All Wheels, paleis voor fiets- en motorfanaten Nievelse Rochuskapel beroofd Affligem viert Kluizeling All Wheels 4 - 24.4.1992 - De Voorpost Molenstraat 60 te Haaltert (053/83.22.52.) Hekelgem. Begankenis, Faluintjestocht, Fluitjestocht en Breughelkermis vor men de ingrediënten van de 'Kluizeling 92' (arch) Vervolg van blz. 1 Alleen nog op feestdagen in de wijk of voor een avondwake plaats ik alles tijdelijk in de kapel terug. De kapel staat wat afgezonderd en is volledig met bomen omringd, waar schijnlijk nodigt dit de ontvreem- ders uit' evalueert Van Den Bos sche. Eertijds vluchtheuvel voor pestlijders? Het ontstaan van de Sint-Rochus- kapel en de Meldertse wijk Nievel is historisch sterk verbonden met de geschiedenis van de Abdij van Affli- gem, zoals trouwens gans Meldert. Meldert was immers een 'Affli- gemsch dorp'. In het Affligemse Charterboek wordt Nievel voor het eerst genoemd in 1151 als 'terra Noville'. Ook in 1160 komt dezelfde naam terug die blijkbaar een sa mentrekking is van 'Nova Villa' wat 'nieuwe boerderij' betekent. De ab dij van Affligem had reeds in de 12de eeuw reeds grotendeels het grondgebied van Nievel in haar be- stelselmatig gaan werken in de nog lang niet voleindigt maar d| zb. buurt om deze historische kapel na buurtbewoners blijven zich verdq Eerste vermelding van de kapel op jaren van verval terug in ere te her- er onverdroten voor inzetten. Nievel vinden we terug in 1560 waar stellen. De restauratiewerken zijn de kapel begiftigd wordt met een j -pi».. -j P- inkomen, voldoende om er elke W -\ "t4~T maand de mis te lezen. Volgens - 3E-a*.-m jk m. - sommigen en niet van de minst ge- documenteerden, zou de kapel eerst toegewijd zijn geweest aan O.L.Vrouw ter Nood, waarvan er op dit ogenblik nog een kapel in goede staat te vinden is in de Do- mentveldstraat te Essene, rechts van de weg van Meldert komende. De toewijding aan de H. Rochus zou gebeurt zijn toen er te Meldert een pestepidemie heerste. Telkens wanneer deze vreselijke ziekte zich later nog veropenbaarde werd deze kapel processiegewijs bezocht en daarna werd ze gedurende eeuwen ingeschakeld in de processie zowel vanuit Affligem als vanuit Meldert. Nog steeds wordt er in de kapel op de eerste zondag na 15 augustus een bijzondere viering georganiseerd. Een twintigtal jaren terug is men Op zaterdag 25 en zondag 26 april houdt men opnieuw een oude traditie in ere te Affligem. .Aan de rand van het Kloosterbos, op het einde van de Kluizendreef die uitmondt in de Bredestraat, staat de Kluiskapel. De vzw Vrienden van de Kluis vierden vorig jaar het afsluiten van een 15 jaar durende restauratie, zodat het heiligdom er nu als herboren staat, schoner dan tevoren. Ook de «begankenis» hebben ze nieuw leven ingeblazen. De jaarlijkse weliswaar kleinschalige, maar hierom zo treffende viering kent opnieuw tijdens het komende weekeinde zijn verloop. De «Vrienden van de Kluis» heb ben ook het laatste jaar niet stilge zeten en hebben de eeuwenoude, witte boskapel verder opgesmukt. Bovendien hebben zij tussen de Kluiskapel en de legendarische kin derbron (het Kluizeputteken) een jonge eik geplant, dit om de aloude plaatsnaam «Breedeik» opnieuw zin te geven. Kunstenaar Roger Van Ransbeeck heeft daarom de symboliek van de eik verwerkt in een mooie tekening die ook het jaarlijks uitgegeven bid prentje zal sieren. Onderaan de te kening liet hij een aantal muzikan ten hun schoonste noten blazen, hierbij verwijzend naar de Konink lijke Fanfare «De Katholieke Gil de» van Hekelgem, die ieder jaar tijdens de «Kluizefeesten» optreedt en dit jaar haar honderdjarig be staan viert. Op zaterdag 25 april wordt eerst om 18.30 u. de tentoonstelling «De eik in de natuur» geopend. Om 19 uur wordt de avondmis opgedragen in de Kluiskapel. De dienst zal worden opgeluisterd door het Sint-Aman- duskoor. na de dienst gebeurt de uitdeling van bidprentjes, Kluize- klippelkes, zegening... Nadien volgt een avondserenade door de Ko ninklijke Fanfare «De Katholieke Gilde». Een gezellig samenzijn met voornoemde fanfare in de verwarm de feesttent zal de eerste feest avond afsluiten. Op zondag 26 april heeft om 10 uur in de kapel de hoogmis plaats ter ere van O.L.Vrouw van de Kluizen, waarna samenzijn in de feesttent voor de «mensen van Den Hoek» (Erembodegem), want de Kluis staat op de grens met Erernbode- Meer dan vijftig jaar geleden be gon vader Constant Van Impe met een fietsenzaak in Haaltert. Niet zo verwonderlijk, want Constant was oud-wielrenner. Net zoals vier van zijn broers. Een fietsenzaak opzetten toen de carrière ten einde liep, lag dus voor de hand. Zo begon het. Constant Van Impe's enige zoon Raymond- het gezin telde ook nog twee dochters- mocht van vader niet gaan koersen. 'Ik heb teveel afgezien' zei Con stant altijd en dus legde zijn zoon zich op een andere sport toe. Tien jaar lang voetbalde Raymond in het eerste elftal van Haaltert. Ondertussen was hij zijn vader behulpzaam in de fietsenzaak. Raymond was een ijverige student aan het college, maar aan zijn studies kwam ab rupt een einde toen zijn vader zwaar ten val kwam en een paar ribben brak. Raymond was toen vijftien en werd in de zaak inge schakeld. Hij volgde avond- en zondagsschool en leerde daar de knepen van de auto- en mo tomechaniek. Van klein naar groot Raymond nam de zaak van zijn vader over. En zorgde voor uit breiding. Naast fiesten en brom fietsen kwamen er ook moto's bij te pas en later ook gras maaiers en kleine landbouwma chines. Hij zorgde ook voor enkele in novaties: drie eigen fietsmer- ken. Het eerste doopte hij Ro- det en daarvoor gebruikte hij de eerste letter van zijn voornaam en de voornaam van een van zijn zussen. Het zijn fietsen voor elke dag, toerismefietsen. De grote kenmerken van zijn fiet sen zijn dat ze handwerk zijn. De wielen worden ambachtelijk gemonteerd, zoals dat ook geldt voor de hele fiets. Alleen de ka der wordt betrokken uit een fa briek. Een tweede eigen merk is de koersfiets Lucien Van Impe, type Tour de France. Lucien is een neef van Raymond. Toen de kleine Van Impe in 1976 de Ronde van Frankrijk won, kwam deze koersfiets als een soort van eerbetoon op de markt. En dan is er het derde eigen merk Giacomo. Deze fiets kreeg de naam van een mo tocrosser mee en klinkt een beetje Italiaans. Het gaat om fietsen van uitzon derlijke kwaliteit die met veel liefde voor het vak en uit de allerbeste materialen zijn ver vaardigd. In de toekomst krijgen de Rodet fietsen trouwens hun persoonlijk kachet mee door heel aparte kleuren. Maar dat is nog even wachten. Naast de eigen merken vindt men in de nieuwe riante winkel ook fietsen van de merken Ga zelle, Moser, Kettler. Ook kwa- liteitsprodukten natuurlijk. Niet alleen staan er fietsen te pronken in de nieuwe verkoops ruimte die liefst 650 m2 groot is, men vindt er ook bromfietsen en moto's. Voor de bromfietsen viel de keuze van Raymond Van Impe op het vertrouwde merk Honda en Suzuki, waarvan hij ook de moto's verdeelt. En van zelfsprekend vindt men in het spiksplinternieuwe magazijn en herstelplaats (samen 350 m2 groot) alle wisselstukken en on derdelen terug van deze mer ken. Zoals men er ook alles kan terugvinden voor het herstellen van een fiets. Met de allerbeste produkten. De kleinhandciszaak van vader Constant is ondertussen uitge groeid tot een groothandel. An dere fietsenzaken uit het omlig gende komen zich bij Raymond Van Impe bevoorraden. Zij we ten dat ze er steeds hun mate riaal kunnen vinden en altijd perfekt bediend worden. Ook voor de tuin Vindt men in de winkel ook een rijke keuze aan kinderfietsen en alle toebehoren voor de fiets- en motorliefhebbers kwa uitrus ting, dan is er een aparte ruimte voorzien voor de tuinbenodigd- heden. All Wheels biedt gras maaiers van Ascot, Atco, Hay- ter, Iseki en Ibea aan. Er zijn ook zitmaaiers van het Ameri kaanse merk Simplicity, frees machines, bosmaaiers, genera tors van Suzuki waarvan er ook waterpompen in de winkel staan gem-Aalst. Om 10 uur vertrekt ook op zondag de «Faluintjestocht» aan de Abdij- toren-Affligem. In organisatie van VTB-VAB Bellentrekkers Affligem gaat de tocht langs het Waterka steel van Moorsel naar de Kluis, 's Middags is er oponthoud voorzien in de feesttent want de pensen, pan nekoeken, patersbier... zullen er lig gen te wachten. Om 14 uur wordt opnieuw aan de Abdijtoren aangesloten voor de «Fluitjestocht» die om 13.15 u. aan de Kluis vertrekt. Alle deelnemers worden wel verzocht zich te voor zien van een fluitje, met het oog op het «Fluitjeskoncert» tijdens de verbranding van de winterduivel. Ook een klakkebus kan hierbij van dienst zijn. De deelneming aan de Aalst. De Sint-Rochuskapel uit de Meldertse wijk Nievel kreeg vrijdagavor |- ongewenst bezoek (a) e tocht is gratis, mits «fluitje». Laar zen wenselijk vooral bij ongunstige weersomstandigheden. Om 17 uur wordt de avondmis op gedragen bij de Kluis, opgeluisterd door het Sint-Michielskoor. Op nieuw begankenis, uitdelen van bid prentjes, Kluizeklippelkes, Nadien verbranding van de winter en mci- boomviering. Dit alles wordt opge luisterd door marktzangers. g Vanaf 11 uur zal op zondag in d e feesttent een rijkgevuld Breughe- g buffet klaar staan voor de smulp^ b pen. Pensen, vlaai, pannckoekei ii patersbier en andere dranken zijl k er te krijgen. Dit buffet blijft opei t tot 's avonds. r S' P.ï, b en kettingzagen van het meti Solo. Ook voor al deze machine heeft men in het atelier de nodi ge wisselstukken voorhande om een snelle reparatie te kuij nen garanderen. All Wheels is een pracht van c winkel geworden, een voor de fietsliefhebbers t motorfreaks. De keuze is norm, de service uu^uuucniji Een ideale kombinatie voor ee A suksesrijkc onderneming. n van cel palel s en d

De Voorpost | 1992 | | pagina 4