Zin in een gratis luchtdoop? Wil je van ons een gratis opleiding tot helikopter-piloot? De Voorpost Studiedag jongeren alkohol in de Werf te Aalst Tweedehandsmeubels gevraagd Vlaamse Bouworde zoekt vrijwilligers voor bouwkampen 80 luchtdopen Ook gehandicapte kinderen moeten spelen Ontmoetingsdagen van Jonge Kerk Je bent erbij. Op d'eerste rij. HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 8.5.1992 - De Voorpost DEN OMMEGANCK België heeft nu ook een nieuw toeristisch deuren van hei Provinciaal Hoger Instituut magazine. Het draagt de naam 'België, La voor Voedingsbedrijven Antwerpen (Des- Grande Vie' en wordt uitgegeven door de guinlei 244 te Antwerpen) wagewijd open Belgische onderneming Edit Productions voor de bezoekers. Piva geeft opleidingen en de Nederlandse ANWB Media. aan bakkers, banketbakken, slagen en ho- Op 6 mei van 14.00tot 18.00 uurslaan de le^'ers- Op dinsdag 12 mei organizeren de Socialistisch Vooruitziende Vrou wen in het kultureel centrum De Werf in de Molenstraat te Aalst van 9.00 tot 12.00 uur een studiedag rond het tema 'Jongeren alkohol'. Deze studiedag biedt de mogelijkheid om een massa informatie te verzamelen die aanzet tot nadenken maar zeker ook toelaat het tema verder uit te diepen. Een glaasje uit het rijke gamma alkoholische dranken hoort bij onze traditionele gastvrijheid zoals wijn bij een goede maaltijd en een frisse pint bij een sociale babbel. Maar weten we eigenlijk wel wat alkohol is? Welke drank bevat hoeveel alkohol? Hoe reageert ons lichaam op alkoholgebruik? Wanneer spreken we over alkoholverslaving? Deze vragen en nog veel meer komen aan bod tijdens deze studiedag. Sedert november 1989 ging Tele- dienst van start met een uitgebreid meubeldepot van tweedehandsgoe deren. Deze opslagplaats is gelegen in de Nachtegaalstraat 17 te Den- dermonde en heeft als vaste ope- Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 ninjKuren dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Het meubeldepot kadert in een goedgekeurd proiekt van armoedebestrijding, waarbij meu bels en huishoudapparatuur ter be schikking worden gesteld van min vermogende mensen. Hierbij over treft de vraag het aanbod, waardoor er een bestendig tekort bestaat aan tafels, stoelen, kasten allerhande, kookfornuizen, bedden, frigo's, ze tels, baby-uitzet, keuken- en eetge rei, lusters, fietsen... die nog in goe de staat verkeren. Men kan kontakt opnemen met Teledienst, Onze- Lieve-Vrouwkerkplein 31 te 9200 Dendermonde (052/21.51.35). Te ledienst zorgt voor een spoedige af haling. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. 011-AS Uitslag van de winnende paren op woensdag 29 april richting noord-zuid 1. André De Saegher en Werner Corne- lis; 2. Jos Nijsen Dolf Hermans; 3. Simone Cadron en Gerda Schoonjans; 4. René en Patrick Naessens. Richting oost-westl.HansTi- rez en Bert De Caestecker; 2. Toon Vanderstraeten en Mare Nijs; 3. Georges Korte en Hu- bert De Troch; 4. Marcel Schoonjans en Cyriel De Witte. De Vlaamse Bouworde kan deze zomer nog steeds moedige en onbaatzuchtige mensen plaatsen op bouwkampen in binnen- en bui tenland; De voorwaarden zijnvoor het binnenland minstens 17 jaar oud zijn; voor het buitenland minstens 18 jaar. In groep en vanuit een gelovige bewogenheid hard willen werken aan noodsituaties, vaak voor en met vierde-wereld mensen. Gezinnen en moedige gepensioneerden kun nen ook mee. In principe werkt men gratis. Men betaalt bovendien zijn reis en 750 fr voor administratie en verzekering. Men krijgt in ruil de vreugde van de dienstbaarheid en van het groepsleven. Voor Oost-Europa moet men extra religieus bewogen zijn en bereid zijn om zich 3 weken in te zetten voor kerkelijke en sociale noden. Voor meer informatoe Nationaal sekretariaat Bouworde, Tiense- steenweg 145 te 3010 Kessel-Lo (016/25.91.44) of Begijnhof 1 te 9200 Dendermonde (052/21.93.37.) Ja, ook jij kan gemeten van een fantastische trip per helikopter boven Antwerpen, de haven en de omgeving van de stad of boven Hasselt, het circuit van Zolder, de grindgroeven en Maastricht. Koop TV-EKSPRES en win één van de En da's nog met alles! Ook dat kan, als je deze week meespeelt met de wedstrijd in TV-EKSPRES. Je krijgt van ons zelfs extra kansen om gratis vlieglessen te volgen bij Haal vliegensvlug de nieuwe TV-EKSPRES bij je dagbladhandelaar TV-EKSPRES bezorgt je week na week de meest kleurige en complete tv- en radioprogramma s, boeiende lectuur én optimale ontspanning voor het héle gezin Kinderen moeten spelen. Door te spelen ontdekken kinderen de ruimte en ontwikkelen ze hun spier kracht en motoriek. Door samen te spelen, leren ze ander mensen, an dere kinderen kennen. Ze komen aan de weet wie ze zijn, waar hun grenzen liggen. Ze leren wat het is om bang te zijn, dapper, overmoe dig, helpend. Ze leren wie de sterk ste, de grootste, de kleinste, de mooiste, de aanvoerder is. Spelen derwijs ontdekken de kinderen de wereld, hun wereld. Als een kind een handicap heeft, dan zal het spelen niet altijd zo van zelfsprekend gebeuren, dan zal het spelen vaak anders verlopen. Ge lukkig wordt de laatste jaren heel wat gedaan om kinderen te helpen wanneer ze niet voldoende moge lijkheden hebben om te spelen. In heel wat instellingen en groepen hebben begeleiders zich ingespan nen om de kinderen die zij opvan gen voldoende spel- en ontspan ningsmogelijkheden te bieden. Een schat aan ervaringen en deskundig heid is er opgeslagen, veel speel goed en mogelijkheden werden ont wikkeld voor kinderen met een spe cifieke handicap. Een goede zaak, maar.... is het niet belangrijk dat in deze tijd waarin er meer en meer gehandicapte kinde ren thuis blijven, ook ouders hier over voldoende geïnformeerd wor den? Gezin en Handicap wil aan die wens tegemoet komen. Na een kor te uiteenzetting rond spel hebben verschillende verantwoordelijken de mogelijkheid hun werking en produkt voor te stellen en daarna rest er nog voldoende tijd om indivi dueel vragen te stellen en om per soonlijk kontakt te hebben. De avond heeft plaats op vrijdag 22 mei om 19.30 uur in het Sociaal cen trum, Oude Vest 146 te 9200 Den dermonde. Voor meer informatie kan men te recht bij mevrouw Gr. Aelbrecht, Albert 1 straat te Lebbeke; me vrouw N. Smet, A. Van Sassen- broeckstraat 8 te Hamme en me vrouw I. Waegeman, Broekstraat 3 b te Hamme. Jonge Kerk organizeert jaarlijks ontmoetingsdagen voor jongeren van 13 tot 18 jaar, voor allen, Jonge Kerk-leden en sympatizanten, die eens een week willen stilstaan bij hun geloof, die speels, kreatief en eigentijds, samen met leeftijdsge noten, op zoek willen gaan naar een zinvol geëngageerd leven, evange lisch op weg in Jezus' spoor. Het tema van de week is de inzet, dage lijks het beste van zichzelf geven voor wie ons nodig heeft. Deze zomer hebben de ontmoe tingsdagen plaats in het Sint-Gre- goriusinstituut bij de Broeders van Liefde te Gentbrugge van zondag 5 juli om 15.00 uur tot zaterdag 11 juli rond 10.00 uur. Er kunnen een 300- tal jongeren, verdeeld in zes leef tijdsgroepen, mee. Leidingsploegen bestaande uit entoesiaste jonge kristenen zijn al sinds maart druk bezig met de voorbereidingen. In schrijven kan op het Jonge Kerk sekretariaat, Begijnhof 1 te 9200 Dendermonde (052/21.93.37) en de prijs bedraagt 2700 fr voor Jonge Kerk-leden en 2950 fr voor niet-le- den. Bij de inschrijving wordt een voorschot van 500 fr gevraagd en dat kan men overschrijven op reke ningnummer 001-0393153-88 van Jonge Stemmen Dendermonde, met de vermelding van naam, ge boortedatum en klas tijdens het schooljaar 1991-1992. Twee weken voor de ontmoetingsdagen plaats vinden, krijgt men een foldertje met alle verdere nuttige gegevens.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16