Pluto Buggenhout beschikt over jeugdig talent Zomeruur fataal voor Topfloor De kogel is door de kerk Kangoeroes legt leider vuur aan de schenen Volleybalkalender V BAV SK Beveren 1 E. Aalst 1 De Voorpost - 3.4.1992 - 29 VOLLEYBAL Volleybal. Blauwe Hoek-St.-Uiins z-j. van Avermaet-L)e Mulder blokken goed af (vh) 't Moleken 3 Topfloor 1 (15-11,15-11,12-15,15-8) De eerste dag van de periode waarop het zomeruur van toepassing is, kwam on gelegen voor de Dendermondse volley- ba/klub. Hans Van Biesen was het uur dat de klok voorsprong had vergeten en was dus niet aanwezig op het appèl. Deze vergetelheid brak de ploeg zuur op want zijn aanvalskracht bleek onmisbaar wan neer de afrekening werd gemaakt. Daar bij had de scheidsrechter zijn slapers nog niet uit de ogen gewassen. Van de eerste opslagen van 't Moleken leek duidelijk dat de spelers van Topfloor het uur dat ze vroeger uit de veren moes ten niet verwerkt hadden. De reactie op verschillende fazen werd traag of te laat uitgevoerd waarvan de tegenstander ver dienstelijk profiteerde om een paar pun ten voorsprong te nemen. Topfloor speelde aardig mee, maar kwam iets te kort om de openingsset en de daarop volgende set in hun voordeel te beslech ten Aanvallend moest de klub teren op Koen Pieters, maar wanneer hij in het achterveld verdween was het een ge klungel aan het net. De anders zo ver dienstelijke invallers, de gebroeders Van Bockstal, bakten er deze maal ook niets van. Pas tijdens de derde set waren de Top- floorspelers zichzelf. Een paar aardige aanvalskomhinaties brachten de nodige punten op om de achterstand in sets te milderen. Het goede spel gaf goede vooruitzichten voor de vierde set en in de beginfase was de strijd gelijkopgaand, maar opnieuw vervielen de Topfloorspelers in het spel van de eerste twee sets, zodat het verlies onafwendbaar was. Topfloor beschikte over te weinig aan valskracht om een ernstige bedreiging te vormen voor de tegenstander, al moet eerlijkheidshalve toegegeven worden dat Topfloor technisch veel sterker op de voorgrond trad, maar wat heeft men er aan als de scheidsrechter geen techni sche fouten bestraft. Oudenaarde 3 Kangoeroes Aalst O (16-14,15-13 en 15-8) Door allerlei omstandigheden kon Kan goeroes niet beschikken over de nodige spelverdelers. De vervangingen bracht natuurlijk een verzwakking teweeg in de aanvalslijn. Tijdens de openingsset was het nog zoe ken naar enige kohesie bij de bezoek sters en dat ze moesten aantreden tegen de leiders verhoogde daarbij nog de ner vositeit. Kangoeroes keek vrij vlug tegen een 10-4 achterstand aan, maar plots draaide het ploegenspel op volle toeren en bij 12-12 was uitzicht op een deelzege binnen het bereik. In de tweede set bood Kangoeroes goed Karabijnschieten weerstand en liet de leiders niet begaan. Na een 12-12 en 14-12 tussenstand moesten de Kangoeroesjes plooien. In de derde set gaven de bezoeksters de moed op maar Aalst speelde een heel verdienstelijke wedstrijd. Ondanks de omstandigheden werd er goed gespeeld en de ajuinen verdienden meer, want tegen een kampioenenploeg zulke set standen neerzetten is zeker geen klein bier. De reserveploeg verloor haar eerste wedstrijd van het seizoen en dan nog wel met 3-0. De setstanden van 15-9,15-3 en 15-8 logen er niet om. Ondanks de nederlaag is Kangoeroes zeker van de titel bij de reserven. Volleybal. Blauwe Hoek-St.-Gillis 2-3. Het Hamse blok De Mulder-Van Avermaet in aktie (vh) De Buggenhoutse Karabijnschuttersklub Pluto beschikt in de schoot van de klub over jeugdig talent: Isabelle Viola werd Belgisch kampioene bij de kadetten en Timmy Palmer werd voor de vijfde keer provinciaal kampioen, nu bij de juniores. Beide kampioenen werden vorige week vrijdag door het gemeentebestuur ont vangen. Karabijnklub Pluto, aldus schepen Mare Heymans, werd in de loop van 1970, tussen pot en pint, in Den Bastiaan boven de doopvont gehouden. De klub telt mo menteel een vijfentwintigtal leden. Een paar jaar geleden koesterde de klub, samen met het gemeentebestuur, groot se plannen om in Buggenhout een schiet- stand in te richten. Die plannen, aldus de schepen, zijn nog niet definitief opgebor gen. HEREN Eerste provinciale 4 4 20.15 St-Gillis-W.-Thunderb.Berl. 5.4 18 00 Adec Baasrode-Appelterre 17.00 Ursel-BI.H. Hamme Tweede provinciale A 4 4 15.00 Kieldrecht-Juv Zele Tweede provinciale B 4.4 20 00 Overboelare-Moderna Lebb. 18.00 Kangoeroes Aalst-Hillegem 20.00 Melle-VC Buggenhout 5.4 10.30 Denderleeuw-VK Erembod. Derde provinciale B 5 4 18.00 VC Oudegem-Deinze 19.15 VK Aalst-Wetteren DAMES Eerste provinciale 4 4 20.00 Pardaf Kruib.-VC Oudegem Tweede provinciale A 5.4 16.00 Zelzate-VC Berlare Tweede provinciale B 4 4 18 00 Kang. Aalst-Leeuwerik Lede 18 00 Meerbeke-Scorpio Aaigem 5.4 18.00 Snuffel Gremb -VC Bugg. 17:30 Erwetegem-Biekes Eremb JEUGD Jongens kadetten .4.4 10.30 Juv, Zele-Borsbeke Jongens scholieren 4.4 ,16.30 Eeklo-BI.H. Hamme 5.4 |10.30 Juv. Zele-Thunderb. Berl. Meisjes junioren 5.4 10.30 Ename-Scorpio Aaigem 14.15 Snuffel Gremb -Oudenaarde PLAY-OFFS JEUGD Dames 4 4 11.30 Temse-Snuffel Gremb. 5.4 10 00 Meerbeke-Madavoc Hamme NAKOMPETITIE DAMES Derde provinciale 4 4 19.45 Zwijnaarde-Madavoc Hamme 5.4 1800 Mod Lebb -RumbacWaasm 18.00 VC Oudegem-Moerbeke Tweede provinciale B Drongen 2 Kangoeroes Aalst 3 (10-15,15-10,15-6, 2-15,14-16) Door de overwinning in de Gentse kon- treien en mede door het verlies van titel- konkurrent Overboelare te Buggenhout is Kangoeroes Aalst nu zeker van de kam pioenstitel in tweede provinciale B. Nochtans werd de zege hard bevochten op Drongen zonder veel overtuigings kracht. Beide ploegen waren elkaar waard. Dit bewijst de uitslag. De eerste set was voor de bezoekers na een gelijkopgaande strijd en de tweede bood een omgekeerde uitslag. Door het setverlies in de tweede set waren de gasten zo aangeslagen dat ze er in de derde set ook niets van terecht brachten. De gastheren gingen in deze derde set op hun elan van de vorige set verder en via 10-4 en 13-6 moesten de Aalstenaars toezien hoe de tegenstander naar de deelzege holde. Kangoeroes kon geen vuist maken en moest telkens plooien voor het geweld van de thuisploeg. Tijdens de vierde set was een herboren Kangoeroes aan het werk. De tegenstan der onder druk zetten en ze niet meer in de wedstrijd laten komen was nu het devies. Kangoeroes verpletterde de thuisploeg zoals in de beste periode met 2-15. De vijfde set moest de beslissing bren gen en deze set werd sterk bevochten. Drongen gaf niets toe en streed verbeten tot het einde. Bij de kampwisseling was de stand 7-8 in het voordeel van de bezoekers. Aalst kon steeds met een puntje de leiding in handen houden, maar Volleybal. Blauwe Hoek-St.-Gillis 2-3. Van Haute replikeert op de smash bij 14-14 kon Kangoeroes de tegenstan- en scoort (vh) der definitief van zich afschudden. Met deze overwinning sleepte Kangoeroes meteen ook de titel in de wacht. Feest alom. Tijdens de laatste wedstrijd aan huis tegen Hillegem op zaterdag 4 april kan de viering ingezet worden. De reserveploeg nam ook een optie op de titel door met 0-3 te winnen. Tweede provinciale Dames Mare Heymans had verder woorden van lof voor deze sport, die door de leek wel eens onderschat wordt. Een goeie kondi- tie, zelfbeheersing, het gepast ademen, de inzet, zijn elementen die van groot belang zijn wil men in deze olympische sport resultaten behalen. Dat de klub ook aandacht besteedt aan opkomend talent bewijzen de prestaties van twee van haar leden. Timmy Palmer, 21sleepte voor de vijfde keer een pro vinciale titel in de wacht, nu bij de junio res en behaalde reeds een derde plaats op nationaal vlak. Dit jaar eindigde hij landelijk vijfde. Aalst: De Schrijver, Godtbil, Eikel boom, Verbruggen (12' Van derVe- kens), Marginet, Temmerman, D'Hondt, Lathouwers, Oubial (75' Matthijs), Van Boven (78' De Wint), Eeckhout. Doelpunten: 65' Colling 1-0; 89' Eeckhout1-1 f Volleybal. Blauwe Hoek-St.-Gillis 2-3. De Hamse spelers met Seghers vooraan klaar voor de receptie (vh) Liga-invallers Karabijnschieten. De karabijnschutters van Pluto-Buggenhout werden op het gemeentehuis ontvangen met hun laureaten (foto guy) Isabelle Viola is vijftien en werd Belgisch kampioene bij de kadetten. Zij werd op genomen in de selektie van 1.000 atleten die, met het oog op de toekomst, door het BOIC, samengesteld werd. Beide kampioenen ontvingen het schild van de gemeente. Volleybal Blauwe Hoek-St.-Gillis 2-3. Van Lokeren kan scoren (vh) Karabijnschieten. De laureaten van de Buggenhoutse karabijnklub: Pierre Van Rossem Isabelle Viola en Timmy Palmer (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29