Jong CVP Hofstade-Gijzegem organiseerde Vijfde Grote Kunst- en Hobbytentoonstelling Bliksemstart van Meerse Vinkeniers Bar Pigalle door brand vernield Persbond van Aalst organiseert twintigste okkozjemert Sint-Maarteninstituut Aalst opent zijn deuren A 14 - 24.4.1992 - De Voorpost Vorige zaterdag opende Jong CVP Hofstade-Gijzegem in de zaal Ons Huis te Hofstade zijn 5de Kunst- en Hobbytentoonstelling. Werk van een zevental kreatieve en kunstzinnige deelnemers bewees overduidelijk dat niet het aantal vierkante meter een tentoonstelling groot maakt maar wel de inspanning en inzet van allen die er bij betrokken zijn. Gedurende de paasdagen kreeg de tentoonstelling dan ook heel wat belangstellenden over de vloer. Jong CVP Hofstade-Gijzegem - pas gesticht in 1984 - kent ongetwijfeld een zeer aktief bestuur. Hofstade, een fusiegemeente van Groot Aalst, heeft duidelijk haar eigenheid kun nen behouden en dit voornamelijk door een sprankelend verenigings leven. Hierin heeft Jong-CVP zeker zijn steentje bijgedragen. Ook op het socio-kulturele vlak deden zij hun duit in het zakje. In '87 gingen ze dan ook voor het eerst van start met de organisatie van een kunst tentoonstelling. Men opteerde toen wel voor een presentatie van kunst werken van misschien wel hoger ni veau van kunstenaars uit het Leu vense, maar men zag wel in dat het naar voor brengen van kreatief werk van mensen uit de directe om geving toch veel belangrijker was. Vandaar dat met een jaar rustpauze men naar dit opzet overschakelde. Voor de lustrum editie bleek er ze ker geen gebrek aan voldoende waardevol te tonen materiaal, in te gendeel. Op dit ogenblik zijn er zelfs al genoeg adressen samenge bracht om een volgende tentoon stelling te organiseren. Raadslid Chris Lievens-Borms ver klaarde dan ook in haar openingsre de de tentoonstelling te ervaren als een gebeurtenis waar iets te beleven viel en dat men er het gevoel kreeg geestelijk iets rijker te worden. 'De CVP Jongeren - Hofstade-Gijze gem heeft met deze vijf tentoonstel lingen veel mensen doen inzien en beseffen dat kuituur het avontuur van de geest is en dat kreatief bezig zijn een blijk is van beschaving, dat kuituur van en voor iedereen is en essentieel met mens-zijn te maken Vrijdagavond om 19.30 u. ontstond er een uitslaande brand die de Bar Pigalle aan de Gentsesteenweg 103 te Aalst totaal vernielde. De twee aanwezige animeermeisjes konden op het nippertje door de vlammen naar buiten rennen. De brandweer van Aalst die een paar minuten na het alarm ter plaatse was, kon voor komen dat het vuur oversloeg naar de aanpalende woningen, die wel rook- en waterschade opliepen. De eigenaar van het gebouw ver bleef op het ogenblik in het buiten land. Politie en rijkswacht sloten de rijks weg Aalst-Gent af en legden een omleiding in. Om 21 uur was de brand onder kontrole. Een wacht- ploeg bleef achter om opflakkerin gen te voorkomen. De oorzaak van de brand zou vermoedelijk te wijten zijn aan een kortsluiting. Verschil lende gasflessen konden door de brandweer gelukkig in veiligheid gebracht worden waardoor ontplof fingen werden voorkomen. heeft' aldus Chris Lievens-Borms. Verscheidenheid aan disciplines Verschillende kunstdisciplines en hobby's waren op de tentoonstel ling vertegenwoordigd. - Lieve Dumoulin uit de Eeckhout- straat 45 te Hofstade bracht in haar keramieken beelden en panelen een ware droomwereld naar voor: in ieder beeldje, in ieder paneeltje zaten haar ware gevoelens van blij heid, gelukkig zijn, maar ook het droevige, het trieste kon men er in terugvinden. Zij probeert er altijd een sprookjeswereld rond te bou wen. Elk beeld en paneel is voor haar als het ware een geboorte van iets nieuws, het innerlijke van haar zelf. Rita Buys toonde in haar werk het resultaat van haar zelfstudie aan de hobbylessen die zij volgt bij de kato- lieke arbeidersvrouwen. Kreatief bezig zijn is blijkbaar voor Rita hoogst belangrijk en dit uit zich in haar prachtige sieraden: brochen, kransen, oorringen en kunstvoor werpen welke zij verwerkt uit ver schillende materiaalsoorten. Krea tief bezig zijn moet voor Rita een kulturele rijkdom zijn, die haar ver heft boven het alledaagse TV- beeld, landschap. Noël Louis toonde in zijn schilder werk duidelijk de resultaten van het gevolgde kunstonderwijs aan de Te- kenakademie in Aalst, waar hij de eerste prijs levend model, grafische schilderkunst en schilderkunst be haalde. Louis was leerling van be faamde kunstenaars als Albert Claeys, Piet Gillis, Jan Van Malde- ren, Jan Mulder enz... kunstenaars waarvan stad Aalst kunstwerken in eigendom heeft. Op zijn 69 jaar is hij nog steeds aktief in de kunstwe reld. Johan Sarens uit Erpe-Mere is van opleiding regent Plastische Kun sten en heeft zich verder bekwaamd Aalst. André Callaert, Johan Sarens, Louis Noel, Rita Bruys, Raymonde Clotman, Mariette Claes en Lieve DumouL brachten hun werk samen met de vijfde grote kunst- en hobbytentoonstelling van Jong CVP Hofstade-Gijzegem fa» in de lithografie. Van hem kon men op de tentoonstelling pen- en pot loodtekeningen en lithografie of steendruk bewonderen, waarvan hijzelf zegt dat steendruk een passie is maar waarvoor in de direkte om geving weinig mogelijkheden zijn. Zijn verblijven in het Frans Mase- reel Centrum in Antwerpen hebben hem wel de gelegenheid gegeven enkele mooie werken te maken. De voorkeur in onderwerpen gaat bij Johan voornamelijk uit naar histori sche gebouwen die hij realistisch en zeer gedetailleerd weergeeft. Mariette Claes bracht samen met Lieve Dumoulin keramiek. Zij volg de tekenonderwijs aan de Tekena- kademie te Aalst en in het atelier Paloke te Anderlecht. Meerdere se minaries en workshops liet zij niet zomaar aan haar voorbijgaan maar maakten deel uit van haar drang naar perfektie. Zij doet draai- en opbouwwerk volgens de gevoelens die haar op dat ogenblik bezig hou den. Zij heeft de behoefte om vorm te geven aan haar gevoelens en in klei zit, volgens haar zeggen, wat zij no dig heeft om dit te uiten in haar werk. Mariette werkt met oxides en hoogbakkende glazuren die zij zelf samenstelt. Ook past zij de oude techniek toe om craquelé effekten te verkrijgen waarbij zij de stukken roodgloeiend uit de oven haalt om ze in organisch materiaal te laten afkoelen. Mevrouw Claes geeft ook kursussen in haar eigen atelier aan beginnelingen en gevorderden. Raymonde Clotman toonde kunst handwerk dat zij door zelfstudie tot het hare had gemaakt. Met kleine pareltjes maakt zij juweeltjes van bloemstukken, planten, Onze Lieve Vrouw ter Druiven... Raymonde is een fijngevoelige vrouw die haar kuituur beleeft. Zij doet de toe schouwer bewonderd kijken en meeleven. André Callaert, voorzitter van de vzw Denderbonsai, de Aalsterse bonsaiclub is door zelfstudie een befaamd demonstrator en designef geworden van 'Bonsai Western Style'. In de getoonde stukken wis| men duidelijk de illusie op te wek ken van een boom, maar dan in miniatuur. Bonsai is volgens André een ideale manier om de natuur te verkennen en daardoor zichzelf te ontdekken. Leef langer, maak een kunstwerk Raadslid Chris Lievens-Borms ver telde in haar afsluiten van de open ingsrede dat bij een medisch-sociaa! onderzoek in Frankrijk, de artsen verschillende hobby's werden on derzocht op de ontspannende waar de voor de werkende mens. Zij kwa men tot volgend besluit: een kunst werk maken is de beste bijdrage tol ontspanning en geeft de beste kanl om gemiddeld twee en een half jaai langer te leven. Hieruit volgde daij ook haar slotdevies: Leef langer, maak een kunstwerk. P.H Aalst. Bar Pigalle aan de Gentsesteenweg te Aalst werd volledig door brand vernield. Er vielen gelukkig geen slachtoffers a De traditie van Okkozjemerten zet zich door. De organizerende Persbond van Aalst is met de komende Okkozejemert van zaterdag 25 april al aan zijn twintigste editie toe. Telkens weer wordt het een gezellige bedoening waar belangstellenden naartoe gezogen worden als vliegen naar een potje stroop. De stroop is hier samengesteld uit zolder- en kelderspullen en vermeende antikwiteiten van de gewone man of vrouw. Een bedoening voor iedereen die geen kommerciële oogmerken heeft en zijn overbodige spulletjes kwijt wil. Het teveel van de ene is hier dikwijls het gerief van de andere. De twintigste Okkozjemert heeft plaats in het Netwerkcentrum De Ridderstraat 28 te 9300 Aalst, doorlopend van 8.30 u. tot 17 u. Een dertig standen staan ter beschikking van diegenen die in de loop van de voorbije maanden inschreven. Bij kontrole van de inschrijvingen blijkt echter dat er nog een drietal standen vrij zijn. Wie vlug is kan zich nog inschrijven door naam en adres kenbaar te maken aan: Frans Van Volsem, Wellekensstraat 12 te 9300 Aalst. Tel. 053/77.66.30. Is het aantal volzet, dan komt men het eerst in aanmerking voor een plaats op de Okkozjemert van de laatste zaterdag van maart 1993. PH., Alhoewel we nog een paar weken moeten wachten voor de officiële vinkenzettingen, dan willen de clubs toch de kat uit de boom niet kijken en organiseren zij eerst enke le 'oefenritten' zoals dat heet. In Erpe-Mere is men zowel in Erpe als in Mere gestart en dit te Mere op een verbluffende manier. Daar waar men verwacht dat ze het kalm aan zouden doen voor de eerste keer is men bedrogen uitgekomen. Gelukkig gebeurde dit in de positie ve zin en werd er niet naast gefloten, tenminste gezongen want men is zeer streng op de uitvoering van het gekende 'suskewiet'. Daar waar men in Erpe voor de eerste keer toch ruim 25 deelne mers kon opstellen waren dit er bij de Meerse Vinkeniers maar liefst 46, getal dat echter binnen de maand sterk zal aangroeien, ten minste als men de vergelijking mag trekken met vorig seizoen toen nummers moesten bijgeverfd wor den omdat het gemiddelde aantal niet meer volstond. De oefenritten worden als een aan- zetperiode beschouwd "voor de 'officiële' wedstrijden maar toch is het al een teken aan de wand en een verwittiging voor de konkurrenten. De zogenoemde tweedaagse van Pasen werd ingeluid met een over winning van W. Janssens met zijn Rapit die voor een eerste optreden dit seizoen 752 liedjes zong. Rapit was vorig jaar een van de beste vin ken en dit kan als een verwittiging beschouwd worden. Na hem volgde D. Van Den Eynde met Diederick die met zijn 632 wijsjes toch op ruim honderd van zijn voorganger zat al mag dit aantal evenmin onderschat worden, want niet iedere vink zingt er meer dan vijfhonderd opeen uur. Dorus van de Meerse Vinkeniers- voorzitter zong er 502 en werd hier mee derde wat er op wijst dat er grote verschillen waar te nemen zijn aan de kop. Na deze drie was dit minder merkbaar want Rik zong er 486, eigenaar R. De Weghe, toen volgden de vinken van F. De Meyst (Chiel, 433), M. Verloes (Bardi, 432), J. De Meersman (Jacky, 432), R. Sorgeloos (Rik, 425), C. Roe- landt (Femmy, 392), M. De Pauw (Jan, 377). Om voor de 'promotie' nog in aan merking te komen moest Gaspar van J.P. Tomme er toch nog 102 liedjes uitpersen voor Sinbad van Mar. Van De Wiele met 79. De tweede dag toonde Dari van D. De Moor, sekretaris van de Meerse Vinkeniers, zich op zijn Paasbest met een overweldigende score die men bij de club nooit voordien mee gemaakt heeft in eigen rangen want hij tjilpte maar liefst 1015 wijsjes en volgens kenners kon hij zelfs nog beter gedaan hebben 'indien hij ze allemaal volledig uitgezongen had' want wie zijn wijsjes niet degelijk afwerkt krijgt geen streepje op de daartoe bestemde aantekenstok. Er werd tijdens de tweede oefen wedstrijd heel wat afgezongen en dit belooft voor de toekomst als 'ze allemaal in vorm zullen zijn' be weerden ingewijden. De tweede plaats kwam trouwens aan R. Van Steenberghe toe met zijn Adelbert die 740 liedjes zong en hij ging Cop- pi van D. De Keyser vooraf met 671 Erpe-Mere. Zo zullen ze er bij de Meerse Vinkeniers opnieuw elke week wijsjes Daarna volgde opnieuw bijzitten, aandachtig luisterend en bij elk goed gezongen wijsje een aantekening voorzitter G. De Cock maar dan op de stok (jv) met zijn Jef (656) die het vorig jaar ook al waar maakte. De overige ere plaatsen werden ingenomen door W. Janssens, die er ook altijd bij is, met David (610), C. Coppens met Erna (533), J.P. Maudens met Ka nonsken (516), A. De Smet met Tamboer (500), L. Van De Sijpe met Napoleon (469), N. De Swaef met D'Artagnan (460). Voor de Meerse Vinkeniers werd het aldus nog maar eens een blik semstart zowel op het gebied van deelnemers als op het vlak van aan tal gezongen wijsjes. Het is opval lend dat zij heel wat meer deelne mers naar hun wedstrijden lokken dan de andere uit de omgeving. Dit komt voornamelijk door de aan trekkelijkheid van de wedstrijden en de opvang van de deelnemers, die er telkens zeer goed ontvangen worden en soms wel eens iets meer krijgen dan een bloem en de nieuwe prijs die er aan verbonden is. Alles Iaat op die manier vermoeden dat het kampioenschap van Oost- Vlaanderen, dat zij in juni mogen organiseren, een topper zal worden. JV Op zondag 26 april opent het Sint- Maarteninstituut/Technisch Insti tuut Sint-Maarten Aalst zijn deuren voor het grote publiek. Waar vorig jaar een groots opgezette informa- tictocht gehouden werd doorheen heel het college, met een komplete voorstelling van de brede waaier studiemogelijkheden die deze grote school biedt, wordt de nadruk dit jaar vooral gelegd op het eerste jaar van het secundair onderwijs. Tijdens deze opendeurdag wil «het Klein College» duidelijke informa tie doorspelen naar de toekomstige eerstejaars en hun ouders. Alle mo gelijke inlichtingen (de verschillen de keuzemogelijkheden, lessen- roosters, leerprogramma's, prakti sche gegevens over de schoolorga nisatie) worden vertrekt op de plaats waar de eerstejaars voor hun lessen terechtkomen: het SMI-2 of het gebouwenkomplex aan het nr. 26"van de Vrijheidsstraat. Via een duidelijk uitgestippeld par cours kunnen de bezoekers met d< school en met het specifieke van d< verschillende studiemogelijkheden kennis maken. Ook de buiten- er nevenschoolse activiteiten, zoal) studiereizen, het koor Cantad Domino, sport, filmforum, bezira nings- en projektdagen, KSA Sint Maarten en PMS/MST komen aat bod. Daarnaast wordt tevens de infra! struktuur belicht: keuken en refters! vaklokalen, kapel, medialokaal gymzaal, auditorium, computer- klassen,... Directie, personeelsleden en leerj lingen van het Sint-Maarteninsti tuut en van het Technisch Instituut Sint-Maarten nodigen U vriendelijk uit op deze opendeurdag op zondajj 26 april van 14 tot 18 uur.

De Voorpost | 1992 | | pagina 14