Openbaar vervoer in het jaar 2000... Karnaval video 1992: onvergetelijke monumenten vastgelegd WKS Sint-Kristoffel bestaat zestig jaar Weekblad van Dender- Dunne- en Scheldestreek Voor wie iets beter zoekt Oq yï] WD UmBERGen Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie 45e JAARGANG NR. 15 - 50 F Lees op pagina 5 Er zijn weinig mensen die zich realiseren hoe groot de rol is die het openbaar vervoer speelt in het dagelijkse leven van de mensen. Weinigen realiseren zich hoeveel tijd er doorgebracht wordt in een tram, bus, metro of trein. Daarom meenden de ACV-Besturen van het Gewest Groot Aalst, er goed aan te doen, een thema-avond te organiseren rond openbaar vervoer, toegespitst op de situatie in Aalst. Dhr. G. Lammertyn, distriktdi- rekteur van het distrikt Noord-West van NMBS en Dhr. Bultynck, afde lingshoofd marketing van De Lijn, beantwoordden vragen omtrent deze problematiek. gekoncentreerd en waar niet langer kan worden gewacht dan nodig om het plei niet tot één grote chaos te herleiden. Dit euvel zal zeker kun nen verholpen worden door de her inrichting van het plein. Het zou zodanig moeten kunnen evolueren dat men tot een doorvoersas zou komen waar reizigers worden opge pikt zonder dat er veel tijd verloren wordt door overstappen. Er werd opnieuw een realisatiestandpunt naar voor gebracht waarbij de Sta tionsstraat zou gebruikt worden als aanvoerader, waarna de Majoor Charles Claserstraat en de Nijver heidsstraat de verkeersstroom weg- Aci 1st. Dirk Ghijsels, voert. hoofdtreinwachter van het station parking aan de Nijverheids- wn Aalst. astraat kan worden gebruikt als een Ter inleiding werd door de sprekers soort wachtzaal voor bussen die de organisatie uiteengezet van de c.Ycn 'atcr 'lun passagiers stipt op instelling waarvoor ze werkten. ''•i1' afhalen. Het plein zou perrons Vooral voor De Lijn bleek dit niet kr'jgcn van een drietal meter breed, overbodig omdat deze dienst maar voorzien van schuilhuisjes. Later pas operationeel is vanaf 1 januari moe* het ook mogelijk worden om 1991. Rudimentair kan men stellen bussen te voorzien van een ra- dat het gaat om een nieuwe samen werking tussen het Vlaamse gedeel te van wat vroeger de Nationale Maatschappij van de Buurtspoor wegen (NMVB) heette en de tram maatschappij van Gent, Antwerpen en de kust. Moeilijke aansluitingen Waar men vanuit het publiek echter vooral zat te wachten was het vra genuurtje. Het was een mooie gele genheid voor de gebruiker van het openbaar vervoer om voor één keer zijn grieven kenbaar te maken aan een hoger geplaatst iemand dan de conducteur of de man achter het stationsloket. Vooral het gebrek aan goede sa menwerking tussen beide vervoer maatschappijen was een veel ge hoorde klacht. Meer specifiek werd de steeds haperende verbinding Aalst-Dendermonde buiten de piekuren aan de kaak gesteld. Zo komt een trein vanuit Brussel toe in Aalst en dan ziet men de bus naar Dendermonde nog net met lede ogen vertrekken, met één minuut voorsprong. Volgens dhr. Bultynck zou hier zeker aan gewerkt worden. Een konkreet probleem is het sta tionsplein waar alle bussen worden een vaste bedding onmogelijk de mensen op de plaats brengen als met de bediening door De Lijn kan gebeuren' verklaarde hij. Een boeiender vraag was of De Lijn geen rol zou kunnen spelen in het verkeersarm maken van het stads centrum. En er werd als voorbeeld gedacht aan Brugge, waar men alle autoverkeer opvangt op grote par kings aan de rand van de stad. De verplaatsing naar het historisch centrum wordt aan busdiensten overgelaten. Wat het initiatief van de randpar- king betrof was de vertegenwoordi ger het eens met de vraagsteller, maar hij betwijfelde het nut van het instellen van openbaar vervoer in Aalst, omdat de afstand van stads centrum naar de rand op loop-af stand liggen. Beide sprekers werden het oneens over de aanleg van een parkeerto- ren in de binnenstad met als argu ment het autoverkeer ter plaatse te verminderen. De ervaring leert dat zulke torens de eigenschap hebben het verkeer aan te zuigen. De pen delparking aan het Aalsterse sta tion noemde Lammertijn een voor beeld voor Vlaanderen 'Aalst ver werkt zo'n 47.000 reizigers per week. Een parking van 600 p. plaat sen biedt verhoudingsgewijs een bij zonder goede service aan de Aalst. De leiding van Sint-Kristoffel in 1933 met onderaan K. Vermeiren, C. Du Four, onbekend en achteraan Jacques Moyersoen, P. Lena in, e.h. Ghijselinck, J. D'Haeseleer, Jozef Moyersoen en John De Wolf Vorige vrijdag was het nog maar eens verzamelen geblazen voor de Aalsterse karnavalisten. In de ontvangsthalle van de Keizershallen wer den de versierde straatétalage en -vitrine van het voorbije karnaval gelauwerd en werd de nieuwe videoreportage van de Aalsterse hoogdagen, aan het grote publiek prijs gegeven. Het werd een 125 minuten durende onvtrgeteljjke herinnering die geen enkele karnavalfan zal willen missen. Trouwens het hele karnavalgebeuren '92 werd een onevenaarbaar sukses. Op vraag van de stad Aalst werd er voor de vijfde maal een videofilm over het karnavalgebeuren ge maakt, voor de tweede maal onder de produktie van AVP (Aalsterse Video Produkties). Dit jaar werd er getracht de film zo volledig moge lijk te maken, waardoor het een uit gebreide dokumentaire is gewor den. In de praktijk gezien, betekent dit dat alle belangrijke evenemen ten van het voorbije karnaval er in opgenomen zijn. nog een bezoek gebracht aan het Katrienenbal. Hoofdbrok is vanzelfsprekend de 'zondagstoet' waarin alle ingeschre ven groepen in meer of mindere mate aan bod komen. Ook zijn er beelden uitgetrokken voor het zo genaamde peper en zout, de losse groepen, weliswaar niet in volledige samenstelling. Van karnavalmaan- dag toont men enkele beelden van de Ajuinworp met de winnaar en de foor die op volle toeren draait, 's Avonds is men naar de Keizershal len afgezakt om de uitslag van de karnavalstoet te tonen en om de gebruikelijke sfeer in de Keizershal len weer te geven. Daarna heeft men zich, gewapend met de video kamera in het nachtelijk uitgangsle ven begeven en laat men duidelijk zien 'Hoeveel volk er wel op de markt was!'. Op de 'Voil Jeannetten Dag' wordt er een beeld gegeven van de Voil Jeannet anno 1992 en van de daar op volgende stoet. Daarna werden er nog beelden vastgelegd uit be paalde drankgelegenheden. Ook de verbranding van de Vastenavond pop is niet vergeten. Er wordt afge sloten met een aantal sfeerbeelden Vervolg op blz. 4 'Ö<J Aalst. De heer G. Lammertijn, distriktdirekteur NMBS beantwoordde samen met hel afdelingshoofd marketing van De Lijn de vragen die over het openbaar vervoer van het jaar 2000 werden gesteld (a) dioverbinding die hen zou toelaten reizigers'. Of deze parking nu ook stipter te kunnen inspelen op de een rol kon gaan spelen in het ver- aansluitingsproblematiek. keersarm maken van de stad werd Niet haalbaar? door Lammertijn duidelijk beant- Omtrent het herinrichten van de woord: 'We geven absolute voor vroegere treinverbinding met Den- rang aan onze reizigers. Zij betalen dermonde verklaarde Lammertijn 200 fr. voor een abonnement en de dat dit ronduit onrealistisch was. gelegenhcidsparkeerders moeten 'Een spoorlin is een uitermate dure serieus doorbetalen. Als de stad zou aangelegenheid en dan zwijgen we vinden dat wij onze parking moeten nog van de sociale implikaties die uitbreiden om de stad te helpen, het terug in gebruik namen van die dan moet zij over de brug komen' oude bedding zou krijgen. Boven- besloot Lammertijn. dien kunnen we tegenwoordig met p.H. Aalst. Het was verzamelen geblazen voor de Aalsterse karnavalisten. Iedereen wou de video-film over de Aalstetse hoogdagen zien (a) De film start met de Prinsenverkie zing in de Keizershallen, waar Joh- ny en Pascal streden voor de titel van Prins Karnaval, door Pascal ge wonnen. De volgende stap is de doop van de twee nieuwe reuzen Floreke en Floriske, gevolgd door het Volksfeest op de Grote Markt en de opening van de winterfoor. De daaropvolgende zondag wordt er eventjes stilgestaan op het kerk hof van Aalst voor de herdenking van de overleden karnavalisten. Een week later heeft men de Karna- valraadszitting in het Belfort vast- Aalst. Hel ope ibaar vervoer ligt duidelijk in de belangstellingssfeer van velen. Er was dan ook heel wat volk op de ACV gelegd met o a. de sleuteloverhan- avond rondde cvolnde van het openbaar vervoer (a) diging aan Prins Pascal en wordt er

De Voorpost | 1992 | | pagina 1