I Herzele-Woubrechtegem nodigde 'durvers' uit C V.W.C.L.- nieuwtje Moese Trappers op Pedaal-podium Frans Van Camp wint laatste rit V.W.C.L.-wielrennen 28 - 17.4.1992 - De Voorpost .A en Van Impe tijdens hun geslaagde Een eigenaardige titel maar niet ten on- aurvers. up geen enkel ogenblik kon er rechte want de Woubrechtegemse om- even gepauzeerd worden en dat vooral loop was er een die gemaakt was voor door het golvend parcours en de telle VWCL-wielrennen. Ongenaakbare Freddy nu eens niet met daden maar met woorden (hdg) O.V.W.B.-wielrennen Omer Van Molle, eindwinnaar Bij prachtig weder waren er voor deze laatste lenterit 17 renners opgekomen. Ze moesten 20 ronden van 2 kilometer afleggen. Tot aan de tiende ronde bleef alles samen maar dan gingen Willy Davé, Frans Van Camp en Jean De Buyst aan de haal, van kortbij gevolgd door een groep van zeven met Julien Logier, Yvan Bonnet, Emiel Petermans, Leon Renard, Omer Van Molle, Paul Van den Berghe en Maurits Jacobs. Verder volgden nog Maurice Van Lierde, Emiel Van Veer, Maurice Delan- ghe, Constante Charlotto en Serafin Droesbeke. Op één minuut Learco Ferro en Jean Demulder (bandbreuk). In deze stellingen zouden weinig of geen veranderingen meer komen en het was Frans Van Camp die het haalde in de spurt voor Willy Davé en Jean De Buyst. In groep twee toonde Emiel Petermans zich de snelste, voor Yvan Bonnet, Omer Van Molle en Julien Logier. De uitslag 1. Frans Van Camp, 2. Willy Davé, 3. Jean De Buyst, 4. Emiel Petermans, 5. Yvan Bonnet, 6. Omer Van Molle, 7. Julien Logier, 8. Leon Renard, 9. Paul Van den Berghe, 10. Maurits Jacobs, 11 Maurice Van Lierde, 12. Emiel Van Veer Eindstand 1. Omer Van Molle (39), 2. Willy Davé (38), 3. Julien Logier (37), 4. Yvan Bon net (30), 5. Giuseppe Salesse (29), 6. Jean De Buyst (23), 7. Leon Renard (20), 8. Antonio Cecchinato (17), 9. Paul Van den Berghe (14), 10. Maurits Jacobs (13), 11. Jean Demulder (9), 12. Con stante Charlotto (4), 13. Marcel Delan- ghe (3), 14. Maurits Van Lierde en Sera- fin Droesbeke (1). Op te merken valt dat de 81 -jarige Omer Van Molle aan de zes ritten deelnam en uitreed terwijl de anderen minder wed strijden hebben betwist. Vandaar zijn ze ge in het eindklassement. OVWB-wielrennen. Omer Van Molle werd winnaar van het eindklasse ment in de zes lenteritten (xl) wind. De aprilse grillen van zondag heb ben lelijk huis gehouden in het verloop van de wedstrijden. Zaterdag daarente gen was het ideaal koersweer en de renners hebben dan ook de kasseien uit de grond gereden. Strijdlust was er ge noeg. Zaterdag, A en B Freddy Roelekens heeft in de rit van zaterdag alweer de zege gepakt. Hij deed het opnieuw alleen want voordien had hij het peloton eens duchtig door mekaar geschud zodat het volledig over het par cours verspreid lag en wat er overbleef van een echt peloton in twee stukken was gebroken. Toch waren de renners, ge woontegetrouw, van bij de start zeer be drijvig en Poté, Temmerman, Bouw en Nevens waren de eerste onruststokers. Nevens die er op dergelijke omlopen (en ook elders) altijd fors tegenaan gaat, probeerde het ettelijke malen maar toen in de vijfde ronde Van de Wiele, Vlerinck, Rogiers en Roelekens aan de haal gingen moest Edwin passen. Poté en Temmer man probeerden nog aansluiting te krij gen, maar alles kwam weer samen. Roe lekens, Poté, De Milde, Moreels en Tem merman waagden opnieuw hun kans en dit keer met sukses want het peloton verloor algauw 40". Onder al dat geha mer van 'smid' Roelekens was het pelo ton in twee stukken gebroken maar voor aan was de kopgroep uitgebreid tot 9 eenheden. Roelekens, die alleen op zoek was gegaan naar de zege, had zijn turbo opengetrokken en weg was hij. Achter freddy bogen de anderen zich over hun stuurstang om een mogelijke terugkeer van groep 2 te voorkomen. Voor Role- kens werd het de zoveelste zege en de B-zege was voor Wilfried Paridaens. Weer was de Emyco-formatie met de hoogste prijzen weg. Niet gewanhoopt, want nu de lente op komst zal de leuze 'ander weer, andere renners' van kracht worden. C- en D-reeksen Wie anders dan Willy Van Londersele kan uit de startblokken schieten alsof de meet om de hoek ligt Hij kon het weer niet laten, hoewel hij voor het vertrek stevig bij de trui werd gehouden door Herman De Gent bij wijze van 'tranquillo partenza'. De lolbroeken lachten nu het nog kon, maar eens het starschot gege ven werd het bittere ernst. Guy De Bock, goed op dreef, ging onmiddellijk achter Willy aan en iedereen, een beetje ver wonderd door de accute explosie, trok van leer. Deze keer geen afwachtende houding maar direkt de beuk erin. Dit blitz-offensief sneed wegens het moeilij ke parcour, heelwat renners de benen af en het deelnemersveld verbrokkelde. Eenzelfde scenario als bij de vorige reek sen. Met dat verschil dat een vijftiental koplopers verder en verder wégreden van de andere groepjes. Diverse pogin gen van verschillende renners kenden geen sukses. Alleen in de laatste ronde kon zich een viertal honderd meter los werken. Zij hielden het vol tot aan het begin van de nadarafsluiting en werden daar bij de nek gregrepen door de sprin tende elf. Van Steerthem toonde zich de snelste, voor nationaal kampioen Van Impe en Van Londersele. Zondag, A- en B-reeksen 'The day after'Geen spoor meer van de lente, geen straaltje zon, alleen maar dreigende wolken en een temperatuur die flink had moeten inleveren. Geen zorg echter voor onze renners die ondanks de uitzending van Parijs-Roubaix nog talrijk waren opgekomen. Van bij de eerste ronde was het weer bingo en met vier man, De Baere, Bronselaer, Wauters en..Van Londersele trokken ze in de aan val. Dit kwartet nam een vijftiental sekon- den en in de derde ronde werkte zich Naar verluidt zal de VWCL weg wijzertjes plaatsen over gans de omloop zodat bij een even tuele ontsnapping iedere ren ner aan de leiding kan fietsen zonder zich van weg te vergis sen of zijn beurt te moeten overslaan. Daarop werd de vraag gesteld: 'Wat moet er gebeuren als je niet goed meer ziet Minder vleiend antwoord: 'Als je de eindstreep maar ziet. Dan zal het wel weinig uitmaken, \zeker i opnieuw een viertal los uit het peloton. De Bock, Geldhof, Brouwers en De Gent gingen op zoek naar de leiders en toen zij daarin slaagden luidde de alarmbel bij de achtergebleven kampioenen in het pelo ton. Eerst was het Van Steerthem die aansluiting ging zoeken en later Van Impe en Van der Eecken. De goede trein was vertrokken en alleen Wauters zou uit de kopgroep nog wegvallen. De verstand houding was niet zo optimaal vonden Van der Eecken en Van Steerthem en Drè koos het hazepad, achternagezeten door Freddy. Dit duo behaalde direkt een bo nus van 30" die niet meer te overbruggen zou zijn. De tempoversnelling deed De Baere, De Bock en De Gent de das om, want zij moesten de rol lossen zodat er vijf achtervolgers overbleven. Het pelo ton was verbrokkeld, al kregen we hier en daar nog uitvallen van enkelingen die verder hun wedstrijd rondmaakten. Vooraan was André Van der Eecken de beste van de twee en knapte het zwaarste werk op. Ook de zege was voor hem. Julien geldhof won later de spurt van het vijftal en rijfde daardoor de D-zege bin nen. VWCL-wielrennen. Even poseren, Patrick (hdg) A- en B-reeksen Nationaal kampioen Van Holen had er zin in en luidde van bij de start de aanvals- klok. Temmerman, Van Wetter, Moreels, VWCL-wielrennen. Van Londersele vlucht (hdg) Moens, Paridaens en Roelekens volgden zijn voorbeeld en meteen was de beslis sende aanval op gang De zeven leiders zouden zeven ronden op kop fietsen ter wijl de achtervolgers voortdurend pro beerden om de situatie te veranderen. Het bracht geen aarde aan de dijk want het verschil schommelde rond de mi nuut. Nevens, Van den Bossche en pau wels, geestdriftig op weg naar de leiders, konden nauwelijks 10" terugnemen en toen De Petter en Van der Meerssche voeling verloren met het peloton, was het parcours al in een slagveld herschapen. Woubrechtegem had zijn slachtoffers geëist en met de 12de Ronde van Oost- Vlaanderen in het vooruitzicht weten de renners wat hen te doen staat willen zij daar een schitterende prestatie neerzet ten. Dat de zeven leiders niet samen zouden blijven was te verwachten en in de voorlaatste ronde werd een aanval genoteerd van Temmerman en Wilfried Paridaens. De vijf anderen volgden op een 200 meter. Ondertussen waren ne vens, De Croock, De Milde en Jefken De Bruyn genaderd tot op 40" van het vijftal dat nu af en toe de snelheid drukte om mekaar beter in het oog te kunnen hou den. Daarvan maakten Van Wetter en Roelekens gebruik om het leidend duo te vervoegen. De vier koprijders bleven uit de klauwen van de achtervolgers en ze moesten sprinten voor de zege. Mis schien een dubbelslag voor Roelekens Dat was echter buiten waard Temmer man gerekend, die zich de snelste toon de, voor Paridaens, Van Wetter en Roele kens, terwijl Moreels op 15 sekonden strandde en Van Holen en Moens op 40". Volgende wedstrijden Zaterdag 18 april in Mere, café Lucien Van Impe Maandag 20 april in Impe, Dorp Uitslagen Zaterdag A- en B-reeksen: 1Freddy Roelekens (A), 2. Wilfried Paridaens (B), 3. Johnny Nar Scheerlinck (B). 4. Robert De Milde (A),war 5. Danny Temmerman (A), 6. Danny Van mai Houte (A), 7. Jozef De Bruyn (B), 8. Filip wer Poté (A), 9. Jan Moreels (A), 10. Luc iaw Pauwels (A). Bre' C- en D-reeksen: 1Freddy Van Steer- ^po them (C), 2. Marcel Van Impe (D), 3.™ Willy Van Londersele (D), 4. Guy Dezoe Bock (C), 5. Julien Geldhof (D), 6. Her- d'H man De Gent (C), 7. José Sterck (C), 8. one Marcel Straetmans (D), 9. Eddy De Kuy-yWf per (C), 10, Willy De Clercq (D). gen Zondag les. A- en B-reeksen: 1Danny Temmer- Kati man (A), 2. Wilfried Paridaens (B), 3. cijfe Patrick Van Wetter (A). 4. Freddy Roele-wip kens (A), 5. Jan Moreels (A), 6. Johnny Ant1 Van Holen (B), 7. Stefaan Moens (A), 8.3-1 Robert De Milde (A), 9. Kurt De Croock Bij i (A), 10. Jozef De Bruyn (B). zich B- en C-reeksen: 1. André Van derPas Eecken (C), 2. Freddy Van Steerthemboti (C), Julien Geldhof (D), 4. Georges Gou-slec bert (D), 5. Frangois Brouwers (D), 6.e'nc Marcel Van Impe (D), 7. Willy Van Lon-^an dersele (D), 8. Herman De Gent (C), 9.B'ic Guy De Bock (C), 10. Omer De Baere (D). te9( VWCL-wielrennen. Belgisch kam< pioen Johnny Van Holen, de kondi tie nadert (hdg) WIELERTOERISME Sql het mat met fifa) Het Oostvlaamse wielertoerisme vierde vorige zondag hoogtij want voor de fiets- klassieker «Pedaal» kwamen liefst 1.990 deelnemers opdagen. In vrij tem po kon een gepijld parcours van 102 km. of 50 km. afgelegd worden en ondanks de kille temperatuur was iedereen entoe- siast over de gevarieerde omloop (met kontrolepostcn in Eke en Oudenaarde), de minutieuze routebeschrijving en de bevoorrading die twee drankjes (Fristi en Gatorade) en één hapje (Corona-Lotus) in petto had. Ook de wielertoeristen uit het Voorpost- gebied ontbraken niet op het appel en de Moese Trappers mochten zelfs het po dium beklimmen want met 29 geslaag den finishten ze knap in de top vijf. Op korte afstand volgden WTC Vrasene (24), Wuitens Hamme (21) en Hoeftrap- pers Aaigem (20) die dit seizoen nog bij de Vlaamse Wieirijdersbond gaan aan sluiten en in de maand augustus nog een eigen rally op het getouw willen zetten. Een relatief nieuwe klub is ook Bospark- spurters, 19 man sterk die eveneens overweegt bij de VWB, de enige bond erkend door Bloso, om aansluiting te verzoeken. Raepespurters Lokeren (16), Sportiva Hamme (16), In den Hoek (15), Storama Hamme (14), Haltvrienden Denderleeuw (14), For Ever Hamme (13) en Reisduif Temse (10) kregen bij de proklamatie ook een speciale vermel ding. Albertsvrienden Puivelde (7), Ruiterij- ders Berlare (4), Ritsers Verrebroek (7) De Grot Erembodegem (5), WTC Loke ren (6), Pedaal Laarne (5) en Pelemar Kalken (4) bekloegen zich over het fei dat deze klassieker zo vlug op het sei zoen georganiseerd wordt maar de initia II tiefnemers, nl fietsklub De Poorters er 11 de Bloso-inspektiedienst replikeerder hierop dat ze vooral geen konkurrentir voor de Gordel willen betekenen en du: Het principieel de maand april verkiezen, ptaa Of er nog een zesde editie van Pedaa Ger; komt, zal op een evaluatievergaderinr rijk begin mei beslist worden, maar het is m vooi al duidelijk dat het plafond aan deelne den mers nog niet bereikt is. uit t Dirk Daeleman;mer tiller Het MAXEN5 ©SAFIR® Fi voor Wielertoerisme. In Baardegem werden de leden van 'De Vliegende Spaak' in het nieuw gestoken, poseren ze voor het lokaal 'Maxens' (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 28