Derde opeenvolgende titel voor Tragel Sport Eva en Tom Michiels knap tweede in Philips-circuit Snuffel-junioren in off-day W.T.C. De Vliegende Spaak met nieuwe uitrusting Ronny Westelinck Kampioenenweekeinde voor H.B.C. Dendermonde Eindronde te St.Gillis-Waas zetten werd er dit 'aar voor een nieuwe Volley - Info Kalender Hamse volleyballiga 32 - 24.4.1992 - De Voorpost SQUASH Ook dit seizoen werd het puikje van de nationale squashjeugd in een drietal «ju nior-tournaments» verenigd. Het finale weekend van dit «Philips Unsquasha- ble-circuit» vond plaats in het Ucon- komplex en ook nu waren broer en zus Michiels niet ver van het hoogste podium te vinden. Bij de meisjes onder de 14 jaar moest Eva Michiels enkel het onderspit delven tegen Kim Hannes (Herentals) die haar ook in de eindafrekening (171 pun ten tegen 159) als enige voorafgaat. Els Thienpondt was met 147 punten toch vierde en haar vriendin Griet Pletinck (eveneens De Dam) moest zich met 133 punten en een achtste plaats tevre den stellen. In totaal werden 37 vrouwe lijke beloften geklasseerd wat wel minder is dan het vooropgestelde objektief van minstens 50 deelnemers. Revanche in Binnenhof Bij de jongens waren de zes tabellen heel wat beter gevuld want hoofdorganisator Dennis Smith mocht in totaal 133 namen op zijn lijsten inschrijven en zijn poulain Tom Michiels liet zich bij de min 14-jari- gen helemaal niet in de hoek drummen. De Gijzegemnaar finishte in Gent pas vijfde na Fabrice Fievet (Belgica), John Steininger (Odrimont), Nicolas Van Caesbroeck (Belgica) en Nicolas Fla- ment (Aramis) maar in de eindstand kon enkel de Brusselaar Van Caesbroeck hem voorafgaan. Volgens insiders moet Tom Michiels in staat zijn dit kwartet in de komende jeugdkampioenschappen (bij Binnenhof Herentals) te kloppen want na de Paas- VOLLEYBAL stage piekt hij vooral naar deze jaarapo- teose. In deze leeftijdsgroep konden ook Frederik Van Hese en Tijl De Wilde (bei den De Dam) zich in de top 20 (respektie- velijk dertiende en zeventiende kwalifice ren, al had trainer Teuwen ook nog ande re troeven afgevaardigd. Bij de jongsten was Hendrik Van Hese puik derde en ook Jeroen Hofman, Mike Van De Walle en Jelle Roels eindigden bij de eerste tien. Bij de jongens onder de 12 jaar waren er ereplaatsen voor Bruno Levecq, Peter Thienpondt en Jochen Straetman en bij de min 16-jarigen werd de Dam-eer hoog gehouden door Christophe Vandender (18de) en Tom Seroels (20ste). Bij de min 19-jarigen klasseerden Eric Naudts (14), Jan Desmet (21) en Kurt Desmet (22) zich bij de middenmoot en dit was bij de oudste beloften (minder dan 21 jaar) ook het geval voor Frédér- ique Verstraete (10) die enkel in Brugge en Lokeren punten sprokkelde. Morgen finales bij Tragel Heel wat belangstelling viel te noteren op Paaszondag en -maandag voor de 32e en 16e finales van het NG-tornooi bij Tragel Sportte Aalst. In de eerste ronde liet Lebbekenaar Joris De Pauw zich met 0-3 elimineren door Dominique Van De Gehuchte (Bateas) en ook Tom Leys (0-3 tegen Marco Van Den Bemden), Pascal Mannaert (0-3 tegen Dirk Meyts), Rudi Mattheus (2-3 tegen Peter Barrez gingen vroeger dan verwacht onderuit. Dat was ook het lot van Hans Van Craeyevelt (recent nog winnaar in De Schreef) die Frank De Wittevrongel tegenover zich kreeg en die «outsider» werd in een kalm begin (1-1) doorzijn Braekeveldsuppor- ters naar een 1-3 zege geschreeuwd. In de 1/16 finales bonjoerde de plaatselij ke belofte Jan Van Damme er Daelemans (Coupure) met 9-7,9-0 en 9-2 uit en ook Jan Van Den Eynde (Braekeveld) deed aan Eric Van Snick (Tragel) geen eerred der cadeau. Een grote indruk liet Erik De Wit (De Schreef) die in een mum van tijd Kiekens en Van Den Bemden er met 0-3 van langs gaf en ook Brusselaar Stefan Lefèvre die voorbij Dirk Verstraeten en Paul Caudron wandelde. Dit duo zien we morgen zaterdag om 14u.30 tegen el kaar de finale van de NG's betwisten. Om 15u.30 zijn de D's met hun eindmatch aan de beurt en daarin deed Bart Fahy (De Schreef) reeds een goede zaak met het elimineren van Harry De Man, die voor eigen volk met 0-3 roemloos tenon- der ging. Bij de C's, die te 16u.30 voor de hoogste eer kampen, moeten Walgraeve (De Schreef) en Rousseau (Ucon) hoog kunnen eindigen. Squash. Heelwat gelukkige gezichten na de eindmatch van de Philips-Cup (foto dida) BOWLING Finale Oostvlaamse Beker Deco Denderhoutem 3 Snuffel Grembergen O Zaterdag in Kruibeke moest Snuffel Grembergen de bevestiging brengen van de knappe prestaties die zij in de Oost- Vlaamse Beker hadden verwezenlijkt. De finale halen bewijst dat de Snuffel-meis- jes over een solied en klasrijk geheel beschikken maar jammer genoeg bleek de ploeg van trainster G. De Ridder juist in de finale in een totale off-day. Wellicht was de ploeg niet opgewassen tegen de mentale druk die zulke finale meebrengt en de faam die de tegenstander - Deco Denderhoutem - voorafging was niet van aard om het wankele zelfvertrouwen een steuntje te geven. Kenners bevestigden ons nochtans dat Denderhoutem dit sei zoen niet bepaald over een ongenaakba re «lichting» junioren beschikt. Dit bleek ook duidelijk in de wedstrijd maar Snuffel bleef als aan de grond genageld en geen enkel spelonderdeel liep ook maar even geolied. Het werd driemaal setverlies met 15-7 daar waar een «normaal» spelend Grem bergen zich beslist de evenknie had kun nen tonen van dit Denderhoutem. Meteen een domper op een toch wel knap seizoen maar een zaak is duidelijk de ploeg kan veel meer dan wat zij in deze wedstrijd lieten zien. Aan de speelsters nu om te bewijzen dat zij ook de mentale weerbaarheid kunnen opbrengen om hun intrinsieke kwaliteiten te laten renderen. Dirk Daelemans Voor een unicum in het Oostvlaams bow- men onmiddellijk kampioen in vierde en lingwereldje is momenteel Tragel Sport vorig seizoen had men al even weinig aan het zorgen. In het debuutjaar werd moeite om in derde klasse iedereen met vele lengten achter zich te laten. Klubmanager Luk De Tandt, die voor heen als nationaal coach een vriend- sgOjlHf |jj|| schapsband met de befaamde Roger Pieters had opgebouwd, kon de ex-we- reldkampioen er toe bewegen de Aalster- - aimB se ranQen ,e vervoe9en z'in vroeger team. nl Club 21 Deurne. zag als ere- klasser zijn topspeler node vertrekken maar blokkeerde de transfer niet en sa- men met Roger Pieters begroette men HL ook de versterking van diens vriend Mar- tin De Graeve x\'v Meteen acbtte Public relationsman Dirk De Cock z'jn P°u,ains in staat om ook in tweede nationale A te schitteren en deze voorspelling kwam perfekt uit want men bouwde een mooie voorsprong op en in Po thuismatch tegen Ronse bleek de 8-0 zege meteen zekerheid te geven dat men door de konkurrentie niet meer kon gere- Bowling. Drie jaar na mekaar lukte Tragel 1 erin om de kampioenstitel te monteerd worden Onderwijl geraakte behalen. Nu reeds is er versterking op komst voor de vierde titel (foto men ook op nationaal vlak bekend want d,da> liefst zesmaal behaalde men het hoogst aantal kegels van alle kompetitieteams en uitschieters hierbij waren zeker de topscores van 2990 en 3126 punten. Een kunststukje waarvoor Wilfried Spee- ckaert, Luk De Tandt, Kurt Schelfhout, WIELRENNEN Peter Pieters, Martin De Graeve, Ludwig De Tandt en Roger Pieters vanavond door de supporters zullen gehuldigd worden. Te 20u.30 betwist men dan im mers de laatste kompetitiematch tegen Deva Overmere, dat zeker ook een bloe metje voor de drievoudige kampioenen zal meebrengen. Ook champagne voor Arzoni Men verwacht vanavond ten andere heel wat volk aan de Aalsterse Zwarte Hoek- brug want in derde G zal nog een andere kampioen kunnen gehuldigd worden. Ar zoni Alloo moet er immers slechts vier puntjes halen tegen Ponderosa Eeklo om de champagne te mogen ontkurken. Als ze hier niet in slagen ligt Dee Cee's 1 op de loer want die tellen slechts een achter stand van vijf punten en bij Ambassadors Friswit in Sint-Niklaas moeten ze be kwaam geacht worden om met 0-8 te zegevieren. Voor het derde podium plaatsje komen zowel Van Den Hooff Hofstade als Dee Cee's 2 nog in aanmer king en die ontmoeten respektievelijk Ghent en Wuitens Hamme, ook twee haalbare kaarten zodat de spanning van avond troef zal zijn. Dirk Daelemans 25.4: 09 u.: 11 u.: 12 u.: 14 u.: 16 u.: 16 u.: 18 u.: Algemeen Kampioen junioren Blauwen Hoek Hamme - Juvenes Zele ATB St.-Niklaas - Leeuwerik Lede Leeuwerik Lede - Denderhoutem (Algemeen kampioen 3 provinciale) Algemeen kampioen meisjes junioren tussen Pardaf Kruibeke en Scorpio Aaigem. Bijkomende stijger tussen Juvenes Zele en Overboelare Eventueel bijkomende stijger tussen Oostakker en VC Buggenhout Algemeen kampioen 2e provinciale heren Beveren - Kangoeroes Aalst/ J WTC De Vliegende Spaak uit Baarde- ■uf gem-Aalst is een klub met ambitie. Dit K b|Üft vooral uit het sukses dat de club beeft met de jaarlijkse organisatie van de 'Ronde van Vlaanderen' voor wielertoe- mÈÊr r'sten en de cyclocross 'Dwars door i^HalU Maxens'. m» h' \i JHHI 0m baar ambitie nog meer in de verf te uitrusting gezorgd, m |g9H|| Hiervoor dankt de klub de sponsors Nu- w HHHHB tricia (sportvoeding Extran), Garage Wielrennen. Een gelukkige maar toch verdiende overwinning van Steven Teek (Citroen). Vleeshandel Johan Ael- Van Bogaert bij de nieuwelingen in Berlare (foto Ferryson) brecht en klublokaal Café Maxens. Dank- zij de steun van deze sponsors wil de Kangoeroes Aalst Richt op 29 augustus 1992 een Indoor Volleybaltornooi in voor herenploegen en op 30 augustus voor damesploegen. Een maximum van 12 ploegen per dag. In schrijvingen en inlichtingen bij Meskens Erik telefoon 052/21.66.53. N Heren 26.4. 09.00 u.; 't Moleken - Hamvoc Zwarte Panters - KWB Moerzeke Topfloor - Contra 26.4: 10.30 u.: Yes - Bruine Beren De Molen - Hamme Center Dames 26.4: 09.00 u.: Jef - Coconout 26.4:10.30 u.: Hopeloos - ATN 't Moleken - Contra Madavoc Hamme Zoekt dringend voor het komend seizoen een vrije scheidsrechter. Tel. naar het nummer 052/47.15.45. Vrijheidsaanvragen Leden +35 jaar Ontslag in de klub wordt betekend met een aangetekend schrijven naar het se- kretariaat van de volleybalbond en de sekretaris van de klub en dit voor 30 april 1992, datumstepel qeldt: De klub kan zich niet tegen deze vrijheidsaanvraag verzetten, Vrijheidsaanvragen op basis dekreet van niet bezoldigde sportbeoefenaar. Aangetekend schrijven, via formulier dat 1.000 fr. kost voor 30 april 1992 en ook hier geldt de poststempel. Bij minderjari ge is de handtekening van de wettelijke vertegenwoordiger vereist. Vrijheidsaanvragen -14 jarigen en eer stejaarsaansluitingen. Vanaf dit seizoen moeten ook de leden jonger dan 14 jaar en de eerstejaarsleden jonger dan 18 jaar hun vrijheid aanvragen via het dekreet van de niet bezoldigde sportbeoefenaar. Dit houdt dan ook in dat voor leden -14 jaar de afstanddoende klub een opieidingsvergoeding kan vra gen. Grote Paasprijs voor liefhebbers in Berlare Deze wedstrijd werd voor het eerst gere- maar in de volgende ronde waren zij weer den in 1896 en is nog altijd één van de allen samen en dat is zo gebleven tot de klub nog hogerop geraken. Zo is er dit jaar opnieuw de Ronde van Vlaanderen waarvoor men rekent op een totaal van 1500 deelnemers tegenover 1250 deelnemers in 1991. Deze zal doorgaan op 5 juli 1992 met vertrek te Baardegem. De deelnemers kunnen kie zen tussen een gepijlde omloop van 60, 100 of 200 km (vrije snelheid). Bent u geïnteresseerd Reserveer dan alvast 5 juli in uw agenda. Voor meer informatie kan u steeds terecht op het sekretariaat bij Leslie Smolders, tel 053/67.03.39 of Guy De Wolf, tel. 052/ 44.85,60. meest boeiendste. Doch het was bij deze wedstrijd niet zo, laatste ronde, zodat wij een massaspurt moesten verwachten. Dat was ook zo. een deelnemersveld van vierenvijftig ren- Vanop driehonderd meter begon de toch ners ging van start om 15 uur voor de sterkrijdende Ronny Westelinck uit Zele zeventien ronden die moesten worden aan een demarrage en ging zo weg van zijn mederijders tot aan de eindstreep. (Ferryson) afgelegd, samen goed voor 106 km. Na zes ronden kregen wij een kopgroep waar geen direkte favorieten inzaten. Het peloton kwam door op zeven sekonden, Wielrennen. Ronny Westelinck won de amateurskoers op 't Schuitje in Berlare (foto Ferryson) Wielrennen. Enkele sekonden voor de start van de liefhebbers op 't Schuitje te Berlare (foto Ferryson) H.B.C. Dendermonde kon zich dit seizoen tot kampioen kronen in 4e afdeling. Dit wordt natuurlijk gevierd en het komende weekeinde staat voor de bloeiende klub in het teken van de kampioenenviering. Het programma: Vrijdag 24.04.'92 te 18u30 samenkomst in het lokaal. 19 u. ontvangst op het stadhuis receptie, 20u30 mini-kroegentocht. Zaterdag 25.04/92 te 17 u. samenkomst in het lokaal. 18u40 Merchtem- H.B.C. Dendermonde 2. 20u30 kampioenenfuif. Alle sympathisanten worden uitgenodigd om deel te nemen aan deze kampioenenviering.

De Voorpost | 1992 | | pagina 32