V.W. HAMME KAMPIOEN VW Hamme, eerste titel na dertig jaar 'Architekt' Daniël De Paepe bouwde in twee jaar een stevige formatie op Voetbal kalender Voorzitter Van Den Broeck 'Huidige kern behouden' Lieven Busschaert mocht niet FC Wieze- Mater rijden in eigen Appels De Voorpost - 8.5.1992 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Flament VW Hamme-Jette Er speelden zich zondagnamiddag op en rondom het veld van VK Ninove onbeschrijfelijke taferelen af. Hamse supporters waren als op hol geslagen. Aan de Durme zelf werden de spelers een paar uur later als helden onthaald. Champagneflessen werden ontkurkt en in de lokalen vloeide het bier bij beken. Oefenmeester Daniel De Paepe, ontegensprekelijk de werker van het eerste en laatste uur, werd op sterke schouders getild en als een prins begroet. Voorzitter Willy Van Den Broeck wist met zijn geluk geen blijf. Hij heeft de laatste tijd flink in de klub geïnvesteerd en plukt thans de vruchten ervan. Overigens is het precies dertig jaar geleden dat men nog eens een titel kon vieren. Dat was de tijd van de legendarische Toine Kamania, Fred Vercam- men, Jackie D'Hondt, Tienne Van Buyten, de Van Den Bossche's, Mare Ysewijn en Wies Bauwens. Antwerpenaar Beyers voerde toen het sportieve bewind aan de Durme en bracht de ploeg voor het eerst in vele jaren weer in derde. De periode van hoogkonjunktuur was niet van lange duur. Binnen de kortste keren ging het met Vigor bergaf, tot... bijna in tweede provin ciale. Willy Meersman, een al even legendarisch voetbalmonument, heeft de Wuitens toen uit het diepe dal getild. Ondanks twee promoties slaagde Hamme er evenwel nooit in om een titel binnen te rijven. Uit eerste provinciaal tippelde het stiekem nadat Verbroedering Den- derhoutem betrapt was geworden op omkoperij. Later was een fusie de gelegenheid om als tweede met kampioen Sint-Niklaas naar derde te promoveren. Het verblijf was niet van lange duur. Het dient gezegd dat voorzitter Van Den Broeck en zijn medewerkers de laatste jaren een gezonde politiek hebben gevoerd. Met Daniel De Paepe werd een kraan van een vent binnengehaald. Een voetbal kenner, minzaam en bovenal een psycholoog. Met zijn adviezen werd rekening gehouden bij het aanwerven van voetballers. Vorig seizoen werd de ploeg versterkt met Rik Van De Velde, Erwin Van Houcke, Guido Vergeylen en Peter Van Caelenberg. Dit jaar kwa men daar Ronny Laroy van Sporting Lokeren bij, Filip Segers van KAVD, Jean-Luc Aerts, Ives Van Borm, de jonge talentrijke Ives Van Parijs en niet vergeten doelman en winnaar van meerdere punten, Frankie De Pelsmaecker. Voeg hier Filip De Borger bij, naar wie nu blijkbaar Kapellen hengelt en je merkt dat Vigor Wuitens binnen de kortste keren meer dan een face-lift onderging. Van de vroegere basisspelers bleef alleen Mare D'Hondt over. Belangrijk voor de Hamse toekomst is ontegensprekelijk de vaststelling dat enkele bekwame jongeren als een Raf Vermeire op de voorgrond treden. Als je weet dat Vigor Wuitens financieel kerngezond is, beschikt over een sportieve leider om «U» tegen te zeggen die nu al zijn basis aan het versterken is, mag je van de veronderstelling uitgaan dat de trip naar derde geen reisje heen en terug wordt. (e-g.) Het ging er deze week tijdens en na de trainingen in Hamme leuker aan toe dan gewoonlijk. De sfeer na een dolle zondagavond en -nacht hing nog in de lucht. De stress waar nogal wat spelers de laatste tijd last van hadden, is na de ontknoping helemaal verdwenen. Tegen Scup Jette krijgt men gelegenheid om in rustige omstandigheden afscheid te nemen van bevordering. In bestuurskrin- gen is men intussen al volop bezig met de voorbereidingen op wat over enkele maanden komen moet. 'De huidige kern behouden is thans de voornaamste betrachting, stelt voorzitter Willy Van Den Broeck. We halen waarschijnlijk een paar versterkingen in huis, maar zijn zeker niet van plan om 'zotte toeren' uitte halen, ledereen bij ons heeft vertrouwen in de huidige groep. De jongens hebben het maandenlang biezonder goed gedaan. Ik geef toe dat we een beetje meeval hebben gekend in die zin dat we nauwelijks met onbeschikbare spelers hadden af te rekenen. Vermits we een aantal waardige pionnen achter de hand hebben, was het niet onoverkomelijk om de plaats met gunstig gevolg in te vullen. We leggen dezer dagen ons oor te iuisteren bij de spelers. Individueel voeren we met herïgesprekken. Nu we zeker zijn over de promotie naar derde, weten we waar wc aan toe zijn. Uit wat ik tot nu toe vernam, blijkt niemand belangstelling te tonen om naar elders uit te wijken. Het was voor eenieder goed vertoeven de afgelopen maanden in Hamme. Begrijpelijk dat men graag blijft daar waar men het naar zijn zin heeft', stelt de voorzitter. Het behalen van de titel was voor oefenmeester Daniel De Paepe een pak van zijn hart. 'Ik heb vele nachten wakker gelegen. Einde goed, alles goed. Er zijn al eens wat probleempjes geweest, maar uiteindelijk hebben we die in de beste omstandig heden kunnen oplossen.' Nog vermelden dat Frankie De Pelsmaecker, Guido Vergeylen, Rik Van De Velde en Erwin Van Houcke alle matchen hebben gespeeld. Met 16 goals is Van De Velde de absolute prijsschutter, voor Vergeylen (13), De Borger (9), Van Borm (6), Van Parijs en Van Caelenberg (5), Segers en Vermeire (3) en Laroy (1). (e.g.) Stijger naar 3de provinciale^ FC Wieze speelt de finale van de eindronden tegen Mater op het er- rein van E. Houtem, met als belo ning een eventuele promotie naar derde provinciale. Alles hangt uiteraard af van de resul taten van Denderhoutem en Ever- gem. Indien die negatief uitvallen dan kan een mogelijke fusie Wieze nog naar derde provinciale leiden, al moet het dan natuurlijk eerst winnen tegen Mater, maar dat zit er wel in. Zaterdagmiddag grote drukte aan zaal De Wijngaard in Appels waar BWB-afgevaardigde Dom Hildebert de nieuwelingen inschreef voor de Appelse kermiskoers. Voor ons zit een beteuterde renner. Lieven Bus schaert uit Appels mag in zijn eigen gemeente geen rondjes draaien om dat hij geschrost is door de BWB voor één week. Hij had namelijk niet deelgenomen aan het provinciaal kampioenschap, hoewel hij ervoor geselekteerd was. Dat blijkt een gro ve fout te zijn, maar Lieven heeft zijn kwetsuur laten zien. Hij had een vrij ernstige bloedstorting aan de recht erheup en kón dus eenvoudigweg niet meedingen naar de provinciale titel. Het is wel spijtig dat zo'n maatregel (art.58) ook getroffen wordt als een renner niet kén meedoen. Nieuweling Lieven Busschaert be reidde zich goed voor op het sei zoen. Deze winter volgde hij de Vlaamse wielerschool bij Rik Van Looy en Jos Leys en hij reed veel op de velodrom in Gent bij Ferdi Van den Haute. Hij houdt wel van de piste vertelt hij. Ondertrussen heeft hij al heelwat supporters en binnenkort gaan die een klub oprichten teneinde hun poulain beter te kunnen steunen. Lieven kan ook steeds rekenen op de deskundige steun van Johnny De Nul. De ex-prof geeft hem graag adviezen en schaaft zijn techniek bij. Deze zomer hoopt Lieven erbij te zijn in de Ronde van de Denderstreek. Indien mogelijk wil hij Ruisbroek- Meldert, Strijtem-Roosdaal, Zulte- Machelen en Leuven rijden. In de winter zal hij zich toeleggen op de wielerbaan. Onze eerstejaarsnieuweling heeft er dus een goed oog in, al moet hij opletten voor valpartijen. Dit jaar sloeg hij al tweemaal tegen de kas seien, o.m. op training met het be kende gevolg. In elk geval hopen we Lieven bin nenkort opnieuw tussen de uitsla gen te vinden, al heeft hij nog veel tijd nofig om de studeren want hij volgt de kursussen aan de Sport- technische School te Wetteren. Ambitie genoeg dus en daarom was het dubbel spijtig dat hij voor eigen volk niet kon tonen wat hij in zijn .marge heeft. Vigor veroverde de titel in de vierde klas se na een overtuigende verrichting tegen VK Ninove die eindigde op een klinkende 1-5 overwinning. De taferelen die zich enkele uren later in de verschillende klub- lokalen afspeelden, zijn met geen penne- stok te beschrijven. Vaardige voetballer die Yves Van Borm is, demonstreerde zondagavond nog andere kwaliteiten bo venop de tafels van de diverse kroegen waar feestelijke meezingers de hele voet balgemeenschap in vervoering brachten. Wuitens te worden. Ik heb het mij niet beklaagd. Of ik hier blijf, hangt van de klubleiding af. Voorwaarde is dat de optie wordt gelicht. Bij mijn weten is dat tot nu toe niet gebeurd.' Guido Vergeylen heeft drie seizoenen ge leden zijn kamp aan de Durme opgesla gen. 'Verschil met die tijd is dat we nu over een hechte groep beschikken. Daniel De Paepe heeft het grootste aandeel in het verwerven van de titel. Nooit zal het Ham- Jean-Luc Aerts is aan zijn eerste jaar toe in Hamme. Voordien was hij in Evergem aan de slag... onder het bewind van Daniel De Paepe. De link is gauw gelegd. 'Toen we halverwege de kompetitie een achterstand van vier punten op Bornem hadden opgelopen, begon ik eerlijk ge sproken te twijfelen. Ik zag het op dat ogenblik echt niet meer zitten. Een flinke tweede ronde, waarin iedereen bereid bleek om tot het uiterste te gaan, heeft uiteindelijk geleid tot het sukses van van daag. Ik beleef hier momenteel heerlijke momenten.' 'Kampioen spelen is een belevenis die je nooit vergeet, mengt Ives Van Parijs zich in het gesprek. Vorig jaar was ik lid van het invallersteam van Sporting Lokeren. Toen ik door Daniel De Paepe werd ge polst, nam ik meteen het besluit om uit te wijken. Een goeie ploeg en een leuke sfeer maken dat het hier prettig is om te spelen.' Voetbal. Viqor Wuitens Hamme ging in de voorlaatste wedstrijd winnen tegen Ninove met 1-5 en behaalde zo op schitterende wijze ua uun. uc laatste match, die op eigen terrein gespeeld wordt, is dus een formaliteit. Volgend jaar spelen de Wuitens in derde nationale, waar ze spijtig genoeg niet op buur Zele zullen stoten want de tricolores zullen de plaats van Hamme in bevordering bezetten (vh) 62 goals in 29 matchen Oefenmeester Daniel De Paepe genoot zondagavond nog na van de verrichting die zijn spelers in Ninove ten beste ga ven. 'Het was spektakel tot en met, zegt de trainer. Na vijf minuten waren we al twee keer tot scoren gekomen. Een kombina- tie De Borger-Van Borm resulteerde in de openingstreffer, waarvan Guido Vergey len de auteur werd. Rik Van De Velde' scoorde het tweede doelpunt na een precies uitgemeten doorsteekpas van Ives Van Parijs. Na dien kregen we nog een paar kansen voor de voet. Ik moet zeggen dat de lokalen zich evenmin onbetuigd lieten. Na een kwartier in de tweede helft lukte Filip De Borger een derde doelpunt, na voorberei dend werk door Ives Van Borm. Met een 1-3 voorsprong was het toen nog even de adem inhouden. Toen de ingevallen Peter Van Caelenberg op voorzet van Ronny Laroy een vierde goal op de plank zette, kon er meteen aan feesten worden gedacht. Filip De Borger maakte de zaak rond. Het was ons 62ste kompetitiedoel- punt. (e.g.) Eerste nationale C. Brugge-E. Aalst Vermeersch Derde nationale E. Zele-Namen Vandevenne Bevordering B Bornem-KAVD Struys "t Is hier tof hè, schreeuwde Yves uit boven de bijna oorverdovende decibels Weet je wat de oorzaken zijn van het Hamse sukses We verenigen achttien nagenoeg evenwaardige voetballers. Ontegensprekelijk zijn we de meest uit gebalanceerde ploeg van de reeks. Aller belangrijkst is de inbreng van Daniel De Paepe. Als geen ander verstaat hij de kunst om de groep bijeen te houden, te overleggen en als het er op aankomt een psychologische rol te spelen. Met deze basis zullen we ons volgend seizoen in derde flink doen gelden. Op technisch vlak hebben we in de 29 voorbije mat chen voor niemand moeten onderdoen. Achttienjarige Raf Vermeire is de jongste tijd een vaste stek geworden in het kam pioenenteam van Vigor Hamme. 'Het komt erop aan om de huidige kern bijeen te houden. In dat geval zullen we ons in derde op zijn minst weten te hand haven. Ik hoop als titularis te debuteren en zal mij in de beste omstandigheden op deze rol voorbereiden, al is het de ver wachting dat de konkurrentie nog groter zal worden, aldus de Hamse midvoor. Ronny Laroy voelt zich thuis in het blauwzwarte kamp. 'Op een ogenblik dat er gesprekken werden gevoerd met zijn leiders, wist ik dat Hamme talent aan boord had, zegt de gewezen eersteklas ser. Dat het de bedoeling was om een belangrijke rol te spelen en eventueel de titel na te streven, stak niemand onder stoelen of banken. Een en ander heeft uiteindelijk een invloed gehad op de be slissing die ik nam om lid van Vigor Voetbal. Trainer De Paepe van VW Hamme (Iv) me nog lukken om zo'n verdienstelijk man en voetbalkenner met psychologi sche kapaciteiten in huis te halen. Mag ik er ook op wijzen dat de klubleiding haar uiterste best deed. In sommige kringen twijfelde men aan de oprechtheid toen gesproken werd over de titel. Sinds maanden hebben we er met zijn allen naar gestreefd', aldus Guido.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17