Aalsterse Kattestraat wordt vernieuwd A De werken in de Aalsterse Nieuwstraat zijn nog volop aan de gang. De vernieuwing van deze winkelstraat is echter maar de aanzet van een doorgedreven stadskernvernieuwing. De Kattestraat staat als volgende op het werkplan. In augustus van dit jaar wordt door het Bouwbedrijf Van Wambeke uit Lierde, gestart met de aanpassing van het gedeelte tussen de Grote Markt en de De Ridderstraat. Het bedoelde gedeelte Kattestraat wordt een wandelstraat. Alle verkeer, behalve leveranciers voor de handelszaken, wordt niet meer toegelaten. De hele straat wordt dus gelijkgronds gemaakt, een baantracé is niet meer voorzien. De bestrating met mozaikstenen, zoals die is uitgevoerd op de Grote Markt, wordt doorgetrokken tot voorbij het Belfort. Hierdoor vallen de enkele parkeerplaatsen voor het Belfort weg. Door gebruik van dezelfde bestrating, wordt de historische stadskern benadrukt. Voor het gedeelte voorbij het Belfort is geopteerd voor witte, vierkante straatstenen van 20 op 20 cm. De zijkanten worden afgewerkt met identieke stenen evenwel van klein formaat. In het midden van de straat wordt voor een afwateringsgoot gezorgd. Voor deze werken werd door de gemeenteraad een lening van 5 miljoen goedgekeurd. De verlichting en het straatmeubilair zijn hier echter niet inbegrepen. De plannen daaromtrent zijn nog niet definitief. Het staat wel vast dat in de straat drie bomen worden aangeplant. Over het gedeelte van de De Ridderstraat tot de Esplanade geraakt men het maar niet eens. Oorspronkelijk werd gedacht aan een verkeersarm tracé dat alleen plaatselijk verkeer of parkeerders voor de parking zou toelaten. Meer en meer wordt ook overwogen dit gedeelte verkeersvrij te maken. Bestuurders zouden probleemloos kunnen omrijden langs de Vrijheidsstraat en de De Ridderstraat wordt niet nodeloos belast. Deze plannen liggen nog ter discussie. De werken zullen ongeveer drie maand duren. Nadien kan de voetganger in een groter stuk van het centrum rustig wandelen. P.H. De Voorpost - 17.4.1992 - 7 Steun voor Aalsterse verenigingen Voor de derde maal wordt op initia tief van Chris Lievens-Borms door Steun Aalsterse Verenigingen (SAV), een muzikale benefiet avond georganiseerd. Dit voor alle verenigingen van Groot-Aalst. Dit initiatief werd voor het eerst genomen toen het stadsbestuur de subsidiëring voor de Aalsterse Verenigingen afschaf te en de formule kende vorige jaren een groot sukses. SAV stelt 20 gratis kaarten van 250 fr. ter beschikking van elke vereniging die zijn mede werking verleent. Het programma van deze benefiet avond van 13 juni e.k. in de Keizers- hallen omvat een vijf uur durende show met medewerking van Bart Marcoen, Phil Kevin, Willy Som- mers, Corina, Yasmine en Keizer Kamiel. De gratis kaarten kunnen door elke vereniging afgehaald wor den tijdens een infovergadering op maandag 27 april om 19.30 u. in Tragel Sport, Tragel 6 te Aalst. Bezoek aan Alden Biezen Davidsfonds Afdeling Mijlbeek Aalst, plant op vrijdag 1 mei een daguitstap naar Alden Biezen, de mergelroute en Maastricht. Men vertrekt om 7.30 u. aan de Bloe menveiling Flora aan de Albrecht- laan en bezoekt de landkomman- derij Alden Biezen, de prachtige ba rokke tuinen, de mergelgrotten in Kanne en Maastricht. Men is terug omstreeks 20 uur. Kinderen betalen 600 fr., abonnees 700 fr., DF-leden 800 fr. en niet-leden 900 fr. In deze prijs zijn inbegrepen: vervoer, mid dagmaal, bezoeken, gids en chauf feur. Inschrijven vóór 23 april bij Els Beerten, Groenstraat 218 te Aalst. Tel. 053/77.50.09. Aalst. Vorige zaterdag was hel een echte lentedag. De eerste ijsjes smaakten dan ook dubbel heerlijk (a) parochiecentrum, Kerkstraat 16 te Hofstade; op 23 april van 19 tot 20.30 u. in de parochiezaal van Sint-Paulus, Botermelkstraat Aalst; op 24 april van 19 tot 20.30 u. in 't Kapelleken, Meuleschettestraat, Aalst; op 27 april van 19 tot 20.30 u. in de parochiezaal, Speurstraat te Oordegem. In het Bloedtransfusiecentrum aan het Keizersplein 45 te Aalst kan men elke maandag en dinsdag van 17 tot 18 u. en elke woensdag van 17 tot 19 u. bloed geven. Huurdersbond Aalst zoekt vrijwilligers De Huurdersbond Aalst zoekt vrij willigers voor het geven van advies aan huurders van privé- en sociale woningen die problemen hebben rond herstellingen, huurprijsbere- Slachtofferhulp Het Aalsters Sociaal Overleg (ASO) organiseert voor de wel zijnswerkers een studienamiddag over 'Slachtofferhulp' op 21 april om 13.30 u. in CC De Werf te Aalst. Advokaat Jef Vermassen spreekt over slachtofferhulp bij strafrecht erlijke en burgerlijke zaken. Toe gang: 100 fr. ASO-leden: gratis. Jiu-Jitsu club Yukio Tani Aalst start met 'Self-Defense' Zelfverdediging met eenvoudige technieken voor dames en heren van 35 jaar tot- Elke woensdag van 20 tot 21 uur en dit vanaf 22 april in de Sporthal Rijksscholen, Cesar Haelterman- straat 71 te Aalst. Gratis kennisma kingslessen op 22 en 29 april. Info: L. Ottoey, 053/83.40.69 (privé) De Lentdecker bij CRM Op woensdag 22 april om 14.30 u., praat Louis De Lentdecker in t Apostelken te Aalst. De Club voor Rustenden uit de Middengroep organiseert immers een debatnamiddag over de positie van de vrouw in onze maatschappij en de manier van denken van de man hierbij. 'Eva gezien door Adam' handelt over ae geschiede nis van de vrouw door de eeuwen heen, over de offers en de moed van de vrouw, over heldinnen en hek sen, over de huidige positie van de vrouw. Na de koffiepauze kunnen vragen gesteld worden. Deelnemingsprijs voor leden 200 fr., anderen 250 fr. Info en inschrijven: 053/70.44.76 of 053/70.40.44. Aalst. Algemene mobilisatie bij AKV Roeidsel. Hun eerste wafelbak werd een sukses (a) Shirley Valentine Op 18, 24, 25, 26, 27 en 29 april, telkens te 20 uur, in het Kat-Teater aan het Vredeplein té Aalst, brengt Toneelkring De Schakel, de aange- kodnigdc opvoering van het stuk 'Shirley Valentine', van William Russel. Playback-show Op woensdag 22 april organiseert Levensvreugde (dagverblijf voor mentaal- en lichamelijk gehandi capten) een unieke playback-show, waarbij alle nummers vertolkt wor den door mentaal-gehandicapten uit zes verschillende instellingen. Bovendien wordt de show gepre senteerd door Margriet Hermans. Zij zal ook enkele nummers vertol ken. Het gebeuren start om 13.30 u. in het C.C. De Werf te Aalst. Info: Werner Wauters 053/ 78.12.22. Bloedinzamelingen Het Bloedtransfusiecentrum Aalst organiseert regelmatig bloedafna- mes. De eerstvolgende data zijn: op 17 april van 18.30 u. tot 21 uur in de gemeenteschool, Molenveld Burst; op 21 april van 19 tot 21 uur in het kening, terugbetaling, waarborg... Dit advies gaat door iedere dinsdag van 18 tot 20 uur in de Cumont- straat 3 te Aalst. Juridische voor kennis is niet noodzakelijk. De huurdersbond zorgt voor een oplei ding. Info: D. D'Heygers 091/23.28.77. Koninklijke Postzegelkring Philatelia Alosta Deze verzamelclub is van stand plaats verhuisd. De vergaderingen gaan nu door in de Sint-Martinus- zaal, ingang via de Zonnestraat, Aalst, telkens op maandag om 19 uur. ERGA De Echtgescheidenen Gespreks groep Regio Aalst komt elke twee de en vierde donderdag van de maand samen in Jebron, Begijnhof 1 te Aalst. Iedereen die er wil praten over zijn echtscheidingsproblemen is welkom. ERGA wil als groep kan sen aanreiken aan mensen met een relatiebreuk of die in echtscheiding verkeren. Volgende bijeenkomst: 23 april om 20 uur. Info: 053/77.51.16. en 053/73.22.72 (werk). Jaarverslag Stad Aalst 1990 te koop Het College van Burgemeester en Schepenen deelt mee: het jaarver slag stad Aalst 1990 wordt te koop aangeboden aan de bevolking in de stadsontvangerij, Kapellestraat 12 te Aalst. Prijs: 300 fr. per boek. Studienamiddag verdrinking en onderkoeling Het College van Burgemeester en Schepenen organiseert een studie namiddag op zaterdag 25 april om 14 uur in de Brandweerkazerne, Vrijheidstraat 55 te Aalst, over de problematiek van het behandelen van drenkelingen en het hiermee gepaard gaande syndroom hypo thermic. Gastspreker is de heer Spek, direc teur dienst spoedeisende eerste hulp uit Utrecht. Aansluitend aan deze uiteenzetting wordt een de monstratie gegeven betreffende het gebruik van de nieuwe 'Rescue Brancard'. Onthaalmoeders Wie onthaalmoeder wenst te wor den of zelf op zoek is naar een ont- Juxta: kunststunt '92 Van 10 tot 20 april wordt Dender- monde omgetoverd tot een kunst stad voor iedere liefhebber. Meer dan 300 werken van zo'n 48 kunste naars worden dan op 10 verschillen de plaatsen in de stad neergepoot. Een handig plannetje zorgt ervoor dat iedereen een aangename wan deling kan maken langsheen de ver schillende kunst-oases. De verzameling is niet enkel kwan titatief, maar ook kwalitatief vrij in drukwekkend: Franz Courtens, Pie- ter Gorus, William Degouve de Nuncques, Léon Spilliaert, Szukals- ki, André Bogaert, Christiaan Syl- vain, Anna De Weert, John Cluyse- naar, André Van Schuylenbergh, Herman Brood (jawel), Ian Smith, Piscaro, Walter Brems,... Naar analogie met Chambre d'amis, worden de werken over verschillen de plaatsen in Dendermonde ver spreid. Juxta koos bewust voor plaatsen met een openbaar karak ter, met speciale aandacht voor de scholen. Op de Grote Markt zal een immens kunstwerk de aandacht van het pu bliek trekken. Lukas 'Doesje' Ver- meir heeft het werk speciaal voor deze tentoonstelling ontworpen. Juxta vindt plaats van zaterdag 11 april 1992 tot en met maandag 20 april 1992, elke dag van 10 tot 18 uur. Aalst. Frangois van de Toisers kende na karnaval sukses bij de forellenvangst. Hij viste zomaar eventjes 80 eksemplaren bij elkaar (a Aalsterse Wynmakersgilde Vergadering: vrijdag 17 april te Aalst. In de Kring wordt wekelijks een kaartje getrokken (a) Aalst. Voor de zesde keer werden er in Aalst schelpen, fossielen en mineraier geruild op de beurs georganizeerd door Xenophora Aalst (a) 19.30 u. in de Krypte. B.GJ.G. Eierspeurtocht Op Paasmaandag (20 april) kunnen de leden van de B.G.J.G.-Erembo- degem deelnemen aan de jaarlijkse eierspeurtocht. Samenkomst aan de Krypte vanaf 7.30 u. tot 8.30 u. Na de speurtocht is er een reuze gezellig paasontbijt gepland in de Krypte. Info: B.G.J.G.-sekret. Appelmans Marc, A.V.D. Maelestraat 85, Erembodegem. Ai Anon Vergadering: dinsdag21 april om 20 uur in het Parochiehuis (wacht zaal). A.A. groep Om Mekaar Vergadering: woensdag 22 april om 20 uur in het Parochiehuis (Boven zaal). Dansklub Klubvergadering: woensdag 22 april om 20 uur in het Parochiehuis (grote zaal). K.V.L.V. Dynamisch ontspannen: op 23 en 30 april, 14, en 21 mei '92 te 20 uur in de Krypte. Parochiefeesten 0.-L.-Vrouw He- melvaartparochie Op zaterdag 9 mei van 17 tot 21 uur, en op zondag 10 mei van 11 tot 15 uur in het Parochiehuis: eetfe stijn: 300 frank of 170 frank, in de Krypte: cafetaria: 90 frank. Op de spijskaart: kalkoenfilets - kappertjessaus - frieten of varkens gebraad - jagerssaus - frieten. Wafels en pannekoeken - koffie. Deze parochiefeesten worden geor ganiseerd ten voordele van: verwar ming en opschik van de Krypte en onderhoud van de parochielokalen. Storten kan op: 001-1373785-50met aanduiding van het aantal en ge wenste menu. Par. Werken O.-L.- Vrouw Hemelvaart, Erembode gem. Lentekoncert De Koninklijke Fanfare St.-Cecilia Erembodegem organiseert haar jaarlijks Lentekoncert m.m.v. de Koninklijke Harmonie Kunst en Vermaak Aspelare op zaterdag 25 april '92 om 19.30 uur in de zaal 'De Eekhoorn' Brusselbaan 155 te Erembodegem. Inkom gratis en... iedereen welkom! Eetfestijn K.F, Niets zonder Arbeid - Trouw en Eendracht De Koninklijke Fanfare Niets zon der Arbeid - Trouw en Eendracht organiseert op Paaszondag 19 april '92 van 11.30 uur tot 16 uur en op Paasmaandag 20 april van 11.30 tot 20 uur in feestzaal Gerstenhof, Ger stenstraat 12, Erembodegem haar twaalfde eetfestijn. Op de spijskaart: biefstuk natuur, champignon, proven^aal of peper, met frieten of brood, prijs: 350F. Kinderen betalen slechts 200F. Voor meer informatie en kaarten: J. De Bruyn, Gaston De Scheppers traat 58, 9320 Erembodegem. Vakantiegenoegens Zondag 26 april '92 gaat de derde Vakantiegenoegens-wandelzoek tocht door te Erembodegem onder het tema 'Denderende natuur'. Hierbij worden de natuurgebieden Gerstjens en Osbroek langs hun mooiste zijde verkend. Aan de wandelzoektocht kan ieder een deelnemen, vanaf 14 uur, na inschrijving op de startplaats: ACV-CM Erembodegem - lokaal Volkskring - Kaai te Erembodegem (nabij de Denderbrug). haalmoeder in Groot-Aalst, kan hiervoor terecht bij de Dienst Op- vanggezinnen van de Landelijke Beweging Aalst vzw. Onthaalmoe ders ontvangen een belastingvrije vergoeding. Info: Anne Vandenbogaerde 053/ 21.41.03 op maandag, dinsdag, don derdagen vrijdag van 8.15 tot 9 uur.

De Voorpost | 1992 | | pagina 7