Meldertse Nievelse Rochuskapel beroofd Rusthuis Meredal ingehuldigd Nieuw sportkompleks aan de Aelbrechtlaan? Volgende week een dagje vroeger Dender» Durme- en Seheldestreek Elfde Infobo een sukses i P<?(% De Voorpost Volgende week vrijdag is het 1 mei, Feest van de Arbeid. Dat maakt dat 'De Voorpost' al op donderdag 30 april in de winkel zal liggen. Voor de medewerkers betekent dit dat teksten en foto's uiterlijk op dinsdagmiddag 28 april op de redaktie moeten zijn. Voor advertenties kan men nog op de redaktie terecht tot woensdag- voormiddag 29 april tot 10.00 uur. Aalst. Verrast door de buurtbewoners hebben de dieven een stuk van hun buit achtergelaten (a) VRIJDAG 24 APRIL 1992 45e JAARGANG NR. 17 - 50 F I Uit goed ingelichte bron vernamen we dat binnenkort de officiële beslis- I sing zou vallen betreffende een nieuwe sport-infrastruktuur die op de I terreinen aan de Aelbrechtlaan, schuin over de Flora-bloemenveiling, zou I opgericht worden. Nadere ingewonnen informatie bevestigden deze be- I richten. I Sinds 12 april is de Aalsterse Basketbalklub Okapi zeker van zijn promotie I naar eerste nationale. Het sportcomplex waar de club op het ogenblik I gehuisvest is zou echter niet voldoen aan de voorwaarden voor wedstrijden eerste nationale. Daarom zou Okapi stappen ondernomen hebben om I een nieuw basketbalkompleks op te richten en vroeg het stadsbestuur om I medewerking. lOkapi-Aalst doorworstelde jaren- I lang de basketkompetitie in een ge- Ihuurd sportkompleks aan de I Burchtstraat. Nu de ploeg promo- I veert, volstaat deze akkommodatie 1 niet meer. Hubert De Troch, mana- Iger van de club, bevestigt dat er I onderhandelingen met het stadsbe- I stuur lopen over de inplanting van leen nieuwe sporthal van Okapi. De Iclub vroeg de stad een perceel ter beschikking te stellen voor de bouw Ivan een kompleks. Roger D'Hondt, Aalsterse schepen ■van sport, bevestigt het verhaal: «Okapi vroeg de stad inspanningen Itc leveren voör haar promotie.' Vri jdagnamiddag ontvingen we een de llegatie van de club en kwamen we Itot een overeenkomst. In principe Jstelt de stad een terrein ter beschik- Iking aan de Aelbrechtlaan, langs de |Molenbeek». Mleen het terrein wordt door de stad ter beschikking gesteld, maar Okapi staat in voor de uitvoering van de plannen. Volgens de sche pen werkt Okapi nog aan de oprich ting van een vzw-struktuur die als bouwheer zal optreden. Het kompleks zal 40 op 50 m be slaan en plaats bieden aan 2.850 bezoekers. Het omvat behalve speelveld en tribunes, ruime verga derlokalen, luxueuze businesseats, een klasse-restaurant en fitness- en squashcentra, alles in beheer van Okapi. Het gebouw zal zo'n veertig miljoen kosten. Over de financie ring zijn de gesprekken nog niet rond. Reeds vroeger had schepen D'Hondt de nood aan sportinfra- struktuur in Aalst aangekaart. Hij meent dan ook dat de stad zo snel mogelijk een totaalkomplcks voor alle clubs en sportbeoefenaars moet realiseren. «We overwegen de kel ders van het zwembad uit te bouwen als fitnessruimte, maar er is uiter aard meer nodig. In de toekomst zullen de problemen nog vergro ten? De stad moet in deze zaak dringend initiatief nemen» aldus schepen D'Hondt. Met Okapi moeten duidelijke af spraken gemaakt worden om moge lijks delen van de «baskettempel» open te stellen voor de sportdien- sten van de stad. De stad dringt ook aan op het gebruik van de oude Okapi-zaal. Het probleem is echter dat deze alleen voor basket- en vol leybal geschikt is. Echter niet voor zaalvoetbal. Bovendien investeerde Okapi onlangs nog 2,5 miljoen in de vloerbekleding, en loopt het huur- kontrakt met het Sint-Jozefscollege nog 4 jaar. Wij kwamen dinsdagavond ook nog aan de weet dat er op dit ogenblik onderhandelingen bezig zijn tussen Okapi en topploegen in de Verenig de Staten voor de aankoop van een belangrijke Amerikaanse top-bas- ketbalspeler. Er schijnt veel kans te bestaan dat deze speler uit de U.S.A. naar Aalst zou overkomen maar de belangrijkste voorwaarde voor de transfer zou de aanpassing zijn van de sporthal van Okapi. P.H. Aalst. Het werd rijtje schuiven op Infobo II. Duidelijk zU deze traditionele paasbeurs nog steeds in de hjt (a) Lees bladzijde 5 Vrijdagavond kreeg de beschermde St.-Rochuskapel op de Nievelwijk te Meldert ongewenst bezoek. De dieven sloegen op de vlucht met een geringe buit, nadat de geburen hen hadden opgemerkt. Drie antieke bloemenrui- kers onder stolp werden ontvreemd, één werd achter gelaten en één werd gebroken, waarschijnlijk wanneer de dieven door de geburen werden verrast. Vrijdagavond rond 22u30 merkten omwonenden van de St.-Rochuska pel aan de Molenstraat te Meldert op, dat de kapeldeur op een kier stond. Ze zagen ook weg- en weer geloop in de kapel, wat wel onge bruikelijk was op dit uur. Een buur vrouw verwittigde de kapelmeester Alfons Van Den Bossche. Onder tussen hadden blijkbaar de dieven gemerkt dat er alarm geslagen was en gingen onverhoeds op de vlucht. 'Het is niet de eerste keer dat hier wordt ingebroken' verklaart verant woordelijke Van Den Bossche. 'On geveer acht jaar geleden gingen die ven met net dezelfde buit aan de haal. We vonden het gestolen goed echter terug op een antiekmarkt te Brussel. Sindsdien bewaar ik de meest waardevolle stukken zoals kruisen en kandelaars bij mij thuis. Lees door op p. 4 Üuist driejaar geleden werd het project voorgesteld om een nieuw rusthuis e bouwen naar de noden van de tijd. Bijna 120 jaar na de vestiging van de Istichting van Zusters Jozefienen zal men voor de zoveelste keer een nieuw lkumpleks kunnen openen, waar ruim honderd bejaarden een onderkomen pinden. Zo hoopt men dat 'Meredal' een nieuw begrip zal worden in Mere t daarbij moet wijzen op een goed verblijf dat rust en verzorging wil ichenken aan bejaarde mensen. Op vrijdagavond 24 april, te 18u30, wordt Ihet tehuis officieel opengesteld want pas nu is ook alle akkommodatie (voltooid daar waar vroeger de bewoners reeds hun intrek konden nemen. |Het 'Klooster' werd te Mere in 1874 [gevestigd en aanvankelijk richtte men zich zowel tot het onderwijs als Itot de zorg voor de ouderen. Beide werkzaamheden liepen zowat pa- Irallel en ook nu nog vindt men deze Itrend terug alhoewel ze van 'tafel en jbed gescheiden' zijn. Voor het rust- Ihuis werd een raad van bestuur op- jgericht met een afzonderlijke direk- ■tie en personeel maar toch blijft het ■een 'afdeling' van het klooster ook lal zijn er andere bevoegdheden. Trouwens het klooster is altijd be- Ivolkt geweest met ouderlingen en in [de loop der jaren heeft men telkens opnieuw moeten uitbreiden wat geldt zowel voor de school als voor het rusthuis. Nieuwbouw Intussen is er in de wetgeving heel wat veranderd en zijn de eisen op het vlak van de verzorging anders en strenger gesteld. De normen dien den bijgevolg aangepast te worden om de erkenning te bekomen die recht geeft op staatstoelagen. In 1985 werden deze normen nog scherper gesteld via het nieuw de kreet die zware eisen stelt op gebied van brandveiligheid. Het kan eigen aardig overkomen maar juist na het naleven van de gestelde brandvei ligheid had men reeds af te rekenen met een brand met de gekende ge volgen, daar waar men vroeger, in een tijd dat men het niet zo nauw nam met brandvoorwaarden, nooit een brand ontstaan is. De nieuwbouw werd in verschillen de fasen opgetrokken met verschil lende ruimten waarbinnen de doel stelling gerealiseerd werd en waar van het concept naar een vlotte toe gang streeft. Daarbij aansluitend opteert men voor een praktisch be heer en een gezellige sfeer waarbij men zowel de bewoner als de bezoe ker bedoelt. De nieuwbouw is voorzien van een verkeersvrije zone tussen het be staande rusthuis en de school. De bewoners kunnen beschikken over een wandelweg en een kleine bin nentuin. Maar ook voor het perso neel is gezorgd want er zijn voorzie ningen voor de administratie, ge meenschappelijke en dienstlokalen met aan de inrijweg parkeergele genheid en andere akkommodatie. Men heeft hier niet gestreefd naar een prestigeprojekt, wat trouwens de bedoeling van het bestuur was. Van bij de aanvang heeft men geop- teerd voor een degelijk en funktio- AaJsJ': ^vüf. henonsche stukken die hel altaar sierden zi,n ml de kapel neel gebouw dat aan alle veilig heidsnormen beantwoordt en de mensen kan huisvesten in een aan gename sfeer, met het maximum aan komfort en geborgenheid. Gunstige ligging Het rusthuis is in alle geval gunstig gelegen, midden in het dorp maar ook bijna aan de rand ervan. De ontmoetingsplaatsen zijn gemakke lijk bereikbaar waardoor men van 'afzondering op een eiland' niet zal kunnen gewagen. Midden in de be woonde wereld en toch weer niet. Meredal bevat bovendien nog een polyvalente zaal en een 'winkel' met wat men noemt daglokalen. Voor de bewoners zelf tracht men zoveel mogelijk de sociale prijs na te stre ven net zoals de rusthuizen uit de omgeving. JV verdwenen (a) e-Mere. Het nieuwe rusthuis Meredal dat thans volledig afgewerkt is, een orojekt dat drie jaar in beslag nam maar nu openstaat voorde residenten jv

De Voorpost | 1992 | | pagina 1