Grandioze start VA Baasrode neemt goede start Baasrode VA overtuigend in Bekerwedstrijden Steven Van Bogaert hield belofte Jeugdkaatsen De Voorpost - 24.4.1992 - 21 Hogere II Kastel Rap Vlug 15 Ladeuze 2 (ruststand 8-2) In de kersverse gevormde reeks, natio nale III, stonden nu twee voor elkaar totaal onbekende ploegen tegenover me kaar. Kastel liet meteen in de kaarten kijken dat ze dit jaar een gooi naar de titel doen. In de openingswedstrijd konden de bezoekers tijdens de eerste zes spelen de schijn nog ophouden, dat het kon wedijveren met zijn tegenstander. Het werd in de eerste helft driemaal 40-40, hiervan won Kastel er twee, zodat ze de stand tot 5-0 konden uitbouwen. Het laatste spel met 40-40 ging naar de gasten, zodat de bezoekers de eer kon den redden bij 5-1. Kastel gaf in het volgende spel met barslechte opslag beurten een spel uit handen zodat de tussenstand op 6-2 kwam. Van dan af werden de bezoekers van het kastje naar de muur gespeeld. Bij de rust wezen de bordjes 8-2. Na de pauze stond er nog maar één ploeg op het terrein en het verweer van Ladeuze zakte als een pudding in elkaar. De groot midden en meteen kapitein van de be zoekers, Eric Froment, de beste bezoe kende speler, werd door de Kastelse spelers keurig uit de wedstrijd gehouden, zodat hij moedeloos de armen liet zak ken. Bij de gastheren speelde de hele ploeg op een hoog niveau Met negentig procent aan zuivere opslagen werd de basis gelegd voor de kloof in elk spel Met Van Duysen, Vernimmen en Vander Stricht op de keerdersposten die heel goed gesteund werden door de koord- spelers Van Daele en Thollembeek zodat de spelen als een TGV-trein op het bord werden geprikt. Thollembeek schijnt zijn faalangst overboord geworpen te heb ben, waardoor hij zich zowel vanuit de opslagzone als aan de koord opwierp als de beste spelers van deze ontmoeting. Het goede voorbereidend werk tijdens de winterperiode en opgelegd door Hugo Steels schijnt zijn vruchten af te werpen. De volgende thuiswedstrijd is de schok in Hogere III, konkurrent Terjoden komt op bezoek en dit op 1 mei aanstaande te 15 uur. Beker van Belgiè Kastel Rap Vlug 15 Custinne 9 (ruststand 8-5) Een begeesterende, fel betwiste cup match en dit tussen twee ploegen die aan elkaar gewaagd zijn. In de beginfase kon Kastel tot 3-0 uitlopen, maar een sterk kerend bezoekend vijftal, met heel de match door een knap kerende Bernard Lambert, kwam onmiddellijk op gelijke hoogte. De thuisploeg kon via een sekuur leverende en daarbij ook een knap keren de Hugo Steels een voorsprong nemen van drie spelen. Na de rust wilden de bezoekers iets te geforceerd de achterstand milderen en dit leidde tot meer buitengeleverde bal len De gastheren bleven op een hoog niveau kaatsen en het won uiteindelijk de eerste, zo belangrijke spelen van de tweede helft. Een tussenstand van 12-5, maar de spanning was nog altijd niet uit de wedstrijd verdwenen. Custinne wou van geen wijken weten en het kwam spel na spel terug. Bij een 12-8 tussenstand kon Johan Van der Stricht met zijn sterke opslag de bezoekers een halt toeroepen. Onder impuls van respektievelijk Van der Stricht en Van Daele gingen de bordjes naar 14-8. Het laatste spel van deze bekerwedstrijd kon Danny Van Duysen blanco uit. Een verdiende overwinning voor de thuisploeg en van de prestatie van de spelers genoten de aanwezige toeschouwers. Herman Vernimmen, was weer de oude van weleer en hij leverde sekuur en zijn teruggeslagen bal len waren af. Thollembeek bevestigde zijn vertrouwen in eigen kunnen. Een schitterend Paas weekeinde Junioren Zele Durmen 1 Kastel Rap Vlug 13 De Kastelse ploeg bij junioren, eerste jaars junioren, omvat veel talent en ze maakten er tegen Zele een echte one- man show van. De thuisspelers liepen gans de wedstrijd achter het gebeuren aan. De Kastelse spelers, met sterke opslagen vooral, kwamen, zagen en overwonnen. De ploeg was samengesteld uit Francis Van Broeck, Jimmy Van Broeck, Guy De Clercq, Peter De Lille, Jürgen De Bruyn, Bart Ayels en Serge Van Driessche. Miniemen Hamme Zogge 6 Kastel Rap Vlug 10 Een veel sterker spelend Kastel, won oververdiend, maar ze dienden wel een punt af te staan omdat de speler waarop Kastel teert, met name Dimitri Steels, in een off-day verkeerde. Ondanks alles staan de Kastelse minie men al als eerst geklasseerde in de rang schikking. Pupillen Kastel Rap Vlug 10 Herdersem 2 De A-pupillen doen het meer dan behoor lijk in de huidige kompetitie en ze behaal den het maximum der punten. Herder sem werd opnieuw het kind van de reke ning. Vooral Van Brempt, Van Vossole en Wielandt drukten hun stempel op het wedstrijdgebeuren. Zij werden daarbij goed bijgestaan door de jonge tweeling De Decker, valt de appel dan toch niet ver van de boom, maar amper negen jaar oud en reeds aan hun tweede kaatssei- zoen toe. Hogere II Chapelle 8 Terjoden 15 De Oostvlaamse klubs hebben hun natio naal debuut niet gemist. Terjoden maakte de spelers van Chapelle na de rust wijs dat er met de Vlaamse ploegen niet te spotten valt. Terjoden leverde wel dertien ballen buiten, maar in de eindfase kon den ze foutloos besluiten. De spil bij de Aalsterse ploeg was Ivan De Kinder, die dit jaar kan rekenen op een sterk koordduo. Kaatsen. De ploeg van Kastel R.V. won in Hogere III met 15-2 tegen Ladeuze (vh) 2e Nationale Brussegem 8 Baasrode VA 15 Clubsecretaris Frangois Claes was er voor deze eerste kompetitiewedstrijd niet helemaal gerust in. De oefenpartijen wa ren niet zo denderend en de kwetsuur van René Van Duysen, tijdens de voorberei ding, had roet in het eten gegooid. Toch was de Baasroodse kaatsfanaat ervan overtuigd dat de ploeg - met het aantrek ken van Lieven Nissens - er sterker voor kwam dan tijdens het voorbije seizoen zodat een plaats in de top zes zeker tot de mogelijkheden behoorde. Het sterk vijftal kan bij eventuele tegenslagen uit de tweede ploeg putten waarin het wemelt van jonge getalenteerde kaatsers. De openingswedstrijd tegen Brussegem heeft aangegeven dat Baasrode VA zeker de verwachtingen kan inlossen. Alhoewel Brussegem tweemaal won van VA in de oefenwedstrijden, werden zij nu kansloos gelaten toen een ontketend Baasrode na de rust alle registers open trok. VA begon ook sterk aan deze eerste kompetitiewedstrijd. Het werd vlug 0-3 maar enkele opvallende missers bij de bezoekers lieten Brussegem toe in de wedstrijd te komen en er was een goede Van Duysen nodig om het Brussegemse vuur te blussen. Aan de rust leidde VA met 7-8. Na de rust, onder impuls van een zeer verstandig spelende R. Wie- landt, nam VA opnieuw het wedstrijdge beuren in handen (7-10) en nu was er van een Brussegemse terugkeer geen sprake meer. Een sterk kerende Nissens en de ganse VA-ploeg gaf les in taktisch kaatsen en Brussegem won nog amper één spel. Via 8-10 ging Baasrode naar een eerste seizoenzege tot groot genoe gen van de weer zeer talrijk meegereisde VA-aanhang Deze 8-15 zege betekent ongetwijfeld een mentale opsteker voor de ploeg. Het basisvijftal Quisquater, Koek, Wie- landt, Nissens en Van Duysen kan nog groeien in de komende wedstrijden zodat nu al kan gezegd worden dat VA zich zeker niet met een figurantenrolletje zal moeten tevreden stellen. Bevordering Voor de Beker was men tijdens het voor bije weekeinde aan de 2e schiftingsron de toe. Het jeugdige Baasrode had in de eerste schifting ook al twee wedstrijden gewonnen en nu, op de ballodroom in Opstal, werden zowel Herdersem als de thuisploeg opnieuw kansloos gelaten. Baasrode VA 7 Herdersem 4 Baasrode begon zeer sterk aan deze tweede schiftingsronde en liep onmid dellijk uit tot 3-0. Maar dan ging men even in de fout door een verlies aan wedstrijdconcentratie en meteen wezen de bordjes 3-3 aan. Het volgende spel, bij 40-40, leverde T. Joos een aartsmoei- lijke bal en Baasrode was terug op de goede weg bij 4-3. Nog even kwam Herdersem langszij maar een collectief sterk spelend Baasrode veegde toen de tegenstander van het terrein om in een ruk naar 7-4 te gaan. Opstal 5 Baasrode VA 7 Nadat Opstal had gewonnen van Herder sem (7-6) begon de partij totaal gelijkop- gaand. Bij een 4-3 stand ging achterman Verhulst aan de koord plaatsnemen ter wijl Willaerts op de keerdersplaats plaat snam. Dit bleek duidelijk een goede zet van VA-coach Fernand Claes want Wil laerts deed het uitstekend als achterman. Bijgestaan door de ganse VA-ploeg met als blikvanger toch weer de jonge Timmy Joos, de smaakmaker voor het publiek, ging Baasrode van 5-5 naar 5-7 winst. Tijdens de laatste twee spelen liet VA nog welgeteld één vijftien over aan het in de vernieling gespeelde Opstal. Voor Baas rode speelden: B. Claes, P. Willaerts, T. Joos, W. Claes, J. Verhulst en F. Kaekel- bergh. E. WIELRENNEN KAATSEN Kaatsen in Kastel Nieuwelingen in Berlare Pupillen Zele B O Baasrode VA 10 Van een wedstrijd was er nauwelijks sprake. Baasrode toonde zich veel te sterk voor de thuisploeg en wordt nu leider in de reeks. Andy Currinckx speel de opvallend sterk en gans de ploeg trok zich hieraan op om de 0-10 op het bord te krijgen. Baasrode VA Kastel Beide ploegjes begonnen zonder neder laag aan deze wedstrijd, Met sterke op slagen leidde Baasrode met 4-1 maar Wielandt zorgde ervoor dat Kastel toch in de wedstrijd bleef (6-3). Kastel vocht om minstens een punt binnen te halen en via 8-4 was het zover wanneer VA zich liet betrappen op enkele onzuiverheden. Het werd uiteindelijk 10-5 maar Baasrode, nu alleen leider, miste toch de kans op een driepunter Onder slechte weersomstandigheden ging om 17 uur de grote prijs «'t Hoeks- ken», een inrichting van de Petevrienden, van start. Onmiddellijk na het startsein ging de favoriet en tevens leider in de Ronde van het Meetjesland, Steven Van Bogaert, ervandoor, achtervolgd door een groepje van zes renners, waaronder de plaatselijke renners met rugnummer 51 Alex Van Driessche en rugnummer 103 Steve De Meester. De tien ronden die moesten worden afge legd waren pijnlijk voor vele renners door het hoge tempo. Na vier ronden kregen we een kopgroep van zes renners met ondermeer Van Bogaert, die samen een voorsprong opbouwden van 1'45" op een achtervolgende groep van negen renners. Bij het ingaan van de zevende ronde nam Van Bogaert het commando zelf in handen en ging ervandoor samen met Chris Perremans die een kloof sloe gen van meer dan twee minuten op een achtervolgend groepje. Lang duurde het spektakel niet, door het losbreken van verscheidene regenbuien en harde te genwind konden de twee ontsnapten niet voluit gaan, met als gevolg dat wij in de laatste ronde een kopgroep kregen van vijf renners die aanspraak konden maken op de overwinning. Het regende pijpestelen, maar dat nam niet weg dat het talrijk opgekomen pu bliek deze aankomst zou willen missen. Bij het ingaan van de laatste bocht was het uitkijken wie de sterkste zou zijn, en dat lag al direkt voor de hand in de spurt die met veel overmacht gewonnen werd door Steven Van Bogaert. Na afloop gin gen wij hem opzoeken voor een interview en dat was korten duidelijk«Ik voelde al van in het begin dat deze wedstrijd voor mij was, ik ben zeer sterk onder deze weersomstandigheden en ik had het al gezegd vóór de wedstrijd, déze is voor mij», aldus Steven Van Bogaert. (Ferryson) Jeugdkaatsen. De pupillen van Kastel R.V. (vh) Jeugdkaatsen. De pupillen van Baasrode V.A. kregen het bezoek van Kastel R.V. (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21