©BgpgG Schoonaarde dankt promotie aan Mark Rombout, Guy Holbrecht en doelman Rawoens Verdiende derde zege I Paarsblauw wint als het niet meer moet Steekkaart 91-92 Juv. Schoonaarde Eendracht Aalst 50 ploegen op KAVD-jeugdtornooi van 25 en 26 april R.W.D.M. 3 E. Aalst 0 18 - 17.4.1992 - De Voorpost ÜOLDF KAVD-Denderhoutem 2-1. Manu De Coninck deelde enkele haarfijfe passen uit (vh) ia< VOETBAL Zaterdag stapten een vijftal 'vaste titularissen' van KAVD op de reser- venbus naar Denderhoutem. Blijk baar heeft die maatregel hen geprik keld want ze gingen er winnen met 0-5 als was het om te tonen dat ze wél iets in hun marge hebben. Het fanionteam won voor de eerste keer sinds november. Thuis dan nog wel. Een ongehoorde luxe voor de nog vrij talrijk opgekomen toe schouwers, die eigenlijk een aardig matchke te bekijken kregen. De twee doelpunten van Dirk Van Nieuwenhuyse waren uiteraard de oorzaak van felle diskussies over de opstellingmethoden van de trainers tijdens vroegere matchen. Er waren ook heel wat Lebbeke- naars opgekomen om Denderhou tem te zien winnen. Dat plezier werd hen door paarsblauw echter niet ge gund. Denderhoutem blijft dus in de degradatiezone en SK Lebbeke weet nog steeds niet waar het volgend jaar zal spelen. Optimisten spraken zelfs al over een mogelijke redding van KAVD indien het de drie volgende matchen wint, maar dat is een ander paar mouwen. E. Aalst Ton Cornelissen moest voor de wedstrijd tegen RWDM forfait ge ven. Hij had last van een keelontste king. In Holland schijnen ze daaraan flink onderhevig te zijn. Kanu werd door Grijzenhout geweerd omwille van zijn slechte prestatie tegen Standard. Kanu moest aantreden met het B-elftal, maar meldde zich ziek. Gilles De Bilde (21) tekende een verbintenis met Eendracht. Het be treft een definitieve overgang. Gilles veroverde onlangs met de militaire ploeg de Kentish-beker. De laatste twee seizoenen speelde deze belof tevolle spits voor K.H.O. Merchtem, dat zondag II. de titel behaalde in eerste provinciale Brabant. Samen met Gilles De Bilde komt ook Carl Van Capellen (middenvel der) naar E. Aalst. Hij is 22 jaar en zijn overeenkomst beloopt twee jaar met optie. Vrijdag 17 april om 19u30 speelt het fanionteam van E. Aalst een vriendschappelijke wedstrijd tegen UMF Leiknir uit IJsland. De toegang .is gratis. j S Kern: Rawoens, Suy, Belaert, Hans en Chris Govaert, Bart en Gerd Claessens, Rombaut, Holbrecht, Smekens, Van Hauwe, Van Hauwer- meiren, Uyttendaele, Stefaan, De Bruycker, Adam, Van den Abbeele, Put, Tackaert, Quipor en Van Cae- neghem. Trainer: Werner Quipor Scoorden: Rombaut 38, Holbrecht 10, Uyttendaele 9, Gerd Claessens 4, Smekens 3, Bogaert 2, Van Hau- wermeiren 7, Van Hauwe, Quipor, Rawoens, Bart Claessens, Hans en Chris Govaert 1. In totaal werden er 87 goals ge maakt en één own-goal. Ook werd het een 5-0 ff tegen Valentino's Overmere na een schorsing bij 0-0. Rood: Chris Govaert 1 Geel: D. Van Hauwermeiren 6 S. Uyttendale 4 W Quipor 4 P. Smekens 3 Top drie aantal gespeelde wed strijden: Rombaut (29), Smekens (28) en Rawoens (26) Aantal trainingen op 80: Bogaert Filip (73), Mare Rombaut (72) en Claessens (70) E. Zele-Wervik O-O. Een vrijschop van Vervaet maar doelman Clauwaert zal redding brengen (vh) Men zou de toeschouwers van de wedstrijd Aalst-RWDM best de helft van het toegangsticket terugbetalen. Wat beide ploegen tijdens de eerste helft presteer den was een krasselen van jewelste. Beide ploegen konden werkelijk geen enkele goede kombinatie opzetten, noch een doelkansje kreëren. Alleen in de tribunes lachte men zich krom om zoveel onmacht. Maar de ene helft is inderdaad de andere niet. Pas was de tweede helft op gang gefloten of het was al duidelijk dat vooral Aalst het over een andere boeg zou gooien. Eendracht speelde agressiever dan RWDM, kon onmiddellijk na de kampwisseling scoren en werkte de beste kansen uit. Op basis van die tweede helft mag derhalve de thuisploeg de volle pot opeisen. Dat laatste onderstreepte ook oefenmeester Grijzenhout tijdens de klassieke perskonferentie. 'Man kan maar spelen zoals de tegenstrever het toelaat. Qua kansen kunnen we van een verdiende zege gewagen. Ik kan beslist tevreden zijn over de enorme inzet van de spelers en om de goede veldbezetting', zei Grijzenhout. RWDM-trainer Smets zat er enkel hoofdschuddend bij. Zijn kommentaar luidde: 'We etaleerden hier deze namiddag de slechtste match van het seizoen. We klopten tijdens deze kompetitie reeds de grote ploegen, maar komen vandaag nauwelijks aan bod tegen het veroordeelde Aalst. Ik stelde een volledig gebrek aan agressiviteit vast. Spijtig dat de toeschouwers moeten betalen voor een dergelijk slecht vertoon'. Schoonaarde is na een jaartje afwezig heid opnieuw in derde provinciale. Vóór het seizoen was de eerste doelstelling promoveren. Lange tijd zag het er naar uit dat men zou meespelen voor de titel. Op vijf speeldagen van het einde werd ge wonnen tegen Smetlede (de latere kam pioen) en was alles nog mogelijk maar dan volgde een slippertje tegen Vlierzele en toen moest men zich nog reppen voor de derde plaats. Deze werd veroverd met één punt voorsprong op Wieze. Toch kende Juventus een zwakke eindspurt. Tijdens de laatste vier wedstrijden wer den slechts vijf punten op acht behaald. E Zele-Wervik O-O. Plaetinok kopt op doel maar de Pal zal vla de la, ^£££1!""'"aCMSe'"°e" overgaan (vh)Rombaut, de spits van Schoon aarde, die voor één jaar werd overgeno men van Lutterzele, was samen met Holbrecht en Rawoens, dé bepalende figuur tijdens het voorbije seizoen. Hij scoorde 38 treffers en had nog een voet in een vipental goals van zijn maats. Samen met Holbrecht maakte hij de helft van de Schoonaardse doelpunten. Neem daarbij doelman Rawoens, die meer dan éénmaal zijn doel ongeschonden hield en dan heb je de ruggegraat van Juventus. Holbrecht, de motor van de ploeg, was de man die Rombaut en C° meermaals voor doel afzonderde. Hijzelf scoorde trouwens ook nog tien keer. De enige schaduwzijde op het seizoen van Schoonaarde was het wegblijven van Danny Van Hauwermeiren die niet kon instemmen met de beslissingen van trai- ner en bestuur. Voorzitter Van Den Abbeele met gemengde gevoelens Dit geslaagd seizoen is te danken aan de volledige inzet van de trainer en de ganse kern (21 spelers maakten deel uit van de eerste ploeg). Men kan natuurlijk niet naast de prestaties van Holbrecht en Rombaut kijken. Spijtig is natuurlijk dat Rombaut volgend seizoen niet kan blij ven. Hij gaat immers voor één seizoen naar SK Erembodegem. Hij was een klubspeler in hart en nieren en een voor beeld voor de anderen. Verder heeft Juventus Guy Holbrecht de finitief overgenomen van Boonwijk, Peter Smekens één jaar van Lede, Franky Ra woens één jaar KAVD en als trainer komt Herman Vereecken, die vorig jaar met Serskamp gezakt is. Het hoofddoel voor volgend jaar blijft de bouw van kleedkamers en een nieuwe kantine. De ploeg proberen handhaven in E. Zele-Wervik O-O. Vervaet krijgt het niet gemakkelijk tussen drie tegen standers (vh) E. Zele-Wervik O-O. Toujani komt als winnaar uit dit kopduel (vh) KAVD-Denderhoutem 2-1. De half verborgen Wygonic ziet De Conin<\ t aankomen (vh) e voe Sedert een aantal jaren is het KAVD-jeugdtornooi op een andere leest ge-|etba schoeid. Het gevolg is dat ieder jaar het deelnemersveld sterker en talrijkerBer je wordt. rovini Dit jaar klopt men echter alle rekords daar niet minder dan 50 ploegenij de i inschreven, verdeeld over duiveltjes, preminiemen, miniemen en knapen. Bij degn de knapen noteert men liefst 18 ploegen en was men verplicht inschrijvingen tejden, weigeren. iet de Om dit alles organisatorisch in goede banen te leiden staan uiteraard weer heelat en wat vrijwilligers klaar die KAVD en dan de jeugd in het bijzonder een goed hartBstuu toedragen. Ook de supportersclub Hand in Hand steunt weertenvolle, nietalleenBethe financieel maar ook met mankracht. rank Niet enkel wat het aantal deelnemende ploegen betreft zit men dus goed, ook de,erd g kwaliteit van het deelnemersveld is hoogstaand. Naast de meeste streekploegen zitten er heel wat kampioenenploegen en^t be provinciale ploegen tussen de deelnemers zodat men zich op sportief vlak aan een hoogstaand vertoon kan verwachten. De wedstrijden kennen hun verloop op zaterdag 25 en zondag 26 april e.k. Ern'j wordt dan ook permanent op drie terreinen gespeeld A. B en C vanaf 9 uur. Op6* 6j vrijdagavond 24 april wordt reeds gestart op terreinen B en C met schiftings-'ae wedstrijden voor knapen. Het volledige programma verschijnt volgende week. an de loeter Liga-invallers E. Aalst: De Schrijver, Roelandt, Van Aelst, Lamin, Marginet, Oubial (46' Weeck), Lathouwers. Van Der Vekens, Temmerman (65' De Wae- geneer), Mandiangu, Van Boven (62' Matthijs) Doelpunten: 14' Thairet 1-0, 30' Wawa 2-0, 89' Marteaux 3-0 KAVD-Denderhoutem 2-1. Jan Van Troos en Manu De Coninck, i verdedigers met aanvallende neigingen (vh) derde provinciale is het tweede doel, maar daartoe moet nog een waardige vervanger voor Mark Rombaut gevonden worden. KAVD-Denderhoutem 2-1. Hoewel hij duidelijk wordt vastgehouden ka Gino Nijs toch de bal weg kop pen (vh) 'e"

De Voorpost | 1992 | | pagina 18