AC Lebbeke opende pisteseizoen Afscheid van Lea en Cesar A 4 p' Met jazz, bloemen en geschenken... AC Lebbeke Koen Biesemans neemt ontslag 32 - 17.4.1992 - De Voorpost ATLETIEK AC Lebbeke mocht vorige week woens dag reeds een behoorlijk aantal atleten verwelkomen op de eerste pistemeeting door de klub georganiseerd op het Leb- beekse sportkompleks. Hoewel heel wat atletiekbeoefenaars het nog te vroeg achten om de pistespikes aan te trekken, blijken anderen te willen profiteren van de eventuele forme van het winterseizoen die nog in de kuiten zit. Bovendien liggen voor de klubs de klub- kampioenschappen in het verschiet AC Lebbeke Pupil Wendy Hawelaert wierp de hockey bal 14m42 ver. Bij de jongens in deze kategorie ging de overwinning naar Ro bin Hermans, met een worp van 24m54. Bij de miniemenmeisjes won Kelly Van Gucht het speerwerpen met een worp van 25m78 en eindigde ze tweede in het 80m-nummer (11.61). Sofie Dierickx liep deze afstand in 12.74 en wierp de speer 20m38 ver. Sarah Van Landuyt liet in beide nummers volgende resultaten optekenen: 13.37 en 6m65. Bij de jongens miniemen liep Olivier Van Cauwenbergh de 80 m in 11.37 en wierp hij de diskus 12m72 van zich af. Klubge- noten Bert Michiels (16m42) en Kristof De Trefle (15m56) deden in laatstgeno emd nummer beter Van de Lebbeekse deelneemsters aan de 200 m voor meisjes kadetten liep Wendy De Ridder de beste tijd: 30.22. Liesbeth Van den Steen had er 31.66 voor nodig en Marika Joos 31.92. Vicky Van Keer liep de 800 m in 2.40.69. Roel Robbe- recht liep de 800 m in 2.11.71. Deze meisjes waren ook van de partij in het diskuswerpen en lieten daar resp. vol gende afstanden opmeten: Wendy (15m56), Liesbeth (13m34), Marika (11m40) en Vicky (14m54). Joeri De Meester - en dan zijn we bij de scholieren beland - mocht tweemaal het zegegebaar maken. Hij won immers de 200 m in 24.08 en stootte de kogel 9m63 ver. Broer Dimitri haalde in die nummers resp. 25.61 en 8m39; Dirk Van Campenhoudt resp. 26.19 en 7m84. Bij de dames seniores ging de overwin ning in het 200 m-nummer naar Anja Van Biervliet (27.50), zij eindigde ook tweede in het verspringen (4m69). Carla Hof- mans van haar kant won het verspringen (5m11) en werd derde in het 200 m- nummer (28.17). Terry Michiels sprong 4m16 ver en wierp de diskus 23m48 ver. Antoine Van Gucht en dan zijn we bij de senioren beland, wipte in het polsstok- springen over 3 m, werd tweede in het diskuswerpen met 34m06 en derde in het speerwerpen met 46m70. De over winning in het diskuswerpen ging, met een worp van 41m04 naar Franky De Feyter. Junior Koen Heyvaert eindigde in dit nummer zesde (28m54) In het 200 m-nummer lieten AC Lebbeke atleten volgende resultaten elektronisch noteren: Stefan Engels (25.51), junior Koen Verhulst (25.76), junior Ronny Moortgat (26.34), Marc Van den Berghe (27.23). Stefan Engels zette ook aan in het hink- stapspringen en haalde daar 11m20. Koen Verhulst was ook van de partij in het speerwerpen en wierp 43m22 ver. De eerste reeks van de 3.000 m werd gewonnen door Danny De Block (9.31.17), André Philips finishte in deze reeks als tweede (9.37.48), Chris Gee- roms werd vierde (9.50.28). Eendracht Aalst Miniem Fred Van den Haute liep de 80 m in 11.67. Kadet Arnold Le Compte werd in het 200 m-nummer derde (29.53) en liet na 800 m 2.31.80 afdrukken. In het 3000 m-nummer voor senioren kreeg Dimitri Pottie 10.37.24 achter zijn naam. Atletiek. Op de Lebbeekse piste werden de zomeraktiviteiten hernomen (foto guy) Atletiek. De atleten van A.C. Hamme vierden hun kampioenen tijdens een grandioos feest (vh) Zele Kadet Stefan Van Hecke won het ver springen met een sprong van 4m71 en liep een 200 m in 29.81Wesley Schat- teman en Philip De Gent zetten aan in het 800 m-nummer voor kadetten en kregen resp. 2.18.66 en 2.36.33 achter hun naam. Zele boven in het 200 m-nummer voor meisjesscholieren. Katrien Herwege (27.35) mocht het zegegebaar maken, Karen Van Hecke (27.60) werd tweede. In het verspringen draaiden ze de rollen precies om: Karen (5m03) won voor Katrien (4m78). Bij de jongens scholieren eindigde Kris Decatelle tweede (25.14) over de 200 m. Beter in zijn nummer, de 800 m, deed Sven De Waele. Hij won in 2.03.64, Filip De Wolf (2.09.25) werd tweede. Wat de juniores, seniores en veteranen betreft, werd juniore Marijke De Kerf tweede in het 200 m-nummer (27.69), Ann Decatelle eindigde in dit nummer vierde (30.38). Junior Filip De Brandt won een 200 m- reeks in 24.39. Denderland Slechts een viertal Denderland-atleten waren afgezakt naar Lebbeke. Senior Wemer Smekens gooide de diskus 22m76 en de speer 40m23 ver. Kris Saeys van zijn kant moest zich tevre den stellen met resp. 20m90 en 31m02. Veteraan Leo Brusselmans moest, voor het eerst sinds lang, de duimen leggen. Hij werd in de beste 3000 m-reeks ver slagen door senior Guy Neckebroeck (AV Toekomst). Frans Brunclair liep deze afstand in 9.47.92. Baasrode De belangstelling vanwege de Baasro de-atleten was nog kleiner. Junior Bart Blommaert eindigde tweede in het 800 m-nummer (1.59.94) en veteraan Jozef Saerens liet in de 3.000 m een tijd van 11.44.81 optekenen. Hamme Guy Van Damme won de 400 m horden in 58.99 en liet bij het hinkstapspringen een sprong van 11 m98 optekenen. Vete raan Jozef Claessens zette aan in de 3000 m en liep die afstand in 9.14.29. Bij de scholieren had Kris Claessens tevoren een 800 m in 2.16.27 gelopen. Vermelden we nog dat de volgende ACL-meeting, een jeugdmeeting, op za terdag 25 april georganiseerd wordt. Aanvang te 14 u. Pierre Van Rossem Twintig jaar lang heeft 'Lea van de Regent' haar klanten verzorgd aan 'de statie' van Dendermonde. De Regent is een monument van een café, daar aan het stationsplein, netzoals de herbergen ernaast. Zij zijn de toevlucht van honderden pendelaars die na een meestal vrij onkomfortabele treinrit uit Brussel, Gent of Lokeren het station uitstro men om in deze gelegenheden enig soelaas te zoeken. Lea vindt dat het nu welletjes is geweest en verhuist met haar Cesar naar de Kalendijk, het station en zijn perike len overlatend aan Nicolle en Pa trick. Dendermonde. Cesar (rechts), pas de laatste maanden full-time bezig, laat zijn plaats aan de jeugd (xl) Wat heeft dat nu met 'Extra Sport' te maken Zoals elke goede herberg in de streek huisden er heelwat verenigingen en in de Regent waren de 'Regentboys' thuis, een minivoetbalploeg die het nu al jaren vol hield in de Dendermondse kompetitie. Met wisselend sukses, dat wel, maar voor Lea was het eender. Zij soigneerde haar poulains als geen ander. Een karnavalvereniging (de Stouseplek- kers) was er ook kind aan huis en elk jaar werd er een heuse Prins Regent verkozen met 'den Toone' als absolute topper. Sport was er ook langs de kant van Cesar. Hij koerste met zijn Lada, Suzuki en andere rare wagens het Vlaamse land rond om portretten te trekken voor De Voorpost en voor de gazet. Hij crosste van koers naar voetbal, van zwemmen naar rugby, van 's morgens tot 's avonds. Hij vermeed het angstvallig om achter de toogbank te staan maar ver maakte de vele klanten wel met zijn fanta stische verhalen en zijn steeds goede humeur. Ondertussen tapte Lea naarstig verder, al liet ze zich de laatste jaren wel flink bijstaan. Twintig jaar waardin spelen kruipt immers in je kleren, al zie je dat met direkt aan Lea. Zij bleef steeds de even attente en hulpvaardige 'bazin', had voor iedereen een goed hart en een goed woord over, kon al eens iets door de vingers zien en vermaande vrij moeder lijk als het over zijn hout ging. In de tijd van Margrietje Vóór Lea en Cesar waren daar Margrietje en Maria. Hun familienaam zijn we spijtig genoeg vergeten, maar zij gaven de naam aan de herberg, die indertijd ook hotel was. De prins-regent, i.e. Prins Karei zou er enige tijd verbleven hebben, daarop was Margrietje zo fier dat ze de gelegenheid direkt de naam 'Regent' gaf. Dat is zo gebleven. In die tijd huisde daar ook de Gentse hoogstudentenklub Scaldis. Ook dat wa ren heroïsche tijden, waarover Margrietje smakelijk kon vertellen. Misschien was het café, waar je ook een klein hapje kon eten, toen wat meer burgerlijk dan nu met een houten toog links als je binnenkwam en veel spiegels en 'lambrizeringen' te gen de wand. Toen Lea erin trok werd de zaak gemo derniseerd. De studentenklub lag onder tussen stilaan op apegapen maar er kwa men die andere verenigingen, georganis eerde en minder-gestruktureerde De kaarters van 's zondagsmorgens bijvoor beeld, de bieders met dubbelen boek of de mannen die steevast elke avond de twee tafels vlak aan de toog bezetten. Die hebben geen voorzitter, maar een 'bendeleider' die er angstvalig over waakt dat de tafels vrij blijven tegen dat zijn 'mambers' komen. Kaarten doen die ook, bieden en bdotten, maar alleen op vrijdag in de vooravond. Dagelijkse klanten zijn er die even binnen en buiten wippen, in de haast een pintje meegraaiend of twee. of drie...Mensen die even moeten wachten op de trein maar ook trouwe bezoekers voor een kop koffie, een soepke of een 'grote' Stella, een drieëndertiger. Zij waren er allemaal die laatste vrijdag van maart, toen Lea en Cesar afscheid namen van hun klanten. Het werd natuur lijk een grandioos feest dat al van in de late namiddag werd ingezet en bloemen en fraaie geschenken, 's Avonds stond er jazz op het menu met Walt die zijn vrien den had opgetrommeld om voor de am biance te zorgen. Met veel leute en ple zier tot in de zeer vroege uurtjes. Er waren er zelfs die heuse redevoerin gen hielden en daarna stillekes in hun hoek kropen, aangedaan als ze waren. Aan Nicolle en Patrick is het nu om de faam van de Regent verder hoog te hou den. Zij hebben al veel ervaring in de horecasektor en de klanten kennen hen, dat wordt dus geen probleem. Voor de rest zal de sfeer, die attijd heerst in het café, wel zorgen. De Regent blijft leven en dat is het be langrijkste. Atletiek. Antoine Van Gucht (AC Lebbeke) wipte met de polsstok over 3 meter (foto guy) Atletiek. De kampioenen van A.C. Hamme werden gehuldigd tijdens de jaarlijkse bijeenkomst (vh) Koen Biesemans, sinds zowat vijf jaar voorzitter van AC Lebbeke, heeft ontslag genomen als voorzit ter Of betrokkene nog aktief blijft in de schoot van het bestuur staat nog niet vast. Drukke beroepsbezigheden en de wetenschap dat de leiding van een klub 100% inzet vraagt, deden hem zijn besluit nemen. (pvr) Dendermonde. 'Lea van de Regent' tapt haar laatste pintjes. Nicolle (rechts) neemt haar taak over (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 32