M. Mortier (E+), J. Van Slycke (E), A. Van Woensel (D) en W. Roels (C) Maatschappij Land van Aalst D. De Pauw (E+), K. en G. Van Lierop (C) Clerckx (E), A. Van Den Bosch (D) 26 - 24.4.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Tweede koersdag voor WAOD-veteranen op Pasen in Sint-Denijs-Boekel Terug de aanwezigheid van de heer bur gemeester, die na afloop van de wed strijd via de microwagen een lofrede hield over de werking van WAOD. Hij noemde het een prestatie dat op twee dagen 160 renners-veteranen waren af gezakt naar zijn Sint-Denijs-Boekel. Hij zal zeker zijn medewerking verlenen als het er op aan komt een herhaling van deze wielerhoogdagen te organiseren. Het parkoers was lichtjes gewijzigd wat ten goede kwam aan de veiligheid van de renners. Een eerder sip ogende Johan Van kritiek van de tegenstanders Bij de E-plussers was de goede wil er wel tweede vóór Daniël De Pauw, Sylvère De wat resulteerde in een aantal uitlooppo- Vos en Jos Verhaert. gingen maar aan de schaarse aanvallers In de E-reeks werd de eerste aanval op werd geen vrijheid gegund. Adolf De naam geschreven van Pierre Ryckewaert Beul, Jean Portaels en Walter Coussens Tiaar Georges Cornand en Maurice Van- probeerden het laken naar zich toe te dercruyssen reden aandachtig in de halen maar slaagden daar niet in. Een vrij frontlinie en lieten niet begaan. Dan gin- mat koersverloop dat uitliep op een mas- gen zes renners in het offensiefJerome saspurt. Marcel Mortier kwam van zeer Wille, terug Georges Cornand en Pierre ver op kop en won onbedreigd. Dit bete- Ryckewaert, Gerard Gevaert, Roger Ver kende voor hem de come-back na een helle en Renê Fiers. Deze zes werden op lange afwezigheid van een aanslepende een kleine afstand gevolgd door Johan blessure. Maurice Verbeke spurtte zich Van Slycke die aanvankelijk zijn achter stand niet kon goedmaken. Hij bleef ech- ter doorbijten en lukte er dan toch in aansluiting te krijgen en dit bij het ingaan van de laatste ronde. Een beetje rust nemen kwam er niet bij, hij zwoegde verder en werd met een kleine voor sprong overwinnaar wat hem blijkbaar niet van harte was gegund door zijn te genstanders. Pierre Ryckewaert was goed voor de tweede stek, vóór Jerome Wille en René Fiers. Ook bij de C- en D-kategorie werd het een matte wedstrijd. Gilbert De Coster reed enkele ronden aan de leiding maar bleek niet opgewassen tegen het georgani seerd verweer. Er was verder niemand die in staat bleek te zijn de wedstrijd open te breken. Ook in deze reeks zou een massaspurt moeten uitmaken wie over winnaar ging worden. En dat was een Slycke die verwonderd was van de kolfje naar de hand van Willy Roels die de hele bende achter zich liet. De andere rappe mannen die de ereplaatsen bezet ten waren Maurice Van Petegem, Freddy Van Impe en de eerste D-renner August Van Woensel. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E+ 1Marcel Mortier (Zomergem) de 45 km. in 1 uur 16 min., 2. Maurice Verbeke, 3. Daniël De Pauw, 4. Sylvère De Vos, 5. Jos Verhaert, 6. Leon De Rick, 7. Maurice Everaert, 8. Maurice De Smet, 9. Walter Coussens, 10. Jean Por taels. Kat. E 1Johan Van Slycke (Lovende- gem) de 54 km. in 1 uur 24 min., 2. Pierre Ryckewaert, 3. Jerome Wille, 4. Renê Fiers, 5. Georges Cornand, 6. Ge rard Gevaert, 7. Roger Verhelle, 8. Frans Nees, 9. Maurice Vandercruyssen, 10. August De Troetsel. Kat. C en D 1Willy Roels (Wetteren) de 61 km. in 1 uur 35 min., 2. Maurice Van Petegem, 3. Freddy Van Impe, 4. August Van Woensel (1 D), 5. Gilbert Van Heug- ten, 6. Eric Van Landschoot, 7. Marcel Van Alboom, 8. Jacobus Van Merriën- bourg, 9. Lucien Pieters, 10. Willy Mat- thijs. Een stralende Marcel Mortier die opnieuw kon aanknopen met de overwinning na lange afwezigheid Links Willy Roels met naast zich August Van Woensel, zondag de winnaars van C en D te Sint-Denijs-Boekel. Eerst en vooral een rechtzetting van een in een vorige editie verschenen wed strijd. In de hoofding van de wedstrijd te Sint-Denijs-Zwevegem werd een on waarschijnlijke fout gemaakt. De naam van de winnaar van de C-kategorie was niet Sellers maar Frangois Letters, zoals in de uitslag juist werd vermeld. Over nu naar de wedstrijd te Sint-Denijs- Boekel die een primeur betekende voor deze gemeente. De heren burgemeester en schepen van sport waren zeer opge togen over de werking van WAOD. De inrichters hadden een prachtige omloop getekend over kronkelende, smalle we gen. Er kwamen 76 renners een rugnum mer afhalen. Bij de kategorie Egestart met 29 deel nemers, was geen enkele noemens waardige ontsnapping te noteren. Er wa ren wel enkele renners die keihard aan de leiding reden, namen noemen heeft ech ter geen zin omdat niet het hele parkoers in ogenschouw kan genomen worden. Bij het ingaan van de laatste ronde reed Daniël De Pauw met een kleine voor sprong voor het peloton. Marcel Mortier kon nog aanpikken en met hun beiden zouden ze spurten voor de zegebloemen. Een overgelukkige Daniël De Pauw was duidelijk de snelste. De spurt van het peloton werd gewonnen door Sylvère De Vos (die heimelijk hoopt ook eens een zegetuil te pakken) vóór André Van Oost en Walter Coessens. In de E-reeks duurde het niet zo lang vooraleer een afscheiding kon bewerk stelligd worden. Reeds vroeg in de wed strijd gingen drie kleppers aan de haal Pierre Ryckewaert, Karei Alen en Karei Clerckx, Achter deze koplopers werd nog een duo gevormd door Gerard Gevaert en Roger Vermeersch. De rest was versla gen. Meteen was duidelijk dat de winnaar bij de drie koplopers moest gezocht wor den. Karei Clerckx versloeg in de spurt zijn voornaamgenoot Alen en Pierre Ry ckewaert terwijl Roger Vermeersch baas bleef over Gerard Gevaert. Pierre Lau- wers won de spurt van de overgebleven groep. Noteren we nog de magere op komst in deze kategorie. Als laatste wedstrijd van de dag gingen de C- en D-kategorie van start voor tien ronden. Als eerste aanvaller werd Willy Gillis genommeerd, hij verwierf een res- pektabele voorsprong tot wanneer Etien- ne Moreels oordeelde dat er een eind aan moest komen. In de derde ronde trok Ghislain Van Lierop ten aanval. Gerard Goossens en de puike D-renner Alfons Van Den Bosch erkenden het gevaar en wipten gepast mee. Dit bleek meteen de goede aanval want deze drie zouden voor de overwinning spurten. Ouderdomsde ken Van Den Bosch gaf zijn twee jongere metgezellen het nakijken. Tweede werd Van Lierop vóór Gerard Goossens. Een prachtige prestatie van deze drie renners en vooral van Van Den Bosch. Achter deze kopgroep hadden zich nog vijf ren ners kunnen afscheiden waarvan Wil- fried Mathijs de snelste was vóór Jaco bus Van Merriënbourg en de andere D- renner Carlos De Clercq. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E+ 29 deelnemers, 1. Daniël De Pauw (Impe) de 48 km. in 1 uur 14 min., 2. Marcel Mortier, 3. Sylvère De Vos, 4. André Van Oost, 5. Walter Coussens, 6. Lucien Van De Meerschaut, 7. Maurice Verbeke, 8. André De Vos, 9. Theo Eysa- ckers, 10. Jean Portaels. Kat. E 15 deelnemers, 1. Karei Clerckx Alfons Van Den Bosch werd algemeen winnaar van de C- en D-reeks. In het midden Daniël De Pauw die de wedstrijd won voor kat. E+ te Naast hem de tweede Ghislain Van Lierop. Sint-Denijs-Boekel. Ook Jos Verhaert (links) werd in de hulde betrokken. (Antwerpen) de 54 km. in 1 uur 18 min., Johan Van Slycke, 9. Louis De Boeck, de 64 km. in 1 uur 32 minuten, 2. Ghis- bert Keppens, 8. André" Syvertsen, 9. 10. Lievin Troch lain Van Lierop, 3. Gerard Goossens, 4 Maurice Van Petegem, 10. Willy Roels Kat. C en D 33 deelnemers, 1. Alfons Wilfried Mathijs, 5. Jacobus Van Mer- Van Den Bosch (D-renner, Herenthout), riënbourg, 6. Carlos De Clercq, 7. Edil- 2. Karei Alen, 3. Pierre Ryckewaert, 4. Roger Vermeersch, 5. Gerard Gevaert, 6. Pierre Lauwers, 7. Georges Cornand. 8. DUIVENSPORT Ook Karei Clerckx mocht op paaszaterdag de bloemen in ontvangst nemen te Sint-Denijs-Boekel Noyon Algemeen kampioen: meeste prijzen beko men met oude, jaarlingen en jonge duiven samen (1.500 F trofee). Meeste prijzen bij de oude (1.200 F trofee), meeste prijzen oude 1 2 3 (1.000 F trofee). Meeste prijzen oude 1 2/750 F trofee. Asduif oude (500 F trofee). Meeste prijzen bij i jaarlingen (1.200 F trofee). Meeste prijzen jaarlingen 1 2 3 (1.000 F trofee). Meeste prijzen jaarlingen 1 2 (750 F trofee). Asduif jaarlingen (500 F trofee). Meeste prijzen jonge (1.200 F trofee). Meeste prijzen jonge 1 2 3 (1.000 F trofee). Meeste prijzen jonge 1 2 (750 F trofee). Asduif jonge (500 F trofee). Iedere liefhebber kan maar één kampioenschap win nen, behalve asduif. De kampioenschappen beginnen voor oude en jaarlingen op zondag 5 april 1992. En eindigen op zondag 26 juli 1992. Met de jonge duiven. Vanaf de eerste vlucht tot en met 27 september 1992, Dourdan Algemeen kampioen: meeste prijzen met ou de-, jaarse- en jonge duiven samen (1.500 F trofee). Meeste prijzen bij de oude (1.200 F trofee) Meeste prijzen bij de oude 1 2 3 (1.000 F trofee). Meeste prijzen bij de oude 1 2 (750 F trofee) Asduif oude (500 F trofee). Meeste prijzen bij de jaarlin gen 1 2 3 (1.000 F trofee). Meeste prijzen jaarlingen 1 2 (750 F trofee). Asduif jaarlingen (500 F trofee). Meeste prijzen bij jonge (1.200 F trofee). Meeste prijzen jonge 1 2 3 (1.000 F trofee). Meeste prijzen jonge 1 2 (750 F trofee). Asduif jonge (500 F trofee). Iedere liefheb ber kan maar één kampioenschap winnen, behalve asduif. De kampioenschappen begin nen, vanaf 2 mei voor oude en jaarlingen t.e.m. 1 augustus '92. Met de jonge duiven vanaf de eerste vlucht t.e.m. 29 augustus. Zware Haive Fond (vluchten beneden Limoges) Algemeen kampioen: meeste prijzen beko men met oude en jaarlingen samen op alle vluchten van het zware halve fond-program ma (1.500 F trofee). Koning zware halve fond: meeste prijzen met oude en jaarlingen 1 2 samen op alle vluchten van het program ma (1.200 F trofee). Meeste prijzen oude (1.200 F trofee - 750 F). Meeste prijzen 1 2 (1.000 F trofee - 750 F). Meeste prijzen jaarlingen (1.200 F trofee - 750 F). Meeste prijzen 1 2 (1.000 F trofee - 750 F). Asduif oude (500 F trofee). Asduif jaarlin gen (500 F trofee). Meeste prijzen duivin- nen (1.000 F trofee). Meeste prijzen duivinnen 1 2 (750 F trofee). Alle zware halve fondvluchten tellen voor de kampioenschappen. Te beginnen vanaf Vierzon t.e.m. La Souterraine 2. Iedere liefhebber kan maar één kampioen schap winnen, behalve asduif. Fond (vluchten vanaf Limoges) Algemeen kampioen: meeste prijzen beko men met oude en jonge duiven. Samen op alle vluchten van het Fond-programma (1.500 F trofee). Koning Fond: meeste prijzen met oude en jonge 1 2. Samen op alle vluchten van het programma (1.200 F trofee). Meeste prijzen oude (1.200 F trofee - 750 F). Meeste prijzen 1 2 (1.000 F trofee - 750 F). Meeste prijzen jonge (1.200 F trofee - 750 F). Meeste prijzen 1 2 (1.000 F trofee - 750 F). Asduif oude (500 F trofee). Asduif jonge (500 F trofee). Meeste prijzen duivinnen (oude) (1.000 F trofee). Meeste prijzen duivinnen 1 2 (oude) (750 F trofee). Alle fondvluchten tellen voor de kam pioenschappen van de eerste t.e.m. de laatste fondvlucht. Iedere liefhebber kan maar één kampioenschap winnen, behalve asduif! P.S.: Vluchten voor oude en 2-jaarse: hier over telt steeds de uitslag van de oude duiven! Dourdan Drieverbond 'Aalst - Liedekerke en Lombeek' Vluchten vanaf 2 mei t.e.m. 29 augustus elke week Dourdan. Behalve 8 augustus: Bourges. Speelstraal 20 km. met als basiscoórdinaat: 6806.0-4523.0. Omtrek in dubbeling Land Van Aalst Denderhoutem, Heldergem, Aaigem, Bam- brugge, Ottergem, Erondegem, Impe, Lede, Wanzele, Wichelen, Berlare, Schoonaarde, Oudegem, Mespelare, Denderbelle, Wieze, Lebbeke, Herdersem, Gijzegem, Hofstade, Aalst, Erpe-Mere, Nieuwerkerken, Haaltert, Kerksken, Erembodegem, Moorsel, Baarde- gem, Meldert, Welle, Denderleeuw en Idder- gem. Al deze duiven worden gedubbeld, zonder de verplichting te tekenen in de omtrek van het Drieverbond. Ze worden er evenwel automa tisch geklasseerd. Tevens neemt de liefheb ber ook deel aan de kampioenschappen. Vergezelier: Lathouwers, Wolvertem. Los singsuur: om het uur (met Oost-Vlaanderen). Vluchtomtrekken Noyon: De liefhebbers wonende in volgende omtrek spelen mee. Op alle vluchten in de omtrek Land Van Aalst: Denderhoutem, Iddergem, Denderleeuw, Welle, Kerksken, Haaltert, Nieuwerkerken, Erpe-Mere, Erembodegem, Hekelgem, Meldert, Moorsel, Baardegem, Aalst, Hofstade, Lede, Wieze, Gijzegem, Her dersem, Mespelare, Denderbelle, Schoon aarde en Lebbeke. Al deze duiven worden gedubbeld zonder de verplichting te tekenen in de omtrek: Aalst-As- se-Lombeek, welke speelt in een omtrek van 10 km., met als basiscoördinaat 687060- 451180 de reeds hoger genoemde Oost- vlaamse gemeenten. Vergezelier: Lathou- wers-Wolvertem. Los: om 7 uur. Jonge om 7.20 u. Noyon 'Septembervluchten' Zelfde gemeenten als de omtrek Land Van Aalst de hierna genoemde gemeenten: Buggenhout, Baasrode, Grembergen, Den- dermonde, Zele, Overmere, Uitbergen, Schel- lebelle, Wichelen, Berlare, Oudegem, Sers- kamp, Smetlede, Oordegem, Vlierzele, Zonne- gem, Burst, Impe, Erondegem, Ottergem, Bambrugge, Aaigem, Heldergem, Woubrech- tegem, Herzele, Borsbeke, Ressegem, Hille- gem, Oombergen, St.-Lievens-Houtem, Let- terhoutem, Bavegem. Dus: Aalst-Asse-Lom- beek: 20 km. met dezelfde hogergenoemde basiscoördinaat. Tijdens de Septembervluch ten blijft de omtrekt van het seizoen ongewij zigd. Voor de vlucht in Land Van Aalst. (DA.) Eerste wedstrijd voor WAOD-veteranen op paaszaterdag in Sint-Denijs-Boekel

De Voorpost | 1992 | | pagina 26