6 - 3.4.1992 - De Voorpost ffac/to/io /jf 24-Uren wachtdienst voor huis artsen van het territorium Oud- Aalst (9300 Aalst centraal op- roepnummer: 77.33.22) Dokter met wachtdienst: Dr. W. Boeykens, Sint-Annalaan 57Aalst, tel. 053177.33.22 vanaf vrijdag 3 april om 20 uur tot en met maandag 6 april om 20 uur. Erembodegem en Erembode- gem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen- nummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Mel- dert, Moorsel Dr. Van Huftel, Hollestraat 52a Moorsel, tel. 053/77.80.90: za terdag 4 april en zondag 5 april. Nieuwerkerken Dr. R. Schockaert, Gentse steenweg 295, Erpe, tel. 053/ 80.51.90: zaterdag 4 april en zondag 5 april. Apothekers van zaterdag 4 april om 9 uur tot zaterdag 11 april om 9 uur. Vercammen, Immerzeeldreef 61, Aalst De Fré, Edestraat 85a, Haaltert D'Haese, Markt 12, Lede Asselman, Dwarsstraat 69, Denderleeuw Dierenartsen Dr. A. Verbruggen, Capucie- nenlaan 83, Aalst, tel. 053/ 78.46.88: zaterdag 4 april en zondag 5 april. Tandartsen Rowies, Re rum Novarumstraat 15, Aalst, tel. 053/77.93.03: za terdag 4 april van 14 tot 16 uur en zondag 5 april van 9 tot 12 uur. VERPLEEGKUNDIGEN R. Lambrecht, Anjerstraat 17, Hofstade, tel. 053/77.32.00: za terdag 4 april en zondag 5 april. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/ 649.95.55 Pikkeling '92 - Gastgezinnen Tijdens de Pikfeesten op 24, 25 en 26 juli halen de organisatoren (VVV De Faluintjes) twee Ameri kaanse groepen naar de Faluintjes. En dit in het teken van 500 jaar Amerika. Naast een groep Canade se Irokese-Indianen zal een Mexi caanse band optreden. De VVV zoekt gastgezinnen om de ongeveer 60 muzikanten onderdak te verle nen. Info: Paul Jacobs (052/ 35.79.08), Dora Van der Borght (053/78.91.42), Frans Lievens (02/ 452.70.36) of Paul Stockman (053/ 77.17.80). Daar gaat de bruid Toneelvereniging Hoger Op brengt nog op 3, 4, 11 en 13 april in de Aalst. Er wordt nog steeds druk gecijferd en geletterd door de Ajuintjesclub CC Aalst. Gal en Jan brachten in De Werf een bloemlezing van hun gevatte visuele De Werf. Om de veertien dagen zijn er steeds meer deelnemeres op post (a) satires (a) reert hem om een nieuwe band op te nemen. Pijn en heimwee doen hem echter stoppen. Schoenaerts zet dit meest autobio grafische werk van Samuel Beckett met de nodige eerbied neer. Toe gangsprijs: 300F of 250F (reduc ties). Reservaties op nr. 053; 78.89.81. De Listige Weduwe' Toneelvereniging 'Vast als Eik' uit Hofstade speelt op 3,4,5,10,11 en 12 april in de parochiezaal te Hof stade het toneelstuk 'De Listige Weduwe' van Carlo Goldoni in een regie van Martijn De Wit. De op voeringen beginnen om 20 uur be halve op zondag, dan om 19 uur. Toegangsprijs: 100F. voorverkoop of 120F aan de ingang. Reservatie op nr. 053/78.43.13 tussen 19 en 21 Aalst. De laatste tijd is de BGJG Aalst biezonder aktief. Ook inspraakavonden v staan op hel programma (a) j parochiezaal aan de Moorselbaan 128 te Aalst-Mijlbeek een opvoe ring van de dolgckke-klucht 'Daar gaat de Bruid', van Ray Cooney en John Chapman. In dit toneelstuk boordevol prettige humor moet de dochter in het middelpunt van de belangstelling staan, want ze treedt in het huwelijk. Iedereen heeft het echter te druk met zichzelf of met anderen. En dan is er nog Polly, een verschijning die alleen voor de va der zichtbaar is. De regie is in han den van Eric De Corte. Vertonin- fenom 20 uur en zondag om 19 uur. 'oegangsprijs: 150F. Bart Kaëll - Luc Steeno - Helmut Lotti Op zaterdag 11 april treden de Vlaamse zangers Bart Kaëll, Luc Steeno en Helmut Lotti op in Rol- lerland, Tragel 6a te Aalst. De indi viduele optredens duren elk zo'n uur. Ingang in voorverkoop: 350F. Info: Tragel Sport 053/78.82.71. Schoenaerts speelt Krapp Op vrijdag 3 en zaterdag 4 april om 20.30 u. brengt Centrum Netwerk aan de De Ridderstraat te Aalst, Julien Schoenaerts naar het Kat- theater aan het Vredeplein te Aalst. In 'Krapp's laatste band' luistert de 69-jarige Krapp naar een bandop nemer die hij 30 jaar geleden op zijn verjaardag insprak. Afwisselend ge- ammuseerden geïrriteerd luistert hij naar de jonge idioot die hij toen was, op zoele naar één bepaalde pas sage, een afscheid. Het herbeleven van de tedere monumenten inspi- op vrijdag 3 april om 20 uur in de 2 Feestzaal van net stadhuis een kon- a cert van het pianokwintel s 'Amadea', bestaande uit: de pianist André De Groote (laureaat Tsjai- kowskiwedstrijd Moskou, gegra dueerde en laureaat Kon. Eliza- bethwedstrijd, leraar Kon. Conser vatorium Brussel), hoboïst Jan De Mayer (leraar Kon. Conservatori um Antwerpen. direkteur conservatorium Mechelen). klari nettist Nestor Janssens (solist Kom Philharmonic Vlaanderen, leraar academie Mortsel) fagottist Luc Loubry (solist Nat. orkest, leraar conservatorium Antwerpen) en hoornist Ivo Hadermann (solist Nat, Orkest, leraar academie Hobo ken en Berchem), vertolkt werken van Mozart, Verbesselt en Beetho ven. Toegang: 150F., -30 jaar 100F eó leden-abo gratis. De kracht van het ritueel Op woensdag 15 april om 20 uur in het Cultureel Centrum De Werf te Aalst geeft N. Meskens een uiteen zetting over 'De kracht van het ritueel' in organisatie van vzw De Nieuwe Mens. Sjoelbak De Vlaamse Federatie van Gehan dicapten organiseert op 11 april vanaf 13 uur een federale sioelwed- strijd in zaal R. Lecomte (sporthal Osiris), Veldstraat te Denderleeuw. De wedstrijd staat open voor ieder een. Er wordt gespeeld ter triplet. Iedereen speelt vijf verschillende Aalst. Daar gaal de bruid gebracht door toneelkring Hoger Op weekte de AalsL Toneelkring Nieuw leven bracht een fijne voorstelling van de lachspieren los a'Orchideeënkwekers' (a) Aktief bevallen CGSO-Aalst organiseert in de loka len aan de Cumontstraat 3 te Aalst op 10 zaterdagen vanaf 11 april om 14 uur een kursus 'Aktief bevallen'. Zwangere vrouwen, die ongeveer halverwege de zwangerschap zijn, en hun partner worden er samenge bracht. In de lessen wordt aandacht besteed aan konditie- en houdings oefeningen, ontspannings- en ademhalingstechnieken, massage en verschillende houdingen voor ontsluitingsweeën en bevalling. Daarnaast worden informatieve ge sprekken gehouden rond zwanger schap en eerste kontakt na de ge boorte. Diamontage en videofilms illustreren de kursus. Ook een ken nismaking met zwangerschapsyoga wordt voorzien. Handdoek en losse kledij meebrengen. Deelnemings- prijs: 3.000F (gratis ontlenen van boeken en informatiepakket inbe- Aalst. De Aalsterse toeristische motorenclub heej't duidelijk de wind in de zeilen. Aan belangstellenden geen gebrek (afnfo: 053/78.75.13. WKSM-St.-KristoffeI viert 60 jaar Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van VVKSM Sint-Kristoffe! Aalst wordt op 4 en 5 april in de lokalen achter het klooster van de paters Kapucijnen te Aalst feest ge vierd. Zaterdag tussen 14 en 16 uur is Merlina te gast. Kinderen kunnen zich op kunstzinnige manier laten schminken tussen 16 en 18 uur. Van 14 tot 22 uur kunnen de kinderen eveneens terecht in het springka steel, op het vrije podium of in het pannekoekenhuisje. Deelnemings- prijs: 50F. Vanaf 18.30 u. wordt op de speelplaats in een verwarmde tent een barbecue georganiseerd. Aan 350F kan men er vis- en vlees- brochetten met groenten geser veerd krijgen. Vanaf 21 uur is een optreden voorzien van The Blues Train en kan er gedanst worden. Zondag om 11 uur zullen de Joris- cantorij de muzikale begeleiding van de misviering verzorgen waarna een receptie in 't Capucientje. Daar loopt ook een tentoonstelling over 60 jaar Sint-Kristoffel. WTC Den Blok Elke zondagmorgen vanaf 5 april starten de wielertoeristen van WTC Den Blok aan lokaal café Dender- hof, Heilig Hartlaan 115 te Aalst, voor een toeristische fietstocht. Dc snelheid wordt aangepast aan de zwakste deelnemer. Ook staan er enkele dagtochten op het program ma. Iedereen vanaf 14 jaar kan mee fietsen. Lidgeld bedraagt 250F. Trui: 500F. Info: Marcel Clecmput, Asscren- i dries 79 te Aalst, tel. 053/79.00.66. Amadea-kwintet j Jeugd en Muziek Aalst organiseert Papierophaling april Klein Aalst Aalst 1: vrijdag 17 april Aalst 2: maandag 27 april Aalst 3: vrijdag 24 april Aalst 4: geen ophaling in de maand april Aalst 5: vrijdag 3 april De huis-aan-huis-ophaling van pa pier en karton bij particulieren ge beurt maandelijks. De inwoners van Klein-Aalst worden in 5 groepen verdeeld, elk met een eigen ophaal- ronde en een vaste ophaaldag. Deelgemeenten: Nieuwerkerken - Herdersem: maandag 6 april Erembodegem: woensdag 8 april Moorsel: vrijdag 10 april Meldert - Baardegem: maandag 13 april Hofstade - Gijzegem: woensdag 15 april Ophaling grof huisvuil maand april Aalst Centrum: woensdag 8 april Deelgemeenten: woensdag 29 april Tel. reinigingsdienst: 053/73.26.55. Ophaling gewoon huisvuil Maandag 20 april (paasmaandag) geen ophaling van gewoon huisvuil. Het huisvuil zal opgehaald worden op woensdag 22 april. Containerpark Wijziging openingsuren (zomerpe riode van 1 april tot en met 30 sep tember) Week van 16 tot 20 uur, zaterdag van 9 tot 16 uur. 15 minuten voor sluitingstijd wordt de toegang tot het containerpark geweigerd. Woonwagenkamp Blektestraat: ge- rechterlijke uitspraak Het College van Burgemeester en Schepenen heeft aan de woonwa genbewoners van de Blektestraat op 14 maart 1990 het bevel gegeven om het terrein te verlaten vóór 15 april 1990. Hiertegen werd door de woonwagenbewoners een procedu re ingeleid bij de heer vrederechter. Deze heeft de vordering afgewezen als ongegrond. Hiertegen werd door de woonwagenbewoners ho ger beroep ingesteld. De zaak was voor uitspraak gesteld op 28 januari 1992, De eis van de woonwagenbe woners werd integraal afgewezen bij vonnis van 25 februari 1992 voor de Rechtbank van Eerste Aanleg uitspraak doende in beroep. De stad kan rechtsgeldig beslissen dat het terrein dient te worden ont ruimd. Aan de raadsman van de stad Aalst werd gevraagd het vonnis te laten betekenen, zodat wanneer de ter mijn tot instellen van cassatiebe roep is verstreken, er onmiddellijk door de stad kan worden overge gaan tot uitvoering van het vonnis en aldus het terrein te ontruimen. Basiskursus EHBO Het Belgische Rode Kruis - Afde ling Aalst organiseert in het ASZ, Merestraat 80 te Aalst, 4 lessen van 2 uur Basiskursus EHBO op 7, 9,14 en 16 april, telkens te 20 uur. Mini mumleeftijd voor deelname: 16 jaar. De cursus is gratis. Info: Mevrouw A. De Block, tel. 053/77.94.89. Mevrouw R. Van Mulders, tel. 053/ 80.01.93. Kamerorkest Jeugd en Muziek Aalst Op vrijdag 8 mei geeft het Kameror kest JM Aalst onder leiding van di rigent F. Schollaert een koncert in de Feestzaal van het Aalsterse Stad huis. Solist: Claude Mergny (Fr.). John Henry Newman Op dinsdag 7 april organiseert Je- bron in het Sint-Jozefscollege, Pontstraat 7 te Aalst, om 20 uur een vormingsavond over 'Henry Newman' door Prof. Terrenee Mer- rigan, in samenwerking met vzw De Oever. John Henry Newman (1801-1890) was een Brits teoloog die de laatste tijd weer heel aktueel is als uitmun tend verdediger van het persoonlij ke geweten tegenover de kerkelijke leer. Een ander aantrekkingspunt is het feit dat hij als voorbeeld kan gesteld worden van iemand die streefde naar persoonlijke heilig heid. H. Servolte plaatste hem dan ook in zijn boek 'Voorgangers in het geloof resoluut naast figuren als Augustinus en Bonhoeffer. Prof. Terrenee Merrigan is docent aan de teologische fakulteit van de K.U. Leuven en geldt als één van de grootste newman-experts in Euro pa. Film 'Green Card' in Aalst-Sint-Anna Green Card, is een film van Peter Weir met in de hoofdrollen Gerard Depardieu en André Mac-Dowell. Het is een romantische komedie. Het verhaal van Georges, een Fransman die illegaal in de Vere nigde Staten verblijft en Bronte, een Amerikaanse tuinarchitekte. Ze kennen elkaar nauwelijks maar besluiten voor de vorm te trouwen. Hij bezit het penthouse met Victo riaanse broeikast waarop zij aast, dat alleen mag betrokken worden door een gehuwd paar. 'Green Card' laat op een gevoelige en grappige manier zien hoe gren zen mensen scheiden. In organisatie van KWB Aalst- Sint-Anna gaat de film door op zon dag 5 april om 18.30 u. in de zaal achter de Kring, Roklijf 4 te Aalst. Inkom: 100F. ACV-CM-Avond Sint-Jan Immerzeel Op zaterdag 11 april vanaf 19 uur is iedereen van harte welkom op het ledenfeest in het Kultureel Cen trum, Rerum Novarumstraat te Aalst. Dit jaar wordt het een echt eetfestijn waarbij men kan kiezen tussen kip of konijn. Deelnemen kost 300F. en kinderen betalen slechts 150F. Nadien is er ontspan ning met disco-bar. Kaarten zijn vooraf te bekomen bij de bestuurs leden. Kaas- en wijnavond De bestuursleden van ACV en CM-Afdeling Mijlbeek nodigen ie dereen uit op hun kaas- en wijn avond op zaterdag 18 april om 20 uur in de parochiale feestzaal aan de Moorselbaan te Aalst. Prijs 100F. Wel inschrijven vóór 8 april. Maria langs de kruisweg Bij het naderen van de Goede Week worden her en der op de parochies passiespelen, stille vrijdagtochten, lijdenswakes, gebedsdiensten of an dere initiatieven ingericht. Op dc H. Hartparochie wordt aan iedereen de kans geboden een lij- densmedidatie rond de figuur van Maria bij te wonen. 'Maria langs de kruisweg' dit beeld is de leidraad voor een sfeervolle bezinning rond het lijdensgebeuren. De dwarsbalk gezien door de ogen van moeders, de moeders van het plein, moeders uit hongerlanden wier kinderen sterven, de soldaten moeders, de moeder van Jezus aan het kruis, Maria. Een indringende boodschap gedragen door klank en beeld, muziek, licht, tekst, en stilte. Heel sober en toch zo rijk gevuld. De aanwezigen zullen kunnen ont dekken hoe Mevr. Emmy Cole van Gentbrugge in haar regie met men sen van Aalst iets dieps religieus en kunstvol voor het tabernakel weet te brengen. Dit gebeurt op vrijdag 3 april te 20 uur in de H. Hartkerk. Gratis toegang. Verlenen hun me dewerking: kernleden van KAV en KWB een jonggehuwde als figuur van Jezus, misdienaars en mensen uit de liturgische werkgroep. Hart- en vaatziekten Op vrijdag 3 april te 19.30 u. wordt in de feestzaal 'Ter Mael' aan de Gentsesteenweg 390 te Aalst een voordracht gehouden rond 'Trom bose en embolie'. Gastspreker is een klinisch bioloog van het O.L.Vrouwziekcnhuis te Aalst.

De Voorpost | 1992 | | pagina 6