Laureaat van de Belgische Hotelscholen p Aalst steekt helpende hand uit naar Alhanië Tentoonstelling in De Werf: meubeldesign en kunst 4 - 3.4.1992 - De Voorpost Eerste lustrumeditie Hu OOSTENRIJK HONGARIJE SLOVENIË Ljubljana 7 Zagreb KROATIË 'Novi Sad BOSNIËEN beCgrado HERZEGOVINA SERVIË Sarajevo IMONTE PriSlina* V'; 'KOSOVO HEKENLAND Vorige zaterdag werd in de Aalsterse Keizershallen voor de vijfde maal de jaarlijkse wedstrijd «Laureaat van de Belgische hotelscholen» georgani seerd door het Hoger Instituut Wemmei. Drieëntwintig scholen hadden elk drie kandidaten afgevaardigd beneden de 23 jaar om deel te nemen aan de wedstrijd die twee proeven bevatte: het tappen en schenken van verschil lende biersoorten, naast het maken van één espresso-koffie, één cappucci no en het bereiden van een koffïe-cocktail op basis van Belgische likeuren of alkohols. Toen enkele jaren geleden een aan tal leerkrachten van de hotelschool Wemmei, onder impuls van hun di- rekteur J. Humblet en in samenwer king met de heer R. Bevers, hoofd debietvorming Interbrew, het idee lanceerden een wedstrijd te orga niseren tussen de verschillende ho telscholen had niemand kunnen vermoeden dat dit initiatief zo vlug zou uitgroeien tot een absoluut hoogtepunt in het horecagebeuren. In amper vijfjaar tijd evolueerde de «Laureaat van de Belgische hotel scholen» tot een absolute topper waar meer dan 2000 jonge talenten uit het hotelonderwijs, ouders, leer krachten, beroepsmensen en toele veringsbedrijven elkaar jaarlijks te rugvinden in een onovertrefbaar gebeuren. Een wedstrijd, waarbij niet alleen aspecten als vakbekwaamheid en collegialiteit tussen de belangrijkste Belgische hotelscholen maar ook de samenwerking met de beroepssek- tor centraal staan. Zaterdag 28 maart 1992, Keizers hallen Aalst, stond voor de vijfde editie van de wedstrijd «Laureaat van de Belgische hotelscholen». Hiermee vierde één der belangrijk ste hotelwedstrijden van België haar eerste lustrum. Het enorme sukses van de editie 1991, die iedereen nog vers in het geheugen ligt, werd bevestigd door de publikatie van twee schitterende brochures. Vooreerst was er de Ne derlandstalige uitgave «Pientere Hapjes» die in samenwerking met de V.U.M. - Het Nieuwsblad gerea liseerd werd. Hierin werd een selec tie gegroepeerd van kleine culinaire meesterwerkjes die door de deelne mende hotelscholen werden ont worpen en die het goed doen bij een fris glas bier of een geurige kop koffie. Anderzijds was er de tweeta lige brochure «Gastronomische hapjes in het land van het bier» uitgegeven door de Brouwerijgroep Interbrew en die gratis verdeeld werd aan de bezoekers van de wed strijd 1991. Centraal stonden de vakkundige creaties die uitstekend kombineren met het bierengamma van de brouwerijgroep Interbrew. Wedstrijd 1992 Ook voor dit jaar werd voor de «Laureaat van de Belgische Hotel scholen» een profiel ontwikkeld waarbij het algemeen basiskoncept werd behouden. Het werd evenwel aangepast aan een aantal heden daagse tendensen die zich in de ho- recasektor manifesteren. De manifestatie van vorige zaterdag in de Aalsterse Keizershallen werd naar jaarlijkse traditie opgesplitst in enerzijds het wedstrijdelement en anderzijds het kader waarbinnen het geheel plaatsvindt. Tijdens de proef van het tappen en serveren van verschillende bieren, Aalst. Ook het grote publiek kwam in tallen van het culinaire aanbod genieten (a moesten de deelnemers niet alleen gustatie» konden zij hun kennis be- hun vakbekwaamheid bewijzen treffende het assortiment bieren aangaande het tappen en serveren van de Brouwerijgroep Interbrew van bieren van verschillende gis- bewijzen. Tevens konden de ting, maar tevens moesten zij-en dit handigsten hun vaardigheid ten toon spreiden en een wedstrijd aan gaan voor het plooien van servet ten. De gastronomische hapjes die ver ledenjaar een enorm sukses kenden bij een glas bier of een tas koffie werden ook dit jaar overvloedig ge- degusteerd. Daarbij verrasten som mige hotelscholen de bezoekers op nieuwe culinaire creaties die hun vakkundigheid weerspiegelden. Het geheel werd aan elkaar gepraat door twee overbekende presentato ren nl. Paul De Wijngaert van Stu dio Brussel en Collard Bouvy van de RTBF. De namiddag werd afgeslo ten met een geanimeerd gezellig sa menzijn waarbij ook aan de innerlij ke mens werd gedacht. In de loop van de vooravond was onder de to nen van de muziek van Toots Thie- lemans een grandioos buffet voor het publiek geopend. Aalst. In het parochielokaal in de Meuleschelleslraat kwam de KA V van Sint-Jozef bijeen om gerechten met bier te bereiden (a) Vervolg van blz. 1 trok een konvooi met vooral me disch en sanitair materiaal vanuit Aalst naar Tropojë in Albanië. Konkreet willen de initiatiefnemers verder tegen einde april, begin mei een nieuw konvooi met hulpgoede ren naar het rampgebied sturen. Er is gebrek aan zowat alles. Zo be schikt men in de ziekenhuizen maar over enkele injektiespuiten voor honderden mensen, zodanig dat men verplicht is die veelvuldig op nieuw te gebruiken. Een ziekte als geelzucht tiert er even welig als ver koudheid bij ons daardoor en over Aids zijn niet eens gegevens be kend: dat was een ziekte die in mo delstaat Albanië niet bestond. Er wordt dan ook een oproep ge daan om onbederfbaar voedsel, ge neesmiddelen, schoolgerief, kledij en schoeisel (vooral voor kinderen) te verzamelen. Al deze goederen worden verzameld bij Hubert Vinck, Immerzeeldreef 60 te Aalst. Aalst. Wie wordt bierkampioen. Dit werd vastgelegd op de wedstrijd voor Belgische Hotelscholen in de Keizershallen (a) was nieuw voor dit jaar - het bewijs leveren van een perfekte gastheer schap. Aan de hand van een kort gesprek beoordeelde de jury de verbale kon- taktvaardighcid van iedere kandi daat. De inhoud van dit gesprek werd afgebakend rond een tiental vragen betreffende de bierkuituur, welke de kandidaat ter voorberei ding van de wedstrijd ontving. Nadien werd de kandidaat een proef opgelegd die vakbekwaam heid testte op het vlak van het zet ten van expresso- en cappuccino koffie met daarnaast - en dat was ook weer nieuw voor dit jaar - het maken van een zelfontworpen kof- fiecocktail op basis van espresso en Belgische alkohols of likeuren? Ook hier werd rekening gehouden met de verbale vaardigheid van de kandidaten. Het kader van het wedstrjjdgebeu- ren werd dit jaar uitgebouwd rond een aantal tema-stands waarbij de kombinatie «bier/koffie en hapje» in de schijnwerper werd geplaatst. Koncept en uitwerking hiervan wer den toevertrouwd aan de organi serende hotelschool Hoger Insti tuut Wemmei. Ook het publiek, dat vanaf 13 uur op de happening werd toegelaten, werd niet vergeten. In een «blindde- Aalst. Proeven, wikken en wegen. Een Hotelscholen a Aalst. Islamaj Ali, reeds verschillende jaren in België verblijvende Albanees, licht de dramatische situatie van zijn moederland toe a Onze meubelindustrie is overal ter wereld bekend. Zelfs over de pas opengegooide grenzen van Oost-Europa zijn onze meubels naar nieuwe mogelijke afnemers gestuurd. Het universeel gekende en soms misbruikte kwaliteitslabel «Dit is Belgisch» hebben wij in grote mate -j op vlak van de meubelindustrie - te danken aan drie grote ontwerpers van een «vorige» generatie. De grote drie van het Belgisch designmeubel zijn Vcranncman, De Bruyne en Van Praet. De programmatoren van De Werf hebben hen zo ver gekregen om hun felbegeerde en zeer precieuze meubels aan een groot publiek te willen tonen. Om het ganse opzet tot een goed einde te kunnen brengen hebben zijzelf of hun erfgenamen zich volledig ingezet. Voor Aalst in het bijzonder is het van het grootste belang deze tentoonstelling te kunnen tonen omdat de vroegtijdig overleden Pieter De Bruyne een rasechte Aalstenaar was en voor vele stadsgenoten misschien onbekend. Deze belangwekkende tentoonstelling is in De Werf te bekijken van zaterdag 11 april tot en met maandag 11 mei. De vernissage ervan wordt gehouden in de Foyer van het kuituurcentrum De Werf op zaterdag 11 april om 15 uur. De hulpaktie loopt in samenwer king met de pas opgerichte vereni- ROEMENIE ITALIË ging Vlaams-Albanese Vriend schap, werkzaam in Aalst, Brussel en Antwerpen. De kern van de vriendenvereniging zijn de in Belgic verblijvende Albanezen, ooit voor het regime gevlucht. De belangrijkste doelstelling is de vriendschap tussen beide volks groepen nauwer aan te halen en de Albanese kwestie ruimere bekend heid te geven. Net zoals bij de akties voor de Koerden en Kroatië wordt alles in het werk gesteld en tot ter plaatse begeleid om de goederen op de meest vlotte en veilige manier ter plaatse te brengen. Kontaktadres voor alle informatie: Karei Van Reeth en Gaby Baetens, Kapucijncnlaan 45 te Aalst, tele- foonnr. 053/77.39.23. Financiële steun is uiteraard bijzon der welkom, vooral om het vervoer van de geschonken goederen te kunnen verzekeren en geneesmid delen aan te kopen. Er kan gestort worden op rekening 979-3735579- 17 van Aktie Moeder Teresa, PH Aalst. Volle ernst op de info-avond van de beenhouwersbond (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 4