3 Aalsterse arrondissementele Rossem-beweging stelt zich voor 0 Vakantiegenoegens regio Aalst in de lift Aalsterse Sportmaand 1992: één groot feest! CVP-jongeren organiseren Paastentoonstelling Ernst in De Werf 10 17.4.1992 De Voorpost Sinds de euforie na de laatste nationale verkiezingen in november van vorig jaar lijkt er binnen de Libertijnse Beweging, reeds heel wat interne veranderingen te zijn gebeurd. Vorig weekend stelde Koen De Man, uit de Pastorijstraat 1 te Lede, in Aalst dan ook de doelstellingen en de werkplan- ning voorop van de Afdeling Jongeren - Arrondissement Aalst, van de Revolutionaire Omvormers en Sociale Strijders voor een Eerlijker Maat schappij (R.O.S.S.E.M.). Eerstens wenste hij duidelijk te maken, dat de Libertijnse Beweging (ROSSEM) wel degelijk een gedegen, progressieve ideologie vooropstelde en duidelijke politieke standpunten en toekomstvisie had uitgewerkt. Ook werd een demokratisch verkozen en samengesteld nationaal en regionaal bestuur voorgesteld. Aalst. Koen De Man zet zich in voor het arrondissement Aalst, afdeling jongeren van de beweging van revolutionaire omvormers en sociale strijders voor een eerlijke maatschappij, kortweg Rossem (a De maand april zit opnieuw boor devol vrijctijdsinitiaticvcn die elk een op een of andere wijze kunnen aanspreken. Niet minder dan 15 verschillende aktiviteiten staan open voor elkeen die de echte lente kriebels te pakken heeft. Als indivi du of met je gezinnetje met de bu ren of bevriende clubje... een pas sende uitstap, wandeling reisje, kampeerweekend zal zeker in de smaak vallen. Daarvoor zorgen de plaatselijke afdelingen van Vakantiegenoegens van de regio Aalst. Ieder op hun eigen manier slagen zij er in om van de vrijetijd- swerking iets buitengewoons te ma ken. Er wordt in elk geval op geen inspanning gekekcn-om hef de deel nemers naar hun zin te maken. Wie voor het eerst deelneemt aan een plaatselijke aktiviteit zal merken dat Vakantiegenoegens in de ge meente niet zomaar een clubje is. Naast de sfeervolle aktiviteiten is er ook nog het gloednieuwe vrijetijds magazine 'Krejo'. Voor nog geen 100 fr per maand vind je in deze uitgave niet minder dan 84 bladzij den konkrete tips en voorstellen voor een dagje uit, een weekend of een echte doe-vakantie. Eveneens direkte uitnodiging voor een fiets tocht, wandeling of een echt toeris tisch bezoek. Om maar niet te spre ken over de boeiende reisreporta ges en bijpassende praktische infor matie waar elkeen toch wel eens mee te maken krijgt. Wil jc meer weten over de werking van Vakantiegenoegens in de regio Aalst, dan kan men steeds terecht in het regio-sekretariaat van Vakan tiegenoegens, Sint-Jorisstraat 26 te 9300 Aalst (053/76.16.30.) Enkele aktiviteiten Tijdens het paasweekend gaat de kampeerclub van Erpe-Mere naar de kamping Heidestraat in Zonho ven. Er hebben voor dit verblijf van 17 tot 20 april 55 gezinnen inge schreven. Wandelclub Reinaertvan Burst trekt er op zondag 19 april .(Pasen) op uit voor een paastocht in het Land van Waas. Informatie bij Dominique De Brouwer (053/ 62.33.29). Óp maandag 20 april or- ganizeert de afdeling van Hofstade haar fietstocht klassieker naar Vlas senbroek. Inlichtingen bij Basiel D'Hoe (053/70.54.38.). Op zondag 26 april noteren we de wandelzoek tocht Denderende Natuur van de afdeling Erembodegem met vertrek om 14.00 uur aan de Kaai waar het ACV lokaal van Erembodegem is gevestigd. Vakantiegenoegens Er pe-Mere gaat naar Keukenhof in Nederland op 26 april (informatie bij Dolf Vermeiren 053/80.27.96.) en Lede organizeert een Lentewan deling die vertrekt om 14.00 uur op het dorp te Lede. Voor meer infor matie Herman Derder 053/ 80.01.10. Koen De Man stelde, dat in het belang van de demokratie en inzon derheid het demokratizeringspro- ces er aan objektieve, politieke ver slaggeving moest gedaan worden en derhalve ook de libertijnse bewe ging op objektieve wijze moest toe gelicht worden, voor het brede pu bliek. ROSSEM wordt omschreven als een libertijnse beweging en geen partij. Zij willen door een geweldlo ze revolutie, de sociale eerlijkheid geoptimaliseerd zien. Volgens hen, moet alles in vraag kunnen gesteld worden. Hierbij moet steeds een volledige vrijheid gewaarborgd worden. Hun basisprincipes zijn dan ook zeer kernachtig en bevatte lijk samengebracht in een twintigtal zinnetjes. Het belangrijkste schet sen de libertijnen, is de inzet, aan pak en medewerking, die geen ver werving van machtspositie verwer ven beoogt. Machtshonger is bij ROSSEM blijkbaar uit den boze, want zij willen streven naar een de mokratie van en voor het volk. Le den van de beweging zijn zij die opbouwende kritiek durven uiten en voorstellen doen. Een bestuur is er nodig en wordt dan ook in de libertijnse beweging gestruktureerd. Zij spreken over een plenaire vergadering (ieder een) en het nationaal kemkomitee dat gevormd wordt door de in het parlement zetelende verkozenen. Het belangrijkst in de toekomstvisie lijkt wel de rol te zijn die de ROS- SEM-Jeugd in het geheel speelt. Volgens Koen De Man is de voor bije euforische verkiezingsuitslag van de ROSSEM-beweging groten deels te wijten aan het veranderde stemgedrag van de jeugd. Hij vind dan ook dat de nationale en arron dissementele ROSSEM-Jongeren- raad -die intussentijd opgericht worden - een dualistische rol ver vullen: enerzijds als jong en ver nieuwend ideologisch orgaan op treden binnen de beweging en an derzijds als propagandistische en informatieve spreekbuis voor deze jeugd. Zij willen hierbij openstaan voor reakties vanuit de jeugd door interesse te hebben voor hun vra gen, suggesties, problemen, mistoe standen en denkbeelden en deze te transformeren naar konstruktieve voorstellen. De Rossem-Jongerenraad moet volgens Koen De Man konkrete voorstellen realiseren en bij deze het niet schuwen van taboes, voor oordelen en als onoplosbaar be stempelde problemen aan te snij den. De nationale jongerenraad Rossem Aalst. In de nabije toekomst wordt door Koen De Man vooral or informatief e\ organizatorisch vlak gewerkt t.o.v. de libertijnse beweging <a) bestaat uit 18 personen, waarvan 17 arrondissementele verantwoorde lijken (Koen De Man is dit voor Aalst) en één nationaal vertegen woordiger. Als algemeen koördinator van het arrondissementeel Rossem Jonge renbestuur spreekt hij verder over vaste leden waarmee hij alle ge meentelijke Rossem-jongerenvoor- zitters bedoelt. Aanvullend funge ren ook gekoöpteerde leden, en dat zijn dan leden die gekozen worden omwille van hun specifieke vakken nis (milieu, verkeer, enz...). Als deelomschrijving wordt het or- ganizeren en propaganderen van de libertijnse ideologie, binnen de kleinste bestuurlijke entiteiten van onze maatschappij, voorgesteld. Om dit konkreet te realiseren vindt men het noodzakelijk dat het arron dissementele jongerenbestuur Ros sem zich in een eerste stadium een praktisch volledige administratieve taak zal moeten toemeten. Bedoe ling is immers in iedere gemeente een jongerenkern te stichten. Kon- krete voorstellen hiervoor bestaan i reeds voor Aalst, Lede, Dender- leeuw en Erpe-Mere. De gemeente. lijke jongerenkernen zullen, net al| j de arrondissementele en national* raden, een voorzitter of koördina; 1 tor en een dagelijks bestuur moeteij kiezen. I I Geplande akties In de nabije toekomst nemen dj Rossem Jongeren Arrondissement Aalst zich voor een pamfletaktie t« doen aan regionale stations, schoi len en debat-avonden te organise! ren met JPVR (zoals op 10 april gebeurde in Erpe-Mere). Daar. 1 naast wensen zij ook nog libertijns^ info-avonden te geven in de ver. schillende gemeenten van het arj rondissement. Ook milieuakties tt Lede en Denderleeuw worden reeds gepland. P.H Van 24 april tot en met31 mei 1992 wordtin Aalst, dankzij de enormeinzet van een handvol vrijwilligers en met medewerking van het Stadsbestuur, de Sportdienst en de Stedelijke Adviesraad voor de Sport, voor de tiende maal de Aalsterse Sportmaand georganiseerd. Zowel ouderen als jonge ren, zowel beginnende als ervaren sporters komen er in een waaier van verschillende sportdisciplines aan hun trekken. Op het programma: een rekreatie - volleybaltornooi, een bedrijfssportdag, een interscholentriatlon, een kampioenenhuldiging, een superstar op wielen en meerdere initiatiekursussen en interscholen sportwedstrijden. Tijdens het Paasweekend staan de deuren van «Ons Huis» weer wagenwijd open. Want dan organiseren de CVP-jongeren van Hofstade-Gijzegem hun 5de tentoonstelling. Zeven kunstenaars bieden er hun werk aan, variërend van keramiek en tekeningen tot sieraden en bonsai. Lieve Dumoulin brengt beelden en panelen in keramiek. «Een ware droomwereld» noemt ze het zelf. «Ik probeer er altijd een sprookjes wereld rond te bouwen, zodat de kijker zich vragen kan stellen om trent mijn werk en tevens mijn diepste gevoelens tracht waar te ne men.» Rita Buys stelt allerlei sieraden en kiinstvoorwerpjes tentoon. Deze zijn vervaardigd uit verschillende materiaalsoorten en vormen een lust voor het oog. Landschappen en stillevens in olie verf zijn het werk van Louis Noël. Deze man volgde kunstonderwijs in de Academie van Aalst en behaalde reeds de eerste prijs voor levend model, grafische kunst en schilder kunst. Johan Sarens zorgt zowel voor pen en potloodtekeningen, als voor li thografie steendruk). De teke ningen zijn in zwart-wit en hebben een grote verscheidenheid van on derwerpen. «Mijn voorkeur gaat uit naar historische gebouwen, realis tisch en zeer gedetailleerd weerge geven met pen of potlood.» Litho grafie omschrijft hij als een «passie waarvoor in de direkte omgeving te weinig mogelijkheden zijn.» Ma- riëtte Claes toont eveneens werken in keramiek. «Ik heb behoefte om vorm te geven aan mijn gevoelens, zegt ze, en in klei zit wat ik nodig heb om deze tot uiting te brengen». Zij geeft zelf ook draaikursussen in haar eigen atelier. Parelstukjes zijn afkomstig van me vrouw Hoffman. Met kleine parel tjes maakt ze juweeltjes van bloem stukken, planten, Onze-Lieve- Vrouw ter Druiven. Tenslotte komt ook de Japans-Chi- nese kunst van «boom in pot», m.a.w. de Bonsai, aan bod. Daar voor zorgt André Callaert, voorzit ter van «Denderbonsai VZW», de Aalsterse bonsaiclub. «Men wil de illusie opwekken van een volwassen boom, maar dan in miniatuur. Bo vendien voegt Bonsai een vierde di mensie toe aan de kunst, namelijk het leven zelf». De tentoonstelling in «Ons Huis» (Steenweg op Aalst 8, Hofstade) begint op zaterdagavond met een receptie. Zondag is ze toegankelijk van 9.30 u. tot 20 u. en maandag van 9.30 u. tot 19 u. Iedereen is welkom. Voor meer inlichtingen kunt u te recht bij Roland Van Nuffel op het nummer 053/78.79.78. Volgens Roger D'Hondt, Schepen van Jeugd, Sport en Gezinszorg van de stad Aalst «zijn initiatieven zoals de organisatie van een sportmaand in Aalst van kapitaal belang. Deze sportmaand, die nu reeds voor de tiende maal, tijdens de meimaand '92, wordt georganiseerd, is door haar enorme veelzijdigheid van ak tiviteiten het middel bij uitstek om de sport opnieuw dichter bij de mens te brengen. Zowel ouderen als jongeren, zowel beginnende als ervaren sporters komen er in een waaier van verschillende dorpsdis ciplines aan hun trekken». Als sche pen bevoegd voor de sport houdt hij eraan iedere medewerker van harte te danken voor zijn of haar bijdrage aan dit grootse gebeuren. Volgens Willy Coen, voorzitter van de Stedelijke Adviesraad voor de Sport, «belooft, ook dit jaar, de Sportmaand één groot feest te wor den waar het nog écht om sport gaat, om sport in zijn ware gedaan te, waar fair-play, gezelligheid, ka meraadschap nog belangrijk zijn en niet moeten wijken voor hogere waarden...» Het lijkt hem «dan ook gepast, alle verenigingen die op gelijk welke manier dan ook, mee helpen bou wen aan dit toch wel uitzonderlijke gebeuren, te bedanken voor hun onbaatzuchtige inzet». Hij beklemtoont: «Wij beseffen maar al te goed dat zonder hun idealisme de hele sportieve bedrij vigheid als een kaarthuisje in elkaar dreigt te storten». Hij apprecieert vooral die vereni gingen die hun aandacht toegespitst hebben op de jeugd. Een oprecht woordje van dank richt hij ook aan het adres van het Aal- sters stadsbestuur voor de aan de klubs toegestane faciliteiten en lo gistieke steun: «Zonder deze hel pende hand zouden wellicht heel wat initiatieven in de kiem gesm oord worden. Wij weten dat kritiek veelal gemakkelijker in de mond ligt dan een woordje van waardering, maar wij meenden ere te moeten brengen aan wie ere toekomt» be weert dhr. Coen. En hij dankt ook de Sportdienst en leden van de Sportraad voor het meehelpen realiseren van twee «klassiekers» van de Sportmaand: de «Superstar op Wielen (op 8 juni 1992) in het sportcentrum Beuken hof en het «Rekreatievolleybaltor- nooi» dat op zaterdag 25 april 1992 - aanvang: 9 uur, finales: 19.30 uur - in samenwerking met V.K. Eerem- bodegem, voor de achtste maal wordt georganiseerd in de Sporthal Denderdal, Kortestraat te Erembo degem. Het tornooi is uitsluitend bestemd voQr spelers die niet-aan- gesloten zijn bij een volleybalbond. Alle (sport)verenigingen van Groot-Aalst of individuelen die wensen deel te nemen kunnen een gelegenheidsploeg samenstellen. De ploegen nemen het tegen elkaar op in wedstrijden waarin niet win nen maar deelnemen het belang rijkste is. De deelnemers krijgen de kans om mekaar tijdens die manifestatie be ter te leren kennen en er een gezelli ge sportieve dag van te maken. Om het rekreatieve karakter nog meer te benadrukken en de spankracht te verhogen, wordt er opnieuw in ver schillende reeksen gespeeld. De reeks «Zuiver-Rekreatief» bestaat uit echte gelegenheidsploegen waarvan de spelers samen nooit vol leybal spelen. Deze reeks wordt op gesplitst in «Heren-Rekreatief» en «Gemengd-Rekreatief» (steeds mi nimum twee dames op het terrein). De reeks «Georganiseerd-Rekrea- tief» groepeert de ploegen waarvan de spelers regelmatig volleybal trai nen of spelen in groepsverband zon der lid te zijn van een volleybal- bond. Er wordt zowel een reeks voor «Heren-Gemengd» als voor dames voorzien. Biljart Vooraan op het Sportmaand-pro- gramma staat het biljarttornooi «Stadsbeker '91-'92». Er wordt gebiljart in klassen volgens een bepaald gemiddelde - 6 klassen vrijspel - 6 klassen driebanden. Na schiftingen spelen de 5 best geklas- seerden van elke klasse de finale. De klub die over de 12 finales de meeste punten behaalt wint de wis- sclbeker van de stad Aalst. Er wordt gebiljart op donderdag 23 april en vrijdag 24 april om 19.30 uur. Plaats: B.C. St.-Martinus, Korte Zoutstraat 40 Aalst (finale 27 p. driebanden) en B.C. Vrienden kring, Dorp 7 Moorsel (finale 34 p. driebanden). De deelnemende klubs zijn: Aalj sterse B.C., B.C. Arend, B.C. Im merzeel, B.C. Iwein, B.C. Kromme Stok, B.C. Palace, B.C. St.-Annaj B.C. St.-Martinus, B.C. Vrienden kring en B.C. Warm Groen. De prijsuitreiking is voorzien dooi B.C. St.-Anna, Roklijf 4, Aalst o|j zaterdag 23 mei om 19.30 uur. Meer informatie over andere aktivi teiten van de Aalsterse Sportmaand lees je nog wel in onze volgende edities van De Voorpost! D.B Nog t/m 11 mei in De Werf: tentoonstelling «Meubeldesign en Kunst» - Vrijdag 17 april om 20 uur in de Schouwburg: koncert door William Souffreau and His Little Men met het beste uit «Under a Belgian Moon»n aangevuld met gloednieuw materiaal. Voor dit koncert wordt Souffreau bijgestaan door vrienden-muzikanten met o.m. een stevige blazerssektie. Toegangskaarten voor deze eigen Werf-produktie kosten 350 fr. en 210 fr. voor houders van een J.A.P., res. 053/76.13.12. - Van zaterdag 18 april t/m zondag 26 april in de Belfortzaal: tentoonstelling door kunstschilder Georges Teugels, wiens oeuvre zich kenmerkt door uiterste zorg voor detail, een knap uitgebalan ceerde kompositie en een zo verfijnde techniek die men enkel onze oude grootmeesters eigen achtte. Zijn uitzonderlijke be gaafdheid inzake de clair-obnscuur-techniek geeft zijn schilder ijen een rijkelijke grootsheid en een sublieme schoonheid. De tentoonstelling is geopend van 14.30 u. tot 19 u. - Zaterdag 18 april om 20 uur in de Schouwburg: teaterkoncert «De Optocht» door Erik Visser (gitaar, komposities), Hans Visser (gitaar, bas), Peter Weekers (fluiten) en Luluk Perwanto (viool), samen Flairck of vier van de grootste Nederlandse topinstrumen- talisten; toegangsprijs 400 fr. en 240 fr. voor houders van een J.A.P.; rcs. 053/76.13.12. - Vrijdag 24 april om 20 uur in de Schouwburg: teatervoorstelling «Komedie met Hert» van Jan Dvorak naar het Italiaanse sprookje «Koning Hert» van Carlo Gozzi door het Mechels Miniatuur Teater; toegangstickets kosten 300 fr.; res. 053/70.44.64 bij A. Van der Eist. - Zaterdag 25 april om 20 uur in de Schouwburg: koncert door Blue Blot, dé Belgische rhythm and blues-groep met internationale allure in België; toegangsprijs 500 fr. en 300 fr. voor houders van een J.A.P. (max. 25 gegadigden); res. 053/76.13.12. - Maandag 27 april om 18 uur in Vergaderlokaal 1: voordracht over «Inzicht verkrijgen in natuurlijke geneeswijzen», georganiseerd door Cosmic Link; info 011/22.32.16.

De Voorpost | 1992 | | pagina 10