Ook Jurgen Cooman naar Belgische titelstrijd Ook Pastyn en D'Haemers in supervorm Futloos Appels krijgt pandoering, Atlantis Lebbeke wint opnieuw In Buggenhout werden tafeltenniskampioenen gekroond PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK De Voorpost - 17.4.1992 - 29 SQUASH KORFBAL HE£MSgjL PlHet Eurosport-tomooi groeide ook dit jaar uit tot een echte voltreffer want het wedstrijdschema, opgesteld door Luk Teuwen. werd minutieus opgevolgd zo dat de talrijke toeschouwers waar voor hun geld kregen. Op vrijdagavond was het aan de Vismijn volle bak want dan demonstreerden twee wereldtoppers, Inamelijk Tristan Nancarrow en Brett Mar tin hun kunnen. Het werd een spectacu laire viersetter met vooral eerstgenoem de Australiër in showrijke nummertjes die alle handen op mekaar kregen. Dat Nancarrow dan ook nog won met 3-1 de was voor de heren, in volle voorbereiding op de British Open, wel bijzaak. inyNancarrow's seizoen is nu al geslaagd m want pas in de halve finale van de Ger- /an man Open in Keulen werd hij gewipt door :ilip wereldkampioen Rodney Martin (0-3), uc jawel de broer van hogergenoemde Brett... en voor de camera's van Euro- sport het TV-station) wordt dit als één o~ der squash-hoogtepunten van het sei- Qezoen aanzien. Ier-D'Haemers pas in halve finale 8. onderuit uy"Twee plaatselijke meisjes bereikten te gen alle verwachtingen in de halve fina les. Bij de D's werd het toen te zwaar voor ïer- Katrientje Van De Voorde die met 3-0 3. cijfers door Monique Mahieu werd ge- ele- wipt en dit talent, aangesloten bij Indoor nny Antwerpen, won nadien ook de finale met ,8 .3-1 tegen Caroline Van Damme (Bateas). ockBij de C's worstelde Saskia D'Haemers zich na een spannende vijfsetter voorbij (jerPascale De Vliegher (Bateas) maar hier iem botste ze op JaniceT'érsijn (Piramid) die ;ou. slechts één game liet liggen en in de g eindmatch ook klubgenote Annemie 'oniTarighe met dezelfde cijfers klopte. 9 Bij de dames A was geen kruid gewassen tegen Véronique Van Den Abeele. Dit Squash. Peter Pastijn (links) won het B-tomooi daar hij in de eind- match klubgenoot Fabian Kalaitris met 3-0 voor schut kon zetten (foto fifa) SNOOKER meisje uit Heusden schakelde Katarina Meersman (Kauwenberg) en Pauline Dodd (Castle Club) uit met 3-0 cijfers maar in finale had ze de handen vol met ex-kampioene Inge Coppens die pas in het vijfde game fysiek tenonder ging zo dat de «beschermelinge» van Oost vlaams jeugdtrainer Dennis Smith toch met 2-3 mocht juichen. Pastyn op een drafje Bij de heren B toonde Peter Pastyn zich de beste van 18 konkurrenten en hier voor moest hij eerst Renaldo Rivas (Squash 22) met kurkdroge 0-3 cijfers kloppen. De Engelse Sean Warman ge raakte wel aan een eerreddend game tegen de coming-boy van Belgica die in finale van klubgenoot Fabian Kalaitzis niets te vrezen had en dan ook met 3-0 de overwinningsschaal inpalmde. Bij de A-internationals tenslotte was er weinig eer voor de Belgen te rapen. In de onderste tabel moest Roger Gilles (Fort Jaco) het onderspit delven in kwartfinale en wel met 3-1 tegen Martin Rintoul, een Ispa-geklasseerde die als trainer bij Reaction Merksem aktief is. In halve finale schakelde Rintoul dan de Nederlander Frieling met 3-0 uit en in de eindmatch werd het een bekijkenswaar- dig kijkstuk tegen Vanderpluym, nog een Noorderbuur die wekelijks bij een andere eerstenationaler, nl. Zoniënwoud aan de slag is. Rintoul leidde met 1-0 en 2-1 maar pas in het vijfde game kon hij zijn opponent op het verkeerde been zetten en met 9-6 het pleit in zijn voordeel beslechten. Bemoedigende oogst Dat de jeugdwerking ook in onze kontrei- en stilaan zijn vruchten afwerpt, is duide lijk af te lezen in het eindklassement van de Henkelcup. Na de vier schiftingen, die plaatsvonden in Bateas, de Schreef, Campo Sportivo en Roeselare, kon men liefst 168 jongeren klasseren en hierbij een paar uit het Voorpostgebied. Vaandeldrager is momenteel Tom Mi- chiels want deze piepjonge Gijzegem- naar totaliseert liefst 769 punten en hier mee gaat hij Eric Naudts (De Dam) en Johan Van Limbergen (De Schreef) res- pektievelijk met 9 en 42 punten vooraf. Eva Michiels, de zus van hogergenoem de Tom is met 719 punten het eerste Voorpostmeisje en verder volgen Kurt De Smet (De Dam), Tom Seroels (De Dam). Stefaan Van Straelen (De Schreef). Lode Van Craeyveldt (De Schreef), Christophe Van Dender (De Dam). Gunther Van Den der (De Dam), Gunther De Smet (De Dam), Jan De Smit (De Dam), Els Thien- pont (De Dam). Wouter Fermon (De Schreef), Frederik Van Hese (De Dam), PieterThienpondt (De Dam), Stein Muller (De Schreef) en Pablo Anijs (De Dam). Dieter De Bruyn (De Schreef) voert met 562 punten de tweede helft van de rang- Squash. Veronique Van den Ab- beele (links) won het Eurosporttor- nooi dankzij een nipte finalezege tegen Inge Coppens, vorig seizoen de Belgische titelhoudster (foto di- da) schikking aan en hier hebben ook Piet Van Damme (De Schreef), Jelle Roels (De Dam), Hendrik Van Hese (De Dam), Bruno Leveque (De Dam), Bram Thien- pondt (De Dam), Michael Tombeux (De Dam), Ivan De Hauwere (De Dam), Wim De Vleeschouwer (De Dam), Peter De Mets (De Schreef), Bram en Bart Bories (De Schreef), Russell Pescod (De Schreef), Stefanie Pescod (De Schreef), Tim Arijs (De Schreef), Sam Smet (De Dam), Jeroen Hofman (De Dam), Mike Van De Walle (De Dam), Rik Smet (De Dam), Griet Plaetinck (De Dam) en Mat thias Van Steenbergen (De Dam) een plaats. Dirk Daelemans De lokalen van Apollo zijn gelegen in de Square J. Geerinckx 2, Aalst. Tel. 053/ 77.77.40. Verantwoordelijke is Barrez Wilfried, Anjerstraat 4, Hofstade-Aalst. Tel. 053/70.18.88. Men kan er spelen op woensdag en zaterdag telkens vanaf 19.30 u. en op zondag vanaf 14.30 u. De lokalen van Reynaert zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35, Lokeren. Tel. 091/48.07.47. Verantwoordelijke is Haentjes Hugo, Vermeulenstraat 34, 9160 Lokeren. Tel. 091/48.88.05. Er is speelgelegenheid op dinsdagavond en vrijdagavond telkens vanaf 19 u. Rey naert beschikt over 6 binnenbanen en 44 verlichte buitenbanen. De lokalen van Hof Ter Burst zijn gele gen in Hof Ter Burstbaan 3, Lebbeke. Tel. 052/35.59.29. Er is speelgelegenheid donderdags om 14.30 en om 19.30 u. 's Vrijdags speelt men altijd meli-melo en men begint er om 20 u 's Zondags kan men er spelen vanaf 14 u. Men beschikt over 9 binnenterreinen. Verantwoordelij ke is Van Biesen Clement, Binnenstraat 25. 9280 Lebbeke. Tel. 052/35.62.70. Voor sommige Appels KC-spelers zou er blijkbaar voortijdig een punt gezet mogen worden achter de veldkompetitie '91- '92. Want van de inzet waarvan het team de week tevoren getuigenis aflegde, was in de inhaalwedstrijd op het veld van AKC kwasi geen spoor meer te bespeuren. Een futloos Appels kreeg dan ook een pandoering van jewelste te inkasseren. Appels heeft eigenlijk een rotseizoen achter de rug, gekenmerkt door kwetsu ren en perikelen met de trainer en weet al een aantal weken dat het volgend seizoen in eerste klasse mag uitkomen. Atlantis Lebbeke van zijn kant mocht vorige zondagnamiddag nog eens de vreugde van de overwinning smaken. Het ging, na een goede wedstrijd, laatst- geklasseerde Trouw met 6-12 verslaan. Verheugend daarbij is dat sommige spe lers en speelsters, na een mindere perio de, opnieuw hun schotvaardigheid ge vonden hebben. Een afstraffing AKC 18 Appels KC 1 Noch min noch meer dan een fiasko, de wedstrijd van vorige zondag, aldus Ann Schuddinck. Nog slechts enkele spelers blijken in staat te zijn zich honderd pro cent voor de wedstrijd in te zetten, wat dan resulteert in een futloos gedoe, dat dan nog geaksentueerd wordt door een schromelijk gebrek aan afwerking. Tegen een dergelijk Appels slaagde de thuisploeg erin al natiën minuten een 7-0 stand op het skorebord te laten aanteke nen, mede omdat zij tegen 90% afwerkte. Een aantal futiliteiten, die, via de scheids rechter, steevast zorgden voor AKC- voordeel, zorgde ervoor dat de thuis ploeg gestadig haar voorsprong kon op bouwen en Appels pas in de tweede speelhelft, via Dirk Duym, de eer kon redden. Inderdaad, dergelijke mentaliteit ligt me niet, aldus Ann Schuddinck. Zich gewoon laten afslachten, dat zint me niet. Laten we hopen dat de ploeg in de nog resterende twee wedstrijden, een thuiswedstrijd tegen Borgerhout en een uitwedstrijd op Kwik, toont wat ze in haar mars heeft en de supporters nog wat laat zien. Het draait opnieuw redelijk Trouw 6 Atlantis Lebbeke 12 Hoewel Atlantis al bij al een mime zege behaalde, kon de wedstrijd bij de rust nog alle kanten op. Atlantis leidde toen immers maar met één korf voorsprong (3-4). De Lebbeekse korven in de eerste helft waren vertrokken uit de handen van Alain Muysewinckel (afstand), Robin De Backer (afstand), Carmen Henckens (af stand) en Sandra Van Rossem (door loopbal). Tijdens een tweede speelhelft waarin At lantis een duidelijk overwicht aan de dag legde en ook vrij behoorlijk afwerkte, zouden de bezoekers nog achtmaal tot skoren komen. De Lebbeekse korven werden geskoord door Sandra Van Ros sem (2), Alain Muysewinckel (2), Robin De Backer (2), Sarah De Meersman en Steven Callaert. Atlantis heeft nog één wedstrijd voor de boeg. Het ontvangt Groen-Wit thuis op 26 april Die dag organiseert de klub trouwens ook een 'Steakfestijn'. Geïnte resseerden kunnen vanaf 11.30 u. tot 15 u. terecht in zaal 'Prado' langs de Kerkstraat te Lebbeke, voor malse steaks vergezeld van een variatie van lekkere sauzen. Pierre Van Rossem TAFELTENNIS Tafeltennis. De finalisten van het 'Kampioenschap van Buggenhout' (foto guy) Er werd vorige zondag, in de Buggen- houtse sporthal 'Vierhuizen' menig tafel- tennisballetje geserveerd en geretour- nitia rs er irder entit i dur Het vijfde en laatste rankingtornooi, dat n. plaatsvond in het Geeraardcomplex te sdaa Geraardsbergen, was niet alleen belang- erinj rijk voor het prestige maar ook konden er is ni voor het laatst punten gesprokkeld wor- elne den voor de Oostvlaamse ranking, waar uit dan de geselekteerden voor het ko- nan: mende Belgisch kampioenschap gedis- tilleerd worden. Het werd een hoogstaand gebeuren met een tweetal streekgenoten die het tot in de kwartfinales schopten. Andy Van Lan- deghem (Westbury) klopte voordien Yvan Kesteleyn maar in het ultieme ze vende frame bleef Pascal Tollenaere (Sint-Martinus) op zwart zodat hij erg ontgoocheld moest afdruipen. Ook Patje Robberechts had Dame Fortuna niet aan zijn zijde, al had hij niet te klagen toen hij j in achtste finales Luc De Vriese (Sint- Hl Martinus) er met 2-3 uitbonjourde. Te- gen Raf Van De Maele (Potter's) begon Bi het nochtans allemaal erg vlot maar toch Hg kwam er een beslissende zevende frame gil aan te pas en hierin kon Van De Maele, dank zij een break van 41 punten, het pleit in zijn voordeel beslechten, nadat hij L pi voordien ook de maat genomen had van Johan Van Goethem, die zelfs geen eer redder lukte. Uiteindelijk werd het een finale tussen Tollenaere en Alain De Cock, net de twee zelfden die ook de eindmatch in Snooker paleis Wetteren betwist hadden. De Cock, die in halve finale een break van 81 punten hoogste tornooireeks) luk te, strooide ook nu knappe reeksen van 61, 51, 46 en 33 punten uit zijn mouw zodat hij met 6-1 de overwinningsbeker in de wacht sleepte. Ook in de eindrangschikking van ereklas se is hij meteen winnaar want met 234 punten gaat hij het Westbury-duo Andy Van Landeghem (230) en Johan Van Goethem (224) nipt vooraf. Nog vier an dere streekgenoten finishen in de top 11 en zijn zeker van deelname aan het B.K., namelijk Danny De Schepper (De Roos), Patrick Robberechts (Retro), Danny Schockaert (Kenneth's), Kurt Ooster- linck (De Roos) en Patrick Jooris (Kenneth's). Jurgen Cooman, die 176 punten sprokkelde zit op de wip, want enkel als iemand van hogergenoemde spelers zich in Gent tot provinciaal kam pioen kroont, dan mag de 18-jarige Aal- stenaar voor de tricolore trui strijden. In het eindklassement van ereklasse von den ook Ronny Grysolle (148), Beno Vervaet (144), Edmond Verhaegen (116), Geert Lybeert (102), Pascal Clap- dorp (76) en Bart Roelant (38) een plaatsje maar lauweren hebben ze daar niet mee geoogst. Geen podiumplaats voor Van Coningsloo In eerste klasse stak Ivan Leus (Ever green) met kop en schouders boven de konkurrentie uit want enkel Michael De Lamper (op 4 punten) en Werner De Ruyver (op 20 punten) bleven enigszins in zijn omgeving. Eerste streekgenoot is Francis Van Coningsloo die op 48 punten eindigde en als vierde net geen podium plaatsje mocht beklimmen. Davy Thijs (Westbury), Raf Roelandts (Kenneth's), Ignace Van Nuffel (Lede). Dirk Samson (Kenneth's), Luc Aelbrecht (Retro), Alex Schockaert (Aalst), Elie Franckaert (Westbury), Michel De Ten der (Sint-Niklaas), Luc Schelck (The Chaplins), Dirk Boriau (Aalst) en Sophie Vanwingene (The Chaplins) maakten zich voor het seizoen al geen begooche lingen en laatstgenoemd trio legde er zelfs halverwege definitief het bijltje bij neer, daar men de onverwachte leegloop naar The Clearance niet tijdig wist op te vangen. Dit seizoen maakten liefst 235 zoge naamde 'vliegende reserven' hun op wachting en de beste streekgenoot was Jules Lambrechts (96 p.) die als mana ger van Westbury ook de provinciale titel van zijn A-team mocht vieren. Raf Janse- gers (The Clearance) sprokkelde 64 punten en dat was acht meer dan Kurt Van Wiele (eveneens Westbury). Als we hier de eindranking overlopen vinden we ook nog Jean Van Den Bossche (Retro), Renaat Melckenbeek (Kenneth's), Karei Smekens (New Evergreen), Freddy Coe- nen (The Clearance), Geoffrey De Valck (Westbury), Carl Noens (One Four Se ven), Ivo Matthijs (The Chaplins), Dirk De Craecker (Aalst), Danny Scheynen (Westbury), Wilfried De Wilde (New Evergreen), Chris Maesschalck (Tragel Sport), Niklaas De Roo (Snooker 2000), Eddy De Braeckelaer (Salon Sovereign), Antoine Van Munster (New Evergreen), Phillibert Van Helleputte (Zele), Koen De Wolf (De Roos), Jurgen Vanderstraeten (The Chaplins), David De Troyer (Terjo den), Paul Ruysseveldt (Retro), Luc Baeyens (The Chaplins) en Frankie Swaans (Wuitens) in de top 160 terug. Dirk Daelemans neerd. Op initiatief van de twee aktieve Buggenhoutse tafeltennisklubs -Een dracht Buggenhout en Madeion TTC - werd er immers het 'Kampioenschap van Buggenhout' enkelspel georganiseerd. De organisatoren mocht zich verheugen in een ruime belangstelling. Niet minder dan 84 tafeltennissers kwa men opdagen, die aan de acht tafels, in zes reeksen aan het werk gezet werden. De jeugd kwam in de voormiddag aan bod, de 'volwassenen' 's namiddags. Tijdens de schiftingen werd naar twee gewonnen sets gespeeld, de finales wer den betwist naar drie gewonnen sets. Onder de niet-aangeslotenen mochten de organisatoren zelfs sportschepen Mare Heymans verwelkomen. Ver 'sloeg' de schepen zich niet, hoewel poli tici o.i. gewend zijn 'balletjes aan het rollen te brengen' en moeten weten dat 'wie de bal kaatst, hem moet terug verwachten'. Uitslagen De finalewedstrijden gaven volgend beeld kwa deelnemers en uitslagen: Meisjes -14: Nele Marckx - Elke Breda: 2-3. Jongens -14: Joachim Segers - Koen Van Baerle: 3-0. Jongens 14-16: Tim Wauters - Geert Hyck: 3-1. Dames: Iris Breda - Ilse Van Baerle: 3-0. Heren niet-aangesloten: Rik Van Droog- enbroeck - Frangois Vermeir: 3-0. Heren: Bart Vermoesen (Eendracht) - Jan Van Droogenbroeck (Eendracht): 3- 0. Elke laureaat mocht een trofee in ont vangst nemen. En gezien de bijval die deze eerste editie van het 'Kampioen schap van Buggenhout' genoot, besloten de organisatoren reeds vorige zondag volgend jaar een tweede uitgave te orga niseren. Pierre Van Rossem TafeltennisKampioenschap van Buggenhout. Tafeltennis vergt een flinke dosis koncentratie (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29