Onverwachte wending in slotkilometers V.W.C.L.- nieuwtjes Bloemen voor Theofiel De Buyst en Emiel Van Veer VWCL-wielrennen in Mere 'fï+Tïfimf Ronny Mettepenningen en Willy Van Dijck Ex-profs overleden 24 - 24.4.1992 - De Voorpost WIELRENNEN feynfutiUtï; Eenkele weken geleden hadden we reeds gemeld dat Mere in een korte tijd tweemaal de VWCL-kara- vaan had uitgenodigd. Dankzij het goede weer was de kermissfeer er opnieuw van de partij. Van een wie- len/olkje gesproken De grootste attraktie was toch dat Lucien Van Impe himself de koers- direkteurwas. De sympathieke Lu cien, geweldig populair, had zich een ganse koersnamiddag ter be schikking gesteld van de VWCL. De Merenaars dragen hem nog steeds op handen want toen Lu cien zich achter het stuur plaatste om de renners de weg op te sturen, drongen de wielerfanaten op om toch nog maar eens 'hunLucien te bewonderen. Klap op de vuurpijl was dat broer Frank zijn 'entrée' maakte. Hij deed dat op schitteren de wijze. Het wielerbloed van de Van impes is nog steeds van bij zondere klasse... gewoon. Deze keer kreeg de 'acute' start van Willy echter een counter van de wederoptredende Henri Heiremans. 'Riekes', zoals ze hem in zijn omgeving noemen, had echter nog niet voldoende konditie om dit maneuver in goede banen te leiden en bekocht deze nutteloze in spanning met de beruchte klop van de hamer. Weg ambitie om de koers uit te rijden en voor Van Londersele de eerste stap naar de zege. Enkele ronden bleef het peloton samen, na de opslorping van het duo, maar toen André Van der Eecken zijn van de WAOD overgekomen 'nonkels' even testte, brak het peloton in verschillende stukken. Elf man scheidde zich af en de eerste achtervolgers keken tegen een achterstand van 25" aan. Naarmate de voorsprong vergrootte, klikte het minder bij de achtervolgers. Vooraan leek het even mis te lopen want de verstandhouding was allesbehalve prima, het was bedenkelijk te moeten vaststellen dat de 58-jarige (inderdaad 58 met veel panache de wankele situa- VWCL-wielrennen. Van Steerthem en van Londersele (hdg) Vlaanderen WAOD, Johnny Scheerlinck, nog kracht genoeg hadden om zijn aan val te beantwoorden. Op 10" volgden de anderen, waaronder Boel, Marcel Van impe, De Man, Matthijs, 'Godfather' Robby Raes, De Bock en De Gent. Bij het ingaan van de laatste ronde wipten ook Boel en Van Impe (reeds lek in de eerste ronde) in extremis weg op zoek naar de leiders, maar zonder sukses. Het zou gaan tussen Van der Eecken, Van Lon dersele en Scheerlinck. Van der Eecken, de beste, de snelste en tevens de sterks te van het trio won de spurt op schitteren de wijze. Plaatselijk favoriet Van Impe hield Paul Boel nog achter zich en Raes ontsnapte nog aan de achtervolgers om zijn zesde plaats in de wacht te slepen. Uitslag A- en B-reeksen: 1. Yves Petereyns (A), 2. Danny Temmerman (A), 3. Patrick Van Wetter (A), 4. Freddy Roelekens (A), 5. Jan Moreels (A), 6, Danny Jansegers (A), 7. Filip Potè (A), 8. Luc Schoonjans (A), 9. Jozef De Bruyn (B)< 10. Edwin Nevens (B). C- en D-reeksen: 1. André Van der Eecken, 2. Johnny Scheerlinck, 3. Willy Van Londersele, 4. Marcel Van Impe, 5. Paul Boel, 6. Willy Raes, 7. Herman De Gent, 8. Guy De Bock, 9. Robert Goubert, 10. Walter Matthijs. Maandag in Impe Paasmaandag deed ons deugd want de zon schitterde en het was echt genieten van de warmte. Zo hoort het eigenlijk bij het wielren nen en voor het eind van de eerste wedstrijd was er dus nergens een boos gezicht te zien. Na de wed strijd heeft men echter andere tro nies te bewonderen en het zou VWCL-wielrennen. Patrick Van Wetter na zijn ovenwinning, samen met voor echte specialisten nog moei- VWCL-wielrennen. Kasseien, onderdeel van het parcours in Impe (hdg) Jef De Bruyn (hdg) A- en B-reeksen Reporter Franky maande de renners aan om zich klaar te maken. Aan zijn 'introduktie' kan menige popgroep een puntje zuigen. Overbodig om te noteren was de enorme belangstelling van de 'Van Impe's Vrienden', die de sfeer om hoog stuwden. Na een studieronde werd het gaspedaal ingeduwd door nevens, Van Houtte, De Bruyn, Temmerman, Jan segers en Moreels. Deze ontsnapping was, zoals dikwijls, meteen de goede. tie rechttrok en zonder dralen de aanval lers in goede banen moest leiden. Deze wielrenner mag wel eens speciaal in het zonnetje gezet worden. Ondanks zijn hoge leeftijd is hij een zeer sterk renner, die wel eklopt wordt, maar steeds veel waardering geniet. Dreken Van der Eecken vond nu dat het welletjes was en hij kan het wijzertje van de kilometerteller danig de hoogte inja gen (ong. 50 km/u), zodat enkel de ver- dienstelijke Van Londersele en de win- Het peloton, dat' nochtans omvangrijk Mar van wig \mi in de Ronde van genoeg was en nog over de zware ka nonnen beschikte, liet nog even de vroe ge aanvallers begaan, maar toen half- wedstrijd het kruim van de VWCL het nodig achtte om de tegenaanval op gang te trekken, waren de anderen kansloos. Van Wetter, Roelekens, Van Holen, Pari- daens, Schoonjans, Vereecken en de de buterende Frank Van Impe (wie kent deze grovere editie van Lucien gingen op zoek naar de leiders. Ze bleven uit de greep van het peloton maar vooraan zou den ze nooit aansluiting krijgen. Hoewel het er in de achte ronde duidelijk op wees dat een samensmelting mogelijk was, nam de bedrijvige Temmerman de teu gels in handen. Gehuld in een opvallende rode shirt, reed de moedige Danny vóór zijn vluchtgezellen en reporter Franky wees hem al de zege toe. Hoewel hij, voorzichtig als steeds, de menigte goed op de hoogte hield van de koersevolutie tijdens de laatste ronde, plaatste de ran ke atleet Petereyns (model liefhebber een laatste en beslissende jump naar de leider en genadeloos liet hij de verdien stelijke Temmerman nog achter zich bij het overbollen van de eindmeet. C- en D-reeksen VWCL-wielrennen. Johnny Van Ho- lijk zijn om het onderscheid te ma ken tussen de 'echt kapotte' en de 'best akte rende' renners. A- en B-renners Eerst moet er echter gekoerst worden en op deze mooie omloop deden de VWCL- renners dat zeker. Frans Brouwers, zeer gemotiveerd, had het reeds over de vol gende C- en D-wedsytrijd, maar hij had zijn beste pijlen verschoten en die 'goesting' was rap over. Brouwers reeds beresterk met o.m. Goubert, Dré Van der Eecken, Gillis, De Bock, Van Londersele, Van Steerthem, Straetmans, Geldhof, Raes en De Gent. Deze vroege aanvallers zouden beloond worden en bleven voor goed uit de greep van het peloton toen zij met volledige overgave in het offensief gingen. Het pleit was beslecht en van enige verandering in het koersgebeuren was geen sprake meer. Vooraan werd de wedstrijd gemaakt, al liep de samenwer king even spaak toen Van der Eecken demarreerde en enkel Van Steerthem reageerde terwijl de anderen naar me kaar keken. Deze twee sterke renners mag men geen 'gat' laten maken van 100 meter. Goubert, Gillis, brouwers, De Bock en De Gent reageerden even later wél maar te laat en Van Londersele (ach teraan rustend voor de spurt, zoals hij zei), Straetmans, Raes en geldhof be rustten in hun lot en zagen op de moeite om de handen in elkaar te slaan en de achtervolging op dreef te brengen. Van Steerthem en Van der Eecken reden ver der weg, doch niet onbedreigd want op een bepaald moment reden ze amper 10" voor de naaste achtervolgers. Er kwam echter geen aansluiting en in de laatste ronde werd er voor de leiders geen ge vaar meer gesignaleerd. Deze maal toon de Van Steerthem zich iets sneller dan Dréken. Ouwe gabber Robert Goubert renners. Toen er 20 man vooraan ging postvatten was het voor de anderen tijd om de puaselijke zegen te gaan halen. De koers was gereden maar nog niet ge wonnen want toen Poté, Van de Wiele, Van Hautte, Moens, temmerman, Scheerlinck, Schoonjans en De Croock zich loswerkten uit die kopgroep, leek het gewonnen spel. Dat bleef onveranderd tot aan de meet. hoewel Roelekens, Van Wetter, Moreels en Van Holen tot op 15" genaderd waren, was het enkel Patrick Van Wetter die de kloof dichtreed en in de laatste meters De Croock nog klopte. Ontgoocheling natuurlijk bij De Croock, die de zege aan zijn neus zag voorbij gaan. Uitslag A- en B-reeksen: 1Patrick Van Wetter (A), 2. Kurt De Croock (A), 3. Stefaan Moens (A), 4. Danny Van Hautte (A), 5. Danny Temmerman (A), 6. Luc Schoon jans (A), 7. Filip Poté (A), 8. Luc Van de Wiele (B), 9. Johnny Scheerlinck (B), 10. Johnny Van Holen (B). C- en D-reeksen: 1Freddy Van Steer- tevens zijn eerste zege was op het them (C), 2. André Van der Eecken (C), VWCL-front. 3, Robert Goubert (D), 4. Willy Gillis (C), A- en B-reeksen 5, Frangois Brouwers (D), 6. Guy De Zoals mijn kollega het in kort bestek had Bock (C), 7. Herman De Gent (C), 8. genoteerd, leek het eerste deel van de Willy Van Londersele (D), 9. Marcel wedstrijd meer op een pizza dan op een Straetmans (D), 10. Willy Roels (D). koers. In de eerste ronde kregen we Volgende wedstrijden: Nevens en het peloton, in de tweede en zaterdag 25 april in Herzele (St.-Lie- de derde ronde een peloton en toen be- vens-Esse), café Paling, C+D om gon de pizza. In ronde vier de groep in i6u00, A+B om 14u00. vier stukken, in de vijfde ronde nog drie bondag 26 april in Sint-Lievens-Houtem, stukken, inde zesde nog twee en uitein- Marktp|eini C+D om 14u0o, A+B om delijk een eerste ontsnapping met vijf iguOO. Na de wedstrijd in Impe lieten enkele ouderdomsdekens zich ontvallen dat er wel wat harder mag gefietst worden om een klootte slaan en dat terwijl de meesten van hen de 'klok ken van Rome' al gehoord en trou wens gezien hadden. Plezante jon gens, onze voorouders, die zoals de geschiedenis het vertelt, leefden van de jacht en de visvangst. Anno '92 zijn er daarvoor echter super markten, hot-dogkraamkes, friet karren, pizzeria's, fast food en aller hande toeren meer. VWCL-wielrennen. Een werk van barmhartigheid: de dorstigen la ven (hdg) O.V.W.B.-wielrennen Bij een grijze overtrokken hemel namen de renners op stipt halfdrie de start in de nieuwe industriezone van Ganshoren, naast de spoorlijn Brussel-Dendermon- de. Nauwelijks waren de A- en B-renners gestart of vier renners gingen aan de haal: Willy Davè, Antonio Cecchinato, Stefaan Mertens en Theofiel De Buyst. Dit viertal bleef buiten schot van de ach tervolgers, maar tijdens de voorlaatste ronde moesten Antonio cecchinato (ziek) en Stefaan Mertens eraf. Het werd dus een spurt met twee, waarin De Buyst zich de snelste en slimste toonde. Uitslag: 1Theofiel De Buyst, 2. Willy Davé, 3. Stefaan Mertens, 4. Antonio Cecchinato, 5. Giuseppe Salesse, De C- en D-renners gingen van start onder leiding van Julien Logier en de ganse groep bleef samen tottwee ronden voor het einde. Dan demarreerde Emiel Van Veer opnverwacht vanuit de laatste OVWB-wielrennen. De 81-jarige Omer Van Molle werd eindwinnaar van stelling en won met amper vijf meter de zes Lenteritten 1992. Ook de anderen mochten mee op de foto (x) W.A.O.D. in Hofstade Op tweede paasdag kwamen liefst 64 renners hun rugnummer afhalen. De reeksen A en B werden om 15u00 door de organisator, uitbater van Eddy's Ta verne, de baan opgestuurd voor 78 kilo meter of 20 ronden. Het was een zeer snelle koers met vele vergeefse ontsnap pingspogingen. In de 1 (de ronde kwam de koers toch voor goed los daar er liefst 18 renners vandoor gingen met alle grote favorieten erbij en met de twee nationale kampioenen, Benny Van Buynder (A) en Patrick Van Renterghem (B). Een ronde later konden er nog twee aansluiten. Op dat ogenblik was wel Dirk Troch uit de kopgroep ontsnapt. Voor deze Troch was de koers 100 meter te lang daar hij in volle eindspurt werd bijgehaald en uitein delijk op de negende plaats belandde. De spurt werd gewonnen door Willy Van Dijck, vóór William Despeels. Zoals steeds ging Willy Van Londersele J® J|je'de <oekoms' rooskleurig in ontdeed zich nog van zijn gezellen en vroeg in de aanval, dat zijn we van hem sleepte de D-reeks in de wacht, wat A-reeks: 1Ronny Mettepenningen, 2. Benny Van Buynder, 3. Patrick De Maere, 4. Yves Petereyns, 5. Kurt Smet, 6. Dirk Troch, 7. Hans Vieren, 8. Mare Borgh- graef, 9. Dirk Mattijs, 10. Gino Wittock. B-reeks: 1Willy Van Dijck, 2. William Despeels, 3. Patrick Van Renterghem, 4. Mario Smet, 5. Julien Rogiers, 6. Mare De Smet, 7. Rik Van Poucke, 8. Freddy VWF-wielrennen. Peter Schaillie Vervenne, 9. Cor Verplancke, 10. Antoi- wint de B-reeks in Grimminge (xl) ne De Mits. Roger Kindt uit Evere overleed begin dezer maand op 46-jarige leeftijd. Hij debuteerde in 1968 als prof en was ploegmaat van Eddy Merckx. Hij nam deel aan de Ronden van Frankrijk en Italië en won als prof een zevental wedstrijden. Hij stopte in 1974 met koersen. Vorige week overleed in Ottenburg de internationale beroepsrenner Theo Van Oppen in de ouderdom van 80 jaar. Hij won in 1938 twee ritten in de Ronde van België voor onafhankelijken en was derde in de eindstand. In datzelfde jaar won hij de Grote Prijs van Kortrijk voor be roepsrenners. Hij hing de fiets aan de wilgen in 1942. O.V.M.

De Voorpost | 1992 | | pagina 24