maken in de voorsprong van 15-10 opleverde. Maar eerste helft. Via 1-3 na het eerste kwartier wat kon gevreesd worden gebeurde dan werd het 4-10 aan de rust. In de tweede De Aalsterse veteranenploeg kon het helft speelde de thuisploeg wel een ietsje tempo niet meer aan, raakte volledig sterker in aanval maar het gebrek aan een door zijn krachten heen en na 45' kwam een fysisch bijzonder sterk Middelkerke langszij. Nog eenmaal kon M. Bayens zijn team - kreeg Waasmunster het verras- defensie, send moeilijk tegen een hardnekkig spe- H.K. Waasmunster: W. De Grave, Pol lend Hoei. Aangezien Van Renterghem fliet, T. De Grave 1Willaerts, De Clercq, geschorst is kwam Wim De Grave als Vermeulen, Roels 1, Agneessens 3, geroepen want dat H.K.W. de beide pun- Desseaux 5, Ombelets 5, De Meersch- ten pakte, daarin had de doelman een man 2, Goossens. toch wel beslissend aandeel. Ook was Wim Roels meer dan welkom want zowel R6S6fVen: H.K. W3asmun- W. De Groote - studies - als De Bode - Ster kampioen gekwetst - konden niet worden gebruikt. HnpiH K Waa<:miinctpr. 91 9c Dat Hoei echter zolang kon aanklampen Hoe' HK'Waasmunster- 21 25 heeft H.K.W. zelf gezocht. De ploeg Na de overwinning in Hoei is H.K.W. ook speelde met weinig motivatie ongecon- ™tematisch zeker van de titel. De ploeg P'oeg op voorsprong brengen (16-15) centreerd en men gaf graag grif toe dat 00k nu n°9 zonder puntenverlies maar een leeggespeeld Aalst kon daarna r ft deze maal dame Fortuna een handje toe- maar de s1atus van onverslagen ploeg het geduld niet meer opbrengen om de ch|els 2, C Van Eyck 2, De Vuyst 2, stak. Positief was wel dat er enorm veel komt de komende weken toch in het bezoekende verdediging te omspelen. Moyersoon. Verbestel 3, Amelinckx, J. kansen werden gecreëerd maar het per- gedrang. Inderdaad, Polfliet, Goossens De frisheid was duidelijk weg, de kansen Van Eyck 3. Bosman 1 centage behaald in de afwerking lag be- en verhelst vertrekken zaterdag naar de gingen ten onder aan onzuivere afwer- droevend laag. Dat was ook zo al in de juniorenkampioenschappen in Spanje en king en 10' voor het einde leidde Middel- eerste helft. De verdediging deed het ook De Vlie9er blijft uit met een hand- kerke met 17-19. Naar het wedstrijdein- weliswaar uitstekend maar aanvallend kwetsuur. Dit was ook al zo zaterdag- de toe had Aalst ook de kracht niet meer ging het totaal fout Zo raakte Hoei 4-3 avond 'n Hoe' en de examenperiode om de verdediging gesloten te houden en voor na een kwartier en de even ingeko- zorgde ervoor dat verschillende basis- hiervan konden de bezoekers gebruik t men Polfliet diende een 7-m worp en een P'°nnen ontbraken Toch raakte H.K.W maken om nog een 19-24 overwinning dreefTf K W de scorp steeds hn tegenaanval te stoppen om H.K.W. toe te 3"7 v°°r 12 aan de rust leidde de bijeen tei werpen. Aals had het de kampi- stem I dreef HTOV. de score steeds ha laten met 7-8 te aaan rusten Indptwpe- vertimmerde ploeg nog altijd met 7-12. oen ontzettend moeilijk gemaakt maar ger °p:"eI w®rd f"l..dne .art de helft lukte het aanvallend heel wat ln het be9'n van de tweede helft diende onder impuls van de meegereisde wedstrijd om uiteindelijk de tijd rond te beter maar toch werden er nog te veel echter 9as teruggenomen (14-13) maar West-Vlaamse burgemeester kon voor ™^fnnnjvn°nor sPrekende kansen gemist De verdediging daaren- via 15-18 na 46' kon H.K.W. toch het hen dan toch het feest beginnen. Middel- 130-14 overwinnina. tegen speelde minder secuur dan in de laken naar zich toe trekken-, kerke !00nde zich inderdaad de sterkste eerste helft en er was een uitstekende Waasmunster: Polfliet, Segers, ploeg in 1e provinciale, doelman De Grave nodig om een 13-17 Willaerts 3, G. De Groote, De Clercq 5, Kosa Aalst: E. Van Malderen, De Gendt voorsprong op het bord te houden 8' Daelman 3, N Verhelst 3, Wellekens 3, 1. Van Nieuwenborgh, K. Bomon 1, De voor het einde. Maar het in puntennood Goossens 9, D'Souza, N. Loier. Letter 2, F\ Bomon 1 M. Bayens 6, De verkerende Hoei begaf niet. Integendeel, EVA 90nc 8ayens 1 G. Van Malderen H.K.W. ondervond nog alle moeite van gestroomlijnde opbouw bleef roet in het eten gooien. Via 11 -2210' voor het einde werd het een 13-26 nederlaag voor een duidelijk uitgeblust Buggenhout. Robuco Buggenhout: Van Moer, Mi- H.K. Waasmunster 3 - D.B. Zwijnaar de 3: 36 -14 Een niet volledig Zwijnaarde was duide lijk geen partij voor een rustig demon strerend Waasmunster dat na een kwar- 36-14 overwinning. H.K. Waasmunster: Segers 1, Maes 7, N. Loier 1Daelman 4, D'Hanis 5, Leunis 3, G. Loier 2, K. Loier 4, Van Mele 4, Berckmoes 5. EVA Met een overwinning tegen hekkensluiter Desselgem heeft H.B.C. Dendermonde definitief zijn doel bereikt. De kampioens titel is binnen, de club van voorzitter J. Van Handenhove promoveert naar 3e afdeling. Uiteraard volgt nog een «offi ciële» kampioenenviering maar zondag avond had het feestkomitee toch al voor heel wat feestelijkheden gezorgd. Wel licht was dat de oorzaak dat Dendermon de het niet zo bijster goed deed in Dessel gem. Aangezien de avond voordien de rechtstreekse achtervolgers Robuco Buggenhout en.Roeselare punten verlo ren stond het al voor de wedstrijd in Desselgem vast dat H.B.C aan de vie ring kon beginnen. Meteen bleek het gros van de spelersgroep aan wedstrijdcon centratie te hebben ingeboet zodat Des selgem op sommige momenten zowaar kon dreigen Het bleek nochtans duidelijk dat telkens H.B.C. de zaken wat ernstiger opnam de West-Vlamingen in de vernie ling werden gespeeld maar dit gebeurde slechts sporadisch. Zo kende H.B.C. een «normale» start die resulteerde in een 2-4 voorsprong na 8' maar dan al ging het er te speels aan toe. Aanvallend bij zonder onzuiver en onoplettend in verde diging kregen de H.B.C.-ers een veeg uit de pan en Desselgem leidde met 7-4 na 16'. Even de aandacht erbij houden was echter voldoende om de leiding opnieuw in handen te nemen (7-8) en aan de rust stond er 8-9 op het scorebord. Met een 9-14 voorsprong 8' in de tweede helft vond H.B.C. het opnieuw welletjes en Desselgem maakte hiervan gebruik om er 11 -14 van te maken een kwartier voor het einde. Maar dichter geraakten de West-Vlamingen niet meer en zonder echt het onderste uit de kan te halen kontroleerde H.B.C. de wedstrijd tot het eindsignaal. Het werd uiteindelijk een 13-19 overwinning die H.B.C. definitief de titel opleverde. H.B.C. Dendermonde sprak voor het seizoen vrijuit over de titel en haalde hem binnen, dat lukt niet zo dikwijls menen wij. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Claessens, Arijs 1, Asaert, Van Gucht, Hoorelbeke 1Van beveren 3, De Mayer 4, Van Den Stock 1, Wesemael 7, Van Steen 1De Swaef 1 EVA Dameshandbal - 1e Nationale V.H.V.-kadetten Sasja 7 H.K. Waasmunster 12 Voor de tweede maal dit seizoen toonden de H.K W.-kadetten zich sterker dan titel- konkurrent Sasja. Indien de H.K.W.-ers nu ook nog in de Vlaamse finale winnen van Sasja spelen zij de Belgische finale tegen de Waalse kampioen. Maar zover is het nog lang niet want in die wedstrijd zal Sasja er alles uitpuren om de H.K.W.-ers van de titel te houden. Het voorbije weekeinde werden de Ant werpenaars nochtans totaal overspeeld door H.K.W. dat zowaar met 0-5 leidde aan de rust. Tot 5' voor het einde bleef H.K.W. opvallend domineren (2-11) en het was slechts tijdens de laatste minu ten dat Sasja, in overtal, de schade kon beperken. H.K. Waasmunster: Polfliet 1De Groo te 1Daelman 3, P. Verhelst 2, De Wolf, Colpaert 1D'Souza 3, N. Loier, Draps 1 Robuco Buggenhout 6 R.B. Dendermonde 13 Het in gestalte en kracht bevoordeelde Dendermonde leidde aan de rust met 1-8 Robuco Buggenhout: Noël, D Buggenhout 1, Van Den Broeck, Van Rossem 3, Albrecht, Seymons, Van Nieuwenhove, Moyersoon 1, Arijs 1, Hauwelaert. Robuco Buggenhout 9 Kiewit 17 Na een goede heenronde loopt het hele maal niet meer gesmeerd bij Robuco. De ploeg van trainer Thijs loopt er zowat ongeïnteresseerd bij en de resultaten zijn navenant. Mogelijk laat het uitvallen van De Freyne diepere sporen na dan ver wacht maar zoals er tegen Kiewit werd gepresteerd doet toch de wenkbrouwen fronsen. Het ontbreken van L. Calu- waerts was weliswaar een gevoelige handicap en het duurde 16' vooraleer Robuco zijn eerste treffer lukte (1-4). Dan kon de thuisploeg aanklampen tot de rust (4-7) maar dan duurde het opnieuw een kwartier vooraleer Robuco nog eens scoorde (5-11 na 44'). In deze omstan digheden kan het dan ook normaal wor den genoemd dat Robuco de boot inging met beschamende 9-17 cijfers tegen een Kiewit dat nochtans ook maar over be scheiden troefkaarten beschikt. Robuco Buggenhout: Noppe, Bouw meester 2, Vertongen 3, Herman, Elle boog, Bleyaert 2, Ilse Caluwaerts 1Hey vaert 1 EVA Sp. Neerpelt 19 Squadra Lebbeke 13 Na de wedstrijd in Neerpelt nam Squadra trainer B. Van Ransbeeck ontslag. Wij laten de man zelf aan het woord: «Veel vuldige afwezigheid op training maakte het niet meer mogelijk op een ernstige manier te werken. Als men in 1 e nationa le wil spelen gaat men niet met verlof als er kompetitie is, verwittigt men de trainer als men niet op de training kan zijn en geeft men geen voorrang aan feesten op een dag waarop er dient kompetitie ge speeld. Ik heb dat lang getolereerd in het belang van de club maar ais men dan nog verwijten stuurt naar mensen die wel een inspanning doen is voor mij de maat vol». Tot daar een ontgoochelde B. Van Ransbeeck die men zeker geen gebrek aan motivatie en inzet kan aanwrijven. In Neerpelt speelde vooral keepster Van Nieuwenhuyze een voortreffelijke partij maar dit kon de 19-13 nederlaag niet verhinderen. EVA Pupillen jongens H.K. Waasmunster 20 Lokeren 15 Een onvolledig H.K.W. maakte het zich zelf moeilijk. Rust 10-9. Voor Lokeren scoorden Atag 1, Maes 5, Omletz 9. H.K.W. speelde met Collier, Van Hoey. Vermorgen 6, Permentier 4, Vermeiren 5, Muller 5. EVA

De Voorpost | 1992 | | pagina 28