Steeds nieuwe winnaars Velina Wielerfederatie De Voorpost - 24.4.1992 - 25 WIELRENNEN Zaterdag in Wetteren (190 deelnemers): Mare Vijverman (C1), Julien Simoens (C2) en Mario Van Wittenberghe (B1) Maandag in Grimminge (178 deelnemers): Germain D'Hondt (B2), Helmut Tas (A2) en Jozef Devits (A1) won Mario Van Zaterdag in Wetteren Adolf Van den Abbeele, uitbater van café Fiesta op de Kapellen- dries te Wetteren, had weer voor een puike organisatie gezorgd. Spijtig genoeg had hij wegens we gen werken zijn omloop moeten veranderen, maar met september- kermis krijgen de renners weer de gewone grote ronden. Weer waren er 190 renners naar de Velinawed- strijd afgezakt. Wie doet beter Er werden 90 prijzen uitgereikt en toch hebben de twee A-winnaars elk 800 fr voor hun eerste prijs en de tweede 700 fr, enz. Voor de B- winnars ligt er tweemaal 600 fr klaar, voor de C 's tweemaal 500 fr, enz. Er is echter nog meer. Vanaf de meimaand komen er met de regel maat van een klok wedstrijden met een prijzenbarema van 30.800 fr. In mei zijn er zo reeds drie maar juni en juli scheren de top met klassie kers als de provinciale kampioen schappen, het nationaal kam pioenschap over drie wedstrijden en de Ronde van België. Daarbo venop krijgen de renners nog een regelmatigheidsklassement met een bedrag van minimum 400.000 fr, te verdelen in zesmaal 15 prijzen per reeks. Voorzitter Jean Ver- paelst rust echter niet op zijn lau weren. Hij wil nog meer voor zijn renners. *'K met Jozef Devits, Helmut Tas, Jozef Wat- BT rp3p wBBj teny, Carlos Verstraeten, Patrick Meert en de bewonderenswaard'9e Aimé Mi- Sl chie,s' Deze 52"iar'9e Zeienaar deed er f nog velen blozen, gezien de kracht waar- ctL fi mee hij deze ontsnapping hielp opbou- BL? I H wen" Vooraan b'even de vier samen en BfcteV Van Speybroeck had in de spurt geen flfe moei,e met Van Nee terwijl, na een felle zij aan zij, Mare De Peuter won tegen een f ontgoochelde Van Dijck. Bij de zes ach- Hf tervolgers was het Jefke Devits die het jKggj gaalde, vóór Carlos Verstraeten en Pa- Ht trick Meert, terwijl Aimé Michiels nog VWF-wielrennen. Geert Van Speybroeck was de snelste van de A1-reeks verrassend Helmut Tas en Watteny ver in Wetteren terwijl Mare De Peuter de A2-reeks won (xl) sloeg. De spurt van het peloton ging naar <-'• JÉfeh. Patrick Van Renterghem die Willy De Backer en Dirk Stammeleer in deze volg orde versloeg. Maandag in Grimminge Het zonnetje scheen mild op het dorpsplein en de terrasjes van café Den Engel zaten stampvol. Er was een massa toeschouwers die zich kon te goed doen aan het fritkraam of de hamburgertent. Er was zelfs een heuse barbecue. Keuze ge noeg dus. Speaker Etienne De Bruyne was in blakende forme en er waren 178 renners op het appel. Een echte Vlaamse kermis daar in Grimminge. Ook de renners zetten hun beste beentjes voor en we kre- VWF-wielrennen. Peter Schaillie (B') en Germain D'Hondt <Bwaren de rapsten in Grimminge (xl) kgn Jean Verpaglst won met lengetn voorsprong op René zat in vorm want we zagen hem ver Marissens, de plaatselijke Loc De Coen, w»0 van alle gewoel enkele putjes een verrassend goede Noël Maes, Johan 'n tiet wegdek vullen met een Hutsebaut en Ronny De Wilde. schop, ondertussen denkende A-reeksen: Geert Van Speybrneck en aa" 93 wan< frmoe' ™ee< wa'"f Mare De Peuter anderen met zi/n steeds groter n wordende karavaan renners. Ook De 70 A-renners hebben er een spette- dal komt ord daan/oor is hij le rende wedstrijd van gemaakt. Op geen zeer b zijn 1 enkel ogenblik lag de wedstrijd stil en steeds waren er renners voorop. Amper jj-reeksen: Etienne Rolus en Albert waren ze vertrokken of Geert Van Spey- La"9« broek begon te stijgeren, dan Willy Van Etienne Rolus drijft reeds een gans sei- Dijck en in de twede ronde een opvallend op een beijdenswaardige vorm. strijdlustige en sterke Dimitri van Nee. Dit Waarin hij er vroeger nooit aan te pas Waaltje ging er fors tegenaan en kreeg kwam. is hij nu een crack aan het wor- gezelschap van een gouwgenoot: Patrick ften: het spurten I Reeds van in de start Meert met Jean Baeyens, Geert Van w«d aan de 67 vertrekkers een hard Speybroeck, Ronny Mettepenningen, die tempo opgelegd Onder druk van Albert een opvallend wederoptreden deed en Els Lange ontsnapten Paul De Maer- VWF-wielrennen. Mare Vijverman (C1) en Julien Simoens (CF), winnaars een goede wedstrijd op het voorplan schalck, Gerard Gevaert, Julien Simoens i n. a.i iii-i. t. nn Unne Dhnohnnrt nA-iniiilftinrntnn/Inn in Wetteren (xl) Hendrik Cornelis de B2-reeks (xl) C-reeksen: Mare Vijverman en Julien Simoens Eindelijk Simoens, de man die er het ganse seizoen steeds bij was maar nooit het orgelpunt kon plaatsen. Het is hem gelukt. De wedstrijd verliep zeer snel en het tempo lag steeds zo hoog dat nie mand bekwaam was om lang voorop te blijven. Op vier ronden van het einde konden dan toch vier renners ontsnap pen; Mare Vijverman, Paul De Maer- schalck (C1) en Julien Simoens met Al- bert De Lange (C2). Deze vier moesten twee ronden lang knokken om amper honderd meter voorsprong te behouden. Eerst sporngen kampioen De Kocker en Ben Moens naar het viertal maar ze ble ven hangen op 20 meter. Dan probeerde Van Hoof het op zijn eentje. Vervolgens Jean Geerinck, E. Marien en A. Van Gheem. Dan weer Geerinck, Bassez en De Dobbelaer. Naar het einde toe nog eens Etienne Rolus. Danny Verekens en Geert Bultinck en ook De Rijbel, Jacobs en De Waegemaeker maar de vier hiel den stand en het was Mare Vijverman die kordaat van ver de leiding nam en verras send voor zijn eerste seizoenszege zorg de. Dat deed ook Simoens. die De Lange en De Maerschalck achter zich liet, een De Maerschalck die we eens dezer we ken ook met de bloemen verwachten. De sprint van het peloton was voor Jozef caethoven, vóór Frans Van Looveren en Julien Van Renterghem, terwijl Danny Verekens het haalde vóór Etienne Rolus en Paul De Geynst. streed, Antoine De Caboter en Willy Van en Hans Blanchaert. Deze vijf verstonden Dijck. Hoewel dit groepje er alles uithaal- elkaar goed en het duurde een tijdje voor de, kreeg het geen ruimte en toen gingen a'eer het peloton kon terugkeren. Dat had weer Van Speybroeck, Van Dijck, De achteraan al diepe wonden geslagen Peuter, De Caboter en Aimé Michiels. want meer dan 20 renners reden in de Daar kwamen nog Carlos verstraeten en achtervolging. Vooraan ging Ben Moens Jozef watteny bij, maar het peloton liet d?or en pas was hij ingehaald of Vijle niet begaan. De snelheid bleef konstant 9'n9 aan de haal. Na de hergroepering rond de 44 km/u en toch gingen weer Van waren er nog 35 renners vooraan. Vol- Speybroeck, Verstraete, De Peuter en De 9ens De Lange nog te veel en hij ging er Caboter. Pas was de orde hersteld of weer vandoor en alleen Gevaert kon hem Gino D'Hondt, Van Dijck, Michiels, Met- houden. Ze legden er fel de pees op en tepenningen en Van Nee scheerden weg. ondanks reacties van Paul De Rijbel, die Maar het peloton bleef steeds terugko- tet op 20 meter naderde maar dan terug- men. Weer sprongen Michiels, Van Ren- viel, Ferre De Donder en Hugo De Cocker terghem, Tas, Van Speybroeck, Mette- tevergeefs en een sterke De Saeger, penningen, Meert, Van de Wille en Van fietste hij in het zicht van de meet zijn Nee. Deze keer scheen het peloton ge- vluchtmaat Gevaert uit het wiel en won B-reeksen: Mario Van Wittenberghe klopt want achteraan waren de meesten schitterend. Nu was het uitkijken naar de en Hendrik Cornelis uitgeblust en was daar geen zekere Ron- sPurt om de winnaar van de C -reeks te Hpnririk Tnrnpiis hphaairip hiprziintwpp- ny Samson geweest, dan was het ge- kennen. Danny Verekens zat van ver aan de se oenszeoe na de oanse wedstrikl beurd-ln gezelschap van Willy De Backer de leiding, maar in de laatste meters ging b Se o2!p in teTbSÏÏ sleurde hij alles weer samen maar heel- een onlsymige Rolus er kordaat over en Mario Van Wittenberghe, een naam die *at ren"ers zatan 'dik' e_n er waren "lktfi dnlnfilllkk,n 7lin 7pnfi van we het ganse seizoen reeds vooraan d"e ronden afteleggen. Toen gingen Van vonden, maar totnogtoe niet kon afron- 5'!ck'Van Speybroeck en Van Nee. Deze den, waagde de laatste sprong nadat hij dne 'e9den er duchtig de pees op en hei voodien steeds op achtervolgen was be °ton was Zl|n veerkracht kwijt. Dr aangewezen Reeds van in de eerste bes'lssm9 was aangekondigd Dat voel- ronde gingen De Pessemier en Van Huf- e °°k die duivelse Mare De Peuter en in fel er tegenaan. Hun rol werd overgeno- ee[J macbb9e rush, waarvan hij alleen het men door het duo Cornelis-Tranquio, dan geheim bezit, vervoegde hij de drie ande- weer Cornelis-Herregodts en uiteindelijk ren en met vier waren ze we9 maar ook sluiten: streekrenner Peter Schaillie. Jac dé grote ontsnapping van acht renners: Roland Meulenijzer, Antoine Cools, Tranquio, Hendrik Cornelis. Mare Herre- godts, Hugo De Pessemier. Germain D'Hondt en Mare Hendrickx Deze acht namen nooit meer dan 150 meter voor sprong maar toch leek de wedstrijd be slist. mocht daar niet een zekere Walter Beerens geweest zijn. Hij sleurde, af en toe met hulp van de anderen, tot de hergroepering tot stand kwam op drie kilometer van het einde. Direkt probeer den enkele renners weg te geraken maar de goede sprong kwam van Van Witten berghe, één renner reageerde nog, die sakkerse Cornelis. Hij pikte zijn wagentje aan en met twee snelden ze naar de meet. Een jubelende Van Wittenberghe met zijn eerste sukses en een even tevre den Cornelis met zijn tweede zege De spurt van het peloton ging naar natio- VWF-wielrennen. Grimminge zag Etienne Rolus (C1) en Albert De Lange naai kampioen Hubert Van Craeynest. Hij (C2) als winnaars (xl) lukte dolgelukkig zijn tweede zege van het seizoen. B-reeksen: Peter Schaillie en Germain D'Hondt De plaatselijke renner Johan Hutsebaut zal wel nooit gedacht hebben dat hij, met zijn demarrage van in de start, het sein op groen zette voor de beslissende ont snapping. In schuifjes kwamen ze aan- VWF-wielrennen. Jozef De Vits en Helmut Tas beheersten de A-reeksen in Grimminge (xl) VWF-wielrennen. De start van de B-renners in Wetteren met Richard De Bruyn en toekomstig winnaar Peter Schaillie (xl) ques Van der Goten, Daniël Noens, Nor- bert Van Nuffel en als enige B2, Germain D'Hondt. Deze zes loegen de handen in elkaar en voerden een geweldige forcing. Dat doorzagen René Marissens en Frank Veldeman maar zij kregen de 20" niet dicht. Direkt daarna een nieuwe reaktie van diezelfde Veldeman met Walter Be erens, Hugo De Pessemier, Roland Meu lenijzer en Hendrik Cornelis. Deze vijf sterke renners fietsten twee ronden lang op een 20" maar ook zij kregen het gat niet dicht. De zes liepen uit tot 45". Op drie ronden van het einde kwam echter de kentering. Mario Bauwens kwam er alleen door op 30" en in de ronde nadien nog op 15" van een gehergroepeerd pe loton. De laatste ronde begon met de zes die nog ampet 9" hadden op het peloton en toch werden de durvers beloond. Zij bleven buiten schot en na een verwoede spurt ging de zege naar Peter Schaillie. Hij had de kat wat uit de boom gekeken en had nog het meest reserves om Van der Goten, Noens, Hutsebaut en Van huffel te kloppen, terwijl een dolgelukkige Germain D'Hondt gerust beide armen in de lucht kon steken. De spurt van het peloton ging naar de snelle Marissens, vóór Hubert Van Craeynest, Peter Pots, Mario van Wittenberghe en een verras send goede Richard De Bruyne. A-reeksen: Jozef Devits en Helmut Tas Twee dolgelukkige renners aan de aan- komstlijn van een felbetwiste wedstrijd met een prangend slot: een eerste zege voor kampioen Devits, net als voor Tas, die al het derde jaar tereke wint in Grim minge. De aanval ontplofte direkt met een aanval van Jo Heymans. Dirk Stammeleer, An- dré Tummeleer en Erwin Van den Dries- sche. Deze vier hielden het twee ronden vol en dan was het de beurt aan Van Steerthem-Verhasselt. Pas ingelopen of Watteny, Saey, Gino D'Hondt, Jean Baeyens en Stefaan Laureys probeerden het, maar ook zij werden teruggefloten. Pas op drie ronden van het einde begon de finale. De beresterke Mare De Peuter ging er vandoor met de sterk fietsende Helmut Tas. Ze namen honderd meter, ondanks scherpe reakties van Ronny Samson en Rudy Van Rossem. Dan tal rijke demarrages van Watteny, Baeyens, Stammeleer, Goessens, Aimé Michiels en anderen. Het duo bleef echter zijn 100 meter behouden. In de allerlaatste ronde kon een steeds verbeterende Jozef De vits de kloof nog overbruggen en in het zicht van de meet nog een lichte voor sprong nemen op de dolgelukkige Hel mut Tas en een tevreden De Peuter. Ook Stammeleer en Jean Baeyens konden zich nog losrukken. De spurt van het peloton werd gewonnen door Kris Ver hasselt, vóór Dirk Van de Wille en Freddy Goossens. Volgende wedstrijden Zaterdag 25 april in Velzeke, Pierken- straat 7, dancing Parasol. Start zoals gebruikelijk. 21.540 fr prijzen en omloop I. Zondag 26 april in Tollembeek, Hollt - straat, café De Nieuwe Vijfhoek. 16.850 fr prijzen, omloop I. Vrijdag 1 mei in Onkerzele, Onkerzele- straat 241zaal Manolito. 24.250 fr prij zen, omloop III. Uitslagen Zaterdag in Wetteren Reeks A1:1Geert Van Speybroeck, 2. Dimitri Van Nee, 3 Jozef Devits, 4. Carlos Verstraete, 5. Patrick Meert, 6. Willy De Backer, 7 Dirk Stammeleer, 8. Gino D'Hondt, 9. Kris Verhas selt, 10. Jo Heymans. Reeks A2:1Mare De Peuter, 2. Willy Van Dijck, 3. Aimé Michiels, 4. Helmut Tas, 5. Jozef Watteny, 6. Patrick Van Renterghem, 7 Rudy De Jonghe, 8, Luc Huysveld, 9. Antoine De Caboter, 10. Etienne Lievens Reeks B1: 1. Mario Van Wittenberghe, 2 René Marissens, 3. Johan Hutsebaut, 4 Ron ny De Wilde, 5. Christophe Surgeon, 6. Erwin Gryseels, 7. Luc Ruys, 8. Dirk Bloem, 9 NorbertVan Nuffel, 10. Pascal Batselier Reeks B2:1 Hendnk Cornelis, 2. Hubert Van Craeynest, 3. Luc De Coen, 4. Noël Maes, 5 Mare Heyndrickx, 6. Mare Duquesne, 7. Ro ger Tanckeré, 8. Herman Moerenhout, 9. Ge rmain D'Hondt, 10. Roland Meulenijzer. Reeks C1: 1 Mare Vijverman, 2. Paul De Maerschalck, 3 Danny Verekens, 4. Etienne Rolus, 5. Paul De Geynst, 6. Alois Carmeliet, 7. Jean Geerinck, 8 William Deroo, 9. Mare Vrolijk, 10 Geert Bultinck. Reeks C2: 1 Julien Simoens, 2 Albert De Lange, 3 Jozef Caethoven, 4 Frans Van Loo veren, 5. Alois Van Renterghem, 6. Hector Van den Heede, 7. Frangois Van Dael, 8. Jozef Boone, 9. Jerome Wille, 10 Marcel Doeraene. Maandag in Grimminge Reeks A1:1. Jozef Devits, 2. Dirk Stamme leer, 3. Jean Baeyens, 4. Kris Verhasselt, 5. Dirk Van de Wille, 6 André Tummeleer, 7. Gino D'Hondt, 8 F, Van Steerthem, 9. Rudy Van Rossen, 10. Frank Saey. Reeks A2:1. Helmut Tas, 2. Mare De Peuter, 3. Freddy Goossens. 4. Antoine De Caboter, 5. Willy Naessens, 6. Rudy De Jonghe, 7. William Goessens, 8 Aimé Michiels, 9. Luc Huysveld, 10. Jozef Watteny. Reeks B1:1Peter Schaillie, 2. Jacques Van der Goten, 3 Daniel Noens. 4. Johan Hutse baut, 5 Norbert Van Nuffel, 6. René Maris sens, 7. Peter Pots, 8. Mario Van Wittenberg he, 9. Wim Neckebroeck, 10. Luc Ruys Reeks B2:1. Germain D'Hondt, 2. Hubert Van Craeynest, 3. Richard De Bruyn, 4. Hendnk Cornelis, 5. André Stammeleer, 6. Herman Moerenhout, 7. Roger Tanckeré, 8. Richard Bicqué, 9. Roland Meulenijzer, 10 Norbert De Grom Reeks C1: 1. Etienne Rolus, 2. Danny Ver ekens, 3. Luc Vettenburgh, 4. Chris De Guis- me, 5 Mare Vijverman, 6. Hans Blanchaert. 7. Ben Moens, 8. Leonce Van der Linden. 9 Mare Bassez, 10. Guy De Wolf Reeks C2: 1 Albert De Lange. 2. Gerard Gevaert, 3. Paul De Rijbel, 4 Marcel Doerae ne, 5. Jerome Wille, 6 Julien Simoens. 7 Theo Jacobs, 8. Hugo De Kocker, 9. Jozef Boone, 10. Gustaaf Temmerman.

De Voorpost | 1992 | | pagina 25