POffi Eendracht Aalst-Voetbalkarnaval '92 Drie bange weken voor V.W. Hamme Voetbal kalender Extto® Motivatie genoeg Niet ter plaatse blijven trappelen En nu de come-back Vigor wél problemen Eendracht Aalst Sparta Buggenhout F.C. Baasrode KAVD géén Dirk Huylebroekterug van weggeweest Een aanlokkelijk programma voor iedereen De Voorpost - 24.4.1992 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Eendracht gaat zaterdagavond op bezoek bij SC Charleroi. Voor het bi) voorbaat veroordeelde Eendracht kan de vraag gesteld worden ofrekening houdend met de huidige situatie limpens en C° nog voldoende motivatie kunnen opbrengen om een behoorlijk resultaat neer te zetten Bij de Karolingers zal die drang naar puntenwinst zeker nog aanwezig zijn vermits ze nog best wat gewin kunnen gebruiken om het behoud in eerste klasse te verzekeren. Bij Aalst liggen de kaarten van het spelerspotentieel enigszins anders. De Eendracht-spelers azen nog wat op premiewinst, die bleet totnogtoe zeer miniem, terwijl andere elementen zich wellicht extra zullen inspannen om in de gunst te blijven van de Eendrachtbazen, om desgevallend een nieuw kontrakt voor volgend seizoen te kunnen lospeuteren. Ondertussen staat vast dat de huursoldaten Schwabe, Krohm, Eikelboom en De Smet hun matten bij Eendracht mogen oprollen. Voor Van der beken wordt met Waregem onderhandeld over een verder verlengen van zijn verbintenis. Voor de rest is men links en rechts bezig de voelhorens uit te steken naar versterking. Manager patrick ortans: 'Buiten het aanwerven van gilles De Bilde en Cari Van Capellen is eigenlijk nog niets positiefs uit de bus gekomen. Het is wellicht nog wat vroeg om de voetbalmarkt grondig at te tasten. De prijzen liggen momenteel zeer hoog als men rechtstreeks met de klubs gaat onderhandelen. Men kan er zich blauw aan betalen. Dat ligt niet in onze bedoeling. Eendracht is tenslotte geen rijke klub' Ondertussen staat vast dat oetenmeester Han Gnjzenhout aan het einde van het seizoen zal bedankt worden voor bewezen diensten. Langs de andere kant bestaat er een zekere belangstelling voor Aalsterse spelers. Veel heett Een dracht op dat vlak niet te bieden, buiten Frank Eeckhout, waarvoor van diverse klubs veel interesse bestaat, en enkele jongeren uit het B-elftal. BAD Na een woelig seizoen kon Sparta Buggenhout niet ontsnappen aan de degrada tie, Achttien nederlagen was net iets te veel om aan een tuimelperte naar vierde provinciale te kunnen ontsnappen. Naarmate het einde van het seizoen naderde was de motivatie totaal zoek en zelfs trainer Van Goethem, opgeroepen als redder in nood. kon hieraan niets verhelpen. Bestuurslid Van den Broeck is nochtans formeel, zeggende: 'We willen volgend seizoen opnieuw de promotie naar derde provinciale afdwingen. We zullen ons hiervoor uiteraard moeten versterken, Dat zullen we doen in zoverre de financiële middelen reiken. Sparta bezit nochtans een goede struktuur en de akkommodaties om zelfs in eerste provinciale te opereren'. Sparta zal nochtans op sportief vlak uiterst selektief te werk moeten gaan. Iemand moet het vertrouwen krijgen om een nieuwe ploeg op te bouwen. Verleden seizoen waren met Helmut Brösch, Eddy Bellon en Van Goethem niet minder dan drie verschillende trainers aan de slag. Was dat niet een beetje van het goede teveel EG De teerlingen zijn geworpen. FC Baasrode degradeert naar derde provinciale na een uitermate zwak seizoen. Ondanks de beste intenties heeft oefenmeester Drè Heyman de vrije val niet kunnen afremmen. De buren Rapide Lebbeke en Opstal deden het alleszins veel beter. Die voetballen volgend seizoen een trapje hoger. Dat zal uiteraard geen zorg wezen voor de Baasroodse klubleiders die intussen die mokerslag al te boven zijn gekomen. Sekretaris Theo Callaert: 'We moeten ons bij de feiten neerleggen. We willen ons zeker niet wegstoppen achter de reeks tegenslagen met het spelerspotentieel dit seizoen. Feit blijft dat we nu maar weer aan opbouwen moeten gaan denken. We willen zo snel mogelijk terug naar tweede provinciale. De wil in het bestuur is hiervoor duidelijk aanwezig'. In ieder geval zal FC Baasrode naar versterking moeten uitkijkenEen deel van de spelers was aangeworven voor één jaar en hun kontrakt wordt niet meer hernieuwd. Bovendien hebben een paar spelers de wens uitgedrukt naar een ploeg over te stappen die in een hogere reeks uitkomt. Uit de jeugdrangen komen slechts een paar spelers in aanmerking voor het fanionteam. De penningmeester zal dus nauwkeurig een balans moeten opstellen hoever de financiële mogelijkheden reiken om versterking te laten aanrukken. BAD ttOHTfc*» CA* baut». Inkom: 100 fr. met tornooikaart, Op dinsdag 12 mei staat damesvoetbal aan de orde van de dag. In het Pierre Comelis wordt om 19 u. de damesinter land België - Noorwegen afgehaspeld. Inkom: prijzen KBVB. De «Nacht van de President» wordt op 15 mei vanaf 20 uur een culinair hoog standje bij de romantische klanken van Johan Stollz. Dineren bij candellight en later op de avond afzakken in een van de drie businessclubs met sfeervolle disco klanken. De inkom is gratis. Maandag 25 mei krijgt men vanaf 20 uur in zaal St. Anna (Roklijfstraat) de gele genheid om zich krom te lachen met de fratsen en gags van Jacques Vermeire en Luc Verschueren. Inkom: 300 fr. De «Zwazi Cup» wordt op donderdag 28 mei een verlengstuk van «Oei Jacques». Jeugdvoetbal. Ook RC Boonwijk organiseerde een jongerentornooi. De Het wordt gegarandeerd lachen geblazen eigen ploegen speelden echter voor het grootste deel op vreemde als men weet dat dit tornooi vanaf 10 uur bodem (foto Piet Hermans) wordt gespeeld tussen 10 ploegen van het eigen Eendracht-huishouden. Van voorzitter tot en met Zwawi himself zullen op die dag in het strijdperk treden om hun balvaardigheid te tonen aan de trouwste supporters. De plaats van het gebeuren is opnieuw het jeugdkomplex De Zand berg. De inkomprijs bedraagt 100 fr. via de tornooikaart. Met nog drie wedstrijden voor de boeg en één punt voor op onmiddellijke achter volger Hekelgem, geniet Hamme van een komfortabele uitgangspositie. Als de re sterende matchen worden gewonnen is de titel binnen schot. 'Op papier is het simpel, maar de werke lijkheid is anders, stelt oefenmeester Da niël De Paepe. Mag ik even onderstrepen dat de wil om naar derde afdeling te promoveren aanwezig is, zowel bij be stuur, spelers als mijzelf. De laatste we ken hebben we minder goede resultaten behaald. Voor een deel is dat het gevolg van het feit dat iedereen die het tegen ons opneemt dubbel gemotiveerd is. Een punt halen tegen de leider, wordt door gaans als een overwinning beschouwd. Dat we in Braine niet verder kwamen dan een gelijkspel, vind ik de normaalste zaak van de wereld. Aan het verliespunt tegen Deinze heb ik veel zwaarder getild. In de gegeven omstandigheden moeten we niet naar het verleden teruggrijpen. Het komt er thans opaan om onszelf te blijven en te geloven in onze mogelijkheden. Geen van de drie komende matchen mo gen onderschat worden. Zondagnamid dag is Schriek te gast. We verloren de heenmatch met 3-0. De spelers weten dus beter dan wie ook dat we geen makkelijke klant op bezoek hebben. Het spreekt wellicht in ons voordeel dat het om een tegenstander gaat die laat voet- Het wordt natuurlijk uitkijken naar het resultaat van achtervolger Hekelgem dat het op zaterdagavond in het stadion van Eendracht Aalst opneemt tegen het Waalse Braine. In principe heeft deze ploeg nog een punt nodig om zekerheid te krijgen over het behoud. Volgende week reizen we naar Ninove en op de laatste speeldag komt Jette naar ons. Kortom we moeten een zes op zes nastreven. De spelers zijn bereid om hiervoor tot het uiterste te gaan. In deze weken van de waarheid mag niets aan het toeval overgelaten worden. Onszelf blijven is echter het belangrijkste'. Eerste nationale Charleroi-E. Aalst Van Driessche Derde nationale E. Zele-Bergen Huyghe Bevordering B Putte-KAVD Stempels \\/W Hamme-Schriek Michotte/ AUTOSPORT Zondag 31 mei wordt voor de echte voetballiefhebbers een ware hoogdag. In het Pierre Cornelisstadion treden om 14.30 uur onder de sponsoring van «Tra gel Sport» de oud-spelers van E. Aalst in het gelid tegen die van Gantoise. Om 17 u. wordt voetbalkarnaval '92 afgesloteh met een match België-Holland of de oud-internationals van België tegen de oud Ajax-internationals. Kaarten hiervoor zijn gratis te bekomen bij de diverse sponsors. Als voorverkoopadressen vermelden we graag: het Jeugdcomplekx Zandberg, het secretariaat E. Aalst (Bredestraat) en Tragel Sport (Tragel Aalst). Voor meer inlichtingen kan men terecht via het tel. nr. 053/78.11.77. Alain Moens heeft het bestuur van KAV Dendermonde laten weten dat hij naar een andere ploeg uitkijkt. De klubleiding gaf de verzekering dat niets hem in de weg zal worden gelegd. Moens (25) is sinds zeven jaar een vaste pion in het elftal van KAVD; Als verdediger evolueert hij op de rechterflank. Hij is echter vol doende polyvalent om al eens op een andere plaats uitgespeeld te worden als de noodzaak zich voor doet. Paarsblauw treedt zondag met nagenoeg hetzelfde team in het veld dat twee weken geleden Verbroede ring Denderhoutem de nederlaag toediende. De ploeg: Verstraeten, Emmaneel, Moens, Van Troos, Rijdant, De Kin der, De Coninck, Nijs, Stevelinck, Van Roy, Van Nieuwenhuyse, Wy- gonic, plus nog twee aan te duiden jongeren. Het ziet er naar uit dat de ploeg van VW Hamme pas morgen defintief op papier wordt gezet. Ives Van Parijs is geschorst en doet dus niet mee. Rat Vermeire kon niet trainen we gens zijn studies. Chris Gabriëls meldde zich ziek. Ronny Laroy, Mare D'Hondt en Filip Segers had den last van een eerder opgelopen kwetsuur. Oetenmeester Daniël De Paepe houdt er rekening mee dat een aantal van hen tijdig paraat zal zijn. Vandaar dat hun namen voorlo pig m de kern zijn opgenomen. De ploeg: De Pelsmaecker, Van de Velde, Van Houcke, Van Borm, Ver- geylen, Van Caelenberg, De Borger, Coucke, Stalpaert, Aerts, Segers, D'Hondt, Laroy, Vermeire, De Wilde i EG XN Na een niet zo schitterend seizoen 90/91 kom ik sterk voor de dag voor het seizoen 1992/93, en wij schrijven over autosport en meer bepaald het circuit-racen. Na het seizoen 90/91 heb ik besloten mezelf op te offeren aan het prepareren van een nieuwe wagen, namelijk een Alfa Sprint 2000, met een opgefokte motor tot 200 PK met zeer goede remmen en over brenging. Over mijn vorige wagen wil ik niet veel zeggen, het was fataal voor gans mijn seizoen en voor de sponsors, daar ik in de grote koersen niet eens de eindstreep kon halen en dit door verschil lende omstandigheden en tegenslagen. Voor dit seizoen zio ik het wel zitten, de reden is zeer eenvoudig goede spon sors en een goede wagen waar ik kan op rekenen. Samen vormen wij een sterk team dat er moet voor zorgen mij wel over de eindstreep te leiden. Kan ik voor dit seizoen op alles rekenen wat een autopiloot nodig heett, dan zal ik volgend seizoen kunnen uitkomen in de kategorie groep A met een volledig geprepareerde Mercedes 190E 2.516-klepperwaar nu het Duitse Tourmanschaft wordt mee ge reden. Natuurlijk moeten wij voorzichtig zijn met onze uitspraken want in de autowereld kan vanalles gebeuren. Maar ik zie het toch wel zitten en hoop met een beetje geluk dat alles goed zal aflopen dit sei zoen. zodanig dat ik volgend seizoen kan uitpakken met zwaarder materiaal om ook in deze kategorie te mogen uitblin ken. (Ferryson) Autosport. De Alfa Romeo Sprint 2000, een preparatie van piloot Dirk Huylebroeck (foto Ferryson) Vanaf vrijdag 24 april tot en met zondag 31 mei organiseert Eendracht Aalst zijn voetbalkarnaval '92. De organisatoren zorgden voor een zeer aantrekkelijk pro gramma waarbij iedereen aan zijn trek ken komt. Vrijdag 24 april wordt om 20.30 uur de spits afgebeten in Ibso De Horizon - Molendreef Aalst met een prachtige ga la-avond waarvoor Willy Sommers en zijn orkest tekenen. Inkomprijs 250 fr. Zaterdag 25 en zondag 26 april krijgen vanaf 10 u. de «duiveltjes» een dikke kans om te tonen wat ze in hun «voetbal mars» hebben ter gelegenheid van het «Gatorade»-voetbalweekend. Het jeugd complex «Zandberg» wordt te dier gele genheid omgetoverd in een leuke ker- misplaats. Inkom: tornooikaart aan 100 fr. Donderdag 30 april heeft om 20 u. in de kantine van het Cornelisstadion de «Lu- sava» reuze-sportkwis plaats. 50 kwis- ploegen nemen deel en kunnen een prij- zenpot van 50.000 fr. verdelen. Vrijdag 1 en zaterdag 2 mei strijden vanaf 10 u. op het jeugdkomplex Zandberg de préminiemen voor de «Cup Reizen De Ras»; Inkom 100 fr. met tornooikaart. Zaterdag 9 en zondag 10 mei zijn op de «Zandberg» vanaf 10 u. de miniemen aan de beurt in strijd voor de «Cup Hutse- Jeugdvoetbal. Het kan er ook vrolijk RC BoonwijK, i deze Nederlandse knapen het niet aan hun hart lieten komen (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17