Elfde Infobo beleefde denderende Paasdagen De Voorpost - 24.4.1992 - 5 Aalst. Het werd grabbelen en graaien op de Grote Markt. Iedereen wou een paasei bemachtigen(a) Aalst. De paasklokken zijn aangekomen. Exposanten worden door het bestuur met paaseieren bedacht (al Ontegensprekelijk is de Aalsterse beurs voor kandidaat bouwers, verbou- I wers en tuinliefhebbers: Infobo, een vaste waarde geworden. Na de absolu- te topper van vorig jaar tijdens de 10-jarige lustrumviering werd de 11e editie van het voorbije weekend opnieuw een onverhoopt sukses. Duizen den bezoekers (meer nog dan vorig jaar dwz. 25.000). Dinsdagavond werd dan ook de poort van de Keizershalle gesloten door heel wat tevreden bestuursleden, exposanten en medewerkers. Zowel de tweede editie van de kunsttentoonstelling «Lijn en Kleur» als de tuinexpo kenden opnieuw een onverhoopte belangstelling. Infobo is duidelijk zichzelf nog niet ontgroeid en hoopt met de voorbije beurs een tweede decennium ingezet te hebben. avon Het logo van Infobo, een huisje met een tuinje, is voor vele Aalstenaars en mensen uit zelfs nog ruimere om- i geving, het symbool geworden van in d een huisje van vertrouwen. De re- ghej gionale bouw-, woning- en tuin- ulps beurs mocht reeds van bij de open- eken ingop vrijdagavond heel wat bezoe- ziji kers begroeten. Zelfs vóór het tradi- opei tionele lint geknipt werd stonden (reeds heel wat bezoekers aan te schuiven. Initiatiefnemer en voorzitter Hu- r—bert Vinck ziet de toükomst in met I een gerust gemoed. Met een beurs waar aan een hondertal bouw-, 22 tuin- en zes info-standen verbonden |k zijn, kan het ook moeilijk anders. Met daarnaast een grondig werken- ^9 de beheerraad en een zeer inventie- Hjvc administratieve bediende zit de ^■organisatie duidelijk op rozen. M Vorig jaar werd de Infobo-beurs uitgebreid met een tuinsalon en een kunsttentoonstelling «Lijn en Kleur» wat dit jaar ook het geval was. Voorzitter Vinck kondigde verder nog aan dat Infobo opnieuw hoog zwanger is en binnen twee maand het leven zal geven aan een «Tuinsalon» in het domein Ronse- vaal op de Steenweg Aalst-Brussel M i op de grens met Erembodegem. In een totaal nieuw koncept zal alles ^wat met de tuin te maken heeft in «open lucht» tussen de bomen en de planten van het Ronsevaal-domein worden gepresenteerd. In de bijge bouwen krijgt de kunsttentoonstel ling «Lijn en Kleur» een derde edi tie, terwijl tussen het groen, de be planting en de standen door ook monumentale kunstwerken zullen worden tentoongesteld. Dit alles zal plaats hebben op 27 en 28 juni. Een speciale «De Voorpost»-editie gaf hier nog meer informatie over. Een van de betere beurzen Schepen A.E. Bogaert omschreef in zijn openingstoespraak de informa- tiebeurs voor bouwen, wonen en tuin als het opvullen van «een gat in de markt Hij onderstreepte het belang van de samenwerking tussen de privé-initiatieven van de streek onderling en de mogelijke symbiose met de openbare besturen. «Een Aalstenaar heeft geen dikke nek maar hij is een spotter. Wij hebben ons steeds economisch moeten in zetten en ons zelf verkopen. We moeten durven een beleidslijn voor de stad opbouwen. Manifestaties als Infobo maken het imago van Aalst geloofwaardiger. Al gebeurt deze beurs niet in de meest ideale gebouwen in vergelijk met andere steden, toch is het een van de weini ge beurzen met een bijzondere dy- Aalst. Reeds verschillende jaren luistert deze blinde orgelist het feestmaal en hei Aalst. Tevreden gezichten op depaas-aperitief van Infobo-voorzitter Vinck (a) gezellig samenzijn op waar het bestuur en de expozanten elkaar vinden na de drukke uren van de beurs (a) Aalst. Kenny Arijs was de gelukkige winnaar van het reuze paasei en de Aalst. Schepen A.E. Bogaert aan het woord Infobo is een van de betere hoofdprijs van de tweede Aalsterse paaseierenworp. Schepen D' Hondt stelt beurzen (a) hem de geschenken ter hand (a) >r eê Aalst. Ter gelegenheid van Pasen werd op Infobo een mis opgedragen ter nagedachtenis aan de overleden bestuursleden en weldoeners (a) Aalst. De Bla Bisschoppen waren er als de kippen bij om de laatste berichtge- ving in 'De Voorpost' te komen lezen (a) namiek en uitstraling» stelde sche pen Bogaert vast. Ook het begrip van Infobo voor so ciale solidariteit en de onbaatzuch tige inzet voor minder bedeelden werd nog even op waarde geschat. Als besluit werd gesteld dat het be stuur van Infobo er mocht van over tuigd zijn dat zij nog vele malen een lustrum zullen kunnen vieren wan neer er steeds met zoveel belanglo ze en gemotiveerde inzet gewerkt wordt. Het traditionele lintknippen ge beurde dan ook door burgemeester A. De Maght in tegenwoordigheid van schepenen De Meerleer, Doorns, Hooghuys, Bogaert, D'Hondt, Redant, raadsleden De Kerpel, Lievens-Borms, Juliaan Vinck, Caudron, Denayer, Monsi eur, Luc Willems en andere promi nenten. Infobo en het Paasfeest Het hoogfeest van Pasen werd ook op de 11de Infobo gepast in de verf gezet. Op zaterdagnamiddag had op de Aalsterse Grote Markt, na een prachtig beiaardconcert, de tweede maal een paaseierenworp plaats. Uiteraard onder bijzonder grote belangstelling van het jonge volkje, maar ook de volwassenen lieten zich niet onbetuigd en het werd een grabbelen en graaien. Nadien trok men in stoet, onder begeleiding van «The Street Band Swing Boy's» naar de Keizershal- len. Paashaas en dito-Kuiken voor op, geëskorteerd door de karnaval- groep «De Bla Biskoppen» die in hun bisschoppelijk ornaat het ge beuren kleur bijzetten. Op de Infobo werden de prijzen van de eierenworp bedeeld en het wa ren vooral leden van de plaatselijke KSA beweging die met de grootste eer gingen strijken. Hoofdprijs ging naar Kenny Arijs die naast een toe ristische reis naar Rimini een reu- ze-paasei cadeau kreeg. Tweede prijs ging naar Tom Van Gijseghem. Paaszondag werd om 9 uur ingezet door een stemmige eucharistievie ring die in de expo-tent werd opge dragen ter nagedachtenis van over leden bestuursleden en weldoeners van de Info. Met dankbaarheid werd deze traditioneel opgedragen door een Limburgse pater Scheu- tist. Na de mis vulde het triomfante lijke klokkegeluid de expo-hallen want de paasklokken waren aange komen. Voorzitter Vinck en be stuursleden bedachten dan ook alle standhouders met een lekker paasei waarna ze uitgenodigd werden op Aalst. Lentebloemen bij de vleet. Een lust voor het oog (a Aalst. Het traditionele lintjesknippen. Burgemeester De Maght kwijt zich graag van deze 'taak (a) de aperitief van de voorzitter. Veel tijd om samen te vieren was er echter niet want de bezoekers kwa men in een ononderbroken stroom de Keizershallen binnen. Het intus sen verschenen lentezonnetje no digde trouwens de mensen uit deze prachtige lentebeurs te komen be zoeken. De paaskuikentjes trokken de aandacht van het kleine grut in de tuinexpo terwijl de volwassenen hun ogen de kost gaven aan de pracht van bloemen en planten ter wijl wat tuinorganisatie ideeën wer den opgedaan. Ook het bouw en woning gedeelte werd overstroomd door bouw- en verbouw-lustigen die nog maar eens bewezen dat een Vla ming duidelijk «met een baksteen in zijn maag» leeft. P.H.

De Voorpost | 1992 | | pagina 5