Itapide Club Lebbeke a never ending story Frank Van den Bergh kollektiviteit en polyvalentie Rapide Lebbeke Digest Tegen Entente De Voorpost - 17.4.1992 - 19 e voetbalklub uit de regio die de voorbije jaren ongetwijfeld bij vele le-netballiefhebbers hoge ogen deed opzetten is Rapid Club Lebbeke. Wan eer je er als club in slaagt in amper vier seizoenen van vierde naar eerste rovinciale door te stoten, mag je inderdaad een pluim op je hoed steken, enjj de nieuwbakken eersteprovincialer heerst dan ook terecht de stemming degn de grote dagen. En beleven sommige supporters dezer dagen euforische tejden, in de schoot van het bestuur echter wordt de noodzaak aangevoeld iet de beide voeten op de grond te blijven. 3elat en nog meer konden We ervaren tijdens een gesprek met een aantal artestuursleden van Rapide- Eddy Van Overstraeten, René Mergan, Dirk Van enBethem, Jozef De Plecker, Pierre Meskens, Francois Saeys - en trainer rank Van den Berghe, waarin verleden en heden van de klub uit de doeken dejerd gedaan en ook vooruit werd geblikt. enlet begin let ontstaan van Rapide Club Lebbeke Erltueert zich in augustus 1977. Omdat -,Det toen te laat was om nog uit te komen Jj de KBVB - de aanvraag had in de loop an de meimaand de bondsinstanties loeten bereiken - was de klub één sei- ben aktief in het liefhebbersvoetbal, ie initiatiefnemers van het eerste uur ■—mensen die elkaar ontmoetten in café rado» langs de Lebbeekse Kerk rat -waren o.a. Hugo De Boodt, Eddy in Overstraeten, Danny Van Belle, Fred- De Donder. De eerste voorzitter was [ustaaf Van Biesen. bindingen met het vroegere Racing jiub Lebbeke (lokaalPrado), decennia ':leden aktief langs de nu verdwenen 'ageweg, waren duidelijk. Niet alleen de leuren geel en blauw werden van Ra- ing overgenomen, maar oorspronkelijk teelde men ook met de idee onder de lam Racing Club Lebbeke uitte komen, laar dat mocht van de KBVB niet. Er loest, na de ontbinding van Racing, een iriode van tien jaar verstreken zijn, en it was niet het geval. rreinperikelen het liefhebbersverbond speelde Rapi- Lebbeke zijn wedstrijden op één van fijk terreinen langs de Ziekenhuisveld- laan. Vanaf het seizoen 1978-79, de irt in vierde provinciale van de KBVB, lerd gebruik gemaakt van het terrein op it Lebbeekse gemeentelijk sportkom- jlex. to/ vlug bleek echter dat het terrein van isbehalve uitstekende kwaliteit was, idat men op zeker ogenblik zelfs ver- ilicht was met de jeugd uit te wijken naar een terrein langs het Overnest. Twee seizoenen was de Rapide-jeugd daar ak tief. Ook daar stapelden zich echter pro blemen op zodat teruggekeerd werd naar het sportkomplex. In het begin van de tachtiger jaren was de klub, opnieuw ingevolge de abominabel slechte toestand van het terrein, verplicht een tiental kompetitiewedstrijden te be twisten op het B-terrein van SK Lebbeke langs de Ziekenhuisveldbaan. Momenteel beschikt Rapide Lebbeke over een A- en een B-terrein op het sportkomplex. Een overduidelijk te klein areaal, aldus het bestuur. We beschikken immers over geen verlichting langs het B-terrein, zo dat we er onvoldoende kunnen trainen en we genoodzaakt worden onze trainingen deels te laten doorgaan op het A-terrein. Op dat A-terrein moeten we zelfs jeugd wedstrijden laten betwisten, omdat het B-veld onvoldoende groot is. Kadetten kunnen er nog hun wedstrijden afwerken, scholieren niet meer. Het binnenterrein van de atletiekpiste We speelden daar ooit eens een thuis wedstrijd tegen Appels, maar gezien de ligging was de sfeer totaal zoek. Er ont staat geen band tussen spelers en sup porters.-^Bovendien is het een kwestie van leefbaarheid waar we vandaag spe len beschikken we over een kantine, rond de piste hebben we op dat vlak niets. Rapide krijgt sinds het begin van het voorbije seizoen de beide terreinen, ei gendom van de gemeente, gratis ter be schikking, maar moet zelf instaan voor het beheer. Het inzaaien, het maaien, de belijning is dus voor haar rekening. Aan trainer Frank Van den Bergh, die over enkele maanden aan zijn zesde seizoen bij Rapide Club Lebbeke begint, vroegen we naar zijn analyse van de sterkte van de ploeg. Frank Van den Bergh «Ik denk in de eerste plaats aan de kollektivi teit. Tijdens het voorbije seizoen hingen de uitslagen niet af van één of twee spelers die het spel maakten. We vormden één geheel. Hoewel ook wij af te rekenen kregen met ons part aan gekwetsten en geschorsten - een normaal verschijnsel in een kompetitie - hebben we de 'gaten' die toen ontstonden telkens goed kunnen stoppen. Wat tegelijkertijd ook wijst op een grote polyvalentie van een groot deel van de spelers. We werden verplicht spelers met opdrachten te belasten die ze niet gewend waren en geen van hen heeft in zijn nieuwe funktie ontgoocheld. Integendeel. Ze rendeerden 100%. Daarnaast is er de enorme sfeer onder de spelers. Het is een fantastische groep om mee te werken, stuk voor stuk jongens die zich optimaal inzetten. Neen, bij het begin van het seizoen koesterde iknietdirekttitelambi- ties. Wat dat betreft moet ik terugvallen tot het vorige seizoen. Toen waren we een redelijke middenmoter, die goeie voetbal speelde tot bij de grote backlijn van de tegenstander. Qua voetbal lagen we toen maar bij één tegenstander uit de reeks onderkampioen Zottegem. Dit jaar zijn we erin geslaagd onze goed opgezette akties met doelpunten te bekronen. Mede door de inspanningen vanuit het bestuur dat afwerkers heeft aangetrokken. In de titel ben ik pas reëel gaan geloven na de wedstrijd tegen Lokerse, toen we een vierpuntenvoorsprong hadden samëngevoet- bald. Op vijf zondagen van het einde van de kompetitie kregen we de titel toen in de eigen handen gelegd. De spelers hebben me toen niet ontgoocheld. Versterking Mijn eerste optiek is te kunnen blijven beschikken over de kern waarmee we dit seizoen de kampioenstitel in de wacht sleepten. Die mensen vormen de ruggegraat. Velen van hen zijn trouwens spelers die al van in vierde provinciale deel uitmaken van de klub en mee ontbolsterd zijn en die het m.i. ook in eerste provinciale waar zullen maken. Om in eerste provinciale echtereen goed figuur te slaan moet er een drietal spelers, in elke linie één, aangetrokken worden.» Aan de verwachtingen van de trainer werd door het bestuur reeds deels beantwoord, vermits Tom De Visser, een voorspeler, iemand die een drietal seizoenen geleden bij KAV Dendermonde de zilveren voetbal in de wacht sleepte, definitief overgenomen werd van de Brabantse klub Strombeek. Hij belandde daar via een omweg langs Bornem. Momentele heeft het bestuur nog geen weet van spelers die de klub verlaten. Er werden, met het oog op een eventuele transfer, nog kontakten gelegd met andere spelers, maar die houdt het bestuur voorlopig voor zichzelf. Vier schitterende seizoenen Rapide heeft er nu veertien seizoenen in de KBVB op zitten. Het zijn voor de klub niet altijd gouden jaren geweest. Vanzelf sprekend was men er zich in den beginne van bewust dat een leer- en aanpas- singstijd nodig was om vanuit vierde provinciale hogerop te kunnen doorsto ten. Een nieuwe aanpak manifesteerde zich zes seizoenen geleden. Toen kreeg men van het gemeentebestuur de toelating een kantine te installeren. Later zou, met de medewerking van de gemeente, een tribune opgetrokken worden. Het bestuur werd uitgebreid met enkele Rapide Lebbeke. Champagne beklemtoonde het behalen van de titel (foto guy) spelers uit de reserveploegen, samen p met een aantal sympathisanten en toen kreeg de droom vorm in de kortste tijd in Bergh heeft hier trouwens bij ons, in zijn is immers al jaar en dag bekend om zijn eerste provinciale aan te treden. eentje, het sportieve beleid in handen, goede jeugdwerking. Om ons de moge- Met de komst van trainer Frank Van den Daarnaast wordt de bestuursploeg ge- lijkheidtegevenookdiebenedenbouwte Bergh begon Rapide Club Lebbeke haar kenmerkt door een uitgesproken en fris- kreëren, hadden we, als een soort van suksesstory te schrijven tijdens het sei- se dynamiek. We beschikken over een blikvanger, de bijval van ons fanionteam zoen '87-'88 eindigde men tweede, in voorzitter die slechts één jaar aktief is, nodig. Die is er nu en dat liet zich trou- 88- 89 werd de klub kampioen in 4de, in maar in die periode al zijn sporen voor wens reeds gevoelen aan de belangstel- '89- 90 finishte men tweede, wat boven- tien jaar verdiend heeft. Langs de andere ling van de jeugd voor Rapide. Wij kon- dien goed was voor promotie naar 2de, kant is er de visie van het bestuur. Wij den tijdens het voorbije seizoen al twee 90-91 werd een aanpassingsjaar en in plannen op lange termijn, wij doen kwasi preminiemenploegen het veld insturen '91 -'92 was het opniegw bingo. geen aankopen van jaar tot jaar. Omdat en we beschikken over een 35-tal aange- Bij het begin van het voorbije seizoen, dergelijke manier van doen de solvabili- sloten duiveltjes (6-8 jaar), aldus het bestuur, hébben we gesteld dat teit van de klub kan aantasten. Met die Wij zullen dus, nog meer dan vroeger, onze ambities erin bestonden volgend dynamiek bedoelen we ook het opzetten aandacht besteden aan jeugdbegelei- seizoen te kunnen uitkomen teQ^n SK van allerlei evenementen. Zowat weke- ding. In onze visie houdt die begeleiding Lebbeke, liefst in de reeks waarin SK zou ijjks is hier wat 'aan de hand'. Niet alleen trouwens geenszins in dat de jeugdploe- uitkomen een kwestie van er de goede sfeer in te gen elk jaar een kampioenstitel in de Die benadering heeft kwaad bloed gezet houden, maar daarnaast ook fondsen te wacht moeten slepen, want dan geraken bij sommige SK-mensen, die meenden - verzamelen die ons moeten in staat stel- die spelertjes te snel opgebrand. Ze moe dat we SK een degradatie naar tweede |en aankopen en investeringente verrich- ten integendeel in staat zijn rustig de toewens en Dat was echter geenszins ten jeugdreeksen te doorlopen. Zijn er resul- het geval. We liepen toen geenszins met 0aarnaast Werd een 'Coöperatieve taten Des te beter, maar ze vormen een Rapide-promotie in ons achter- vennootschap'in het leven geroepen, die zeker geen must. hoofd. Hopen doe je natuurlijk altijd. Op voor supplementaire geldmiddelen zorgt papier beschikten we immers over een om te jnveSteren in spelers. Die CV telt Van een fusie kan 9een sprake zijn sterke ploeg, maar in voetbal is alles acht |ecjen dj6) sympathie voor de Vanzelfsprekend, aldus verder nog het mogelijk. Onze bedoeling lag wel binnen k|Ub rente|0ze aandelen in de CV ge- Rapide-bestuur, hebben wij nog wensen de eerste vijf te eindigen. kocht bebben. De eerste drie jaar is der- naar het gemeentebestuur toe. Het pro- Wanneer we nu de rangschikking in ge|yk aancjee| njet terugvorderbaar. De bleem dat zich momenteel manifesteert tweede C bekijken, komen we tot de cv trekt Spe|ers aan, die worden door- is het gebrek aan terreinen, aan goede vaststelling dat we kampioen werden aan de klub. Hun inspanningen terreinen bovendien. Zowel op het A- als met 44 punten, zeven punten meer dan mogen zeker njet worden onderschat, op het B-terrein worden we gekonfron- tweede gerangschikte Stekene. Van de in Een antjere belangrijke faktor van ons teerd met wateroverlast. Wat de akko- totaal dertig wedstrijden wonnen we er sukseSi jy^ ons het volkse karakter van modatie betreft zijn de kleedkamers, 16, we verloren er twee (tegen Beervelde onze ki^b De 'mannen' van Rapide Club veertien jaar oud, aan verbetering of ver en Kemzeke) en werden twaalf keer ge- Lebbeke zijn mensen die van het leven vanging toe. Kwestie van ze valabel te konfronteerd met een gelijkspel. genieten, in tegenstelling tot bvb. die van maken voor eerste provinciale. Goed geleide, volkse klub SK die, in de ogen van de bevolking, We zijn trouwens van mening dat een De oorzaken van onze steile opgang in de over, laten we zeggen een andere inge- gemeente als Lebbeke en haar hinter- voorbije jaren Het bestuurhet begin steldheid beschikken. Dat verschil mani- land, over het potentieel moet beschik- van alle sukses lijkt ons de trainer. Hij testeert zich ook onder de supporters, ken om naar hogere regionen door te motiveert de spelers. Frank Van den O.i. komt het er als klub op aan zo dicht stoten, zelfs tot in derde klasse. Natuur- lijk is dat een droom, maar wie kan ons beletten ambities te koesteren En om jgijk Crtr dat, qua akkomodatie, waar te maken JIBjL PIP1' Fewl heb je ook nood aan een zittribune. JÉÉÊ iÉÉ^ f'jks' Akkoord, te snel groeien kan gevaarlijk i|jHB 1 -Jfpil v zijn. Je moet immers in staat zijn kon- f 1§F JHHip stant je sukses te bestendigen. Ook naar ■I, j \Ji Innf de supporters toe. vyanneer je erin ■Kk,. j slaagt, in vier seizoenen driemaal te pro- moveren, zijn de mensen eraan gewend 'winners' aan het werk te zien. Daarom ook, belang Financieel Rapide Lebbeke. Voorzitter Jozef De Plecker presenteert een deel van boven onze star|d- We zijn wat de centen het bestuur: René Mergan, Eddy Van Overstraeten en trainer Van betreft gezond. Dat is trouwens ook de den Bergh (foto guy) reden waarom er van een fusie SK-Rapi- mogelijk bij Jan met de pet te staan, de, waarop vanuit bepaalde hoek aange- Slaag je daar niet in, kan je de sympathie drogen wordt, geen sprake kan zijn. van het publiek niet winnen. En die vormt Laat ons de woorden van ex-minister toch een belangrijke faktor van je sukses. Geens in herinnering brengen die aan stipte dat we in België in een land leven Geen eindpunt met twee snelheden, een Vlaamse en een Het sukses dat wij momenteel kennen, Waalse. Welnu, in Lebbeke worden we, aldus verder het bestuur, mag zeker geen op voetbalgebied dan, ook met twee eindpunt betekenen. We mogen geens- snelheden gekonfronteerd de SK-snel- zins op onze lauweren gaan rusten. We heid en de Rapide-snelheid. Mochten we beschikken nu immers over een basis fusioneren, zou onze snelheid in elk geval een fanionteam dat goed marcheert. Wil- afgeremd worden, len we onze bijval bestendigen, moeten Wij zijn dus tégen fusie, niet om echt we een stevige jeugdwerking ontwikke- principiële redenen, maar wanneer je het len. louter financieel bekijkt, qua manage- Op dat vlak hebben we altijd de konkur- ment ook, zou het geen goede operatie rentie van SK Lebbeke ondervonden, SK zijn. TekstPierre Van Rossem Foto'sGuy De Vis Op paaszondag, 19 april, betwist Rapide Lebbeke een huldigings wedstrijd tegen de Entente van spe lers uit tweede provinciale. Aftrap om 16 uur, De klub richt bovendien op 1 mei, in een tent op het terrein, een Breugel- avond in en organiseert op 2 mei, in diezelfde tent, het kampioenenbal. Stamnummer8601 Kleurengeel-blauw Aantal ploegen in kompetitie ('91-'92)8 duiveltjes, premi- niemen (2), miniemen, kadetten, reserven (2) en fanionteam. Gemiddeld aantal toeschou wers ('91-'92)380 Spelers aktief in fanionteam ('91-'92)Geert Carlier, Chris Gaudeus, Danny Heyvaert, Geert Matthijs, Marc Van de Velde, Danny Van Puyvelde, Frankie Verheyden, Ronny Willaert, Chris Buydts, Rudy Helon, Philip Peleman, Chris Van den Berghe, Nico Van den Bossche, Geert Van Moerzeke, Eric Verleysen, David Ben Nasser, Chris Jans- sens, Nico Keppens, Gunther Matthijs, Geert Moens en Dirk Van de Sompel. OefenmeesterFrank Van den Bergh KeeperstrainerDany Chris- tiaens Doelpuntenmakers ('91 -'92) Geert Van Moerzeke (22 - zilve ren voetbai 2de provinciale C), Chris Buydts (9), Ronny Willaert (7), Nico Van den Bossche (7), Philip Peleman (6), Eric Verley sen (4), Frankie Verheyden (3) nog enkele verdedigers. BestuurJozef De Plecker (voorzitter), Eddy Van Over straeten (sekretaris), Pierre Brusselmans, Hugo De Boodt, Freddy De Donder, Urbain Gau deus, Chris De Roover, Mare Lissens, René Mergan, Pierre Meskens, Stefaan Meskens, Mare Putteman, Mare Roelands, Frangois Saeys, Danny Van Be lle, Dirk Van Laethem en Erwin Van Overstraeten. Raad van beheer Coöperatieve vennootschapPierre Mes kens, Jozef De Plecker, Dirk Van Laethem, P. Brusselmans, G. Jacob, P. Van Weyenbergh, P. Gossey, W. Van Droogen- broeck. Rapide Lebbeke beschikt over een enthousiaste aanhang (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19