Sekretaresse van het jaar: Veronique Verhulst uit Aalst 50 of 60 km per uur wat maakt het uit Aalsterse Infobo met Pasen irn niiii E GöJv Weekblad van Dender» Durme- en Scheldestreek HIET FORUM BOUW-WONING-TUIN- BEURS GRATIS TOEGANGSKAART De Voorpost VRIJDAG 17 APRIL 1992 45e JAARGANG NR. 16 - 50 F feronique Verhulst uit de Parklaan te Aalst, heeft de wedstrijd voor de este Belgische secretaresse gewonnen en mag zich voor één jaar de titel an ambassadrice van de Belgische sekretaressen toeëigenen. Uit 403 leelnemende secretaressen werd zij dooreen jury van deskundigen vorige reek als de Belgische «Secretaresse van 1991» uitgeroepen. De laureate xeeg meteen een wereldreis aangeboden. )e wedstrijd -rond secretaressen an het jaar wordt georganiseerd oor een gelijknamige vzw die be- taat uit afgevaardigden van grote ponserende bedrijven. Lid van de iiry was o.a. hoogleraar Mieke Van laegendoren van het Limburgse Jniversitair Centrum, tevens voor- itsler van het Centrum voor Vrou wenstudies van de Universiteit Ant werpen. >it jaai schreven zich voor de vijfde ditie 403 kandidaten-sekretares- en in. Om deel te nemen dienden Ie kandidaten een zo volledig mo- •elijk Curiculum Vitae op te sturen. Aan de hand daarvan werden reeds )p 18 januari 100 dames voor een :erste testsessie geselekteerd. Tij- lens de afwikkeling van de proce- lure werd er gepeild naar beroeps- raardigheden, algemene intelligen- ie, nauwkeurigheid, doorzettings- rermogen, organisatietalent, snel- ïeid, inzicht, actualiteitenkennis en talenkennis. Twintig sekretaressen laaiden de halve finale. Op 29 februari legden zij een psy chologische test af en spraken zij uitgebreid in verschillende talen over" hun functie, opleiding en ver wachtingen. Op één na de jongste.... Eén van de deelneemsters was de 25-jarige Veronique Verhulst uit Aalst. Veronique studeerde La tijn-Grieks en haalde een Al diplo ma Marketing. Ondanks haar jeugdige leeftijd heeft ze wel al wat ervaring op zak. Zo werkte ze als sekretaresse op de exportafdeling van Amylum, was direktie-assisten- te bij Diporlux Brussel, was sekreta resse bij Cad-service Aalst en is nu direktiesekretaresse bij Infonet Brussel. Veronique vertelt zelf hoe zij op de wedstrijd terecht kwam. «Ik had de wedstrijd zien staan in een vakblad voor sekretaressen. De aanbieding trok mij direkt aan. Ik wou weten wat er achter deze wed strijd zat en wat men feitelijk moest zijn om sekretaresse van het jaar te worden. Toen ook een collega mij aanmoedigde, besloot ik om deel te nemen. Mijn CV moet overtuigend geweest zijn want ik behoorde tot de 100 geselecteerden voor de test en. In Gent werd ik een eerste keer getest in een kantoor van de spon sor. Het was wel hard om op een zaterdagmorgen van 8 tot 13 uur aan dergelijke afmattende testen (chronometertesten en taalgerichte ondervragingen) deel te nemen. Het heeft dan een hele tijd geduurd voor ik, enig resultaat ontving. Tot- er op een bepaalde dag een brief in de bus viel dat ik geselekteerd was voor de halve finale. Daar kregen we vooral psychologische testen voorgeschoteld. Nadien dienden we nog te verschijnen voor een jury.» 's Maandags daarop kreeg Veron ique al een telegram dat ze naar de finale mocht met nog zeven tegen kandidaten: Rita Laureys, Jeannine Vanfraechem en Karin Van Steen winkel die eveneens voor Brusselse firma's werken, Suzy Delafonteyne (Antwerpen), Sabine Merlevede (Merelbeke), Bernadette Schumer (Bastenaken) en Marleen Verheldt uit Herentais. «In het Brusselse Sheratonhotel dienden we voor een jury gedurende een half uur vragen te beantwoorden. Ik was dolblij en verrast toen ik van mijn overwin ning hoorde. Ik had nochtans sterke tegenkandidaten die vele jaren er varing hadden. Bovendien was ik op één na de jongste. Lees door op p. 4 In organisatie van het Aalsterse Forum voor Verkeersbeleid en in samen werking met Langzaam Verkeer heeft op woensdag 22 april om 20 uur in het Kultureel Centrum De Werf aan de Molenstraat 51 te Aalst, een informatieavond plaats. Er wordt informatie gegeven over de nieuwe verkeersreglementering en hun bruikbaarheid voor de plaatselijke situa- Jaarlijks sterven ongeveer 2.000 Belgen in het verkeer. Na Portugal is België het meest onveilige land in Europa. Ons land telt het dubbel aantal verkeersdoden van Neder land. De overheid reageerde op deze groeiende onveiligheid en onleef baarheid van het autoverkeer met een aantal nieuwe maatregelen. Er is de Zone 30 regeling in verblijfsge- bieden en sinds 1 januari 1992 de snelheid binnen de bebouwde kom verlaagd tot 50 km per uur. Er zijn nieuwe maatregelen voor fietsers, nieuwe bepalingen voor het parke ren. Deze maatregelen bieden gemeen tebesturen de mogelijkheid om werk te maken van een veiliger en leefbaarder verkeer in de gemeen te. Door het plaatsen van een bord alleen dwirg je nog geen matige snelheid a.. Er zijn begeleidende maatregelen nodig zoals kontrole, voorlichting, infrastrukturele ingre pen, dorpskernvernieuwing... Langzaam verkeer Dienstverlening Langzaam Ver keer geeft meer informatie over de nieuwe wettelijke regelingen en de mogelijkheden waarover een ge meente beschikt om een verkeers beleid te voeren. Start verder een methode voor op een meer systema tische wijze te werken aan verkeer in de eigen wijk of gemeente. Ten slotte komt er ook een interessant praktijkvoorbeeld uit de eigen streek aan bod. Waarom en voor wie? Deze info-avond wordt georgani seerd om te trachten iets te doen aan de harde realiteit van dagelijks 5 h 6 doden die vallen op onze eigen wegen. Omdat vooral kinderen, be jaarden, fietsers, voetgangers het slachtoffer zijn op het verkeersslag- VOOR VERKEERSBELEID veld. Men wil helpen te voorkomen dat onze wijken en dorpen onleef baar worden door het overmatig au toverkeer. Dit autoverkeer dat de volgende 10 jaar nog zal toenemen met 40 tot 60% als we niets doen. Men wil duidelijk maken dat er de laatste jaren heel wat bijkomende wettelijke mogelijkheden zijn om een veiliger en leefbaarder ver- keersomgeving te scheppen. Lees door op p. 4 Gedurende de voorbije week werd er koortsachtig gewerkt in de Aalsterse Keizershallen en aangebouwde expo-tenten. De elfde Infobo en Tuinsalon is opnieuw een feit geworden. Een massa exposanten uit de hele streek heeft er alles samen gebracht om het grote publiek te informeren en voor alle grote en kleine vragen betreffende bouwen, verbouwen en tuininrichting heeft men er een oplossing klaar. Uitgebreide informatie over deze expozanten werd U ondertussen reeds ter hand gesteld in 'Het Gouden Blad'. Even nog de voornaamste programmapunten op een rijtje: - op donderdag 16 april om 20.00 uur werd de tentoonstelling 'Kunst en Lijn' (op de eerste verdieping van het onthaalkompleks Keizershallen) officieel geopend in aanwezigheid van schepen van kuituur Gracienne Van Nieuwenborgh en andere vooraanstaanden. Aalst. De tent voorde uitbouw van het tuinsalon op de jaarlijkse Infobo wordt ingericht als een groene long van het bouwgebeuren (a) Aalst. Ook het jonge volkje is er graag bij om de van de elfde Infobo van nabij mee te maken (a) - Op vrijdag 17 april heeft om 18.30 uur de opening plaats van de beurs voor bouw, woning en tuin die dan van 19.00 tot 21.00 uur voor het grote publiek toegankelijk is. De officiële opening van de beurs zal gebeuren door burgemeester mevrouw Anne De Maght, terwijl de openingstoespraak zal gehouden worden door schepen A.E. Bogaert. Om 20.30 uur heeft het eetmaal plaats voor de genodigden en de ingeschrevenen aan de verbruiksersstand van de beurs. - Op zaterdag 18 april is Infobo toegankelijk van 14.00 tot 21.00 uur. Om 17.00 uur heeft de prijsuitreiking plaats van de Aalsterse Paaseierenworp die om 16.00 uur op de Grote Markt zal plaatsvinden. - Op zondag 19 april wordt er om 9.00 uur een Paasmis opgedragen ter nagedachtenis aan de overleden bestuursleden en weldoeners. Om 11.00 uur komen de paasklokken aan en worden de expozanten met een geschenk bedacht. De beurs is open van 10.00 tot 21.00 uur. Om 12.00 uur nodigt de voorzitter uit op het aperitief. - Op maandag 20 april is opnieuw de bouw-, woning- en tuinbeurs toegankelijk van 10.00 tot 21.00 uur. - Op dinsdag 21 april is een laatste beursbezoek mogelijk tussen 16.00 en 21.00 uur. Om 21.00 uur sluit de Infobo met een gezellig samenzijn. Ook 'De Voorpost' is met een stand op de beurs vertegenwoordigd. U kan er terecht voor alle mogelijke informatie en voor de bezoekers aan de beurs ligt er op de stand van 'De Voorpost' een speciale editie klaar met als tema natuurlijk 'Infobo' gedurende de voorbije tien jaar. (H.P.) KEIZERSHALLEN AALST PAASDAGEN ovaaiWHOOAOvaNww -noz ovaaiwvNDvau3ivz usöpp eöiisru do jneipooA liq ujo» FIRMASTEMPEL OP KEERZIJDE Ingericht door VZW INFOBO AALST Met medewerking van het stadsbestuur Aalst en van de Kamer van Ambachten Neringen Vrijdag 17 april van 19 tot 21 uur Zaterdag 18 april van 14 tot 21 uur Zondag-maandag 19-20 april van 10 tot 21 uur Dinsdag 21 april van 16 tot 21 uur Algemeen Middenstands Verbond Keizerlijk Plein 4 - 9300 Aalst - Tel 053-77.64 44

De Voorpost | 1992 | | pagina 1