Maak je moeder elke dag gelukkig met dit originele geschenk Dendermonde zwemt subtropisch De Voorpost Nacht van de dancings te Wieze wordt groots spektakel Plato-projekt start onder goed gesternte HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 1.5.1992 - De Voorpost Vanaf maandag kan men spelemeien in een subtropische sfeer in het verruimd en vernieuwd interkommunaal zwembad Olympos te Dender monde. Deze nieuwe realizatiewerd zaterdag officieel in gebruik genomen in aanwezigheid van meer dan duizend genodigden. Burgemeester Dierick van Dender monde mocht als eerste de vele vooraanstaanden toespreken. Hij herinnerde aan het feit dat de stad Dendermonde een enorme finan ciële inspanning, men spreekt van 75 miljoen, heeft gedaan om dit pro- jekt te kunnen realizeren. Het bete kent voor de streek van Dender monde op sportief en rekreatief ge bied een grote sprong voorwaarts. In zijn toespraak was hij een en al lof voor de voorzitters die aan de interkommunale Olympos gestalte hebben gegevens met name Etienne Cooremans, Luc Wiemeersch en de Uitslag van de winnende paren op woensdag 15 april: richting noord-zuid 1. echt paar Van den Broeck; 2. Paul De Smedt en Guido Van Steen- landt; 3. Michel Matthijs en Paul Veldeman. Richting oost-west 1. Marcel Schoonjans en Paul Matthijs; 2. Magda Secretin en Lucienne De Visscher en 3. echtpaar De Saeger. Uitslag van woensdag 22 april richting noord-zuid 1. Paul Van Damme en Werner Corne- lis; 2. Herman De Cuyper en Mare Vereecken en 3. Paul Vel deman en Guido Van Steen- landt richting oost-west: 1. echtpaar De Saeger; 2. Jeanne Dierick en Georges Van Cauwenbergh; 3. Huguette Van Cauwenber- ghe en Roland Van Daele. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053 78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 huidige voorzitter Mare Heymans. Deze laatste verklaarde dat de ex ploitatie van het zogenaamde 'ge wone zwembad' ieder jaar met ette lijke miljoenen verlies afsluit, of schoon het Olymposzwembad tot de meest suskesvolle van het Vlaamse land behoort. 'In 1990 na men we unaniem in de raad van beheer de beslissing om een kom- pleks van de tweede generatie zwemmers op te richten, met in het achterhoofd dat de mensen naar Olympos op vakantie komen', aldus de huidige voorzitter. Het nieuwe subtropisch gedeelte heeft een snel-water-bad, glijbanen, broebelbaden en een buitenbad. Er werd geopteerd voor funktionele materialen. De interkommunale heeft tegelijkertijd de kans waarge nomen om ook aanpassingen uit te voeren aan het oude gedeelte van het zwembad. De cafétaria is ver groot en gemodernizeerd en er wer den nieuwe burelen en een verga derzaal bijgemaakt. Ook de kleed kamers werden aangepast en de in komhall onderging een moderne fa ce lift. De vraag die wordt gesteld luidt of deze nieuwe Olymposrealizatie wel rendabel zal zijn in de regio Den dermonde. Het antwoord van voor zitter Heymans is affirmatief. 'Met de uitbreiding van het Olympos zwembad rekenen wij op een stij ging van 70% van het aantal zwem- beurten. Dit zou moeten toelaten het huidig verlies terug te dringen. Dat blijkt mogelijk door de ideale ligging van Dendermonde in de driehoek Gent-Brussel-Antwer- pen. Dit betekent echter ook dat er in de toekomst in deze sektor geen dergelijke initiatieven meer geno men worden door privé-onderne- mingen of openbare besturen', al dus voorzitter Mare Heymans. In het nieuwe subtropisch kompleks zal de jeugd zich vooral kunnen amuseren. Dat wil dan weer niet zeggen dat de bestaande hoofd functies als instruktie-, school- en kompetitiezwemmen uit den boze zijn. Ook het zogenaamde 'baantjeszwemmen' kan men verder blijven beoefenen. In ieder geval een realizatie waarvan gehoopt wordt dat het een daverend sukses wordt. Dendermonde. De kleinsten konden hun hartje ophalen in het kinerbad (foto Piet Hermans) Op donderdag 30 april vanaf20.00 uur presenteert de MT organisation in de Oktoberhalle te Wieze haar zesde nacht van de dancings, een lichtshow van 400.000 watt en geluidsinstallatie van 30.000 watt. Tijdens een pers- konferentie in het Brouwershuis vernamen we van de organizatoren enkele biezonderheden over dit grootschalig initiatief. Organizator Michel Tassent had crescendo: 4.000 in 1989 te Wieze; het eerst over het ontstaan, doel, 6.500 in de Keizershallen te Aalst; evolutie en sukses van deze 'Dan- 7.000 in Kortrijk; 9.500 in Antwer- cmg Nights'. Ze ontstonden in het pen en 10.000 in de Nekkerhal te jaar 1989 met de primeur voor Wie- Mechelen. Op 27 mei komt op- ze. Doelstelling was en is nog steeds nieuw Kortrijk aan de beurt op 28 de onderscheiden, vaak konkurre- mei Mechelen en op 20,21 en 22 juli rende discoteken in een sfeer van wordt de kust aangedaan voor een verbroedering te laten samenwer- nationale 'Nacht van de Dancings' ken in een grote dancing, de groot- Voor de zesde editie in de Oktotwr- ste van Europa. Een opzet dat trou- halle te Wieze worden 9.000 bezoe- wens mooi geslaagd is. Anderzijds kers verwacht, wil men ook een massa-ontspan ning bieden aan duizenden jonge- in Wieze ren en blijkens de respons van de Dendermonde. Een massa volk op de opening van het subtropisch zwembad jeugd is ook deze bedoeling ge- In de Oktoberhalle geven op don- Olympos (foto Piel Heimans) slaagd. De bezoekerscijfers gaan derdag 30 april vanaf 20.00 uur vol- gende discoteken rendez-vous Cherry Moon uit Lokeren, Rits en The Cadillac uit Sint-Niklaas, Avanti uit Beveren, Ckomilfoo uit Dendermonde, Krypton uit Zotte- gem, Tropicana uit Geraardsber- gen, The Fix uit Aalst, Dibango uit Merchtem en Cabrio uit Ninove. Deze verschillende top-dancings zullen die nacht een grote dansshow verzorgen. Elke dancing beschikt over een stand die door de uitbaters en hun personeel zelf wordt geëx ploiteerd. In de zaal is een dans vloer met klank en licht en een cen traal geplaatste discobar, waarop om de 45 minuten een DJ voor de dancing zal optreden. Toegangskaarten voor deze 'Nacht' zijn te bekomen aan de prijs van 300 fr aan kassa en 250 fr in voorver koop in de deelnemende discote ken. (J. Van Landuyt) Het Plato projekt van het impulsgebied Dendermonde - Sint-Niklaas kent een suksesvoile start. Het projekt is een begeleidingsprogramma waarbij KMO bedrijfsleiders zullen worden opgeleid en begeleid in professioneel management door 8 grote ondernemingen uit de regio. Liefst 130 KMO bedrijfsleiders hebben zich voor het projekt aangemeld, 105 van hen werden geselekteerd. Plato DS is een initiatief van de Kamer voor Handel en Nijverheid van het arrondissement Dender monde en kadert in het impulspro gramma. De kamer van het Waas land en het NCMV verlenen hun medewerking aan het projekt dat gebazeerd is op het peterschaps- idee. Acht grote ondernemingen hebben een of twee van hun kaderleden hebben zich gemeld waarvan 105 bedrijfsleiders werden geselek teerd. De grote groep werd op haar beurt ingedeeld in 7 groepen van 15 ondernemingen. Elke groep van vijftien KMO bedrijfsleiders komt maandelijks in zijn peterschapsbe- drijf samen. Er wordt een spreker uitgenodigd rond een tema dat de KMO's zelf gekozen hebben en waarrond daarna van gedachten vrijgesteld om gedurende drie iaar wordt gewisseld. Men leert uit de vaste groepen van een twaalftal KMO's zowel kollektief als indivi dueel op te leiden en te begeleiden. Het isoloment van de KMO's kan worden doorbroken door hen on der deskundige begeleiding samen te brengen met mensen die gelijk aardige problemen kennen. De gro te ondernemingen van de regio staan hiervoor borg, hun aangedui de kaderleden hebben een intensie ve opleiding achter de rug om hun taak als begeleider op te nemen. De acht grote ondernemingen zijnBo- nar Phormium Textiles, Callebaut, Desseaux Tapijten België, Philips Speaker Systems, Samko Buro, Sole Mio Manta, Tasibel, Van der Eec- ken Co. Een KMO met de wil en de nodige potenties om te groeien, die boven dien voldeed aan een aantal bij komende criteria zoals tewerkstel ling, kwam in aanmerking voor het projekt. Liefst 130 ondernemingen ervaringen van anderen, men komt tot nieuwe inzichten en uiteindelijk worden nieuwe impulsen gegeven aan het eigen bedrijf. Bovendien kunnen bedrijfsleider die vragen of problemen hebben in dividueel te rade gaan bij hun ka derlid-begeleider. Zij staan hier voor gedurende vier uur per week ter beschikking. Eveneens worden er jaarlijks een drietal studiedagen georganizeerd waar naast het vormingsaspekt, ruim de mogelijkheid wordt gebo den voor kontakten tussen KMO bedrijfsleiders. De eerste studiedag is voorzien voor 16 mei e.k. Voor bijkomende informatie kan men steeds terecht bij de Kamer voor Handel en Nijverheid van het arrondissement Dendermonde, t.a.v. Tom Van Acker, Leopold II laan 7 te 9200 Dendermodne (052/ 200.247 of fax 052/222.304). DRUKKERIJ A. DE CUYPER-ROBBERECHT Naamloze Vennootschap Drukkerijstraat 11 9240 ZELE HRD 3259 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergadering bij te wonen die zal gehouden worden op dinsdag 12 mei 1992 te 14.00 uur, Oude Vest 28, 9200 Dendermonde AGENDA 1Verslag van de Raad van Bestuur 2. Verslag van de kommissaris-revisor 3. Goedkeuring van de jaarrekening op 31.12.'91 en van de verwerking van de resultaten 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de Raad van Bestuur 5. Kwijting aan de kommissaris-revisor 6. Statutaire benoemingen 7. Rondvraag De aandeelhouders die de algemene vergadering wensen bij te wonen, worden verzocht zich te gedragen volgens de statuten. Zeg nu zelf: ze verdient elke dag m de bloemeties te worden gezet, je moeder' Geef haar dit jaar een origineel geschenk een schitterend boeket TV-Ekspres Ze heeft er gegarandeerd een vol jaar plezier van, 52 weken aan een stuk. 365 dagen lang Wil je er zeker bij zijn. op d eerste rij. om je moeder alle dagen van het jaar gelukkig te maken7 Wacht dan met langer, want het is bijna moederdag' Vul meteen de bon hieronder in en stuur deze onder gesloten omslag naar: N.V. Perexma - Abonnementendienst TV-Ekpsres Kammenstraat 18, 2000 Antwerpen. BESTELBON JA. ik schenk moeder graag een laarabonnement op TV-Ekspres en voég hierbij een gekruiste check ten bedrage van 2 340 Ir Zij ontvangt TV-Ekspres vanal 10 mei 1992 wekeli|ks bij haar thuis. 52 weken lang Zend TV-Ekspres naar Naam Straal Huisnummer Postcode Gemeente Naam schenker Straal Huisnummer Postcode Gemeente Handtekening

De Voorpost | 1992 | | pagina 16