Jeugd krijgt eerlijke kans bij Eendracht Aalst Jonge spelers willen weg bij RC Boonwijk Rapide Lebbekeoog voor de jeugd a. Red Star Opdorp Miniemenkampioen Verwaarlozing van jeugdbeleid verontrust kinderen en ouders Overmeerse reserven zijn kampioen en werden ontvangen op het gemeentehuis De Voorpost - 17.4.1992 - 21 Sportschepen Mare Heymans, geboren gemeentenuis niet laten, hij liet immers leiding van het behalen van de kam en getogen Opdorpenaar, kon het zich duidelijk blijken dat hij bijzonder tevreden pioenstitel, in casu de miniemen van Red vorige vrijdagavond in het Buggenhoutse was een Opdorpse sportklub, naar aan- Star Opdorp, in het gemeentehuis te mo- l Jeugdvoetbal. De miniemen van Red Star Opdorp werden ontvangen op het gemeentehuis van Buggenhout (foto guy) gen ontvangen en noemde het voetbal bovendien de 'schoonste sport op de wereld'. In zijn gelegenheidstoespraak benadruk te hij de kollektieve sterkte van de ploeg, beklemtoonde de verdiensten van trainer Danny Beeckman en begeleider Jef Van Geet en loofde de inspanningen van de ouders. De sportschepen stuurde ook woorden van lof in de richting van het Red Starbe- stuur, dat ook in tijden dat het met het fanionteam minder goed ging, bleef in vesteren in de jeugd. En drukte de ouders op het hart dat het naar zijn mening goed is dat een jonge speler zo lang mogelijk in eigen omgeving speelt. De spelers die erin slaagden de kam pioenstitel in de wacht te slepen - Kevin Van Ransbeeck, Christof Piessens, Wim Joos, Gert Van Dooren, Steven De Haeck, Dave Maes, Joachim Segers, Da ve Heymans, Kristof Mannaert, Joeri Vermeiren, Tim Van Assche en Ken Bel- lon - en trainer Danny Beeckman en be geleider Jef Van Geet, mochten achteraf een aandenken in ontvangst nemen. Mare Heymans kreeg van de jonge spe lers een voetbal ten geschenke. Een be wijs, aldus de schepen in zijn reaktie, dat in tegenstelling tot wat wel eens beweerd wordt, de Opdorpenaars niet gierig, mis schien wel zuinig zijn. Pierre Van Rossem Het is de bedoeling van de neo-eerste provincialer Rapid Lebbeke om een intensere jeugdwerking te organiseren. Vier jaar geleden evolueerde de club in vierde provinciaal. De belangstelling van de Lebbeekse jeugd was voor het bescheiden clubje van toen niet zo groot. Recent is daar verandering in gekomen, wat uiteraard een gevolg is van de sportieve successen. Secretaris Eddy Van Overstraeten hierover: "Aan pre-miniemen en duiveltjes hebben we geen tekort. Anders is het gesteld met knapen, scholieren en juniores. Om de jeugd het voetbal beter bij te brengen, organiseren we momenteel een stage. We hadden gerekend op de belangstelling van zo'n 40 jongeren. Het werden er meer dan 70. Er zijn er ook een aantal die van buiten de gemeente afkomstig zijn. Een hele week lang worden hen de knepen van het vak geleerd. Guido De Leeuw en Erwin Van Overstraeten staan in voor de sportieve coördinatie. Een paar spelers van de eerste ploeg verlenen hun medewerking. Frankie Verheyden leert traptechniek aan en Eric Verleysen houdt zich met de balbehandeling bezig. Tijdens de gewone doordeweekse trainingen heb je hier immers niet altijd de gelegenheid toe. Vandaar dat we besloten om er een week vakantie aan op te offeren. Aan de hand van videobeelden wordt getoond hoe de bal dient behandeld te worden, en wat daar allemaal nog komt bij kijken. Nadien worden dezelfde bewegingen en technieken op het veld gedemonstreerd en krijgt eenieder de gelegenheid om ze uit te voeren, of tenminste in die zin een poging te ondernemen. De jeugd zal bij Rapid Lebbeke de komende jaren rijkelijk aan bod komen. Dat is alvast onze intentie." EG Met volgend citaat begint de persnota die enkele ouders ronddeelden tijdens een bijeenkomst in 't Bareelke, het lokaal van RC Boonwijk: 'Vooreerstheten wiju welkom op deze bijeenkomst. Wij, dat zijn dóódsimpel een groepje ouders wiens kinderen hun voetbaltalent en sportieve aanleg in de grond worden geboord door de plaatselijke voetbalklub RC Boon wijk en meer in het algemeen door de verouderde reglementering van de KBVB, zeker in verband met eventuele transfers of overgan gen van jeugdspelers of spelers tout court Het gaat hier om kinderen tussen de 6 en 10 jaar, duiveltjes, preminiemen en miniemen. Zoals het gebruikelijk was sloten ze van kindsbeen aan bij zwart-wit. Dat zijn ze nu gemiddeld drie jaar. Tijdens die periode zagen de ouders de jeugdwerking steeds meer verloederen. Nu is het zo dat er amper nog wedstrij den kunnen gespeeld worden bij de duiveltjes en dat de preminiemen voortdu rend met veel te weinig zijn. Ook de trainingen lopen mank en de begeleiding is vrijwel nihil. Er heerst dus ongenoegen en dat heeft al geleid tot scherpe woordenwisselin gen tussen bestuur en ouders, die zelf wel een deel van de verantwoordelijkheid wilden nemen, maar er nooit de kans toe kregen. Rudy Sarens is één van de verbolgen ouders. Hij was de woordvoerder van de groep. 'Alle gesprekken liepen uit op holle beloften, meent hij. Nooit is er van een echt jeugdbeleid sprake geweest. Daarom beslisten we wegens het ontbreken van degelijke trainers en trainingen, en enige pedagogisch verantwoorde opvang of begeleiding een aanvraag tot transfer in te dienen bij het P.C. Gent met als verantwoording de verwaarlozing van onze kinderen. Die ziting van het P.C. is een lachertje geweest, vervolgt hij. We moesten zelfs onze kinderen meebrengen maar mochten er vrijwel niets zeggen. Het was voorzitter De Caluwé die de hoge toon voerde en alles wat er ooit gedaan was ophemelde. De Boonwijk leek wel een voetbalparadijs en alleen de spelertjes waren ondeugend en de ouders ontaard'. De transfers werden dus geweigerd. Nu hebben de ouders beroep aangetekend tegen deze uitspraak bij de KBVB in Brussel omdat het P.C. Gent geen enkele poging heeft gedaan om al de beweringen, zowel van de ouders als van de voorzitter grondig na te gaan. Door dit beroep komen de ouders in het hol van de leeuw terecht. De Bond zit al lange tijd verveeld met dergelijke transferproblemen, vooral voor zeer jeugdige spelertjes en zal dus zeker geen ondoordachte beslissingen nemen want dan wordt er een precedent geschapen, al hopen de Boonwijkse ouders dat er toch een doorbraak komt. Ondertussen mogen de jongens, Joery De Munck, Chris Fraipont, Levi en Nick Sarens, Yoeri Trackaert en Jens Verhulst ook niet meer voor de klub spelen, aldus de voorzitter. Zij zijn dus gedoemd om levenslang op hun honger te blijven. Eigenaardige situatie In de schoot van RC Boonwijk heerst er een eigenaardige situatie. Nadat de laatste jaren een zestal voorzitters de revue passeerden is de huidige voorzitter F. De Caluwé uit Sint-Niklaas. Samen met P. Van Huyghe en de bekende oud-voetballer Kamania kwam hij hier neergestreken om samen met de Boonwijkse vzw een nieuwe te vormen door samensmelting met zijn eigen vzw 'Jeugdopleiding'Vanuit Sint-Niklaas Men zou zich al voor minder vragen gaan stellen. Hóe vinden ze het onmogelijk gat dat de Boonwijk toch is en waaróm Zeker niet om voor de jeugd te zorgen, menen de verontruste ouders. Wat die heren hier eigenlijk kwamen zoeken, is onze zaak niet. Het gaat om onze eigen kinderen, die hun geliefkoosde sport niet meer kunnen beoefenen, al hebben we zelf allerlei voorstellen gedaan tot oprichting van een jeugdkomitee, maar pottenkijkers zijn hier blijkbaar niet welkom. Zelf vernamen we dat bijvoorbeeld Eendracht Sint-Gillis, dat met 22 preminie men zit en maar één ploeg opstelt, nog voor het seizoen heeft voorgesteld om het ontbrekende Boonwijkse potentieel aan te vullen, zodat ook de Sint-Gillisse jeugd voldoende aan haar trekken zou komen, maar dat voorstel werd gewoon weg afgewimpeld. 'Zorg voor de jeugd Mijn petzeggen de ouders en trekken dus naar de Bond in de hoop van daar toch enige respons te krijgen. Ondertussen is de sfeer in de Boonwijk helemaal verziekt. Buren bekijken mekaar niet meer en oude vrienden gaan mekaar uit de weg. Er moet dus dringend een oplossing komen. Maar de Bondsinstanties kennende zullen de ouders nog heelwat moeilijkheden en tegenstand moeten overwinnen om hun doel te bereiken en volgens hen is dat alleen maar: 'de jeugd laten voetballen onder degelijke begeleiding', wat bij RC Boonwijk onmogelijk wordt geacht. Allicht komt er nog wel een vervolg op dit welles-nietes-verhaal nadat het beroep al dan niet ontvankelijk is verklaard. De nodige formulieren zijn in elk geval onderweg en reeds was er een eerste moeilijkheid: de jongens moesten persoonlijk de aanvraag tekenen (6 10 jaar De KBVB heeft zich grondig afgeschermd van de basis, dat zullen de ouders nog wel ondervinden. Toch zijn we ervan overtuigd dat deze esbattementen door vele klubs van nabij zullen gevolgd worden want de transfertreglementen zijn vooral gemaakt om de klubs te beschermen die aan een degelijke opleiding doen en daarin veel tijd en inzet steken. Kan RC Boonwijk echter van een echte jeugdWERKING spreken MDB Het jeugdbestuur organiseert onder het j motto 'Voetbalkarnaval '92' drie grote WWHyfj 1 w** V tornooien. Het eerste heeft plaats op za- W k T - terdag 25 en zondag 26 april. Het is een 'jè M éfa. •frtfai 'j tornooi voor duiveltjes met niet minder V :Sl#l4fc- mm- 4 SStF JET I dan 20 ploegen en dat gesponsord wordt to^I .yW.JBjry-- y door Gatorade. W Het tweede tornooi 'Reizen De Ras pre- ÉWminiemen Cup'wordt georganiseerd op - vrijdag 1 en zaterdag 2 mei. Zestien Ploegen nemen hieraan deel - T, V5v,r'; Het laatste tomooi dat de naam draagt van jeugdvoorzitter Gilbert Hutsebaut is Jeugdvoetbal. Ook de duiveltjes van SK Lebbeke waren present op het voorbehouden aan de miniemen. Het tornooi, georganiseerd door buur Raaide Lebbeke foto guy) Jeugdvoetbal. Vorige zaterdag organiseerde Rapide Club Lebbeke een jeugdtornooi. Ook de eigen duivel tjes waren van de partij (foto guy) vindt plaats op zaterdag 9 en zondag 10 mei a.s. met niet minder dan 28 ploegen. Alle ontmoetingen hebben plaats op de jeugdterreinen van de Zandberg, waar niet minder dan drie volwaardige terrei nen ter beschikking zijn. Een vierde ter rein wordt door toedoen van voorzitter Hutsebaut aangelegd eind mei. Dat houdt in dat men voor volgend jaar over vier volwaardige terreinen en drie kleine oe fenterreinen beschikt. Tijdens de drie hierboven geciteerde tornooien wordt op de parking een grote tent opgetrokken, waarin alle spelers en begeleiders van de bezoekende clubs een gratis lunchpak ket krijgen, terwijls clowns en gooche laars de kinderen zullen amuseren. Trainerswissels Konkreet haken bij de jeugd van E. Aalst drie trainers af om persoonlijke redenen, met name Gunther Bomon, Jan Van Mul ders en Danny Meert. Eddy Roelandt van zijn kant zal volgend seizoen de Uefa's trainen, de provinciale juniores staan on der de leiding van Mare De Kerpel, ex- trainer bij E. Nieuwerkerken. De nationale scholieren blijven onder de hoede van Frans De Greve. terwijl de provinciale scholieren worden geleid door Danny Van Hauwe. De nationale knapen kunnen rekenen op de bevoegdheid van André Van Der Poorten en de provinciale kna pen op die van Filip Bruylandt. Eric De Fru, huidig jeugdcoördinatorvan SK Wel le, leidt de gewestelijke miniemen op. Voor de nationale miniemen wordt nog gezocht naar een zeer bekwame techni sche trainer. Hierbij is de naam van Geert Van Roy al gevallen. De provinciale mi niemen blijven in handen van Chris Cools, terwijl voor de gewestelijke minie men en preminiemen de binnengekomen kandidaturen worden onderzocht. De provinciale miniemen worden getraind door nieuwkomer Freddy De Backer, die zijn strepen verdiend heeft bij TK Meldert. Voor de duiveltjes stelt het jeugsbestuur een blindelings vertrouwen in de huidige trainers Patrick De Clercq en Thierry Jan- segers. Keepertrainer wordt Freddy De Saedeleer, afscheidnemend trainer van SK Aalst. Technisch trainer, die eventu eel de spelers zal begeleiden, wordt Eric Wauters, die verleden jaar de Uefa's trainde, maar wegens beroepsbezighe den moest afhaken. Volgend seizoen start E. Aalst met Uefa- jiimo^ Voetbal. De resen/en van SK Overmere werden mei een ganse delegatie ontvangen op het oud-gemeentehuis meester die reeds jaren een toegewijde (mt) medewerker is van de club. Met aandenken van de burgemeester... Op het gemeentehuis van Overmere maakte een keurig uitgedoste en uitgela ten groep voetbalsterren zijn opwach ting. De reserven van SK Overmere zijn immers kampioen, al waren ze van in het begin de gedoodverfde favorieten. Ze hebben het dan toch waar gemaakt al is het niet altijd van een leien dakje gelopen. Burgemeester Van Sande had eraan ge houden om erbij te zijn samen met sport schepen Vercruyssen. Tijdens de toespraken loofden de spre kers de inzet van deze reserveploeg, die als enige de naam van de gemeente heeft hooggehouden. Niet alleen de voorzitter en de bestuursleden, ook de dames wer den in de hulde betrokken. Etienne Pieters, voorzitter van de klub, dankte in naam van iedereen de burge meester en de schepen voor hun felicita ties. Rijkelijk vloeide daarna de cham pagne. Dan trok de bonte bende richting kantine in de Kloosterlandstraat, waar ongeveer 130 personen de voeten onder tafel mochten steken. MT

De Voorpost | 1992 | | pagina 21