Aalsterse kroegentocht brengt popgeluid Ernst in de Werf ^\ieiuovr/cew/cem De Voorpost - 3.4.1992 - 7 wedstrijden. Voor de winnaars zijn er mooie bekers voorzien. Na de inschrijvingen en soep (13 uur) vol gen om 14 uur de wedstrijden. Om 17.30 u. wordt een koude schotel geserveerd. De prijsuitreiking is voorzien om 18.30 u. Deelnemings- prijs: 100F. voor leden en 150F voor niet-leden. Facultatief: busvervoer 150F, kou de schotel 250F. Info: 091/61.98.22. Met VTB-VAB langs Vlaamse wegen Op zondag 5 april: wandeling te Ze- Ie (9 km) met bezoek likeurstokerij. Samenkomst te Aalst om 13.30 u. aan de Sint-Annazaal, Roklijf. Ver trek te Zele om 14 uur aan het Ge meentehuis. De VI- en V2-route in Frans-Vlaanderen Op zondag 12 en 26 april organise ren VTB-VAB Afdeling Aalst een begeleide uitstap met de vertrouw de gids Philippe Despriet, langs de getuigen van de Duitse V-wapens in Noord-Frankrijk. Na de ochtendkoffie te Arras, rij den ze door het heuvelende Artesi sche landschap naar de gigantische Vl-afvuurbasis van Siracourt en de opslagtunnels van Bergueneuse. In Predefin zien ze het 1 km-' grote basiskamp van de Organisation Todt. Na de lunch (voor- en hoofdge recht, kaas, koffie, taart), genieten ze van de prachtige vergezichten in het Boonse landschap. Hoogtepun ten van de namiddag vormen de Vl-bases in Bellevue en Wallon- Cappel en de V2-installaties in Re- nescure en Wizernes. 's Avonds houden ze nog halt in een oude herberg voor een boterham. De bus vertrekt vanaf de St.-Anna- zaal om 6.30 u. De prijs bedraagt 1300F (leden) 1450F. Vooraf in schrijven: tel. 053/78.06.34. Jebron Op woensdag 8 april om 20 uur is er gemeenteraad. Op donderdag 9 april om 20 uur: Egra. Op zaterdag 11 april om 18.30 u. liturgie in de Begijnhofkerk. Daar na is er mogelijkheid om wat te keu velen en iets te drinken in het Je- bronhuis. Info: Jebron vzw - Open Huis voor Vorming en Pastoraal, Begijnhof 1 te Aalst. Tel. 053/77.51.16. Turnclub 'De Gazellen' Turnclub 'De Gazellen' organiseert turnen voor dames, elke maandag van 20 tot 21 uur in de turnzaal van de Brandweer, Vrijheidsstraat te Aalst. Inlichtingen tijdens de les. Leven met slachtolTer van seksueel geweld De partners/van slachtoffers van seksueel geweld zijn een vergeten groep. Er is zelden opvang voorzien voor hen. Ze worden geacht de sterkste te zijn in de relatie, diegene die de andere opvangt, er voor zorgt, die begrip opbrengt. Degene die ook de eigen behoeften uitscha kelt, wegcijfert. De Werkgroep Partner van een Slachtoffer van Seksueel Geweld organiseert workshops voor part ners (enkel mannen). De eerstvol gende workshop gaat door op dins dag 14 april om 20 uur in het CGSO-Aalst, Cumontstraat 3 te Wo'ij53/78.75.13. Permanent sekretariaat voor sociaal dienstbetoon Zitdagen op 8 april van 15 tot 16 uur en op 22 april van 18 tot 19 uur. De zitdagen grijpen plaats links achter aan de dreef (ingang Sint-Jozefsba- sisschool) tussen de Kapucijnen kerk en 't Capucientje op de hoek Aalst. De Vrije Demokraten hielden hun traditioneel eetfestijn. Buiten dat hebben ze ook politiek niet stil gezeten. Maar daar over later meer (a) Aalst Rederijkerskamer Sint-Barbara zette een 'Moordenaar met twee gezichtenop de planken in de Werf. Spanning troef en een demonstratie van akteerkunst (a) van de Sint-Jobstraat en de Kapu- zondag van 11.30 tot 15 uur. cijnenlaan. Afspraak 'is niet vereist. Kaarten in voorverkoop kosten 100 fr- Voor het eetmaal betalen vol- ACV-CM-Mijlbeek-Aalst wassenen 300 fr. en kinderen 150 fr. Op 18 april wordt naar jaarlijkse gewoonte de ACV-CM avond in V.K.S.J. Mijlbeek georganiseerd. Bij deze gelegenheid zullen .rouwe ACV Ie- 5 14 den hun ereteken ontvangen. Le- 3V den die 25 of 35 jaar lid zijn van het Aalsterse Wijnmakersgilde ACV en menen recht te hebben op zo'n ereteken, worden verzocht om Vergadering: vrijdag 3 april te kontakt op te nemen met het plaat- 19.30 in de Krypte. selijke ACV-sekretariaat. Ope- n ningsuren: alle werkdagen van 8.30 l,ansK,UD u. tot 12 u. en dinsdag van 14 tot 19 Klubvergadering woensdag 8 april u. om 20 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. Roeidsel-wafels De AKV-Rocidsel wil op zaterdag K.A.V.-gcsprekMvoud 11 april de maag van lekkerbekken en hun clubkas vullen door de orga- Donderdag 9 april om 19.30 uur in nisatie van een grandioze wafelbak de bovenzaal van hel Parochiehuis in 'De Majoor', Majoor Claeser- "Kinderen en stress", straat 1 te Aalst. K.V.L.V.-Paasfeest Zondag 5 april worden alle KVLV- leden uitgenodigd op een gezellig Paasfeest dat doorgaat in het Paro chiehuis om I4.30u. Na de koffie luisteren de feestvierders naar een vormende toespraak door de KVLV-proost E.H. Pastoor Col- paert. Nadien volgt ontspanning, etentje en paastombola. Steakfestijn te Erembodegem-Ter- joden Op zaterdag 4 en zondag 5 april organiseren Vlaamse Kring en VU samen met de VTB-VAB Terjoden een steakfestijn in zaal Rubens, Ni- novestraat te Erembodegem-Terjo- den. Zaterdag van 18 tot 22 uur en K.W.B.-kaartavond Zaterdag 11 april om I9.30u. in de Krypte. Iedereen welkom Plechtige Kommunie en Vormsel Op zondag 17 mei zal tijdens de Eucharistieviering van 9 uur in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk bis schop Mgr. Arthur Luysterman het H. Vormsel toedienen aan een ne gentigtal jongens en meisjes. De dankmis volgt op maandag 18 mei om 9.30u. in dezelfde kerk. Eetfestijn K.F. Niets Zonder Arbeid - Trouw en Eendracht De Koninklijke Fanfare Niets Zon der Arbeid - Trouw en Eendracht organiseert op Paaszondag 19 april '92 van 11.30 tot 16 uur en op Paas maandag 20 april '92 van 11.30 tot 20 uur in feestzaal Gerstenhof, Ger stenstraat 12. F.remhnrlpopm hatir Aalst. DeAalsterse Vrije Demokraten zien hel politiek wel zitten. Ook op hun eetfestijn was er heel wat stemming (a) twaalfde eetfestijn. Op de spijskaartbiefstuk natuur, champignon, proven§aal of peper, met frieten of brood. Prijs 350 fr. Kinderen betalen slechts 200 fr. Voor meer informatie en kaarten J. De Bruyne, Gaston De Schep perstraat 58, 9320 Erembodegem. ACV-Erembodegem nodigt uit... Eerste familiefeest: zaterdag 11 april 1992 om 15 uur in de Volks kring, A. Van De Maelezaal, Kaai 1 te Erembodegem. Iedereen is wel kom, maar vooral de ouders met kinderen tussen 4 en maximum 13 jaar worden verwacht. Deze kinderen kunnen er hun ta lent tonen voor de micro (zang, ge dicht, muziek, dans enz.). Men wil echter niet het nabootsen van ve detten, maar wel dat de kinderen originele liedjes, gedichtjes, dans, muziek en dergelijke brengen. Alle deelnemende kinderen zullen bij loting een nuttig geschenk ont vangen. Ook de ouders krijgen de gelegenheid hun parate kennis ten toon te spreiden. Uiteraard wordt het vieruurtje niet vergeten. Tus senkomst in de onkosten volwas senen 100 fr., kinderen - 13 jaar 50 fr., per gezin 250 fr. Geïnteresseerd Schrijf dan spoe dig in bij een ACV-bestuurslid of op het ACV-Sekretariaat, Kaai 1, Erembodegem (tel. 053/70.33.92). Mobiele bloedinzameling Bloed transfusiecentrum Aalst Maandag 6 april '92 van 19 tot 20.30 uur in de Rijksbasisschool, Leuve- straat 37, Erembodegem bloedin zameling Bloedtransfusiecentrum Aalst. K.A.V.-hobby Maandag 6 april om l3.30u. K.A.V.-hobbynamiddag in de grote zaal van het Parochiehuis. Vergadering dinsdag 7 april om 20 uur in het Parochiehuis (wacht zaal). AA-groep "Om Mekaar" Vergadering woensdag 8 april om 20 uur in het Parochiehuis (boven- Sinds in Dendermonde de Honky Tonk Jazzclub vele jaren geleden ook zijn 'bunker' verliet en startte met het organiseren van kroegentochten, werden er op vele plaatsen gelijkaardige initiatieven genomen. Op vrijdag 3 april organiseert de vzw Helpende Handen ook in Aalst een kroegen tocht. De formule verschilt echter weliswaar van wat men normaal op dit vlak gewoon is. De Aalsterse Kroegentocht gaat langs de centrumcafé's, waar de muzikale evenementen door Aalsterse rockbands worden gereali seerd. zaal). ACV-CM Familiefeest Alle leden en hun familie worden vriendelijk uitgenodigd op het groot familiefeest op zaterdag 4 april '92 om 19.3ÜU. in zaal Volks kring te Nieuwcrkerken. Deelname in de kosten 250 fr. voor volwasse nen en 175 fr. voor kinderen. Kaar ten zijn te bekomen bij de bestuurs leden en op het sekretariaat van ACV of CM te Nieuwcrkerken. Mobiele bloedinzameling Bloed transfusiecentrum Aalst Donderdag 16 april'92 van 18.30 tot 21 uur heeft in zaal Volkskring, Dorp 15 te Nieuwerkerken een bloedinzameling plaats. 'Helpende handen vzw' werd opge richt in oktober 1990 onder de oor spronkelijke naam 'Helpende Han den voor Nathalie'. Nathalie is een Aalsters meisje dat op de leeftijd van 2 maand, door zuurstofgebrek een hersenbeschadiging had opge lopen. De Raad van Bestuur van 'Helpende Handen' besloot echter om ook andere kinderen in gelijk aardige omstandigheden te helpen. De vzw heeft tot doel logistieke steun te verlenen aan ouders van kinderen die het slachtoffer zijn ge worden van een hersenletsel en waarbij men koos voor de toepas singvan de thuis-therapie van Dela- cato. Een begeleiding thuis is voor de ou ders aangewezen om te kunnen meewerken aan een therapeutische begeleiding van hun kind. De thuis- begeleiding bestaat erin, een oefen programma uit te werken door een multi-disciplinaire groep van thera peuten, dokters, pyschologen, pe dagogen, kinesisten, logopedisten en ouders. Het team wordt geleid door C.ji. Delacato. In de praktijk omvat de therapie massage, stimulatie door sensorische prikkels en het uitvoe ren van motorische bewegingen, waardoor een positieve invloed wordt uitgeoefend op de organisa tie en ontwikkeling van de hersenen en het zenuwstelsel. Dat bYeïigt zware financiële lasten voor de ou ders mee. 'Helpende Handen' staat in voor de terugbetaling van genees kundige konsultatics en medikatie, daar waar de sociale zekerheid niet meer tussenkomt. De vzw komt ook tussen bij de aankoop van bijzonde re toestellen die noodzakelijk zijn voor het volgen van de Delacato- therapie. Kroegentocht Met de opbrengst van een Aalsterse Kroegentocht wil 'Helpende Handen' zich verder kunnen inzet ten voor kinderen met een hersen letsel. Voor de aktie werden heel wat sponsors bereid gevonden hun steun te verlenen. Op vrijdag 3 april van 21 tot 1 uur zullen 8 Aalsterse centrumcafé's de ontmoetings plaats zijn voor de fans van rock, rythm'n blues en popmuziek. Vol gende groepen treden op Bad Be haviour (Bizarre), Permanent Ear Damage (Clip), SSB (De Nieuwe Madeion), The Int (Coninck Van Spaniën), The Jones (De Steeg), Watch Out (Catsby), Blue Bronders (Cockpit) en Less Wilson (Barca Bère). De toegangsprijs voor de ganse tocht bedraagt 200 fr. Kaar ten zijn verkrijgbaar in de deelne mende café's. P.H. Op zaterdag 4 april wordt in liet Bijloke museum le (lent naar aanleiding van het 200ste geboortejaar van (Jioacchino Ros sini een opera gala gehouden. Kaarten voor het (lala dal om 20.00 uur begint zijn te hekomen bij Info TicketVeldstraat H2 le 9000 (leut (091/25.77. HO. KAV-KWB bezinningsnamiddag De bestuursleden van KAV en KWB Erpe nodigen u allen uit naar de jaarlijkse bezinningsnamiddag op zondag 5 april 1992 om 14 uur in Het KAV-KWB bestuur heeft ook dit jaar E.H. Becaus van Eeklo uit genodigd om deze deugddoende namiddag te leiden. Het tema van dit jaar is «Eenzaamheid». Tijdens de pauze is er koffie met koek voor zien. Gratis inkom! ACV-informatie-avond Op 10 april om 20 uur in zaal Patro naat, Patronaatstraat 9, Mere, orga niseert ACV-Mere een informatie avond «Kinderopvang». Iedereen welkom! Petanque-tornooi Zondag 12 april '92 in het oud-ge- meentehuis te Mere: petanque-tor nooi Vakantiegenoegens Erpe-Me- Nijverheidsuitstap Op vrijdag 10 april organiseert VTB-VAB-Afdeling Affligem hun jaarlijkse nijverheidsuitstap. Er wordt vertrokken om 8 uur aan de Vijfhoek te Affligem. Er zal een bezoek gebracht worden aan de TMVW-Gewestelijke Exploitatie Asse en aan de nieuwe watertoren te Lebbeke. 's Namiddags wordt een bezoek gebracht aan de waterwin ningsinstallatie van de AWW te Broechem en Oelegem, waarna ge leid bezoek aan het Diamantmu seum te Grobbendonk. Eetgelegen heid en avondje-vrij te Lierke-Ple- zierke, waar afreis te 21 uur. - Nog t/m maandag 6 april in de Werf: Knacks Cartoontentoonstel ling. - Nog t/m zondag 5 april in de Belfortzaal: tentoonstelling door kunstenaar Fons Macharis. - Nog t/m zondag 5 april in de Belfortkryptc: tentoonstelling'The Colours of Life Collection" door Octavus Willems. Wanneer men het oeuvre van Willems met één woord moet samenvatten, dan is dat weP'kleurrijk". Alles, maar dan ook alles, maakt hij hieraan ondergeschikt, zow^l het schilderen met olieverf, als met nieuw- soortige kunstverf. Dat maakt dat zijn werken een waarachtige echtheid uitstralen. Openingsuren in de week van 14 tot 18 uur en tijdens het weekend van 14 tot 19 uur. Voor meer informatie: 02/452.61.91. - Vrijdag 3 en zaterdag4 april om 20 uur in de Schouwburg:"Dansfes- tival De Beweging op Toernee". Op vrijdag 3 april: Doriane More- tus met"just want to say I love you" (20 uur) en Eric Raevens met"De Perzen" en"Het Meer" (22.15 uur). En op zaterdag 4 april Thierry Smits met"Eros Délétère" (20 uur) en Ria De Corte met "La mer a soif(22.15 uur), toegangsprijzen 300 fr. voor één, 500 fr. voor twee voorstellingen op dezelfde avond, 700 fr. voor drie en 800 fr. voor alle vier de voorstellingen: houders van een J.A.P. betalen respektievelijk 180, 360, 540 en 720 fr. Reserveren kan op nr. 053/76.13.12. - Zaterdag 4 april om 13 uur in de Teaterzaal: voordracht over "Sterrenkunde" georganiseerd door Murzin; info 053/78.31.78 - Zondag 5 april om 15 uur in de Schouwburg: kindernamiddag met muziekprogramma"Kinderen luisteren naar Haydn" door het Ka merorkest sinfonia o.l.v. Dirk Vermeulen met Veerle Keuppens als vertelster en presentatrice. Op het programma: de"Ouverture Aci- de e Galatea", het"Vioolconcerto in G", de"Cassation in G", de"Simfonie nr. 44 -"Trauer", het"Celloconcerto in C", de "Simfo- nie nr. 45 -"Afscheid" en het"Concerto voor twee hoorns en orkest in Es". Geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar. Toegangsprijs 180 fr. of twee strippen voor kinderen en 270 fr. of drie strippen voor volwas senen; res. 053/76.13.12. - Donderdag 9 april om 20 uur in de Schouwburg: showoptreden door Vlaanderens favoriete showvedette en zanger nummer één, Will Tura mét zijn orkest; toegangsprijs 700 fr. en 420 fr. voor houders van een J.A.P.; res. 053//76.13.12. - Vrijdag 10 april om 20 uur in de Schouwburg: tweede voorstelling van Will Tura's teatershow; zie hoger. - Van zaterdag 11 april t/m maandag 11 mei in De Werf: tentoonstel- ling"Meubeldesign en Kunst" met vernissage op zaterdag 11 april om 15 uur in de Foyer. - Zaterdag 11 april om 20 uur in de Schouwburg: teatervoorstelling "3 bic et 1 P.C.", vier teaterteksten door vier Vlaamse niet-teater- mensen in opdracht van het Gentse Nieuwpoortteater:"Een ouder wetse romance" van Pol Hoste in regie van Johan Dehollander, "Het land van belofte" van Rita Demeester in regie van Chris Thijs, "All over the Place" van Guido Van Heulendonk in regie van Annemie Prins,"Ana en Sylvana en Greta op de Olympus" van Eric De Kuyper in regie van Luk Nys. Toegangsprijs 300 fr. en 180 fr. voor houders van een J.A.P.; res. 053/76.13.12. - Zondag 12 april om 14 uur in Vergaderlokaal 1: voordracht over "Geneeskrachtige aarde", georganiseerd door vzw Groene Dag; info 054/33.20.46.

De Voorpost | 1992 | | pagina 7