Aalst koos opnieuw jonge ridders van de weg... Stedelijke Vakantiespeelpleinwerking heeft nood aan monitors Meimaand Aalsterse sportmaand Met ACV op fietszoektocht 'Rondom-Wies' Investeringsmaatschappijen, een praktische gids 4- 1.5.1992 - De Voorpost Vervolg van p. 1 de VOBKW werd het jonge volkje in de feestzaal toegesproken door burgemeester A. De Maght. Ter afwisseling werden zij nadien vergast op een optreden van Dhr. Hooghe W. goochelaar. Tijdens de pauze werd een gratis drank aange boden door Coca-Cola om nadien opnieuw geboeid te worden door de gast-goochelaar. De lauwering van de «Jonge Rid ders van de Weg» werd ingeleid door Kapitein Laforge die Majoor Fack kommandant van het rijks wachtdistrict Aalst verving. Een af gevaardigde van Dhr. Van Den Bossche hield er aan de «Jonge Rid ders» toe te spreken en geluk te wensen, in naam van Gemeen schapsminister van Onderwijs en Ambtenaren zaken. De prijzen en de lidmaatschapskaarten werden nadien in ontvangst genomen door: Balthazar Filip, Kleine Smetlede- str. 141, Wetteren. Beeckman Dimi- tri, Schabbekensstraat, 19, Aalst. Beeckman Marijke, Schabbekens straat 19, Aalst. Beeckman Pieter, Schabbekensstraat 19, Aalst. Beurms Dennis, St. Maartensstraat 5, Burst. Blanckaert Jeroen, Voor uitzichtstraat, 21, Aalst. Boelaert Frederik, Molenweg 2, Erpe. Brisko Kim, Ottergemstraat 13, Erpe-Me- re. De Backer Stijn, Houtmarkt, 71, Haaltert. De Clercq Kathleen, Zandstraat 40, Erondegem. De Cooman David, Langestraat 141, Welle. De Craene Nele, Steenberg, 11, Ninove. De Decker David, Bel- laertstraat 50, Lede. De Paepe Leentje, Serskampstraat, 86, Lede. De Schutter Kristof, Dender- mondsestwg, 63, Aalst. De Smet Sven, Dendermondsesteenweg, 84, Wichelen. De Sutter Sarah, Rijk- bos, 19. Zottegem. De Troyer Nata lie, Veldhoek, 8, Herzele (Ress). De Winter Jeroen, Jabekestraat 80, Wetteren. D'Hoker Liesbeth, Goe- zestraat 11, Herzele (Ress). Droes- saert Carolien, Roslaer 63,-Ninove. Dumont Björn, Doorent, 14, Burst. Hendrickx Karen, Goezestraat 12, Ressegem. Matthijs Kevin, Overim- pestraat 50, Lede. Meifroet Cede- ric, Herdershoekstraat 63, Wette ren. Memmi Samy, Doornweg, 51, Wichelen. Praet Jimmy, Veldstraat 72, Denderleeuw. Premereur Die ter, Burg. Rulengeestraat 16, Nino ve. Raes Steven, Terlicht 280, Hel- dergem. Renette Els, Rode Kruis- laan 8, Lede. Renette Jo, Rode Kruislaan 8, Lede. Scharpe Ellen, Zandstraat 49, Erondegem. Scho- ckaert Ilse, Ressegemstraat 10, Herzele. Schokkaert Timothy, Burg. de Dierlaan 79, Denderlee uw. Sonck Kelly, Wilgenlaan 7, Ni nove. Van Caelenberg Kevin, Om meganglaan 43, Lede. Van Den Brande Gorik, Ter Duyslaan 46, Ni nove. Van Der Gucht Bart, Kiemer, Aalst. Voorzitter VOBKW Frangois Sergeant en kapitein Laforge van het rijkswachtdistrikt Aalst mochten voorde veertiende keer 43 Jonge Ridders van de Weg lauweren (a) 40, Herzele. Van Wezemael Peggy, Nieuwerkerken. Vinck Björn, Den- Ruiterstraat 15, Burst. Veeckman derhoutembaan, 26, Ninove. Wil- Evelien, Lange Munt 181, Aaigem. lockx Steve, Broeder de Saede Verpeten Joris, Achterbremt 5, leerstr. 121, Lede. deurdag voor de ouders werd boij het afsluiten van de vakantie een vlaamse kermis met de kinderen ge organiseerd. Door de ouders wordt 100 fr per dag betaald om hun kunt aan de opvang te laten deelnemen. Drie kinderen van één zelfde gezin betalen slechts 70 fr. per dag. Hierin zijn versnape ringen en drankjes inbegrepen. Ook zelfs voor de voor- en naopvang van 7 tot 9 uur en van 17 tot 18 uur wordt gezorgd. Ook kinderen tussen 2,5 en zes jaar worden niet vergeten. Naast de Ro zen worden er dagelijks ook nog een 120 kinderen opgevangen in de Stadslokalen aan de Oude Ge- ntbaan, in de Binnenstraat, de Ker- rebroebstraat en te Herdersem. Wie interesse heeft en zich graag kandidaat zou stellen om als moni tor in de vakantiespeelpleinwerking opgenomen te worden, kan hier over steeds inlichtingen inwinnen op de Stedelijke Jeugddienst, Dienst Kadervorming, Kapelle- straat 15 te Aalst. Tel. 053/77.34.23. P.H. De zesde uitgave van deze al klassiek geworden rally verliep volgens een gewijzigde formule. Daar waar tot vorig jaar zowel de praktische proeven als de zoektocht zelf op een dag afgehaspeld werden, kregen de deelnemers deze keer de gelegenheid om de opdrachten te klaren op een dag naar keuze, tussen 27 maart en 26 april. Zij die tot de laatste dag gewacht hadden, kwamen enigszins bedrogen uit, daar het weder zich toen niet langs zijn beste kant toonde. Maar in zijn geheel werd de zoektocht toch een reuzesukses, daar niet minder dan 95 deelnemers (81 in 1991) aan de start verschenen. De uitslag 1. Emiel De Schrijver uit Lebbeke (ook laureaat in 1991); 2. Gilbert Rasschaert uit Laarne; 3. Jeroen Cami uit Gijzegem; 4. Anita De Mey uit Wieze; 5. Inge Van Lande- ghem uit Aalst; 6. Gunther Cami uit Wieze; 7. Etienne Cami uit Gijze gem; 8. Anny Van Hove uit Gijze gem; 9. David Cami uit Wieze; 10. Monique Cami uit Wieze; 11. Jo Van Hove uit Belsele; 12. Jozef Ca mi uit Wieze; 13. Evelien Cami uit Gijzegem; 14. Pieter De Vlieger uit Lebbeke; 15. Kristien Derde uit Wieze; 16. Kathleen Cami uit Wie ze; 17. Monqiue Van den Bossche uit Wieze; 18. André Cami uit Wie ze; 19. Tony Van Cakenbergh uit Buggenhout en 20. Marcel Van Damme uit Wieze. De eerst geklasseerde van Wieze, Anita De Mey ontving de beker van senator Lenssens, de eerste in de rangschikking Emiel De Schrijver, kreeg de beker van de gemeente Lebbeke. (J. Van Landuyt) Uil een onderzoek is gebleken dal hel Inter nal ionaal Auto-, Motor- en Rijwielsalon van Brussel kan rekenen op een trouw publiek. Liefst écn persoon op vier heefl hel salon reeds méér dan 5 keer bezocht en 80% van de bezoekers verplaatst zich in groep (familieleden of vrienden) De over grote meerderheid van de bezoekers (87%) heeft belangstelling voor de gewone auto's. De Aalsterse sportmaand, die nu reeds voor de tiende maal tijdens de meimaand wordt georganiseerd, is door haar enorme veelzijdigheid van de aktiviteiten het middel bij uitstek om de sport dichter bij de mens te brengen. Zowel ouderen als jongeren, zowel beginnende als ervaren spor ters komen er in een waaier van verschillende sportdisciplines aan hun trekken. Wat staat er de eerstvolgende dagen op het Aalsterse Sportmaandpro- gramma? De Diepzeeduikschool I.D.S. Aalst organiseert op 1 mei om 10 uur in het Zilvermeer te Mol een doop voor beginnelingen diepzeeduiken: een eerste openwaterduik voor be ginnelingen vanaf 12 jaar met on derwatertechniek en -navigatie. Op het programma: om 10 uur: doopduik; om 12.30 uur: doopfeest en om 15 uur: onderwaternavigatie- technieken. En ook de Diepzeeduikschool Hy dra Aalst organiseert er om 10 uur de eerste openwaterduik (doop) van verscheidene beginnelingen en om 15 uur allerhande onderwater- technieken. Op het schietterrein Zandberg, Af- fligemdreef Aalst, organiseert de Handboogmaatschappij Aalst-Park de meimaand een 'Speciale schie ting Sportmaand'. Het handboog- schieten gebeurt nog op de oude manier (zonder vizier). Er wordt geschoten naar vogel-kalle, zijde en hoge en dat gedurende plusminus 4 uur. Zondag 24 mei om 15 uur kan je er kennismaken met de Handboog maatschappijen Aalst Park, St.-Se- bastiaan Dendcrmonde, St.-Sebas- tiaan Wetteren, Ten Ede Wetteren, Vonekisten Baardegem, V.T.M. Meldert, St.-Jozef Meldert, Schel- dezonen Dendcrmonde, Willem Tell St.-Gillis, Eendracht Peize- gem, Concordia Ninove, St.-Me- dard Ninove, St.-Sebastiaan Nino ve, Fraternité Schaarbeek en Moon Plaisir Schaarbeek. De prijsuitrei king is zondag 24 mei voorzien in het klubhuis Affligemdreef, terrein Zandberg, om 18.30 uur. De Z.V.C. Koninklijk Atheneum Aalst organiseert op vrijdag 1 mei de 'Jeugdsportdag van dc stad Aalst'. Een zaalvoetbaltornooi wordt georganiseerd om de jeugd kennis te laten maken met de eigen heid van zaalvoetbal. Tevens wor den ook andere sportdisciplines ge ïnitieerd. We noteerden volgend programma: Vrijdag 1 mei van 10 tot 12 uur: zaalvoetbal voor 8 tot 12 jaar; van 14 tot 15 uur: zaalvoetbal; van 15 tot 16 uur: volleybaltornooi in katego- rieën (12-14 j. (A) - 15-16 j. (B) - 17-18 j. (C); van 16 tot 17 uur: bas ketbal: van 17 tot 18.15 u.: initiatie 'Self-Dcfense'; van 18.15 u. tot 18.45 u.: demonstratie Jiu-Jitsu (Yukio-Tani Aalst) en van 19 tot 20 uur demonstratiewedstrijd zaal voetbal. Plaats: Sporthal Ten Rozen, Ro- zendreef Aalst. Prijsuitreiking: cafetaria Sporthal Ten Rozen om 19 uur. Vrijdag 1 mei om 14.30 uur staat de 'Sportmaand - atletiek Jeugdmedaillemeeting' van de Ko ninklijke Atletiekklub Eendracht Aalst op het Sportmaandprogram- ma. Plaats: atletiekterrein Osbroek, Frans Blanckaertdreef Aalst. Deze meeting wordt reeds meer dan 20 jaar ingericht/ Oorspronke lijk gestart als een interklubwed- strijd tussen meisjesploegen is deze wedstrijd uitgegroeid tot een be langrijke jeugdmeeting voor jon gens en meisjes (pupillen, minie men en kadetten). De prijsuitreiking is voorzien vanaf 15 uur, na elke wedstrijd. De trofee sportmaand voor de beste prestatie wordt uitgereikt om 17.30 uur. In het kader van de sportmaand organiseert 'De Bond' een rekrea- tievolleybaltornooi dat open staat voor alle rekreatieteams B.G.J.G. van de fusiegemeenten en Aalst. De deelnemende ploegen stellen min stens 2 dames op cn de spelers zijn niet verbonden of aangesloten bij een kompetitieploeg. Dit volleybaltornooi heeft plaats op zaterdag 2 mei van 13 tot 17 uur in de Sporthal Ten Rozen, Rozen- dreef Aalst. De prijsuitreiking is er voorzien om 17 uur. Het hoogtepunt van het voetbalsei zoen van het M.T.S.A.-verbond zijn de eindrondewedstrijden, enerzijds om de beker en anderzijds om het algemeen kampioenschap van het verbond. Traditioneel houdt het M.T.S.A. eraan deze organisatie te verbinden met de sportmaand van de stad Aalst. Zaterdag 2 mei hebben om 15 uur op het voetbalterrein Osbroek B en C, Frans Blanckaertdreef Aalst de halve finales algemeen kampioen plaats. De prijsuitreiking is gepland op 22 mei om 20 uur in de feestzaal van het Aalsters stadhuis. De Koninklijke Zwemklub Neptu- nus Aalst richt, naar jaarlijkse ge woonte, op zondag 3 mei om 13 uur in het stedelijk zwembad. Zwem badlaan Aalst, een trio-triatlon in voor ploegen. Deze trio-triatlon omvat 400 meter zwemmen, 20 km. fietsen en 4 km. lopen verdeeld over 3 deelnemers per ploeg. De prijsuit reiking is er voorzien om 18 uur. De Koninklijke Balboogmaat- schappij De Ware Vrienden staat op zondag 3 mei vanaf 14 uur, in café Den Bol, Geraardsbergse- straat 84 Aalst, in voor de organisa tie van de 31ste balboogschieting tussen de Aalsterse balboogmaat- schappijen De Ware Vrienden, De Klauwaerts Aalst en St.-Servatius Aalst. Deze wordt betwist met ploe gen van 6 man, achter deze van 6 man telt eveneens een peleton van 5 of 4 man voor één maatschappij. Er zijn 8 beurten. De volgorde van schieten wordt geloot onder de drie maatschappijen. De vogels worden afgeschoten in strikte volgorde van links naar rechts. Het beste peleton van iedere maatschappij komt in aanmerking voor de rangschikking. De prijsuitreiking gaat door in café Den Bol op 3 mei om 18 uur. Zondag 3 mei organiseren De Bcrg- stijgers Aalst een eerste wandel zoektocht. Een ludieke stadsrally rond Boon, Aalst en natuur: Boon- tjestocht. Vertrek tussen 10 en 14 uur in de ontvangstruimte Keizers- hallen, Keizersplein 21b Aalst. Voorinschrijven noodzakelijk! Deelnameprijs: 200F. Eerste prijs: culinaire avond met Jo Boon in Royal Astrid en overnachting in het Keizershof voor 2 personen. Prijsuitreiking: ontvangstruimte Keizershallen om 18 uur. Woensdag 6 mei vanaf 19.45 uur zet Diepzeeduikklub Hydra de deuren open voor iedereen in het stedelijk zwembad, Zwembadbaan Aalst. Er is gelegenheid om een duik te ma ken met perslucht flessen cn ont spanners. Hydra zorgt voor zwem vliezen, duikbril, gordel, flessen en ontspanner. De prijsuitreiking is er voorzien om 22 uur. Over het verdere programma van 'de Aalsterse Sportmaand' lees je volgende week wel meer in onze eerstvolgende De Voorpost-editie! D.B. Aalst. Stad Aalst zorgt tijdens de vakantieperiodes steeds voor een degelijke kinderopvang in de vakantiespeelpleinwerking. Degelijke monitors zijn hier- De Vakantiespeelpleinwerking van de stad Aalst werd tijdens het paasver- lof in hoofdzaak georganiseerd in en rond de Sportterreinen Ten Rozen, aan de Rozendreef te Aalst. Per dag maakten gemiddeld zo'n 147 kinderen er gebruik van de sport en vrijetijdsrekreatie. Met een hoogste opkomst van 158 kinderen en een laagste van 128 werd duidelijk nogmaals op de noodzaak van opvang van kinderen tijdens de vakantie aangetoond. Reeds van verschillende jaren terug heeft Stad Aalst de opvang van kin deren tijdens de vakantieperiode als een belangrijk sociaal engage ment aanzien en georganiseerd. Om dit degelijk te doen zijn uite raard degelijke monitoren nodig. Om hierin te kunnen voorzien wor den regelmatig jonge mensen ge vraagd om zich te engageren om hiervoor een gepaste opleiding te volgen. Wanneer een KMO bij de oprich ting of verdere groei, nood heeft aan eigen middelen, dan kan een investerings- of venture capital- maatschappij door het tijdelijk ver strekken van risicodragend kapitaal een oplossing bieden. In dit kader publiceerde de GO- MOV zopas de vierde editie van de brochure 'Investeringsmaatschap pijen, een praktische gids'. Deze gids geeft een antwoord op een aan tal essentiële vragen die een onder nemer zich stelt bij de keuze tussen de verschillende investerings- en venture capital-maatschappijen, die in de loop der jaren werden opgericht door zowel de private- als de overheidssektor wie zijn ze, waar zijn ze gevestigd, wat is hun hoofdactiviteit, welke financie- ringsvormen bieden zij aan, in welk soort bedrijven en aktiviteiten par ticiperen zij, vragen ze zakelijke waarborgen, nemen ze deel aan het beheer, is hun aanwezigheid tijde lijk, wat is de gevraagde vergoeding en wat zijn de redementsvoorwaar- den? 29 maatschappijen, aktief in het Vlaams Gewest, verleenden hun medewerking aan deze brochure. Hieronder bevinden zich gevestig de namen zoals Investco, VIV, Ad vent, Bene Vent, Fonds Nieuw Eu ropa, KB-Startersfonds, Sofindev, Fimika en het Take-off fund. 'Investeringsmaatschappijen, een praktische gids' werd voor het eerst uitgegeven in 1983 en herwerkt in 1986 en 1990. Thans is de vierde editie voorhanden, waarvoor de ge gevens verzameld werden begin 1992. Zij telt 94 bladzijden en kan bekomen worden door storting 350 fr op rekeningnummer 091- 0015655-67- van de Gomov te Gent, met vermelding 'Investeringsmaatschappijen'. De ze publikatie kan eveneens schrifte lijk worden besteld door middel van een cheque op naam van Gomov Gent. Voor meer informatie kan men terecht bij Birgit De Ridder, Gomov, Kongrescentrum, Floralia- paleis bus 6 te 9000 Gent (091/ 21.55.11.). Begin april namen zo'n 98 geïnte resseerde jongeren uit heel de pro vincie deel aan een kursus voor het behalen van monitorbrevet. Onder hen waren er 27 die uit Groot-Aalst kwamen. Zij vormen een stevig po tentieel van kandidaten voor de va kantiespeelpleinwerking die tijdens de komende grote vakantie zal wor den georganiseerd. De Jeugddienst van de Stad Aalst zoekt echter nog steeds kandidaat monitors. In de vele centra die over het grondge bied van Groot-Aalst gespreid lig gen heeft men uiteraard vele moni tors nodig. Vandaar dat er van uit de stadsdienst nogmaals een op roep wordt gericht naar gemoti veerde jonge mensen die een boeiende en lonende vakantiejob zoeken. Een beginnend gebrevet teerd monitor ontvangt hiervoor per dag 550 fr. Per jaar anciënniteit komt er 50 fr. bij zodat men het tweede jaar 600 fr. ontvangt. Een hoodmonitor ontvangt 750 fr. per dag terwijl een stagiair een vergoe ding krijgt van 300 fr. Tijdens de paasvakantie waren in De Rozen een monitor, een 12 tal monitoren, één stagair en één kin derverzorgster in dienst voor de op- vangvan de kinderen. De Vakantie speelpleinwerking is in Aalst stevig uitgebouwd. Elke vakantiedag wordt van 9 uur tot 17 uur een to taalpakket van sport beoefening en kreatieve bezigheden aangeboden. Naast deze activiteiten worden er af en toe uitstappen georganiseerd, zoals dit jaar naar het domein Plan- ckendaele. De monitoren organi seerden zelfs een wafelbak om deze trip te helpen bekostigen. Als open-

De Voorpost | 1992 | | pagina 4