Da's straf Exüi De tweede thuiszege Hekelgem nadert op kousevoeten KA V. Dendermonde: C ExGifs] [sport) Verdiende zege wegens betere tweede helft 19 miljoen Nog één keer Club House voor K.A.V.D. De terugkeer van een oude bekende Bert De Schrijver naar Opstal Koen Gijssens blijft bij Baasrode Pat. Van de Voorde naar Rapid Lebbeke ujy ^Sp. Buggenhout^ 50 jaar B.V.B. De Voorpost - 17.4.1992 - 17 VOETBAL Bert De Schrijver zal komend sei zoen de nieuwe tweede provincialer Eendracht Opstal versterken. Afge lopen kompetitie was hij bij FC Baasrode aan het werk. EG Koen Gijssens heefteen nieuwe ver bintenis onderschreven met het naar derde provinciaal degraderen de FC Baasrode. Hij is al een paar jaar lid van deze ploeg. EG Het naar eerste provinciaal promo verende Rapid Lebbeke heeft nu ook de 20-jarige Patrick Van de Voorde aangeworven. Hij is van Lokeren afkomstig, maar is dit seizoen bij Eendracht Zele aktief. Het gaat om een verdediger. Zoals gemeld werd eerder al Tom De Visser binnenge haald. EG Tot ome ontzetting zagen we zaterdagmorgen vijf fanionspelers van paarsblauw op de bus van de reserven stappen richting Denderhoutem. Lachen deden die zeker niet. Het was dus duidelijk dat het bestuur en trainer Maes resoluut de knoop hadden doorgehakt. Spelers als Gotzen, Heiman, Nardus, De Paepe en Schockaert wegsturen is geen klein risiko. Het resultaat was navenant 0-5. Die mannen wilden waarschijn lijk tonen dat ze wél wbt in hun marge hebben. Benieuwd dus naar de ploeg van zondag. Drie juniores zaten er op de bank en één van hen heeft een tijd meegespeeld zonder op te vallen, noch in negatieve, noch in positieve zin, wat eigenlijk goed is. Het werd een aangename wedstrijd, vooral in de tweede helft. Dirk Van Nieuwenhuyse was nog eens in een gulle bui en scoorde tweemaal. De eerste keer toen de match nog geen vijf minuten oud was en een tweede keer in de tweede helft nadat de bezoekers hadden gelijkgesteld nog voor de rust. Hij versierde ook nog een fluitjespenalty maar die werd alweer gemist door een weer hard werkende Stevelinck. Ondertussen hadden we toch al wat voetbal gezien want KAVD pakte soms verrassend uit met splijtende aanvallen die vertrokken vanuit de verdediging. Vooral langs een zwoegende De Coninck kwam er gevaar. Af en toe kon hij een haarfijne voorzet geven maar anderzijds houdt hij te veel van de bal en dat is gevaarlijk, vooral op de eigen speelheift. Het was dus van november 1991 geleden dat KA VD nog eens gewonnen had. Dit was trouwens amper de tweede zege in eigen hof. Uiteraard was er veel belangstelling voor deze match van Lebbeekse kant. Indien Denderhoutem hier kon winnen dan stonden de kansen van S.K. om niet te degraderen er beter voor. Het heeft echter niet mogen zijn. KAVD heeft zich blijkbaar nog niet neergelegd bij de degradatie, hoewel het moeilijk valt om er nog een gaatje in te zien. Inderdaad, het is nog mogelijk indien paarsblauw alle wedstrijden wint en de naaste konkurrenten alles verliezen. Je kan gemakkelijker de Lotto winnen... Volgende week is er geen voetbal. Dan gaat paarsblauw naar Putte, vervolgens ontvangt het Strombeek en tenslotte als boeket de laatste match op het terrein van Bornem. Het is werkelijk spijtig dat KAVD juist dit jaar moet zakken, nu de akkommodatie piekfijn in orde is gemaakt. Het weze echter een les voor de toekomst. De transferpolitlek is een ernstige zaak, een zaak waarbij zoveel mogelijk mensen moeten betrokken worden, specialisten dan. Daarvoor bestaat nu een scoutlngskomitee en dat heeft al aardig wat werk geleverd. We zijn benieuwd wat de resultaten daarvan gaan zijn. Even nieuwsgierig zijn we naar de naam van de nieuwe trainer want Pauwels is ondertussen naar zijn haardstede teruggekeerd omdat er voor hem toch niet veel meer is weggelegd. We hadden trouwens de indruk dat de ploeg van deze week veel leek op de beginploeg van trainer Meersman met Wygonic en Van Nieuwenhuyse in de spits. Men is nooit te oud om te leren, al hielden we wel van de taktische fantasietjes die Pauwels uitprobeerde. Het resultaat was er echter ook niet naar. Enfin, als KA VD zich toch nog mocht redden, dan kan het ganse bestuur wel eens te voet naar Scherpenheuvel want alleen mirakels kunnen nog baten. Eendracht Aalst - R.W.D.M. 1-0 De laatste thuiswedstrijd speelt KAVD tegen Strombeek. Het is me teen ook de laatste keer dat iedereen de kans krijgt om even kennis te maken met het nieuwe gezellige 'club house'. Toch willen we er even op wijzen dat het helemaal geen super-de-luxe gedoe is, zoals her en der wordt verteld. Het gaat zelfs zover dat men in Grembergen en omgeving al van 'Het Spiegelpaleis' spreekt. Fel overdreven natuurlijk want het geheel is vrij sober gehou den zoals de toevallige bezoekers reeds konden vaststellen. V Dan toch geen Sportschepen Van Damme en voor zitter Nijs van KAVD zijn enigszins verbolgen over de eenzijdige titel in een Brusselse krant. Daarin wordt beweerd dat KAVD nu reeds 19 mil joen frank heeft gekregen voor aller lei werken aan de infrastruktuur. 'Niet juist, zegt de schepen. In dat bedrag is ook een renteloze lening van 10 miljoen begrepen en dat is dus geen toelage'. De schepen vindt ook dat het artikel vooral sensatie- gericht was en niets vermeldde over de repliek die hij bood tijdens de bewuste gemeenteraadszitting waarin het punt ter sprake kwam. Het degraderende Sparta Buggen- hout viert dit jaar zijn gouden jubile um bij K.B.V.B. Deze grandioze vijf daagse zal plaats hebben van 27 tot en met 31 mei. Binnenkort volgt daarover meer nieuws E. Zele-Wervik O-O. Toujani wordt vrijwel volledig verborgen achter deze Wervikse verdediger die het gevaar zal keren (vh) Het was sidns 10 november van vorig jaar geleden dat Eendracht nog eens zegevierde. Dat gebeurde zondag II. te gen giant-killer RWDM na een wedstrijd die zelden kon begeesteren en waarvan alleen de tweede helft het bekijken waard was. De eerste periode was krasselen, ver voegd in alle wijzen en tijden. Ergens werd wel een voet tegen een bal ge plaatst maar dat gebeurde bijwijlen zo onhandig dat het hoongelach ontlokte op de tribunes. RWDM speelde wel iets sneller, was wel meer op de bal, maar van vloeiende kombinaties was weinig of niets te bespeuren. De Brusselaars pro beerden wat te forceren via het centrum, maar misten dan toch maar voldoende aanvalskracht om de Aalsterse defensie in nauwe schoentjes te wringen. Slotsom van die eerste helft: geen enkel schot tussen de palen en de beide doel mannen hadden tijd over om de dreigen de regenwolken boven het stadion aan dachtig te bestuderen. Was de ontgoocheling over die eerste 45 minuten groot in beide kampen, dan zou Eendracht na de rust wel uit een ander vaatje tappen. Bij de bezoekers waren intussen Thairet en Beuckelaers in het veld gestuurd als substituten van Van Veldhoven (open wonde aan de Achilles pees) en Gijbeis (dijblessure). Die beide Brusselse bankzitters hadden nauwelijks de tijd gekregen om vast te stellen hoe hobbelig het Eendracht-veld erbij ligt, of RWDM stond op achter stand. Op een pas van Van Peteghem trok Krohm naar het RWDM-doel. Hij omzeilde een paar tegenstrevers, incluis doelman Peter Thijs en schoof de bal in het ledige doel. RWDM probeerde wat meer druk uit te oefenen en twee minuten na de ope ningstreffer kwam Thairet een fraktie van een sekonde te laat om een inzenden van Jacobs met het hoofd af te ronden. Ook Dirk De Vriese kwam de Brusselse aan vallers een handje toesteken. Zijn zwaar eindschot zoefde echter nipt naast de staak. Dieper in de tweede helft zonderde Luc Limpens (zonder enige twijfel de meest verdienstelijke Aalstenaar) Zakkas nog eens af, maar de Griek besloot onbe grijpelijk in het zijnet. Op tien minuten van het eindsignaal beefde RWDM nog eens op zijn grondvesten toen een raket van Van Peteghem tegen de paal keilde. Tijdens de slotminuten kwam RWDM nog een paar keer dreigen met vrije trap pen aan de rand van het strafschopge bied, maar de Eendrachtdefensie bleef gekoncentreerd genoeg om de derde ze ge van het seizoen veilig te stellen. Scheidsrechter: Jeurissen Toeschouwers: 2.500 E. Aalst: Schippers, De Wolf, Eikel boom, Okpara, Lamberg, Limpens, Van Peteghem, Krohm, Zakkas (88' Lathou wers), Godtbil, Van Der Beken) Doelpunt: 47' Krohm 1-0 Gele kaarten: De Wolf, Jacobs BAD KAVD Denderhoutem Het was van november geleden dat KAV Dendermonde de smaak van een over winning heeft mogen proeven. Of paars blauw hier uiteindelijk nog garen zal bij spinnen is zeer twijfelachtig. De achter stand is te groot en er zijn maar amper drie matchen meer te spelen. "Over de inzet van de spelers had ik deze keer geen reden tot klagen, zegt trainer Eddy Maes. De misnoegdheid onder de 'AVD-Denderhoutem 2-1. Dirk Van Nieuwenhuyse scoort met het hoofd. ?e Kinder staat klaar ter assistentie (vh) Braine O Hamme O VW Hamme kwam in het Waalse Braine niet verder dan een gelijkspel. De voor sprong op achtervolger Hekelgem is hierdoor geslonken tot amper een punt. Met nog drie matchen voor de boeg zullen de blauwzwarten niets aan het toeval meer mogen overlaten. Over het recente resultaat is oefenmeester Daniel De Paepe best tevreden. "Ik had mij aan een flinke weerstand verwacht, zegt de Hamse oefenmeester. Braine is een ploeg die onder haar waar de gerangschikt staat. Ze verenigt atleti sche sterke jongens die je niet makkelijk opzij zet. In het begin van de match hadden we het moeilijk. Halverwege de eerste helft zijn we ons meer gaan mani festeren. al krijgen we geen enkele uitge speelde kans. Langs de andere kant kon de thuisploeg ons evenmin in verlegen heid brengen. Na de kampwisseling wer den we meester van de situatie, al is het ons niet echt gelukt om een vuist te maken. We hebben geknokt en dat is een positieve konklusie. Ook zijn we erin ge lukt om de nul op het bord te houden, wat de laatste weken niet makkelijk was. Negatieve kant van de medaille is de kwetsuur van Mare D'Hondt. Hij liep een spierscheuring op. Voorts is er de winst van Hekelgem dat op kousevoeten na dert. Wij moeten echter niet achterom kijken, maar verder in onze mogelijkhe den blijven geloven. Als we de drie wed strijden winnen, zijn we kampioen, zo simpel is dat." supporters was groot, na het debacle tegen Berlaar. Hoewel de degradatie vrij wel onafwendbaar is, heb ik iedereen verzocht om nog een uiterste inspanning te leveren, niet om Verbroedering Den derhoutem een hak te zetten, maar in de eerste plaats om de mensen die iedere zondag paraat zijn te plezieren. We ver wierven een snelle voorsprong, wat een belangrijke stimulans inhield. Dirk Van Nieuwenhuyse werd de maker van het doelpunt, na een kombinatie met Gino Nijs. Dirk zou overigens ook het tweede doelpunt, laat in de tweede helft voor zijn rekening nemen. In deze periode waren we de betere ploeg. Voor rust stonden we enige tijd onder dmk. Het bezoekende meesterschap resulteerde toen in de ge lijkmaker." EG In de affaire Sint-Lievens-Houtem versus Oosterzele duikt een beken de naam op: Maurice Cooreman, voetbalbemiddelaar. Hij was ook de spilfiguur in de zaak die een vijftal seizoenen geleden KAVD aanspan de, samen met Ertvelde, tegen Aal ter dat toen kampioen was. Men zegt dikwijls dat er geen rook is zonder vuur, maar als de naam Coo reman opduikt in een omkoopaffaire dankan je er donder op zeggen dat er stront aan de knikker is. Die bewuste mijnheer Cooreman is trouwens door de KBVB ooit eens levenslang geschorst. Voor KAVD mocht het echter niet baten. Na tot in beroep te zijn ge weest bij 'k weet niet meer welke komitees, werd het niks omdat de feiten nooit 'bewezen' waren. Het werd een echte detektivestory met achtervolgingen incluis maar KAVD bleef waar het was, in eerste provin- KAVD-Denderhoutem 2-1. Van Nieuwenhuyse, die een opmerkelijke wedstrijd speelde, schiet op doel (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17