Uiterst matig De nieuwe trainer JP Van de Velde cV Rommelig potje voetbal E. Aalst transfer- bedrijvig Eendracht Aalst Eendracht Aalst KV Mechelen 3 E. Aalst 0 VJ Aalst- Digest ÏYALTN/EL VJ 18 - 8.5.1992 - De Voorpost f£g?g*ggiaG£N. VOETBAL Eendracht Aalst - KV Mechelen 1-1 Aalst. - De wedstrijd was pas één minuut oud of Eendracht stond al op achter stand. Bij een eerste Mechelse aanval schoof Wim De Wolf uit en meteen kreeg Cisse Severeyns de gelegenheid om op links uitte breken. Eikelboom kon de ren van deze snelle spits slechts onderbre ken met hem in de grond te duwen. Strafschop, besliste de scheidsrechter en meteen kreeg de Zweed Ingesson de kans om zeer vroeg in de match raak te treffen. Aalst was gedurende twintig minuten on der de indruk en Mechelen profiteerde hiervan om het laken naar zich toe te trekken. De bezoekers kombineerden wel aardig, maar in de zone van de waarheid botsten ze op een gedecideer de Aalsterse defensie, zodat ze eigenlijk geen enkele waardige kans konden kreë- ren. Bij Aalst verliep de opbouw stroever. Eendracht voetbalde als het ware met oogkleppen op maar kreeg rond het half uur toch een kans na een gevat samen spel tussen Okpara en Comelissen. De Hollander legde de bal perfekt af voor de rechter van Krohm. De Duitser mikte echter hard naast de linkerpaal. Haalde de wedstrijd gedurende de eerste helft geen hoog niveau, dan zou het, zeker langs de kant van de bezoekers, er Liga-invallers AalstCottiels, Roelandt, Verbrug- gen, Lamin, Marginet, Massesa, Baert (55' Van Der Vekens), Lathou wers (46' Van Aalst), Oubial, Weeck (71' De Schrijver), Mandiangu Doelpunten 10' Baetens 1-0,57' Van Der Borght 2-0 en 72' Aramba- sic 3-0. (b.a.d.) niet op verbeteren na de rust. Wel ont snapte Aalst onmiddellijk na de kamp wisseling aan een tweede treffer. Een inzenden van Severeyns werd door In gesson prompt op de slof genomen maar doelman Schippers etaleerde een prima redding Tien minuten in de tweede helft was Mechelen nog eens gevaarlijk toen een inzenden van Deferm in de Aalsterse strafschopzone dwarrelde. Niemand scheen aandacht te hebben voor de bal behalve doelman Schippers die met een uitstekende refleks de bal vlak vóór de aanstormende Emmers in hoekschop Voetbal. Ook de Hamse dames waren paraat. Zij hadden voor de gelegenheid en uit solidariteit de trainings kon duwen. van de ventjes aangespeeld (xl) Dat was in feite het laatste wapenfeit langs bezoekende zijde, ledereen scheen ingedommeld bij Mechelen zodat Een dracht sterker in de wedstrijd kwam. Han Grijzenhout bracht met Kanu en Zakkas twee verse krachten in het veld en me teen won Aalst duidelijk aan kracht, ook mede door het feit dat de Maneblussers er nog weinig van bakten. Op vijf minuten van het einde geraakte Eendracht dan toch aan het verdiende gelijkmakend doelpunt. Na aandringen van Krohm geraakte de bal bij de vrij staande Van Peteghem en die knalde van dichtbij binnen. Met die 1-1 eindstand kregen beide ploegen waarop ze recht hadden, maar dan ook niets meer. Vooral de zogenaamde «topploeg» KV Meche len, dat nog steeds Europees voetbal najaagt, gaf een ontgoochelende partij weg. Toeschouwers2,000 ScheidsrechterSchelings Eendracht AalstSchippers, De Wolf, Eikelboom, Okpara, Lamberg, Limpens, Comelissen (59' Zakkas), Van Pete ghem, Krohm, Godtbil (59' Kanu), Van der Beken. Doelpunten 1' Ingesson (strafschop) 0-1, 85' Van Peteghem 1-1. (b.a.d.) Voetbal. Eeven buiten voor de foto, maar de Hamse supporters hingen vooral aan de tapkraan (foto guy) Zoals men intussen reeds weet werd Han Grijzenhout (opvolger van Lazlo Fazekas) bedankt voor bewezen diensten bij Eendracht Aalst. Zijn opvolger, de 37-jarige Jean-Pierre Van de Velde, werd inmiddels aan de pers voorgesteld. Wie is nu eigenlijk die nieuwe coach, die bij Eendracht een overeenkomst voor twee jaar afsloot Jean-Pierre Van de Velde maakte een aktieve loopbaan als speler mee bij RC Anderlecht, Union Sint-Gillis en VK Ninove. Nadien fungeerde hij als trainer bij SK Lombeek, CS Vorst en VK Tienen. Met grote onderscheiding behaalde hij het diploma voetbaltrainer KBVB en tijdens het seizoen 1990-91 werd hij aange zocht als trainer van het B-elftal en de beloften van Anderlecht. Voor deze Brusselse topploeg verrichtte hij tevens scoutingswerk voor nationale en internationale wedstrijden. Hij is zonder twijfel een bekwaam voetbalkenner die de kans niet liet voorbijgaan om een ploeg in de liga te leiden. Hij volgde intussen reeds enkele wedstrijden van Eendracht Aalst en noteerde vlijtig zijn verlangens i.v.m. de versterking van zijn nieuw team. BAD Voetbal En dat zullen geen trouwe supporters zijn, zeker (foto guy) Toen KV Mechelen reeds na één minuut aan de leiding stond dank zij een strafschopdoelpunt van de Zweed Klas Ingesson, zag het er naar uit dat Eendracht een ware afstraffing niet zou ontlopen. Dat gebeurde echter niet omdat Mechelen zondagnamiddag in het P. Cornelisstadion verder een energie besparend partijtje voetbal ten beste gaf, alsmede door het feit dat Aalst na een uur met veel inzet is gaan jagen op het gelijkmakend doelpunt en dat tenslotte verdiend wist te scoren op vijf minuten van het eindsignaal. Globaal bekeken reikte de wedstrijd nooit tot het niveau van eerste-klassevoet- bal. Op sommige momenten was het zo rommelig dat de toeschouwers hun hoongelach tenvolle uitten, en zich duidelijk bedrogen voelden, vooral dan door de Mechelse topvoetballers, waarvoor ze het duur entreegeld hadden neerge teld. Oefenmeester Leekens was na de wedstrijd tijdens het klassiek nababbeltje met de pers zeer ontgoocheld over het spelpeil dat zijn poulains op de voetbalwei hadden uitgetekend. 'Wat ze vandaag te weinig aan meters aflegden, zullen ze deze week moeten bijwerken. Mijn nieuw trainingsschema zit al in mijn achterhoofd. Spijtig dat de meegereisde supporters een dergelijke matige wedstrijd dienden te aanschouwen', aldus de Mechelse coach. (b.a.d.) Voetbal. De Hamse supporters weten dat de titel binnen schot is en beginnen zich rond het terrein van VK Ninove al op te maken voor het feest (xl) Voetbal. Ook de voorzitter, het bestuur en de trainer van VW Hamme moesten even hun emotie doorspoelen (foto guy) Eendracht Aalst gaat zondag op be zoek bij Cercle Brugge. Het wordt in het Olympia-stadion op de korrel beschouwd een match zonder enige betekenis. Cercle kan terugblikken op een uitstekend seizoen, terwijl de geschiedenis van Aalst in eerste klasse al enkele weken afgesloten is. Bij Eendracht zit men ondertussen niet stil i.v.m. de opbouw van een team dat het volgend seizoen in tweede klasse moet waarmaken. Er werden al enkele elementen aange- (i trokken om de 'dure' huursoldaten te vervangen. Naast de eerste aan- g winsten als De Bilde en Van Capel- len, werd door het klubsekretariaat gemeld dat ook Peter Van Wambeke (momenteel nog spelmaker bij FC Boom), Stefan Smet (linkermidden velder bij FC Eeklo) en Eric Van Collie (libero bij Oude God en ex-Be erschotter), de rangen komen ver- I sterken. I Jean-Pierre Van de Velde, de nieu we coach bij Eendracht, gaf tijdens de perskonferentie te kennen dat hij een laatste man, met veel routine, nodig heeft, alsmede een draaischijf en een snelle spits, die bovendien kan afwerken. Met Van Collie, Van Wambeke, Smet en De Bilde, heeft Van de Velde al enkele knapen in huis die eventueel voor enkele van h die plaatsen in aanmerking komen, v Blijft dan het moeilijkste zoekwerk van alle opdrachten, nl. het op de kop tikken van een valabele spits. De nieuwe trainer heeft zijn oog la- I ten vallen op Wawa Lambic (RWDM), maar naar we vernamen is er een kink in de kabel gekomen i.v.m. diens overkomst naar Een dracht. Verder wordt nog de naam geciteerd van Niederbacher, die dit seizoen einde kontrakt is bij Ware- gem. BAD i Frank Eeckhout is de eerste Een- dracht-speler uit de A-kern die het Aalsters team voor twee jaar verlaat. Hij tekende voor die termijn een kon trakt bij derdeklasser Standaard Wetteren. Deze 21-jarige spits die tijdens dit seizoen weinig aan de bak kwam in het fanionteam, werd ook nog aangezocht door FC Dender leeuw en FC Lembeek. Langs de andere kant koestert Denderhoutem interesse voor Lamin. Mozes Chunga is terug in hel land. Hij geeft echter voorlopig ver stek op de trainingen. Sekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck zal weer eens serieus met de Zimbab- wees moeten praten. Doelman De Schrijver sukkelt verder met het kapsel van de menis cus. Ook Baert en Verbruggen zijn nog niet fit genoeg om het zwaar trainingswerk aan te vatten. Ze hou den het voorlopig bij individuele loopoefeningen. Eendracht organiseert van 27 tot 31 juli a.s. op het Jeugdcentrum Zandberg een voetbalstage voor jeugdspelers voor alle jongens van 6 tot 16 jaar (geboren tussen 01.08.76 en 01 06.86). De indeling van de groepen gebeurt op basis van de leeftijd. De technische trai ningen worden verzorgd door gedi plomeerde trainers Het aantal inschrijvingen is beperkt tot 175 spelers. De prijs (2.750 fr.) omvat middagmaal, drank, T-shirt, verzekering, vieruurtje, zwembad en andere aktiviteiten. Inschrijvingen worden verwacht vóór 31 mei 1992. Voor meer inlichtingen kan men terecht bijF De Greve, Leeu werikenlaan 19, 9320 Erembode- gem (053/77.33.43) of R. Linthout, Linthout 17. 9300 Aalst (053/ 78.83.01). (b.a.d.)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18